|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:22:02   
Lulu_08
Ja sam u trenutku impulzivnosti, za vrijeme obicne setnje kada je mojoj Luni bilo 6/7 mjeseci usla u zlataru i probusila mojoj curici usi user posted image . Sve je super proslo, nikakvih problema, nakon 6 mjeseci je pocela da ih vadi iz usiju i ja sam joj izvadila nausnice, kako ih ne bi nedaj Boze progutala ili slicno. Nakon opet nekih 6 mjeseci (nisu joj rupice zarasle) sam joj ponovo stavila nausnice i od tada ih vise ne dira, tako da sam bas zadovoljna!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 23:10:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: marny

meni ružno na maloj djeci vidjeti naušnice.

i ja to ne volim...
traumu koju sam ja imala kad su meni busili ne bih svojoj kcerki nikad priustila... kad bude velika nek busi sta hoce...
nadam se da sad to rade manje bolno...

ma nekima stoje lijepo, a znam da sam viđala u nekim ruralnim dijelovima bih skoro veće naušnice od dječijeg uhauser posted image  i to mi se ne sviđa
a, što se tiče trauma...ti si mene podsjetila: negdje kao kroz maglu sa sjećam sebe ispod stola..i nije mi nimalo ugodno (valjda sam im šmugnula jadnica)...uh kako je to ranije bilo..
sad hvala Bogu, ništa ne boli...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 23:13:33   
teacher75
ja se nesto ne sjecam da me boljelo a bila sam jako mala kad su mi probusili usi. ne volim te velike nausnice, male djecije su mi bas slatke

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 23:15:50   
acudesa
ja sam vjerovatno bila veoma mala, jer se ničega drugog ne sjećam..osim sebe ispod stola i nekakvog njihovog nagovaranja kroz maglu user posted image  i poslije prekrasnih naušnica koje mi je kupio moj tata, sa 4 bijela malena kamenčića

< Poruku je uredio acudesa RR -- 28.5.2010 23:16:07 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 23:24:41   
Anoniman
Ja svojim curicama još nisam probušila uši i baš mi je žao zbog toga.Nekako to stalno odgađam,ali evo opet nam ugrijalo,pa ćemo ako Bog da uskoro.Planiram obadvjema skupa bušiti uši,jer i manjoj je skoro 15 mj.
A o tome da li će se to njima kasnije sviđati nisam ni razmišljala,ne vidim zašto ne bi.Moja Hana voli dirati moje menđuše,i nekad me pita a gdje su moje "međeđe" a meni baš bude žao!
Hvala Bogu pa se to danas drukčije radi,meni je uši probušila neka stara komšinica koju ni ne pamtim,i to na neki luđački način,uši se dugo trljaju da utrnu,igla dobro zagrije i buši user posted image ,srećom bila sam mala pa se toga ne sjećam!

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 23:32:50   
Anoniman
Mojoj Hani je već 2,5 godine i nisam joj još probušila uši i baš mi je žao zbog toga,ali ako Bog da planiramo obavezno ovog ljeta,pa ćemo odmah i Džani,njoj je skoro 15 mj,mislim da to nije rano.A o tome da li će se njima to kasnije sviđati nisam ni razmišljala,ne vidim zašto ne bi.
Hani nekad za oko zapnu moje menđuše pa me pita a gdje su moje "međeđe",a meni baš bude žao user posted image
Hvala Bogu pa se to u današnje vrijeme radi drukčije,meni je neka stara komšinica bušila uši na tadašnji luđački način...uši se trljaju dugo,igla se dobro zagrije i buši user posted image srećom bila sam mala pa se toga ne sjećam!

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 23:35:47   
Anoniman
Sorry,pa ne htjede mi prvi put proći,a ja opet,sad vidim svoja dva posta....uh izludi me večeras kompjuter ne znam jel to do mene ili ?Toliko sporo otvara,nikad dočekati,a i stim objavama me zeza user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.5.2010 11:55:25   
faris06
IZVORNA PORUKA: teacher75
a meni je bas slatko, neke male sitne djecije nausnice, ja jedva cekam da lani stavim user posted image jedne preslatke je dobila jos kad se rodila, zlatne- 2 mala narandzasta cvjetica, pravo slatke



I  meni isto. I mi smo dobili  jedne male bubamare, preslatke.

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.5.2010 12:01:41   
Hannica
IZVORNA PORUKA: amila87

da se i ja javim, nisam odavnoooo :)

mi smo svojoj curici prije 2 dana probusili usi, sa 10,5 mjeseci..

morali smo u apoteci (jedva smo nasli u kojoj hoce bebama busiti, u zlatarama tek od 7god.), samo je zaplakala kad su probusili i nakon 1-2min. nosanja smirila se i smijala user posted image

dugo sam razmisljala dal da joj vec probusim ali reko bolje sad kad ce brzo zaboraviti bol a i nezna jos dirati pa tako da je opasnost od infekcije manja

rekli su mi da joj ' sedmica nevadim ove koje su oni stavili, i svaki dan po jednom prstnuti sa sprejom za dezinfekciju..

hvala Bogu nit joj se zacrvenilo nit primjecujem da je boli.. na strani spava ko i prije


Pa moja beba ima 10 mjeseci i probusili smo joj usi u zlatari na Bascarsiji.Prvi put cujem za to da u zlatarama buse usi tek od 7. godine.user posted image user posted image  Joj,valjda ce biti sve ok.Sad sam se malo zabrinula.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu amila87)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.5.2010 12:11:08   
škorpija
moram prokomentirati  i jauser posted image , meni su probušili uši kad sam imala 5 godina u zlatari i dan danas od njih imam traumu (od naušnica ne od zlatarauser posted image ), baš su me uši boljele dugo i danas se sjećam toga, ako budem imala kćerku (akoBogda) sačekaću da dovoljno odraste i da sama odluči želi li nositi naušnice ili ne,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.5.2010 12:16:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivana st

.Ja nekako nisam oduševljena time, mene bi prvo bilo strah da to djete slučajno u igri ne potegne,a i inače nisam pobornik toga da mala djeca nose nakit.Ja tu vjerojatno polazim od sebe, ja ni damas ne volim svakodnevno nositi nakit, a kad sam bila djete smetala mi je i gumica na kosi, jer sam imala osjećaj da mi smeta i da me čupa.Ja sa,m za to da se curicama probuše uši onda kad one to same zatraže, pa bilo to sa 5 ili 25 godina.


ja potpisujem ivanu od rijeci do rijeci



(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 15:55:01   
delly
i kad je bolje? kad je mlake ili starije?? moja ima 10 mj puni 11 25.06 pa sam joj kontala iduce sedmice to uraditi prije mog posla ,al me interesuje kako spavaju?? jel ih boli dok nezacjeli ili ??  jednostavno jeli podnosljivo ?

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 16:01:04   
Hannica
Ja sam svojoj Hani probusila usi prije 10-ak dana,nije imala nikakvih problem,plakala je 2-3 min i to je to,spava normalno kao i prije,bas nista joj ne smeta,nikakve promjene,a i ona ima 10 mjeseci.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 16:11:13   
Dinkica
Ja nemam namjeru da djevojcici busimo usi, zasto bi, zar je to obavezan dio nakita i zar nije premalena za nakit uopste, uglavnom mi necemo busiti a kad odraste neka probusi 10 rupica  ako bude htjela user posted image . I sad mi je tek smijesno kad sam bila tinejdzer i kad su se roditeji bunili sto im djeca imaju po dvije ili vise nausnica, toliko nebitno, bas stvar stila i ukusa. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 19:43:40   
delly
ovdje nebuse tek od  5 -7 godina user posted image   jel ima  tko iz Swe pa da kaze kako je kod njih ?

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 19:52:13   
mišur
I ja nisam pobornik ideje da mala djeca nose nakit,ni mindjuse,ni narukvice ni lancice.
Mislim da mojoj curici necu busiti usi dok ne odraste I sama donese odluku o tome. Dok je malena,nema potrebe za tim 'modnim detaljima':-)

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 21:04:42   
delly
a nisam ni ja da se djeca djindaju sa svacim , to nevolim vjerujem da rjetko tko to voli ali male nausnice izgleda jedne tockice mislim da bi to bilo prelijepo i to mi je tako slatko vidjeti kod djecice user posted image user posted image user posted image user posted image    ja jos uvjek imam svoje  prve nausnice user posted image   

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 21:18:36   
Nadja08
meni sve nekako izgleda da će se curice uskoro početi rađati sa naušnicama... kako smo rano počele da ih vodimo zlataru na bušenje ušiju.
prema tome, moje je mišljenje da se treba pričekati dok sama ne zna reći da li želi ili ne želi. nikad nije kasno za "điđanje".
uostalom, zašto onda i dječacima ne napraviti par rupica. ionako će nekad u životu htjeti da nosi makar jednu naušnicu, dok ga ne prođu sve faze. daj bože da budu samo na ušima... 

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 21:46:41   
delly
e bilo bi dobro da se rode  odma sa nausnicama user posted image user posted image user posted image user posted image    ali svatko zna svoje  i nevolim kada  se sudi nekome samo jer se nekome nesvida nesto .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 21:49:24   
Hannica
Eh kad odraste ako joj se ne budu svidjale nausnice neka ih izvadi,niko joj to nece moci zabraniti,ali dok je mala i dok se ja pitam  nosit ce ih.Mama sam joj,valjda to nesto znaci,imam i ja pravo da donesem neke odluke u njenom zivotu.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 21:53:25   
Hanady RR
ja sam svojoj djecu uši porbušila prije godine...i uopšte nisu nadžidžane...i nema potrebe da se rađaju sa porbušenim ušima...kad to mama lijepo uradi  dok su male pa niti ih boli niti se jsećaju. I na sve to preslatko im stoje...a one ćele...sporo im kosa raste...kako sam Farah stavila naušnice niko mi više u prolazu nije rekao vidi lijepog dječakauser posted image a meni drago...ja sam je rodila pa valjda joj mogu majka mu stara probušit uši..nisma joj ništa uradila što kad bude starija ne može korigivat..već naušnice stavla koje ako ne bude željela može izvuć i za 10 dana zaraste uho.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 21:56:51   
Hanady RR
evo kao dokaz...nije džidžava...slatko joj stoje pravo...samo male tačkiceuser posted image
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 22:00:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

evo kao dokaz...nije džidžava...slatko joj stoje pravo...samo male tačkiceuser posted image
user posted image


ma dusa moja slatka, jedva cekam da je upoznam! hanady, imas pp


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 22:05:06   
Hannica
Hanady kcerkica ti je med medeni.  user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kada curici probušiti uši?
9.6.2010 22:09:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam svojoj djecu uši porbušila prije godine...i uopšte nisu nadžidžane...i nema potrebe da se rađaju sa porbušenim ušima...kad to mama lijepo uradi  dok su male pa niti ih boli niti se jsećaju. I na sve to preslatko im stoje...a one ćele...sporo im kosa raste...kako sam Farah stavila naušnice niko mi više u prolazu nije rekao vidi lijepog dječakauser posted image a meni drago...ja sam je rodila pa valjda joj mogu majka mu stara probušit uši..nisma joj ništa uradila što kad bude starija ne može korigivat..već naušnice stavla koje ako ne bude željela može izvuć i za 10 dana zaraste uho.user posted image




Potpisujem te user posted image user posted image user posted image
I ja sam svojoj malenoj probusila prije godine ...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *