|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krvne grupe
4.3.2010 10:40:51   
lilith
oni su joj morali izvaditi po rodjenju i utvrditi krvnu grupu...nazovi bolnicu i pitaj,moraju imati negdje zabiljezeno



_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: krvne grupe
4.3.2010 14:49:46   
Miau
Ja bih rade sama odvela bebu da joj izvade krv, jer ako su u bolnici bili toliko nemarni da ne zapisu koja je krvna grupa, mogu ti sad reci bilo sta samo da te se rijese! Sta je sigurno, sigurno je!

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: krvne grupe
4.3.2010 15:13:38   
salmy
Ja koliko sam vidjela ni na mom otpusnom pismu ne piše krvna grupa bebeuser posted image user posted image user posted image user posted image fakat mi nije jasno ako su izvadili( a trebali su) zasto nisu upisali

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: krvne grupe
4.3.2010 15:16:22   
lilix
ni mi ne znamo krvnu grupu nema na otpusnom pismu iz bolnice ništa; čak smo sa godinu dana imali manju operaciju ali u opštoj anesteziji i ni tada nam malcu nisu vadili krvnu grupu, a to bi baš trebalo da piše u knjižici

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: krvne grupe
16.3.2010 10:42:40   
medica
Moze li mi neko reci kako se vadi krvna grupa? Ja ne znam koja sam pa me doktorica poslala da vadim pa me sad malo ko strah :) Jel se izvadi krv ili?????

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: krvne grupe
16.3.2010 12:08:18   
milenium
pa izvadi se krv košto se i obično vadi,ništa strašno.a može se i iz prsta vaditi ali trudnicama većinom iz rukeuser posted image

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: krvne grupe
16.3.2010 12:52:21   
sara.at
ja sam B- a mm je 0+ i prije nego sam legla na operacijski stol za kiretazu trebali su hitno moju krvnu grupu jer da sam bila B+ morala bi primiti neku inekciju al posto sam bila B- nije trebalo a mm dalje ni pitao nije nista ni kakvu njemu je bitno bilo da meni bude boljeuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: krvne grupe
16.3.2010 13:43:17   
milenium
da ti nisi nešto zamjenila,inekcija se daje kod Rh - negativnih ženauser posted image  a kad si plus ne treba ti ništauser posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: krvne grupe
16.3.2010 14:02:24   
Emica_sa
Inekcija se daje kod Rh negativni žena u slučaju kad je plod rh pozitivan.Ako je majka RH -,a otac RH + onda  plod može  ali i ne mora biti Rh+,otprilike šanse su 50:50,obično kad se na to sumnja prati se porast antitijela u krvi majke tokom trudnoće,a po rođenju se bebi izvadi krv utvrdi krvna grupa i u slučaj da je Rh+,majci se daje Rogam

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: krvne grupe
16.3.2010 14:09:21   
milenium
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Inekcija se daje kod Rh negativni žena u slučaju kad je plod rh pozitivan.Ako je majka RH -,a otac RH + onda  plod može  ali i ne mora biti Rh+,otprilike šanse su 50:50,obično kad se na to sumnja prati se porast antitijela u krvi majke tokom trudnoće,a po rođenju se bebi izvadi krv utvrdi krvna grupa i u slučaj da je Rh+,majci se daje Rogam


user posted image točno!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: krvne grupe
16.3.2010 15:14:07   
rokoko
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Inekcija se daje kod Rh negativni žena u slučaju kad je plod rh pozitivan.Ako je majka RH -,a otac RH + onda  plod može  ali i ne mora biti Rh+,otprilike šanse su 50:50,obično kad se na to sumnja prati se porast antitijela u krvi majke tokom trudnoće,a po rođenju se bebi izvadi krv utvrdi krvna grupa i u slučaj da je Rh+,majci se daje Rogam


user posted image točno!

Da,100% tako.Ja sve prosla 3 puta +3 amniocinteze.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: krvne grupe
16.3.2010 15:39:56   
sara.at

IZVORNA PORUKA: milenium

da ti nisi nešto zamjenila,inekcija se daje kod Rh - negativnih ženauser posted image  a kad si plus ne treba ti ništauser posted image


ma sta cu zamjeniti bona znam ja koja sam krvna grupa a i mm jer mi je bilo cudno on moze svakom dati krv al da sam bila pozitiv morala bi primiti tu inekciju poslije kiretaze, ja neznam koja je inekcija i za sta meni je moj sok bio dovoljan da mi nije bilo ni bitno mogli su mi i otrova uspricati. Mada doktori znaju sta rade pa nisu dzaba paniku digli za krvnu grupu i inekcije user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: krvne grupe
16.3.2010 16:19:05   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Inekcija se daje kod Rh negativni žena u slučaju kad je plod rh pozitivan.Ako je majka RH -,a otac RH + onda  plod može  ali i ne mora biti Rh+,otprilike šanse su 50:50,obično kad se na to sumnja prati se porast antitijela u krvi majke tokom trudnoće,a po rođenju se bebi izvadi krv utvrdi krvna grupa i u slučaj da je Rh+,majci se daje Rogam




Tacno! Prosla sam sve ovo 2 puta. Ja sam krvna grupa B-, a muz 0+.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: krvne grupe
16.3.2010 16:26:20   
veeseelaa
koji ste vi negativciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: krvne grupe
16.3.2010 16:28:11   
sara.at

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

koji ste vi negativciuser posted image user posted image user posted image


joj vesela gdje se ti sve neces ugurati user posted image user posted image user posted image ma bolje i to nego da imamo oboje user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: krvne grupe
16.3.2010 16:34:19   
veeseelaa
mene strah vas sa minusima, ima tu nešto, što bi se inače zvala negativna krvna grupauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: krvne grupe
16.3.2010 16:45:42   
teacher75
veeseelaa, koja si ti krvna grupa? ja sam 0 +, citala sam osobine ljudi sa tom krvnom grupom i sve mi pogodili!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: krvne grupe
16.3.2010 16:48:31   
veeseelaa
AB+

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: krvne grupe
16.3.2010 18:07:36   
milenium
IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: milenium

da ti nisi nešto zamjenila,inekcija se daje kod Rh - negativnih ženauser posted image  a kad si plus ne treba ti ništauser posted image


ma sta cu zamjeniti bona znam ja koja sam krvna grupa a i mm jer mi je bilo cudno on moze svakom dati krv al da sam bila pozitiv morala bi primiti tu inekciju poslije kiretaze, ja neznam koja je inekcija i za sta meni je moj sok bio dovoljan da mi nije bilo ni bitno mogli su mi i otrova uspricati. Mada doktori znaju sta rade pa nisu dzaba paniku digli za krvnu grupu i inekcije user posted image


ne sumnjam ja da ti ne znaš koja si grupa nego samo sam ti htjela reć da se ta inekcija daje rh-negativnim ženama.kao što su ti već sve žene i rekle.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: krvne grupe
11.5.2010 7:51:45   
radost82
pozdrav, e da mi nije ove ringeraje ne znam kako bih user posted image , u 13-oj sam sedmici user posted image i radila krvnu grupu i rh faktor i ja sam A-, a mm B+, e svi su me upozoravali da ako to bude nece bit dobro, i naravno meni se bas to desi, negativac pa etuser posted image ,
al procitah ovdje da nije tako strasno i da nisam jedina, vidim da moram raditi te testove antitijela, i primit injekciju ako beba naslijedi rh faktor mm, al opet se brinem, najgora mi je pomisao da moje tijelo odbaci bebu zbog tog faktora, i pitanje za one koje su to vec prosle, jel ogranicen broj djece koju mozes rodit ili ne.user posted image znam glupo pitanje, al vjerujte, sinoc kad sam vidjela nalaze padala su mi i gluplja na pamet, al malo ste me smirile, i koliko je hitno dobiti tu injekciju, kako to da su neke dobile u trudnoci a neke nakon poroda, kontrola mi je za 15 dana pa ne znam dal da idem prije dok ili ne, hvala puno

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: krvne grupe
11.5.2010 8:12:42   
maja78 RR
opusti se i uzivaj ...
nije to nista posebno, inekcija se dobija tek u 29-oj nedjelji trudnoce, i nakon poroda ako beba bude  rh+ u roku 72 sata
pa nisam cula da je broj ogranicen i znam zene sa po troje djece sa tim rezus faktorom, pa eto ako budes htjela vise od troje pitaj ginekologa
ta antitjela vade se odmah pa onda svaka dva mjeseca se kontrolisu, i nebi radi njih trebala odbaciti bebu, vec se ona kotrolisu radi druge trudnoce
slobodno idi ginekologu kad je zakazano, nema potrebe prije

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu radost82)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *