|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet
20.8.2012 18:47:06   
koka i po
normalan period adaptacije na nepoznatu osobu.
normalno i reagovanje.
postavi sebe u tu situaciju....da te odjednom odvoje od osobe uz koju osjecas sigurnost.
proci ce vremenom.
nisi napisala koliko je staro dijete.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: potreban savjet
20.8.2012 20:52:36   
bucko
Koko hvala. Bebi je 10mj. Malo poseban period kad se baš vežu za mame, ali šta da se radi...

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: potreban savjet
29.8.2012 11:16:51   
HNF
Prvo da vas sve pozdravim. Imam i ja jedno pitanje. Imam djecaka od 21 mjeseca.On je super kad smo u kuci, medjutim mi ne mozemo nigdje otici snjim, u goste prijateljima, rodbini, napolje negdje na kafu itd. ako odemo prijateljima ili nekome u kucu, on citavo vrijeme preplace i samo hoce da ga ja ili muz nosamo, jer on samo nesto keknka i place. Jedino mogu otici mojim roditeljima i muzevim, tu jedino voli. Jako je tvrdoglav, vec sad se vidi a tako je jos mali. On kad nesto hoce to tako mora biti, jer se toliko dere.Npr. izadjemo napolje, on nece da seta sa nama, nego uvijek moramo vozit i biciklo i da se on voza, nema sanse da ga uzmemo za ruku i idemo setat.Ako i pokusamo on zeli da ide gdje on hoce, po ulici itd. i ja mu kazem ode mama pa- pa, moramo ici, kao da i on krene za mnom, ali on ode na drugu stranu ne mareci sto mi necemo, ili legne na cestu i valja se po podu, dere se, svi nas gledaju. ja vise ne znam sta bi mu. mozda je i previse vezan za mene, jer je stalno samnom, ja jos ne radim, ali ostavim ga ponekad kod mame ili svekrve ako cemo muz i ja negdje izaci, i ostane bez problema. Ako ko ima iskustav nek pise, hoce li to vremenom proci, kako su vasa djeca reagovala , kad ih je to proslo itd.

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: potreban savjet
29.8.2012 12:22:32   
koka i po
ili legne na cestu i valja se po podu, dere se, svi nas gledaju. ja vise ne znam sta bi mu.


ignorisi.
ja imam obicaj reci da udari glavom pa kad ga zaboli nece vise.user posted image
djeca su odlicni manipulatori.kada spoznaju koja taktika dobijanja onog sto zeli pali ,neprestano je ponavljaju.na tebi je kako ces reagovati...."srezati" neprihvatljivo ponasanje u startu ili trpiti.bez obzira na sta licila ta njegova predstava koju izvodi vani, budi dosljedna i ignorisi.u vecini slucajeva djeca se sama smire.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: potreban savjet
14.9.2012 17:46:09   
Daja_sa
Gdje u Sarajevu mogu privatno uraditi kompletnu krvnu sliku i urinuser posted image svog starijeg curetka
Ne iz prstica vec iz vene jer je potrebna detaljna analiza...
Hitno mi je jer bi je odmah ujutro vodila...nema sanse da ja cekam ponedjeljak zavrsicu na Jagomiru od brige viseuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: potreban savjet
14.9.2012 17:55:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Gdje u Sarajevu mogu privatno uraditi kompletnu krvnu sliku i urinuser posted image svog starijeg curetka
Ne iz prstica vec iz vene jer je potrebna detaljna analiza...
Hitno mi je jer bi je odmah ujutro vodila...nema sanse da ja cekam ponedjeljak zavrsicu na Jagomiru od brige viseuser posted image


jeset li išli na jezero...mislim možeš večeras otići gore i reći predugo dana traje hoćeš nalaze komletne itd...
a privatno Sanasa ili http://www.pedijatrija-suncokret.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=63

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: potreban savjet
14.9.2012 18:00:52   
animagical

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Gdje u Sarajevu mogu privatno uraditi kompletnu krvnu sliku i urinuser posted image svog starijeg curetka
Ne iz prstica vec iz vene jer je potrebna detaljna analiza...
Hitno mi je jer bi je odmah ujutro vodila...nema sanse da ja cekam ponedjeljak zavrsicu na Jagomiru od brige viseuser posted image

mozes kod al tawila u importane centru, nalazi budu za pola sata, imas njihovu stranicu na netu

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: potreban savjet
14.9.2012 18:04:37   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Gdje u Sarajevu mogu privatno uraditi kompletnu krvnu sliku i urinuser posted image svog starijeg curetka
Ne iz prstica vec iz vene jer je potrebna detaljna analiza...
Hitno mi je jer bi je odmah ujutro vodila...nema sanse da ja cekam ponedjeljak zavrsicu na Jagomiru od brige viseuser posted image


jeset li išli na jezero...mislim možeš večeras otići gore i reći predugo dana traje hoćeš nalaze komletne itd...
a privatno Sanasa ili http://www.pedijatrija-suncokret.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=63

Isli smo na Jezero ali nisu htjeli da nas prime jer kao na uputnici ne pise da je hitno!
Pokusacu ujutro nazvati Sanasu ili Suncokret pa da vidim jel oni rade sve analize...doktorica je svasta nesto napisala da se uradi...
Hvala user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: potreban savjet
14.9.2012 18:14:23   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Gdje u Sarajevu mogu privatno uraditi kompletnu krvnu sliku i urinuser posted image svog starijeg curetka
Ne iz prstica vec iz vene jer je potrebna detaljna analiza...
Hitno mi je jer bi je odmah ujutro vodila...nema sanse da ja cekam ponedjeljak zavrsicu na Jagomiru od brige viseuser posted image

mozes kod al tawila u importane centru, nalazi budu za pola sata, imas njihovu stranicu na netu

user posted image user posted image
Zovem ujutro...najveci problem je sto malo ko hoce djeci iz vene da vadi krv...ali valjda cu uspjeti ujutro naci...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: potreban savjet
14.9.2012 18:46:33   
animagical

IZVORNA PORUKA: HNF

Prvo da vas sve pozdravim. Imam i ja jedno pitanje. Imam djecaka od 21 mjeseca.On je super kad smo u kuci, medjutim mi ne mozemo nigdje otici snjim, u goste prijateljima, rodbini, napolje negdje na kafu itd. ako odemo prijateljima ili nekome u kucu, on citavo vrijeme preplace i samo hoce da ga ja ili muz nosamo, jer on samo nesto keknka i place. Jedino mogu otici mojim roditeljima i muzevim, tu jedino voli. Jako je tvrdoglav, vec sad se vidi a tako je jos mali. On kad nesto hoce to tako mora biti, jer se toliko dere.Npr. izadjemo napolje, on nece da seta sa nama, nego uvijek moramo vozit i biciklo i da se on voza, nema sanse da ga uzmemo za ruku i idemo setat.Ako i pokusamo on zeli da ide gdje on hoce, po ulici itd. i ja mu kazem ode mama pa- pa, moramo ici, kao da i on krene za mnom, ali on ode na drugu stranu ne mareci sto mi necemo, ili legne na cestu i valja se po podu, dere se, svi nas gledaju. ja vise ne znam sta bi mu. mozda je i previse vezan za mene, jer je stalno samnom, ja jos ne radim, ali ostavim ga ponekad kod mame ili svekrve ako cemo muz i ja negdje izaci, i ostane bez problema. Ako ko ima iskustav nek pise, hoce li to vremenom proci, kako su vasa djeca reagovala , kad ih je to proslo itd.

ja mu ne bih dopustila da ovako manipulise, nek se dere koliko hoce, mora jednom prestati...

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: potreban savjet
14.9.2012 19:23:25   
MicoTico
Isto tako - nek se dere koliko hoće , ne može dovijeka. Mali je on, ali očigledno ne toliko da sa vama manipuliše. Morate mali biti čvršći, nepopustljiviji. Vjerujem da on vidi da može i da će tako dobiti šta je naumio, pa to i čini.
I moj sin je često nemoguć i tersa bez veze, ali ja ne popuštam. Ipak sam za nijansu tvrdoglavija od njegauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: potreban savjet
17.9.2012 14:24:06   
HNF
Evo moram vam reci da se vec malo popravio, hvala Bogu. Vec mozemo izaci snjim, da nam ruku pa pomalo setamo, nema one dernjave kao nekad, na jednom se promjeni, iz cista mira, user posted image ,hvala bogu. ali idalje ne voli kad idemo kod nekoga kuci, valjda mu nepoznato, pa vecinom nesto samo kenka, place, i samo da ga mi uzmemo i nosimo.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: potreban savjet
17.9.2012 14:48:53   
Teddy Bear
Drage moje, moja beba od 16 mj pije mlijeko iz flasice, popije navece pred spavanje, sto mi je ok, isto tako popodne, al imamo budjenje jutarnje oko 5-6 kako kad. Do sad sam mlijeko cuvala na sobnoj tempreaturi i nije hladno, al sta cu za par dana kad jutra budu svjezija, moze li u termos boci stajat mlijeko, a da se ne pokvari user posted image . Ako budem ustajala da grijem on place. Svakako planiram ako Bog da ukinuti te nocne flasice prije druge bebe, sad mi je jos uvijek zao, jer je tek nedavno ostao bez sike. Eto ako ima ko kakav savijet, ili da idem na temu Kako odvici bebu od nocnog obroka user posted image

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: potreban savjet
7.10.2012 23:07:37   
de_de
Malo sam ispala iz fazona, pa ne znam jesam li na pravoj temi, ali treba mi jedan savjet: Keno je prije 6 dana udario glavom od sto i rasjekao celo. U bolnici su mu stavili neke posebne flastere na ranu umjesto da ju siju. Sutra bi ih trebala skinuti. Kako, s cime (vodom ili necime drugim) da ih skinem, omeksam, posto su kako vidim prilicno prionuli za ranu. Hvala unaprijed na svim savjetima:)

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: potreban savjet
8.10.2012 9:58:47   
Hannan
Samo da podignem temu..nazalost ne znam odgovr na tvoje pitanje, ali se nadam da je ranica dobro.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:00:34   
Lady26
Za tebe i Kenu user posted image , ne znam nista o tome, a da nazoves DZ i pitas?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:03:23   
Medić*
Mozes malo samponom namazati preko flastera i sacekati par min, kazu da se fino skinu. Mada nije nam trebalo pa nismo ni probali.

Ako bas ne moze, najbolje nazovi DZ i upitaj.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:17:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: de_de

Malo sam ispala iz fazona, pa ne znam jesam li na pravoj temi, ali treba mi jedan savjet: Keno je prije 6 dana udario glavom od sto i rasjekao celo. U bolnici su mu stavili neke posebne flastere na ranu umjesto da ju siju. Sutra bi ih trebala skinuti. Kako, s cime (vodom ili necime drugim) da ih skinem, omeksam, posto su kako vidim prilicno prionuli za ranu. Hvala unaprijed na svim savjetima:)

Nazovi strucne osobe,obavezno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:33:45   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, moja beba od 16 mj pije mlijeko iz flasice, popije navece pred spavanje, sto mi je ok, isto tako popodne, al imamo budjenje jutarnje oko 5-6 kako kad. Do sad sam mlijeko cuvala na sobnoj tempreaturi i nije hladno, al sta cu za par dana kad jutra budu svjezija, moze li u termos boci stajat mlijeko, a da se ne pokvari user posted image . Ako budem ustajala da grijem on place. Svakako planiram ako Bog da ukinuti te nocne flasice prije druge bebe, sad mi je jos uvijek zao, jer je tek nedavno ostao bez sike. Eto ako ima ko kakav savijet, ili da idem na temu Kako odvici bebu od nocnog obroka user posted image

nemože u termos boci stajati mlijeko od naveča pa do ujutro,jer se ukiseli,ali ja sam praktikovala kad je moj E pio iz flašice ovako:
uzmeš kuhalo,naspeš vode do pola i staviš malo leda iz friza,a i nemoraš u biti provjeri sama dali može bez leda.i stavi kod preve utičnice blizu kreveta.kad se u noći probudiš da ga nahraniš,samo uključi utikač u utičnicu i sačekaj da se malo ugrije isključiš.to traje 1-2 minuta.probaj mlijeko na podlaktici,dovoljno da je mlako i i daš djetetu.tako sam ja radila i ljeti i zimi.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:47:46   
Skvo RR
Ma sta ces to sve raditi...pije pretpostavljam kravlje mlijeko..uzmi ona od 2 dec..mala pakovanja..ne idu svakako u frizider..pored sebe i kada se probudis samo saspes u flasicu citavo...sta ces na kraju grijati, bit ce sobne temperature.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:50:09   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Drage moje, moja beba od 16 mj pije mlijeko iz flasice, popije navece pred spavanje, sto mi je ok, isto tako popodne, al imamo budjenje jutarnje oko 5-6 kako kad. Do sad sam mlijeko cuvala na sobnoj tempreaturi i nije hladno, al sta cu za par dana kad jutra budu svjezija, moze li u termos boci stajat mlijeko, a da se ne pokvari user posted image . Ako budem ustajala da grijem on place. Svakako planiram ako Bog da ukinuti te nocne flasice prije druge bebe, sad mi je jos uvijek zao, jer je tek nedavno ostao bez sike. Eto ako ima ko kakav savijet, ili da idem na temu Kako odvici bebu od nocnog obroka user posted image

nemože u termos boci stajati mlijeko od naveča pa do ujutro,jer se ukiseli,ali ja sam praktikovala kad je moj E pio iz flašice ovako:
uzmeš kuhalo,naspeš vode do pola i staviš malo leda iz friza,a i nemoraš u biti provjeri sama dali može bez leda.i stavi kod preve utičnice blizu kreveta.kad se u noći probudiš da ga nahraniš,samo uključi utikač u utičnicu i sačekaj da se malo ugrije isključiš.to traje 1-2 minuta.probaj mlijeko na podlaktici,dovoljno da je mlako i i daš djetetu.tako sam ja radila i ljeti i zimi.


zaboravih ti napisat da ti nebi bilo kakve zabune,u vodu staviš flašicu sa mlijekom i u noći ga griješ u kuhalu zajedno sa flašicom.i još jedno,ja nikad nisam čekala da se dijete probudi i počne plakati od gladi,preduhitri ga,nemora se ni buditi,moj je bio dovoljno velik, da sam drži flašicu u rukama,i tako kad mu je onako polusnenom ponudim,on je primi rukama i popije.ja legnem kod njega budna dok popije radi kontrole,a on kad završi sam je baci i nastavi spavati.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: potreban savjet
8.10.2012 10:54:09   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ma sta ces to sve raditi...pije pretpostavljam kravlje mlijeko..uzmi ona od 2 dec..mala pakovanja..ne idu svakako u frizider..pored sebe i kada se probudis samo saspes u flasicu citavo...sta ces na kraju grijati, bit ce sobne temperature.

koliko koštaju ta pakovanja od dva deca,zar nije zdravije i ekonomičnije uzimati friško mlijeko,naravno ako je u mogućnosti,sve radi dva koraka.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: potreban savjet
8.10.2012 11:07:58   
milenium
zar nije najjednostavnije od svega toga držati u termosici samo vodu odgovarajuće temperature?! a u bocu već namiriš prah(šta li već pije,čokolino,frutolino).kad se beba probudi samo naliješ vodu,i odmah daješ bez grijanja,hlađenja itd.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: potreban savjet
8.10.2012 11:09:46   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ma sta ces to sve raditi...pije pretpostavljam kravlje mlijeko..uzmi ona od 2 dec..mala pakovanja..ne idu svakako u frizider..pored sebe i kada se probudis samo saspes u flasicu citavo...sta ces na kraju grijati, bit ce sobne temperature.

koliko koštaju ta pakovanja od dva deca,zar nije zdravije i ekonomičnije uzimati friško mlijeko,naravno ako je u mogućnosti,sve radi dva koraka.


nemam pojma, moja djeca ne piju mlijeko...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: potreban savjet
8.10.2012 11:10:30   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: milenium

zar nije najjednostavnije od svega toga držati u termosici samo vodu odgovarajuće temperature?! a u bocu već namiriš prah(šta li već pije,čokolino,frutolino).kad se beba probudi samo naliješ vodu,i odmah daješ bez grijanja,hlađenja itd.


potpis

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *