|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet
23.11.2012 15:25:32   
myb@by
Moja trogodišnja djevojčica od sinoć nije nikako mokrila niti je kakila. Prekjuče je imala proljev i juče je 3 puta mokrila.
Danas je skroz malo jela a popila je sokić
Je li se ovo ikome dešavalo? Jako sam zabrinuta user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: potreban savjet
23.11.2012 16:01:06   
smajli80
Odvedi ti nju doktoru pa vidi nekako mi nije normalno da ne mokri ni jednom,aj kaki i nekako ali za mokrenje mi je malo čudno-možda je dehidriala.

Odvedi ti nju što prije nije to za čekati.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: potreban savjet
23.11.2012 16:10:25   
Derya
Odvedite je kod doktora odmah, jer po opisu bi se reklo da je dehidrirala, organizmu ocito fali tecnosti cim ne mokri.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: potreban savjet
15.1.2013 17:52:34   
sporty mamaa
Mi prekjucer bili na rockasu jednog djecaka koji je bio bolestan(temperatura, proljev, povracanje) i evo maloprije moja beba prvo imala proljev, pa sad povratila i to bas puno... Vodu nece nikako, u kuci imam samo jos caj od kamilice hipp ali to znam da ne ide. Sad ce mi doc svekrva da je cuva, pa cu u ljekarnu trknut, imate li kakav savjet sta da kupim??? Hvala puno. P.s. beba ima godinu i tri mjeseca.

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: potreban savjet
15.1.2013 17:55:58   
animagical
rehodromix, linex, hipp ors, caj od sipka, stapice... joj bas mi je zao... a ako bude bas pravi proljev,koji ne staje, kupis enterofuril baby sirup...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:02:06   
amra_sa
Ja bih je odmah doktoru odvela, ipak dr najbolje zna, a ona je još mala. Izmjeri joj temperaturu, i pazi da ne dehidrira, mora uzimati tečnost, čaj i sl. obzirom da je imala proljev + povraćanje.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:05:03   
bebacha
sve ovo sto je animagical navela s tim da joj ja nebi davala da jede sljedeci 1-2 sata a tecnosti pomalo skroz
i da nebi je vodila doktoru zbog jednog proliva i povracanja.ako pogorsa uvijek je mozes odvest

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:15:43   
MicoTico
Žene su ti već nabrojale. Dodala bih još - skuhati rižu i dati one rižine sluzi, čaj od kore nara tj. šipka je isto super protiv proliva. Suve keksiće (npr, plazma) i štapiće i sl. može da gricka.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:31:45   
sporty mamaa
hvala vam. a jel smije prolife

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:36:19   
bebacha

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

hvala vam. a jel smije prolife


naravno,nije ona bas tako mala beba
samo sad skontaj sta ces davat i sve pomalo i polahko da joj ne iritiras zeludac
ako nece da jede nemora al piti tecnost MORA ao teba i na kasikicu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:39:44   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

hvala vam. a jel smije prolife

Naravno, probiotici su čak poželjni, a i nije tvoja beba mala.
Tečnost obavezno, često, ali pomalo.

< Poruku je uredio MicoTico -- 15.1.2013 18:40:26 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: potreban savjet
15.1.2013 18:42:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Mi prekjucer bili na rockasu jednog djecaka koji je bio bolestan(temperatura, proljev, povracanje) i evo maloprije moja beba prvo imala proljev, pa sad povratila i to bas puno... Vodu nece nikako, u kuci imam samo jos caj od kamilice hipp ali to znam da ne ide. Sad ce mi doc svekrva da je cuva, pa cu u ljekarnu trknut, imate li kakav savjet sta da kupim??? Hvala puno. P.s. beba ima godinu i tri mjeseca.

linex baby ...
šipurak
hipp sok od mrkve

evo savjeta pedijtra moja F je tada imala malo jače od 2 godine pa je sve navedeno bilo već dio prehrane naravno u drugačijim oblicima
http://www.ringeraja.ba/clanak/dijete-povraca-ili-ima-proljev_622.html


može preko godine i prolife...

Ako nastavi intenzitet povraćanja, temperatura i proljev obrati s eljakru moguće da vam treba uvesti i encefurill sirup...naravno ovo samo uz konultasciju sa pedijatrom...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: potreban savjet
16.1.2013 0:41:37   
sporty mamaa
Hvala svima puno.... P.s. Popila je nekih 200 ml rehidromiksa, i to po kasicicu, mozda sat nakon toga malo povratila. Sad spava, jel joj trebam cijelu noc danat da pije i budit je?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: potreban savjet
16.1.2013 0:56:53   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Hvala svima puno.... P.s. Popila je nekih 200 ml rehidromiksa, i to po kasicicu, mozda sat nakon toga malo povratila. Sad spava, jel joj trebam cijelu noc danat da pije i budit je?


Nemoj dijete buditi...
pogčedaj jezik...ako nije bijel i ako nije pobijelaila sluznica ti ti je znak nema tu dehidracije...
a kada spava pusti neka spava...
ako ponovno povrati nemoj odmah nadomjestiti tečnost...sačekaj uvijek sat nekon povraćanja ili bar pola pa onda daji kašikom po malo tečnosti...
neka se i želudac mali smiri...
želim vam mirnu noćuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: potreban savjet
16.1.2013 17:09:31   
sporty mamaa
Hanady hvala ti. Evo sinoc dobila i temp 38, sad joj je spala. Smorena sam vise, vec 3 sata joj dajem na svakih 5 min rehidro po 5 ml. Popila je i linex s tim. Nije povracala niti imala proljev od jutros u 10, ali me brine sto nece ama bas nista da jede, ma ni stapica. Inace cijelu noc je plakala, pa danas manta. Je li to ok sto ne jede a pije???? Zabrinuta sam, nema ona snage nikako.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: potreban savjet
16.1.2013 17:27:28   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Hanady hvala ti. Evo sinoc dobila i temp 38, sad joj je spala. Smorena sam vise, vec 3 sata joj dajem na svakih 5 min rehidro po 5 ml. Popila je i linex s tim. Nije povracala niti imala proljev od jutros u 10, ali me brine sto nece ama bas nista da jede, ma ni stapica. Inace cijelu noc je plakala, pa danas manta. Je li to ok sto ne jede a pije???? Zabrinuta sam, nema ona snage nikako.


Jesi li je vodila dr-u ?

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: potreban savjet
16.1.2013 18:05:50   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Hanady hvala ti. Evo sinoc dobila i temp 38, sad joj je spala. Smorena sam vise, vec 3 sata joj dajem na svakih 5 min rehidro po 5 ml. Popila je i linex s tim. Nije povracala niti imala proljev od jutros u 10, ali me brine sto nece ama bas nista da jede, ma ni stapica. Inace cijelu noc je plakala, pa danas manta. Je li to ok sto ne jede a pije???? Zabrinuta sam, nema ona snage nikako.

To što neće da jede, a samim tim nema ni snage, je baš uobičajno. Moji kad god su imali proliv ili povraćali nisu ni apetita imali i jedva da su išta jeli. Bitno je da pije tečnost ( super je orosal, rehidran i sl) i to često, ali pomalo.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: potreban savjet
16.1.2013 22:01:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Hanady hvala ti. Evo sinoc dobila i temp 38, sad joj je spala. Smorena sam vise, vec 3 sata joj dajem na svakih 5 min rehidro po 5 ml. Popila je i linex s tim. Nije povracala niti imala proljev od jutros u 10, ali me brine sto nece ama bas nista da jede, ma ni stapica. Inace cijelu noc je plakala, pa danas manta. Je li to ok sto ne jede a pije???? Zabrinuta sam, nema ona snage nikako.


ja bih svakako voljela da doktor kaže svoj stav...a i iz iskustav koje možeš naći na temamama povraćanje i porljev vdijet ćeš da taj stomačni virus isto tako su moja djeca deverala...nikako nije jela moja mlađa...pila je kako sam joj ja davala...
za 24 sata već će to biti bolje ja vjerujem...
smao nemoj naglo prekinuti sa ovom dijetalnom prehranom i nemojte mlijeko odmah uključiti sačekaj malo...ako ga uzima naravno dojenje ne uzimam u obzir u ovom slučaju...adekvatna zamjena za AD je humana 9 čini mi se do bananna sada i drugi porizvođači imaju ta AD i pomažu djetetu koja i nisu na AD...jedna kutija od 300 gr vam je dovoljna u zamjeni za obroke koji vam jesu bili mlijčeni ( sem dojenja to s ene broji pod mlijeko koje ''smeta)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: potreban savjet
29.1.2013 9:15:44   
senka 81
Trebam pomoc.. Moj djecak ima 4 godine, vec 7 dana mu se guza uzasno crveni. prije toga je jeo kivi, i jednu noc je malo pretjerao, pojeo je 3. nakon toga je kakio i sutradan se zalio da ga boli guza. Sad ga to svrbi. Podrucje oko cmara je uzasno crveno i suho, izgleda kao sprzeno. Vodila sam ga dr.u da iskljucim mogucnost glistica, i sinoc mu je dao faktu mast za svrbež. kaze pedijatar da je sigurno nesto pojeo sto mu je iziritiralo sluznicu. Nisam sigurna bas u ovu dijagnozu, ja cak sumnjam i na gljivice, jer je on preosjetljiv, i kao beba kad je bio sam stalno imala problem s njim. Gljivice idu i na toplinu, a ja mu oblacim sad po ovom hladnom vrmeenu strample, a u vrticu je pretoplo. Od jutros ga malo manje svrbi, i gledala sam, crvenilo je jos uvijek tu. ne znam koliko da cekam da faktu djeluje, a razmisljam da samoincijativno kupim nistatin.. Ima li neko sa slicnim iskustvom? Hvala


_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: potreban savjet
29.1.2013 9:29:16   
mamabb
Ja bih ipak tražila da uradite ispitivanje kake da se isključe gljivice i ostali napasnici a u međuvremenu koristila to što je dr preporučio i davala dosta jogurta. Jogurt mi jedino pada na pamet od ishrane šta bi eventualno pomoglo.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: potreban savjet
29.1.2013 9:52:17   
Hanady RR
senka ja bih također uradila nalaz stolice da se iskljiče paraziti...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: potreban savjet
29.1.2013 10:59:46   
senka 81
Pa taj nalaz je sinoc dosao, negativan, tako da sad moram naci rjesenje za ovu sluznicu upaljenu :-(

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: potreban savjet
30.1.2013 16:10:25   
mishkica
Zene ne znam gdje da pitam pa cu ovdje: curica od 19 mjeseci -jutros kako smo se igrale gdje zeko pije mlijeko, vidim da joj je palac lijeve ruke kriv i savijen kao da je slomljen...nije plakala ovih dana niti je padala ni sa mnom ni muzem, pa ne znam od cega je to...vodila je u dz da joj pregleda dr.pa nije radila do petka na odmoru, a nema kod nas privatno, muz joj pokusavao ispraviti ali se buni, kao da ga je savila tako jer je u tom polozaju ne boli,,,ne znam sta cu od sebe, na poslu sam, a samo dumam sta joj je bilo i kako nisam odmah vidjela...sta vi mislite sta je to??bas me zabrinulo ovo, inace je hB zdrava, dosad nikad nista, a ne znam sta je ovouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: potreban savjet
30.1.2013 16:12:53   
Skvo RR
stvarno ne znam...nadam se da ce neko da javi....jesi li gledala, da je nije sta ubolo..komadic drveta ili nesto slicno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: potreban savjet
30.1.2013 16:31:04   
mishkica
Skvo gledala sam, nema uboda, nista samo savijen nekako i to prema vani i po sredini, bas izgleda ruzno, ja svoj prst ne mogu ni pomocu trikova staviti u taj polozaja, konram da ga je zbila,a ne znam kada ni kako

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *