|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:33:16   
bebacha
ja sam za to da se novac ne daje nego ostalo sto je potrebno.ako ce skorpija vec otic neka provjeri sta ima je potrebno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:33:41   
škorpija
idem sad u ovu subotu, i ostajem pri svom pokloniću novac i hranu za bebe, novac ipak možda neću, ako neko iz Sa želi da učestvuje neka mi javi, može robicu ostaviti u avazovom tornju kod željezničke ili će mm doći da pokupi, znači robice za bebe od devet mjesec pa naviše a čini mi se da su pokrupna dječica

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:34:16   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

idem sad u ovu subotu, i ostajem pri svom pokloniću novac i hranu za bebe, novac ipak možda neću, ako neko iz Sa želi da učestvuje neka mi javi, može robicu ostaviti u avazovom tornju kod željezničke ili će mm doći da pokupi, znači robice za bebe od devet mjesec pa naviše a čini mi se da su pokrupna dječica


mislila sma odjeću user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:38:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Zaista nisam mislila pisati,ali evo pišem,

o ovoj porodici i još jednoj postoji tema



ovoj porodici se pomoglo koliko se moglo, mda bi mene majka zvala svakodnevno po nekoliko puta da me pita zašto nema uplata, gdje su novci i slično, objašjavala 10 puta da žene nisu dužne da im mjesečno uplačuju, neko kako koja može halalosom, da bi na kraju ona meni rekla da sam ja njih obrukala u banci, da su otvorili račun, a ništa im ne dolazi, da sam ja njih iskoristila. Na kraju je haman policija reagovala, jer su njihovi pozivi prešli u uznemiravanje.


O ringeraji se moze procitati i u novinama kako, koliko se skupi elem mnogi nemaju ni za jedno a zamisli troje djece podizati....Mozda su pogresno skontali formu pomoci ali ja nemam nista protiv da pomognem , prema tome ruzno je reci da budemo oprezni jer na nama je da osudimo da li pomoci ili ne i koliko....Ko hoce moze da ucestvuje ko ne zeli ne mora niko nikoga ne tjera


Marina DK, zaista mi nije bila namjera da miniram temu, ali ja i uzak krug žena sa RR-a zna kakve sam ja probleme imala sa njima, ako nekom 10 puta objasnim da mi nismo obečele da ćemo im redovno uplačivati, već koliko ko može i kada može, onda ne vidm tu mjesta bilo kakvim daljim komentarima.

Kada se žena porodila nas nekoliko je otišlo odnijele smo robic pravo sa Bazara, dale novcima, iz jedne banke se sakupila donacija, nosile im žene još parama, hranu i slično i na krajui da dobijem opasku da sam ja njih iskoristila. Na sve sam inuna, ali na bezobrazluk ne mogu da budem.



Nisi tui temu minirala i ja sam osjetljiva na bezobrazluk ali sam osjetljivija na djecu i sebe uvijek stavljam na tudje mjesto i sad kontam kako bi se ponasala da nemam a imam toliko djece , pa ja bi ljudim skidala glave sa ramena za jednu marku....

Ja opet kazem ako se bude organizovalo sta ja bih rado ucestvovala i sa robicom , igrackama, i parama ali ako je vec takva situacija da roditelji ne znaju ekonomistai radije bih da neka od forumasica kupi nnesto za pare , kreme, pelene, samponi, hrana i da se na taj nacin odnese.....

Mozda i nakon sto si ti to ispricala ja ne dolazim pameti sta cu jbg savjest mi je na mjestu i  ne mogu da predjem preko toga ....
Ja sam za da se pomogne ako su zaista u teskoj situaciji

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:41:32   
Anoniman
Usput da popravim svoj prosli post i zelim reci da ne podcjenjujem niciju dobru volju i savjesti ruzno je ono ispalo kako sam napisala tako d ane zelim da se bilo ko uvrijedi ....Sorry

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:41:54   
M kao Mama
Jesam li ja igde napisala da se ne pomogne nisam, ja sam samo napisala da bude oprezne, mene su zvali kući, zvali na mobitel, zvali na posao, ok, naravno da treba pomoći i uvijek pomažem koliko mogu, ali jednostavno napisala sam ono što sam doživjela.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:49:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Jesam li ja igde napisala da se ne pomogne nisam, ja sam samo napisala da bude oprezne, mene su zvali kući, zvali na mobitel, zvali na posao, ok, naravno da treba pomoći i uvijek pomažem koliko mogu, ali jednostavno napisala sam ono što sam doživjela.


Jbg sad jaranice upozorenje je upozorenje sto znaci da covjek treba da vaga , ja kad dajem dajem sa halalom ne zalim i reagujem na onaj prvi instinkt  opet kazem stavljam se u njihovu situaciju ako zaista nemaju a treba toliko djece odgajati i hraniti isto bih postupila ....
Da ne tupimo vise , ja sam za da se pomogne ako su zaista u neimastinji ....


(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 13:52:22   
M kao Mama
Pa, naravno ti si i im i prvi put pomagala,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 14:15:34   
anitaMO
poucena iskustvom na Mostarskim bebama,ne pada mi na pamet da ikome pomazem novcano.ja da odvajam od svog djeteta da bi neko trosio u kladionici.ovo govorim za ovu porodicu iz Mostara.i naravno da uvjek teba biti oprezan,prvo se dobro raspitati pa onda djelovati.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
1.6.2011 21:05:38   
emi7908
jao Bože sačuvaj kakvih sve budala ima, Alma potpuno te razumijem i vjerujem a voljela bi nešto i napisati vezano za ovakve situacije ali bolje ne .... ja sam isto za pomoć ako treba odmah sad da odnesem Škorpiji garderobicu i hranu a što se tiče para; ljudi su stvarno nekad bezobrazni i koriste dobrotu drugi ... ne nznam kako nekih nije sramota? a što se tiče dječice tu sam i dajem nešto što znam sigurno da će njima biti od koristi....

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
2.6.2011 11:43:08   
sanela.asja
Razumijem mamu Almu jer imam slicnu situaciju u komsiluku,i donati se uvjek zasto im niko iz komsiluka ne pomaze ...Svake godine dobiju po jedno djete imaju troje cetvrto na putu dobijaju donacija i donacija sve se proda ili ako je novcano protrjera kroz guzicu da izvinete,ajforci su im renovirali citavu kucu sve stolarije namjestaj itd..pola od toga je prodato da bi tata sebi kupio alkohola..odjece za djecicu sve sto dobiju prodaju..Niko iz komsiluka im vise nista ne daje zato sto nekupuje namirnice niti djeci nego sebi u guzicu i to alkohol..Mm mi zabranio da joj dajem pelene svaki drugi dan dodje de mi posudi pelena ja budala po 5-6 komada nakupim i jos svasta nesto dok mm nije vidjeo kako ispija pivu za pivom ispred radnje a djeca prljava ,gola i bosa i ne kupit im barem po sladoled..svi su rekli dosta u komsiluku i oni ajforci su digli ruke od njih kad su vidjeli da pola stolarije nema i da su masinu za ves novu prodali..A mama sve sto danas obuce na djecu sutra zavrsi na smecu nemoze da pere,a takva je funjara kucica je malaslatka al se usmrdila nista ne radi djeca prljava..
Zato razumijem mamu Almu treba biti oprezan s takvim ljudima,jer te osobe su naucile zivjeti prljavo zali boze te djecice ako su im roditelji takvi kao u mom primjeru....

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
5.6.2011 1:02:24   
mamica emica
Čitam ove postove i tako sam tužna zbog te jadne dječice user posted image . Mene najviše čudi kako se globalno ne počnu rješavati ovakve situacije. Po meni bi bilo logično da ako roditelji zanemaruju djecu, da se ta djeca brate negdje izmjeste, u sos sela, hraniteljske porodice. Mislim što više ova država ne radi nešto po tom pitanju. Zar nije lakše spasiti nevinu dječicu i odgojiti ih i obrazovati, pa da postanu ljudi koji će sutra privređivati u društvu, nego pustit da ih ulica odgaja, pa su na grbači države cijeli svoj život. Čak mislim da bi se i roditelji možda u ovom slučaju više potrudili da nađu pošten posao i izdržavaju svoju porodicu.
Znam da je ovo osjetljiva tema, ne bih voljela da pomislite da bih ja sada svim siromasima oduzela djecu. Ovo se odnosi na one slučajeve gdje roditelji sve propiju i još tjeraju da djeca prosjače za njih

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pomozimo preslatkim trojkama iz Bugojna
5.6.2011 1:16:41   
N_N
Ne vezano za temu, ali imam potrebu da podijelim sa vama ovo, posebno nakon posta od forumašice mamica emica. Mjesto je Rakovica..... Neki dan sam stala do pekare koja se nalazi u tom naselju da bi me po izlasku iz auta zaustavio dječak (po mojoj procjeni ima 7,8 god.) ispružio ruku i traži mi 10 KM..... ja zbunjeno, mislim nisam dobro čula. Pitam koliko, kaže on 10 KM user posted image  Pitam za šta mu treba, kaže da plati struju a ja opet user posted image  Znači roditelji su ga poslali na ulicu da im ON obezbjedi novac za plaćanje struje..... Prosto da ne povjeruješ user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *