|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:17:40   
mnn
bila sam ja 21.8. kod ginekologa i rekao mi je da pričekam još 7-10 dana, jer se ništa ne vidi još po njemu sam trudna nekih 15 dana.tako da moram još čekati.Meni je jako eško jer ja isto želim što prije vidjeti svoju bebuuser posted image  ašto se tiče odgovornosti ja sam jako odgovorna osoba, i htjela bih svaki dan biti kod doktora ali ne mogu jer moram čekati.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:28:27   
sabinas
Ne smatram da nisi odgovorna...pogresno si me shvatila....user posted image
I skontala sam da si bila kod doktora 21.8,ali ako ti je rekao da dodes za 7-10 dana,onda ti je danas  11 dan,i trebala bih otici.Ipak doktori znaju bolje od nas svoj posao.A jeli ti radio vaginalni uzv ili klasicni uzv ?
Ja sam u 5 tjednu radila vag.uzv -nije se nista vidjelo
           u 6 tjednu          vag.uzv - vidjela se gest.vrecica i nazirao plod
           u 7 tjednu           vag.uzv -tada je srce kucalo i tek tada mi je doktoirca otvorila trudnicku knjizicu.
Pa sam isla u 9 i u 12 tjednu (i sve pomenute preglede sam isla prevntivno,jer sam mjesec ranije pila klomifen)i tek od 12 tjedna idem svake 4 tjedna.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:35:51   
mnn
Sutra idem kod ginekologa, zvala sam ga i sutra ujutro idem do njega.Kaže da bi se sad trebalo vidjeti, ipak je prošlo od zadnje koju sam imala 10.7. ali plodne sam dane imala 28.7. pa kad računam sad bi trebala biti u 5 sedmici, ako sam dobro izračunala. samo da vidim sutra bebu jer sam luda od čekanja.Neznam više ništa, kažu da bi se trebalo vidjeti. Radio mi je vaginalni ultrazvuk, poslije tek rade po stomaku.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:37:30   
sabinas
Zaboravila sam ti reci,da sam ja tacno znala kada mi je bila O (jer sam bila kod dokt.taj dan),tako da sam uradila test nakon 7 dana kasnjenja,to je znaci 21 dan nakaon O,a na prvom uzv mi se nista nije vidjelo.
Tako da kod tebe nije nista strasno,samo ti je O vjerovatno bila kasnije,a ne bas na polovici ciklusa (kako se to obicno racuna)............

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:41:39   
sabinas
Ma vidjet ces da ce se pojaviti user posted image .....Samo ti hrabro sutra i javi se kada zavrsis.Vjerovatno ces dobiti,ako ne sutra onda za koju sedmicu i uputnicu da izvadis nalaze.user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:53:26   
mnn
sabinas hvala ti na podršci puno!user posted image  Nadam se jer mi je dosta stresa i čekanja.trebalo bi se vidjeti, tako kaže ginekolog. Veselim se i svim pretragama koje ču privatno napraviti jer su ti naše bolnice u istri užas, doktori bolnice, jako se puno čeka...zdravstvo nam je aj bok. rekao je on meni da sam imala ovulaciju i da se vidi žuto tijelo, ali on je vidio i jednu točkicu ali mi nije htio potvrditi trudnoču jer nije bio siguran u to...tako da me tada naručio za 10 dana, evo nadam se da ču sutra ugledatiuser posted image ! kod svake je žene drugačije, ja nemam redovite cikluse tako da je to sve malo zakasnilo kod mene. 

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:56:07   
budućamama
Mnn, Sabinas user posted image user posted image user posted image
Mnn, biće sve ok, ne brini. Pomilkite obje pupe od mene

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Trudni smo
1.9.2008 11:59:59   
mnn
Hvala budučamama, šta bih ja bez vas cure drage, puno ste mi pomogle. Sutra idem pa čemo vidjeti, mislim da če se sad vidjeti.jer sam ipak u 5 tjednu..user posted image  Sretno i tebi, nedaj se!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Trudni smo
1.9.2008 13:49:18   
sabinas
Ma bit ce to ok user posted image I ja sam  ti imala neredovne cikluse i uz to jos i anovulatorne pa sam morala piti klomifen i dabroston.I ja isto idem privatno doktoru..a moja doktorica radi i u domu zdravlja tako da mi sto se tice uputnica ona sve to zavrsava.Ali vjeruj moja zaova je vodila kod nje trudnocu u d.zdravlja,i apsolutno nikakav tretman nije imala,nije cak htjela ni na pitanja odgovarati.....tako da bih i ja savjetovala svima,naravno ukoliko imaju finansijskih mogucnosti,samo privatno.user posted image
Javi se obavezno sutra....i meni ti je doktorica na prvom pregledu rekla,da iako je test pozitivan i maternica mekana,nije bilo nikakve naznake da ce nastupiti bilo kakav oblik  krvarenja,ne zeli niti potvrditi niti negirati trudnocu,sve dok ne vidi gestacijsku vrecicu i srce da kuca.valjda se zele na taj nacin ograditi....user posted image
Hvala buducamama!user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Trudni smo
1.9.2008 13:59:36   
mnn
imaš pravo, oni se žele ograditi od toga. ali to nije uredu jer ako sve naznake imamo onda je to to, mojoj je prijateljici ginekologinja vidjela točkicu i rekla joj je to je to...a meni nije to rekao ginekolog.Sutra javim sabinas šta je vidio, nadam se malojuser posted image  osiječam da bi se sad trebalo vidjeti.Hvala na podršci! Dri se i ti!

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Trudni smo
2.9.2008 9:30:17   
sabinas
Mnn,javi nam danas kako je proslo....user posted image ja sam sigurna da ces vidjeti jednu malu mrvicu,na koju ces biti sva ponosna.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Trudni smo
2.9.2008 9:36:07   
budućamama
Mnn, javi seuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Trudni smo
2.9.2008 10:37:50   
mnn
Drage moje cure potvrđeno je da sam trudna 5 tjedana.Presretna sam, hvala vam puno puno puno na  podršci i svemu što ste učinile za mene! Tako smo sretni ja i zaručnik!user posted image user posted image user posted image  beba mala dolazi.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Trudni smo
2.9.2008 10:43:10   
dadakg
mnn  user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Trudni smo
2.9.2008 10:45:13   
budućamama
IZVORNA PORUKA: dadakg

mnn  user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  PREKRASNE VIJESTI!!!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Trudni smo
2.9.2008 10:50:38   
mnn
Hvala vam puno puno!user posted image  

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Trudni smo
2.9.2008 10:54:45   
Romali
Čestitam user posted image user posted image !! Želim ti da ti trudnoća i porod proteknu bez problema. Samo opušteno.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Trudni smo
2.9.2008 10:58:35   
mnn
sad sam napokon smirena, sabinas koje si sve pretrage radila? ja sutra idem kod doktorice da mi da uputnicu da vadim krv ali me zanima kad se te pretrage rade?

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Trudni smo
2.9.2008 12:11:33   
sabinas
Eto vidis............i kakav je bio osjecaj kada si je vidjela.....?user posted image
Ma klasicno vadenje krvi (naj vaznije na sto se obraca paznju kada su u pitanju krvne pretrage su vrijednosti zeljeza i eritrocita i naravno vrijednost secera),stim da sam ja i urin dala i tu su sve one reference zaokruzene,od banalih tezine urina do nekih slozenih ketona,bilirubina u urinu i sl.Kada ti je naredna kontrola?
Bas mi je drago za tebe .user posted image Odmaraj se i uzivaj u onome sto ti je Bog podario.user posted image
I ja sam sinoc bila na kontroli,beba mi se vec mice i sve je  ok.Ovaj trudnicki kalendar na ringeraji je stvarno dobar,i nastoj biti upoznata sa njegovim savjetima za sedmicu koja ti predstoji.user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Trudni smo
2.9.2008 12:15:17   
sabinas
A ja licno sam vadila nalaze u 6 tjednu trudnoce,a naredne kontrolne trebam u 20 tjednu.Ma znas sta je naj bolje...ako ti je kontrola npr.za 3 sedmice,uradi nalaze za 2 sedmice,da ti vrijednosti koje si dobila na nalazima budu sto blizi danu posjete lijecniku.Ja npr.idem na kontrole uvijek ponedjeljkom u mjesecu,a nalaze kada budem vadila sada u 20 tjednu,mislila sam uraditi u cetvrtak (da bi bili gotovi u petak),pa onda u ponedjeljak doktoru.Nadam se da sam ti pomogla user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Trudni smo
2.9.2008 12:20:58   
Happy
Super mnn, čestitam, puno mi je drago zboga vas user posted image user posted image user posted image
da trudnoća protekne uredu... user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Trudni smo
2.9.2008 13:27:18   
mnn
Hvala Happy puno!user posted image  sabinas pomogla si mi dosta, čitala sam malo na netu o tome i pitala mamu ali ona kad je bila trudna kaže da je to bilo prije 20 godina kada je mog brata rodila, tako da se sve sada promjenilo.Osiječaj je predivan,nisam mogla vjerovati da tako sve to izgleda a još kad vidiš sve 3D a to je sve tako malo,predivno. Imaš pravo budem ja to napravila kasnije jer ionako idem kod njega za 1mj, tako da prije toga ču sve napraviti da to ne bude staro. Nije mi nikakve vitamine preporučio ni folnu kiselinu, kaže da mi ne treba a da mi ne želi davati neke vitamine napamet, da je najbolje kad napravim sve pretrage da znamo šta mi treba.Ja se hranim zdravo, pa ču tako i nastaviti.
Jesu te testirali na hepatitis i hiv? Rekao mi je da nije potrebno kad sam ja zdrava ali da se inače to radi, barem tu kod nas u hrvatskoj.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Trudni smo
2.9.2008 13:39:37   
Happy
Ja to nisam ništa radila... Ali me čudi da ti folnu nije preporučiouser posted image Kod nas to svi piju, i ja sam pila do trećeg mjeseca...
Vadi se krv i urin.
SRETNO još jednom, znam kakav je osjećaj i želim da što prije naše hanumice buduuser posted image ako Bog da


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Trudni smo
2.9.2008 14:03:09   
mnn
idem sutra kod doktorice tako da ču nju pitati da li da pijem ili ne. nisi ti to radila, ovdje u rh neke žene rade a neke ne...meni nije to rekao, tako da neče trebati. hoče naše hanumice kako vi to kažete, ( to mi je tako slatko)...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Trudni smo
2.9.2008 15:04:26   
sabinas
Ja sam pila folnu kiselinu do 12 tjedna,neovisno od nalaza cim mi je trudnoca potvrdena.Ona je najbitnija za user posted image ,zbog razvoja bebe i njene neuralne cijevi.A kada sam uradila nalaze...bili su dosta dobre vrijednosti zeljeza,tako da nisam morala piti ferum.Od 12 tjedna mi je doktorica rekla da ne moram vise piti folnu,a da sada malo vecu paznju obratim na zeljezo bilo ishranom bilo ferumom,posto su se zalihe vjerovatno malo smanjile.U svakom slucaju obavezno pitaj sutra za folnu...ustvari naj pametnije je da ti nju pustis da ona sve sama isprica,e ako ti nista ne kaze za folnu...onda ti nju pitaj...Tako ti ja radim sa svojojm.Nekako moras poceti uciti biti i mama,a ujedno i doktor,jer opreza nikada na odmet.user posted image
Pusa i javi se.user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *