|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet
15.10.2011 23:44:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mnn

treba i meni savjet..vi koje me poznate znate što sam sve prošla od poroda pa na dalje..kako mi je bilo..pričam več neko vrijeme sa mužem o svemu i on bi još jedno djete.a ja nisam spremna..jedva nekako uz kafič stignemo se vidjeti,alex ne ide u jaslice jer je bio često bolestan..sad je doma i ja sam se kao i muž napokon na sve navikla i uskladila sve obaveze..volim se igrati sa malim sad tek nakon svog koasa uživamo svi zajedno..a muž vrši pritisak na neki način da imamo godina tko zna kako če biti kasnije..itd..ja iskreno bi htjela još jedno djete ali ne još jer se ne osječam psihički a ni fizički spremna na to...pokušala sam mu reči..on shvati pa onda opet po istome nakon nekog vremena...imate kakav savjet..jer ja pomalo ludimmmm..neznam više kako da mu objasnim da sada ne bi..znam da če uvijek biti nešto,novci..razlog če postojati..ali sad nam je baš teško sa svih strana,opet nije jako ali ne bi htjela dok se neke stvari barem malo ne srede još djece.možda če proči za to godine,neznam samo znam da nisam još spremna na sve to..
ne znam sta bih ti rekla
prije svega misli na sebe...jer ako tebi nije dobro ni na pomisao o drugom djetetu...ako ti nisi spremna...ja ne bih
ja licno nisam spremna...to sam mm i rekla...moze on na trepavicama plesati...dzaba mu sve.

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: potreban savjet
15.10.2011 23:47:22   
mnn
rekla sam mu ja to da nisam spremna na drugo djete.jednostavno tek sada uživam u alexu.on je kao beba bio jako nervozan i znaš kako mi je bilooo.biče bolje..

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: potreban savjet
15.10.2011 23:52:28   
Hanady RR
najprije trebaš napisati + i -...zašto sada ne drugo dijete.
Eminentno ti ga želiš, ali ne sada. onda taj spisak sa za i protiv sada daj suprugu, sjedite i razgovarajte.
ako nisi spremna ti, onda nije ni tvoj suprug jer ipak ti si ta koja nosi dijete i treba ga roditi i ti si ta koja je u većem opterećenju do njega.

mislim da trebate o tome raszgovarati argumentovano da bi donijeli zajendički zaključak koji se tiče planiranja porodice.user posted image

Sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: potreban savjet
16.10.2011 12:28:46   
mnn
razgovarali smo..pomalo idemo naprijed..objasnila sam mu svoje strahove i da se bojim..shvatio je nadam se..još če beba broj 2 čekati..hvala vam na savjetimauser posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: potreban savjet
31.10.2011 14:34:54   
Anoniman
Mome Luki je dva mjeseca i 19 dana i danas je vadio nalaze jer je malo prehladjen, dr je trazila samo crp i leukocite da urade sa krvnom slikom, ali posto je njima u laboratoriji bilo sumnjivo uradili su mu i zeljezo i na nalazu pise dijete je jako hemoliticno, zeljezo mu je 4,2... Sutra cu nositi dr nalaze da vidim sta ona kaze, ali zanima me je li neko imao iskustva da ovako mala beba bude ovako anemicna? Da naglasim da doji i da sam ja bas anemicna od poroda, zeljezo mi nesto oko 2.

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: potreban savjet
31.10.2011 14:40:06   
Lejla Ka
Šaljem ti na pp link na super tekst.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: potreban savjet
31.10.2011 14:41:34   
Mala Selma
JelenaT, nemam bas odgovr na tvoje putanje tj.nisam upoznata da li je to moguceuser posted image , ali svakako zelim ti od srca snage da izduras sve ove bolesti sa djecicom, ti si zmaj zenauser posted image user posted image
Ja ti mogu reci iz svog iskustva, da sam u septembru vadila A.nalaze krvi, a između ostalog i željezo, gjde je nalaz pokazao da je željezo 4user posted image , dr.mi je odmah dala uputnici za DIP da gore vadim nalaze i uradili smo mu gore gdje je željezo pokazalo se 10user posted image , znaci nalaz željeza je bio ok.U razgovoru sa pedijatricom na Vojničkom polju, sazanala sam da oni ne baždare na vrijeme instrumente te da je moguce da se pokaze velika razlika tj.veliko odstupanje.Nazalostuser posted image .
Poslije tog iskustva, ja cu A. vaditi samo nalaze na DIP-u tj.insistiracu na uputnici za bolnicu.
Eto mozda sam te malo utjesilauser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: potreban savjet
31.10.2011 14:44:10   
mala_sa
Jelena mi kad smo radili nalaze sa sunet, A je takodje imao malo nize zeljezo, ali ne toliko da se nesmije osunetiti. I rekli su mi da je vjerovatno i meni dosta nisko, pa on kroz mlijeko ne moze da uzme dovoljno. Inace ja cijeli zivot kuburim sa zeljezom...user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: potreban savjet
31.10.2011 15:13:24   
veeseelaa


IZVORNA PORUKA: mnn

treba i meni savjet..vi koje me poznate znate što sam sve prošla od poroda pa na dalje..kako mi je bilo..pričam več neko vrijeme sa mužem o svemu i on bi još jedno djete.a ja nisam spremna..jedva nekako uz kafič stignemo se vidjeti,alex ne ide u jaslice jer je bio često bolestan..sad je doma i ja sam se kao i muž napokon na sve navikla i uskladila sve obaveze..volim se igrati sa malim sad tek nakon svog koasa uživamo svi zajedno..a muž vrši pritisak na neki način da imamo godina tko zna kako če biti kasnije..itd..ja iskreno bi htjela još jedno djete ali ne još jer se ne osječam psihički a ni fizički spremna na to...pokušala sam mu reči..on shvati pa onda opet po istome nakon nekog vremena...imate kakav savjet..jer ja pomalo ludimmmm..neznam više kako da mu objasnim da sada ne bi..znam da če uvijek biti nešto,novci..razlog če postojati..ali sad nam je baš teško sa svih strana,opet nije jako ali ne bi htjela dok se neke stvari barem malo ne srede još djece.možda če proči za to godine,neznam samo znam da nisam još spremna na sve to..


kako da mu objasniš?
kažeš da ne želiš još dijete i vozdra! žena je ta koja daje posljednju riječ, jer ti ćeš biti trudna, poroditi se, dojiti, biti na porodiljskom i sl a ne tm
Šta ima on da navaljuje, e čuj ti to user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: potreban savjet
19.6.2012 14:59:57   
d.dita
Trebam savjet, hitno! Vidim kod mog D. uhvatio se krpelj na ušnu školjku. Kako sam prije čitala da se ne natapa nego da se izvadi pincetom, ja njemu polako izvadim. Nije bilo ni krvi u krpelju što znači da se tek uhvatio. Vidim, krpelj cio, glava . Međutim kada sam pošla da mu dezinficiram uho vidim ima crna tačkica, ostala nožica, šta da radim??? Pokušala opet pincetom, iglom, nemogu da izvadim ko na tom dijelu tanka kožica.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: potreban savjet
19.6.2012 15:01:55   
djoisa
idi u hitnu ili pedijatru

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: potreban savjet
19.6.2012 15:20:14   
Alma_27
ne smijes ti da to vadis. to mora medicinska sestra ili ljekar

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: potreban savjet
16.7.2012 0:13:33   
Anoniman
drage zene,
dok cekam pored malenog , srta ce biti sa temperaturom , da vas upitma za iskustva vasa ako ih ima

malenom vec drugi put , prvi pre 2 sedmice i od malopre , dobije temperaturu onda mu iza vrata kao dve loptice , natekne mu vrat iza oko usiju ( ako me shvatate)
prvi put su mi rekli da je kao od prehlade i dali nam antibiotik , sutra cu voditi kod dr. opet lai se pitam da nisu mozda krajnici u pitanju , ( zausnjaci rekli da nisu) ili kakva druga upala necega
tesko dise , nos zacepljen , hrce user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 16.7.2012 0:14:27 >

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: potreban savjet
16.7.2012 0:31:06   
Medić*
Triputmama sigurno su limfni cvorici u pitanju. Vidis on tesko dise, nos, zacepljen, sigurno je neka upala u pitanju. Nemoj se prepadati. To je fiziološki, tj. „normalan“ razlog povećanja limfnih čvorova i razlog zbog kojeg limfni čvorovi postoje jer omogućavaju organizmu da suzbije štetnu upalu, infekciju, zato se ti limfni cvorici i povecavaju usljed tih upala.

Povedi ga ljekaru, igurno postoji neko zariste, upala jer ima turu, kise, slini. Bit ce dobro aBg user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: potreban savjet
16.7.2012 0:35:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Triputmama sigurno su limfni cvorici u pitanju. Vidis on tesko dise, nos, zacepljen, sigurno je neka upala u pitanju. Nemoj se prepadati. To je fiziološki, tj. „normalan“ razlog povećanja limfnih čvorova i razlog zbog kojeg limfni čvorovi postoje jer omogućavaju organizmu da suzbije štetnu upalu, infekciju, zato se ti limfni cvorici i povecavaju usljed tih upala.

Povedi ga ljekaru, igurno postoji neko zariste, upala jer ima turu, kise, slini. Bit ce dobro aBg user posted image

hvala medicu user posted image , nije nam se dosad dogodjalo , bas sam se prepala
i smaa sam mislila da su samo ti " normalni" limfni cvorovi ali bojala se da nije " sta drugo" user posted image m ili simptomi necega
uf deco , deco

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: potreban savjet
20.7.2012 12:18:30   
many
moja L prije dva dana imala turu nekih 39.o i poslje tog joj po stomaku izbio neki osip,sitne crvene piknice!kasnije se prosirio i po ledjima nogama rukama,stopalima,vratu,iza usiju.to se desilo juce,evo osip se danas nije povukao sve i dalje isto,ona se ne cese ......da li da je vodim doktoru,mozda je samo reakcija na turu,sta vi mislite?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: potreban savjet
20.7.2012 12:26:47   
Medić*

IZVORNA PORUKA: many

moja L prije dva dana imala turu nekih 39.o i poslje tog joj po stomaku izbio neki osip,sitne crvene piknice!kasnije se prosirio i po ledjima nogama rukama,stopalima,vratu,iza usiju.to se desilo juce,evo osip se danas nije povukao sve i dalje isto,ona se ne cese ......da li da je vodim doktoru,mozda je samo reakcija na turu,sta vi mislite?


Da nije trodnevna groznica, ide tri dana tura, 4 izadje osip koji se za neki dan sam povuce user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: potreban savjet
20.7.2012 12:35:39   
many
i ja sma prvo aludirala na to ali kako je imala samo jedan dan turu a vec sljedeci je izbio osip,i tura s evise nije vracala,mislim da nije!i da napomenem da se osip pod rukom juce nije osjetio i kada pritisnem na mjestu gdje je osip osip se na trenutak ne vidi,pobjeli taj dio,ako me kontate! a danas se prelazkom rukom preko osipa,osip osjeti ....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: potreban savjet
20.7.2012 15:12:00   
vila_7
Postavila sam i na temi o vakcinama ali vec danima niko ne odgovara pa ako neko zna d ami ovdje odgovori

Curica ima 23 mjeseca.

Do sad smo primili :
1 doza BCG
3 doze HEP B
3 doze DiTEPer
3 doze POLIO
1 doza MPR
1 doza HIB

E sad kad smo se narucivali rekli su da treba HIB primiti ali tih vakcina u zadnje vrijeme bas i nema pa mozda ce zapravo dobiti je oralno ako do tad ne nabave.
MOja pitanja:
-koja je razlika izmedju oralne i "obicne" vakcine kod ove HIB?
-da li je i kod vas ovako dijete sve isprimalo do 2 godine?
-poslije ove , jel ima jos ili je mirna do trece godine?
- I da li se ova zadnja mora primiti prije drugog rodjendana ili se moze kansiti par dana?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: potreban savjet
20.7.2012 16:03:41   
bookah
Zao mi je sto nemam karton ispred sebe, ali proslo ljeto je moje dijete napunilo 2.god i ja nisam htjela da po vrucinama ide na vakcinaciju i pojavim se mjesec kasnije po tu zadnju.  Ugl, dr. je objasnila da se daje DO 2.god, jer sa navrsenim 2.rodj. opada rizik i vakcina nije potrebna.  Dobio je neku oralno (popio sokic) i poslije toga evo sad ce 3.rodj nije primao vakcine. 

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: potreban savjet
11.8.2012 21:29:38   
Nedi
Maleni je jcer ujutru primio redovnu vakcinu (4,5 godine DTP Polio). Danas je dobio temperaturu koja je spala nakon tusiranja i dalsyija. Sad opet ima 39,2 popio je sirup i obara ga a temperatura je vec 40 miuuuta ista. Da li da ga vodim u hitnu? Da li je neko imao reokcije od ove vakcine? On je i ranije znao dobiti turu od vakcine ali ne ovako visoku.

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: potreban savjet
11.8.2012 22:07:48   
Skvo RR
Ne znam koji si dala sirup...Obicno kod tih visokih temperatura treba i sat da djeluje sirup..Uma je imala par puta tako visoku temperaturu, definitivno, je obori mehanicki..dakle tusiranjem, ohladit ces ga za stepem sigurno, pomozi malo sirupu da djeluje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: potreban savjet
11.8.2012 22:09:07   
Skvo RR
A napisala si...on bi trebao oboriti temperaturu, probaj tusiranje i nakon 60 minuta od davanja sirupa izmjeri.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: potreban savjet
11.8.2012 22:42:17   
Nedi
Spada hB...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: potreban savjet
20.8.2012 18:37:57   
bucko
Mislila sam otvarati temu, pa reko, možda je ovako bolje. A i da otvorim više bi bilo-potreban SAVJET...Prema tome, bujrum ko ima savjet. Naime nabavili smo tetu čuvalicu koja nam je bila 7 puta po 4 sata, imamo još 2 sedmie prije nego počnem raditi. Hm...Teta je OK, dobro prema djetetu, brine, hrani, sve...No, problem je u djetetu. I to najviše kad sam ja tu. Plače ko da ga davimo, neće nju ni pogledati. Ja odem ugl iz kuće, a kad se vratim pruža rukice, ronda, plače ko da me nije bilo godinama. Naravno, meni srce puca, nervozna sam, ja ću zamrziti tetu:-)))Najviše se bojim hoće li se dijete privići? Hoćel naškoditi to što plače (emotivne traume kasnije i sl)? Svi kažu neka proći će, svi su tako...E sad, jesam li ja normalna ili ne? Hoće li se navići, hoće li puno patiti...Od ovakvih pitanja u glavi ne stgignem ni misliti na to jel ga ona pazi ili ne:-)))A pazi ga, fakat...Dajte koju riječ utjehe, otovoreno, bez okolišanja i bez da me štedite....

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *