|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
5.6.2010 22:08:47   
mamaajna
8 mjeseci i 15 dana zna reci ma-ma,kad je gladna i tada me ganja da doji,zatim ne-ne,kada dodze do kucnog telefona....sama sebe ruzi.mada mi s njom pricamo kao s odraslim djetetom.vec 1mjesec hoda oko stola vitrinice,garniture za sjedenje ali nema petlje da se pusti....sama se dize i sjeda iz stojeceg stava....

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
18.6.2010 12:51:14   
Medić*
Mom djecacicu je 20 mj, ovih dana je jako osjetljiv  na pojedine situacije, npr ranije dok je slusao neke pjesmice tipa medo brundo, ringe ringe raja, tasi  tasi tanana, uzivao bi igrajuci okolo i pjevajuci nesto, ovih dana kada cuje te pjesme jako se rastuzi i pocne plakati i trci meni u narucje, isto tako vezano za reklame dog bi gledao, sad kad te iste gleda pocne plakati. Pokusavam da mu sto vise pricam o tome, ali jednostavno nije mi jasno zasto takva reacija na nesto sto voli user posted image , ima li ko slicna iskustva user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
18.6.2010 13:11:20   
ivanak
Mi imamo godinu dana i jedan dan.... Znamo reći mama, tata, baba, papa, daj i neke nama nepoznate riječi.
Hoda pridržavajući se, ali napravi samostalno 2 koraka i padne. Tako da to još nismo svladali.
Ali eto bar znamo tašun tananu i mahat rukom i zavijati sa rukom ko tarzan.




_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
25.6.2010 12:43:18   
dacy
moj sin ima 20 mj. i samo zna reći mama, tata, baba, deda.
Zna pokazati glavu, oci, uši itd. Stalno nešto melje ali mi to ništa ne razumijemo. Ne  znam da li da se zabrinem, ili je jednostavno još prelijen da priča. Ja mu stalno govorim npr: daj mami loptu (pa pokažem na nju), autič....on sve donese i sve razumije ali još nikako da konkretno progovori


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 21:32:27   
Ex Yu
da neodem off prvo da kazem da smo motoricki presli sve granice sto je u jednu ruku i dobro i nije ... prohodo sa 9 i nikad vise nije sjeo od nako mirnog djeteta, prica mama, tata, baba, aka (majka) kuko i oglasava vau vau mau je maca, daj kok (sok) njamnjam bilo sta sto se jede, plese tapse ganja loptu i sve ostalo redom ...

helem to sam napisala da se nadovezem na ovo NE, ja mislim da to vise nema fajde, ja se razguli ne i ne i nediraj i ostavi i eto kuhace i eto tate i ozbiljno i po guzi, ma kakvi jednostavno je takav i gotovo to je tolki mangup, stavi cep usta i dodje pokaze sta je stavio i onda bjezi da ga ganjas i mase glavom, ja postavljam rucak on me zove na rubu fotelje i ide naprijed nazad crce od smjeha kao vara me da ce skocit, provlaci se i sve dira i okrece se gleda reakciju, te stvari su uzasne jer nikad nemas mira on je jos mali sad ima 12 mjeseci i nema osjecaj straha samo ima osjecaj da to nesmije i da radi namjerno jer je jednostavno vrag da bi ga ja ganjala il sta ja znam vec njemu je to sve smjesno, a mene izludjuje jer se bojim da se neprovjedi, sve sam mu pustila kad jede to je sou vec mjesecima jede sam, kad se igra igrackama sve pustim razbacuje istrazuje igra se sto sam mogla sklonila al me strah sto dira sve al bas sve sto nesmije od struje masina sporeta penjanja gutanja svega sitnog ma ludnica neznam vise kako da mu objasnim da to nije igra nego da je to strasno


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 22:04:24   
R&T@
Ex Yu, jesam te pozeljela user posted image
Sve sto pises mi je poznato, valjda takva generacija...
S starijom, kad kazem ne, ona je odustajala...
Sada moje ne, izaziva smijeh...
Ja mislim da je u tome problem, sto se i ja pocinjem smijati, pa je grlim i ljubim kad je spasim neke nevolje...

Mozda bismo trebale biti ozbiljnijeuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 22:13:27   
Ex Yu
ma nesto nista dugo bila tu sta ja znam obaveze ... onda snjim slabo spava mi smo ti uvijek u nekoj akciji ...

a sto se tice toga neozbiljne da mozda, nekad mu se nasmijem, al nekad se pravo naljutim sve mi poslije bude zao, al nepopustim, danas kad sam dreknula, pa nemogu vise nemam recepta nikavog, 10 minuta je stajo iza stoka od vrata i koceno se da mu se bar obratim a ja jos gora mazga tvrdoglava nisam mu se htjela javit mm govori de bona bar ga zovni, i on je tako plako plako, kazu pusti 10 minuta da place, ma on bi dva dana plako, ja ustala do kuhinje i pogledam ga tacno viri i ceka da mu se obratim i kad sam ga zovnula prestade plakati ko da nikad nista nije bilo, i opet dira isto udario se pao sprzio ubo porezo neznam ti ni ja sta on ce opet sto puta, ako se smijem njemu sega, ako ga galamim on namjerno i kad bas bas zagalamim kad sam ozbiljna il me nesabire il place ko godina zavisi kako je raspolozen ako je pred spavanje onda place (a inace nikad neplace ni kad padne, a sto je jako cesto, nastavi i gotovo ... neznam valjda je "faza"


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 22:22:21   
R&T@
Nekada sam pisala da je generacija 2009 u kineskom horoskopu bik za koje pise: Oni su divni, veseli i prijatni dok je sve po njihovom. Cim im se suprostavite proradi njihova po okolinu opasna narav...

S mojim zenkim razbojnikom je zaista tako...
svima se smije, niceg je nije strah, uvijek smisli nesto novo i opasno, sve je uspjela prije svojih vrsnjaka...
ali cim nesto nije po njenom reakcija je strasna...

Imam osjecaj da me testira po cijeli dan: ako ja uradim to-kako ce mama reagovati?????

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 23:37:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

Nekada sam pisala da je generacija 2009 u kineskom horoskopu bik za koje pise: Oni su divni, veseli i prijatni dok je sve po njihovom. Cim im se suprostavite proradi njihova po okolinu opasna narav...

S mojim zenkim razbojnikom je zaista tako...
svima se smije, niceg je nije strah, uvijek smisli nesto novo i opasno, sve je uspjela prije svojih vrsnjaka...
ali cim nesto nije po njenom reakcija je strasna...

Imam osjecaj da me testira po cijeli dan: ako ja uradim to-kako ce mama reagovati?????


isto...i to gleda u mene...radi ono sto ne smije i smije seuser posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 23:42:51   
Anoniman
Joj koliki post napisah i greška user posted image user posted image

Uglavnom, ex yu sve isto kao što si napisala (osim hodanja - neće trut da se pusti, ne smije) mogu ja do sutra govoriti neeeeeee ali ništa! I onda kad mu uzmem to nešto deeeeeeeere se i valja po podu užas!! Danas su ga vile nosale a ja sam imala osjećaj da nosim tuđu glavu. Kad ga danas nisam nalemala neću nikad!
Mah,.... kod mene su djeca tvrdoglava, ovakva mu je i sestra bila, nego se ja đaba nadala da će II dijete biti mirnije...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
4.7.2010 23:53:17   
R&T@
Dobro je da su ti oboje takvi...
Ja znam kakav je rahatluk kad je dijete mirno...
Mene ubi uporedjivanje...

"Tajra nije ovo...Tajra nije ono..."

Ova mladja samo nabaci malo osmijeha, puno mimike i tonu smisljenih nestasluka...

Danas zamalo nekoj pudlici rep ne otkinu, pobjegla jedna zivotinja vlasnici u narucje...
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
5.7.2010 0:01:27   
Medić*
eh i sama sam na mukama sa svojim malim, ovih dana ga prosto ne prepoznjem user posted image
da li je faza ili nesto drugo neznam, sve hoce na svoju ruku, da jede, da se penje i silazi niz stepenice, histerise, ne dozvoljva da nam iko dodje po pola sata place bez razloga, kad idemo fani ako sjednemo da pijemo kafu ista stvar vristi, sjedne na ulicu i place i tersa, jednostavno neznam vise sta da mu radim, inace do prije neki dan je dobar bio, ova tri, cetiri dana nas izludi ama bas totalno, sve sto pricamo i objasnjavamo slusa, vecinu raazumije ali radi po svom, iako nisam za batine nekad ga pucnem po guzi ali nista i dalje isto user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
5.7.2010 0:09:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

Danas zamalo nekoj pudlici rep ne otkinu, pobjegla jedna zivotinja vlasnici u narucje...
user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image  user posted image

A kod nas je "S je isto radila, S se isto ponašala", samo u jednoj stvari nisu isti - u spavanju user posted image  Njegova sestra je od prvog dana spavala čitavu noć....

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
5.7.2010 7:46:55   
Ex Yu
ocito nisam jedina koja vlada sa nestaslucima, meni je sve to simpaticno sve novo sto izmisli, uradi bilo sta ja strvarnos ve pustim vezano za igru i razvoj i drago mi je sto je zivahna beba, ali me izludjuje sto razumije i sto se smije na diranje struje i svega ostalog sto se moze povrjedit al ne da on to pipne i prodje nego drzi i ceka da ga neko vidi i kad ga vidi onda namjerno dok nekrenes ustajat da ga ganjas i cim mu se priblzis blizu bjezi i upisa se od smjeha.

s druge strane ima perioda na dan kad se sam zaigra kad je divan kad prica izvodi plese, drustven je jako i voli kad je u masi, ide u vrtic 4 h na dan i super je nijedan dan nije plakao il nesto negodovo sav je sretan i kad ide i kad je vracam ali samo hoce napolje, kad je napolju ako nema lokva blizu ja u basti mogu pit kafe cjeli dan da se on tu igra al isto sve dira zato biram mjesta gdje su prilagodnjena djeci i gdje ima bar neki park il nesto djece .... neznam vala il je do nas mama il je nesto u zraku al ova djeca sve gora i gora ja sve kontam haj kad bude bas razumio valjda cu mu moc dogovorit al kad vidim stariju djecu sve se vise mirim stim da su bas neka X genracija pretpana informacijama s fakultetom od rodjenja.user posted image


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
5.7.2010 13:06:46   
mojbebac
i ja  imam jednu ljencugu koja nikako da se pusti, ona super hoda, bas je cvrsta, cuva se ali nikako da se pusti sama ..... naumorna je, igra se sama, zna sta ne smije da dira, kad dodje do necega, govori ne ne .... samostalno ustaje, lijeze, prica svasta nesto, na nekom svom jeziku, hoce sama da jede, pjava medo brundo, nina buba i tasi tasi .....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
5.7.2010 13:47:10   
koka i po
Ja imam jednog malog i vrijednog dječaka od 16mj.user posted image
Svaki dan mami usisava(otima usisivač  da on usisava),popravlja prekrivače na krevetima,kupi mrvice s poda i nosi mami da ih baci.U zadnje vrijeme izvlači flaše iz kredenca..hoće čovjek da ide na izvor donijeti mami vodeuser posted image  a mama JEDVA ČEKA DA PORASTE i da zadrži ove navikeuser posted image Ni slaganje sudja u kredenac nije mu strano a bome ni istresanje ulja na poduser posted image .

Penjanje po trosjedima mu je specijalnost i istrčavanje na balkon u čarapamauser posted image .Jako se dobro sporazumjevamo na njegovom jeziku i kada mama kaže vrati nešto na mjesto on to uradi.

Prava mamina pametnicauser posted image .

Još mu je mrsko da jede sam(izuzev hrane koju on voli)user posted image .

Eto drage moje dobrog potencijalnog zetauser posted image .Ništa mu nije mrsko da radi.user posted image

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:00:24   
Anoniman
ja ne znam gdje da postavim ovo moje pitanjeuser posted image

Kada set_amo...moj Andrej se u neka doba samo okrene i krene na drugu stranu...samo nam fino mahne i bez ikakvog straha nas napustiuser posted image ...naravno da krenem za njim kada se odmakne toliko da mi vise nije smijesno...samol mi ovo nikako nije jasno, jer vidim da druga djeca pocnu maltene plakati ako roditelji idu ispred njih tri koraka... od straha

< Poruku je uredio dadada -- 6.7.2010 13:02:19 >

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:03:18   
Skvo RR
user posted image
IZVORNA PORUKA: dadada

ja ne znam gdje da postavim ovo moje pitanjeuser posted image

Kada setamo...moj Andrej se u neka doba samo okrene i krene na drugu stranu...samo nam fino mahne i bez ikakvog straha nas napustiuser posted image ...naravno da krenem za njim kada se odmakne toliko da mi vise nije smijesno...samol mi ovo nikako nije jasno, jer vidim da druga djeca pocnu maltene plakati ako roditelji idu ispred njih tri koraka od straha


Jel se ti salis ili si ozbiljna?

Uma nema straha i samo bi sama lunjala...Oziljno razmisljam da je pustim da hoda gdje hoce i da uvedem "izlaz".user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:07:00   
Anushka
hehehehe isto i kod nas. nece ni da se okrene kad ga zovem. Obicno nadje put kuci a ja idem za njim. ni drasticna promjena sredine nije nista promijenila, hvala Bogu to je znak da su samostalna, radoznala, samopouzdana i snalazljiva djeca, ali tesko nama snjima.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:07:26   
Anoniman
pa pravo da ti kazem, malo mi je frka da se ne izgubi...jer nece ni za ruku...ja krenem fol da trcim od njega nebil on zamnom... medjutimuser posted image ..on opet po svom...a vidim kod drugih roditelja to paliuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:18:15   
Medić*
potpuno isto se desava i kod nas, nikada ne sjedi za stolom dok smo vani i pijemo kafu, krene svojim putem i po hiljadu puta se okrece i mase, isto tako u parku i bilo gdje vani ide sam i bas ga briga sto nismo uz njega, ode toliko daleko da prosto ne mogu da vjerujem svojim ocima, vrati se jedino ako ga neko od nepoznatih uzme, tada se trgne i trci prema nama, dodje na pola puta ako ga vise niko ne uzima sebi opet pravac drugi smjer, ranije bi plakao kad mu se nepoznati obracaju ili ga uzimaju sebi sada ide svojim putem i svima mase i poljubce salje, ali zato sada dr problem neda da nam iko dodje ili da negdje odemo nekome dok jednu dobru turu ne isplace user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:28:07   
Anoniman
a ovaj ne place ni kad ga neko strani uzme...nikad nije...i to se vazda svi cude...jedino, sto mi je jako drago, kada mu neko nepoznat pridje i pruzi mu ruku on odbije...okrene se i krene u suprotnu stranu

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:31:46   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dadada

a ovaj ne place ni kad ga neko strani uzme...nikad nije...i to se vazda svi cude


Ja cudnog djeteta...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Opusti se....ja sam se opustila tj...idem linijom manjeg otpora trcim za njom...u zadnje vrijeme pali ometanje paznje, tipa a vidiiiiiiii onoooooooo....pa krene u zeljenom smjeru....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:32:55   
Skvo RR
Ali zadnjih par dana kada joj se neko obrati nazirem neki stid ili nesto slicno "faza kme kme", jest da traje 2 minute ali za uhar.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: razvoj dece od 12 meseci do 24 meseca
6.7.2010 13:33:09   
Medić*
to je super, odlicna percepcija nepoznatih lica a jos bolje sto ne place, meni nekada bude pravo neprijatno kad nam neko dodje a on se pocne kmeziti jedno 15 min bez potrebe, sve mi se cini da neda da nam niko pridje meni i M, da je sebican user posted image , da se plasi ljudi ne vjerujem jer je druga prica vani ako ne zeli da mu se neko obraca okrene se i kaze ne, ne. nekad me toliko iznervira da mi dodje puc, puc ali sve kontam hajde mozda jos jedna faza u nizu user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *