|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudni smo
2.9.2008 15:06:27   
sabinas
Sto se tice testiranja...kod nas u BIH to nije praksa....a ne vidim razlog zbog kojeg testiraju user posted image ,kada ona iako budu pozitivni ne daj Boze nalazi,ne smije piti nista od lijekova.user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Trudni smo
3.9.2008 8:16:18   
mnn
Testiraju one žene koje su promiskuitetne, koje su imale neku operaciju....koje su se drogirale.... one su u rizičnoj skupini.Ma na sve te testiraju, kad dođeš u bolnicu odmah to moraš proči...to ti je tako u rh. Javit ču ti koje sam ja pretrage prošla. Malo me mjehur zeza, to mi je tako kad pijem puno vode....mjehur ti je meni slaba točka ali preživjeti ču. Hvala ti puno što si me natjerala da odem na pregled, tako sam sretna zbog bebeuser posted image  tako je malena.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Trudni smo
3.9.2008 9:38:30   
sabinas
E moja mnn,imamo mi vise slicnosti nego ssto ti mislis....user posted image
Ja ti imam hronicni cistitis i  pijelonefritis.Do sada hvala Bogu nisam imala ni jednom bolove....ali zato nosim 2 carape i papuce,oko krsta imam dekicu sa kojom se umotam,svremena na vrijeme popijem koju solju americke brusnice,uvin caj nemoj ni slucajno da bi pila...i sto mozes vise tecnosti piti,piji....i obavezno cim ti se ide u wc idi,nemoj trpiti,ma gdje god se nalazila.Ja sam ti na pocetku trudnoce,imala nakon wc vise kao peckanje dole...ali to prode brzo...jer  su u pitanju promjene u vagini,te njene ph vrijednosti.user posted image
U principu cuvaj se,nemoj se igrati stim stvarima...pogotovo na pocetku trudnoce,kada nesmijes piti ni antibiotike,a ni previse cajeva.Bolje je spreciti nego lijeciti.user posted image
Trudnice postaju same od sebe osjetljive,tako da i one koje nisu nikada ni imale problema stim,uhvati ih u toku trudnoce bar jednom.
Saljem ti pusu i cujemo se.user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Trudni smo
3.9.2008 9:58:18   
mnn
vidim vidimuser posted image , pa to i osiječam kao neki pritisak. Imala sam ja sa mjehurom problema milijun.Neču piti uvin h čaj, znam da nesmijem.Imam ti ja neke vježbe za mjehur, to mi je dao davno ginekolog.u polulužečem položaju legneš i polagano pritščeš mjehur ali tako da stisneš dvije noge i pomalo ih dižeš i spuštaš.puno pomogne, meni su problemi sa mjehurom u obitelji tako da znam sve o tome....brusnice sam se najela i napila čajeva....Nije nama ženama lako. Drži se i ti meni! Kad rodimo sve čemo zaboraviti!user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Trudni smo
4.9.2008 13:20:09   
amlatifa
Draga moja mnn, evo i mene sinoć sam bila kod dr. ja i ti smo u istoj situaciji i ja sam trudna tek 5 ned., i moja dr u domu zdravlja se preračunala. Problem je što oni prate trudnoću od zadnje user posted image  i sinoć mi je laknulo kad sam otišla kod svoje dr. koja mi je vodila 1user posted image . Sve je OK samo je plod toliko mali da se ama baš ništa nečuje, a pored svega imam zavljenu maternicu pa me bole i krsta. Rekla je da dođem za 15 dana i da ćemo tek tada vidjeti nešto konkretno. Ona mi je skinula veliki teret. PUSA POZDRAVLJAM VAS SVEuser posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Trudni smo
4.9.2008 13:25:10   
Happy
Biće to sve dobro ako Bog da, samo se vi čuvajte user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Trudni smo
4.9.2008 13:34:24   
mnn
Draga amlatifa! Sve je to uredu, to je jako malo, meni je moj ginekolog vidio plod veličine 3 milimetra, to je jako malo, čak je uvečao jer ima moderan ultrazvuk ali je sve to još malo.Ne brini se i neopterečuj,sve če biti super.Da če dragi Bog.user posted image user posted image  glavno da je beba tu, ja sam sada u 7 tjednu a plod mi se vidio tek tada, to se računa od zadnjih plodnih dana koje si imala a ne od zadnje menstruacije kako oni to računaju, to je bila moja računica i evo dobra je. sve sam dobro preračunala.user posted image  Sretno i ne brini se, nego uživaj u još jednom anđelu!

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Trudni smo
6.9.2008 12:54:46   
amlatifa
Hvala

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Trudni smo
6.9.2008 15:34:21   
Aquarius
Mnn
I kod mene je 7. sedmica. Rekla sam ti da smo tu negdjeuser posted image .

A mjehur ti pravi probleme zbog trudnoće. To ti je jedan od prvih znakova da si trudna. Maternica se širi i pritišće mjehur. Srećom se nakon 12. sedmice maternica digne prma gore pa će biti lakše. Ja lično izludih više. Idem dnevno 30 puta u WC. Ma čini mi se tri kapi čim se skupi meni takav pritisak bude u stomaku ko da se 3 litra nakupilo.user posted image


(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Trudni smo
11.9.2008 7:52:56   
Laka
Dobro jutro drage moje...
citam razne teme na ovom forumu vec dugo, ranije sam nekad nesto i pisala vezano za probleme sa zatrudnjivanjem kod osoba koje imaju hipotireozu...
U kratko cu vam prepricati, dijagnosticirana mi je hipotiroidna stitna zlijezdu, hormoni su pod kontrolom, pokusavam zanijeti recimo od septembra prosle godine, o boze zar ima toliko :-)....
U martu ove godine sam imala spontani, biokemijska trudnoca....
Danas sam presretna trudnica u 11-oj sedmici trudnoce. Jucer sam bila kod doktora i vidjela svoje slatko pilenece, ima veeeeeliku glavu rucice i nogice i jos uvijek repic, bebac je dugacak 28mm :-) srce kuca prestrasno kao vozic...to  je sada definitivno ljudsko bice :)... Od jucer sam presretna i cini mi se da sam tek sada svjesna da se ovo sve zbilja meni dogadja i da jesam trudna i da se blizi kraj kriticnom prvom trimestru... TSH, hormon stitne zlijezde je podivljao, ali redovno idem svom endokrinologu i nadam se da ce se to sto prije srediti...Cini se da je termin poroda nekad u aprilu 2009. doktor jos nije kazao svoju procjenu :-). Svejedno, ja se mnogo manje brinem nego ranije :-) Konacno, konacno sam stvarno trudna :-)
Ljubim vas i grlim i javljam se povremeno

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Trudni smo
11.9.2008 8:05:23   
mamyca
Laka drago mi je pa je sad sve ok,dat ce dragi Bog da lahko poneses trudnocu.Zelim ti se najbolje ,i obavjestavaj nas i dalje,sretno.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Trudni smo
11.9.2008 9:18:03   
budućamama
Laka, čestitam od srca na malom user posted image user posted image
Želim ti trudnoću bez problema, lak porod i zdravu bebicu user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Trudni smo
11.9.2008 9:19:55   
haida
Laka od srca ti čestitam i želim ti jednu lijepu i ugodnu trudnoću i da uživaš u svakom danu ovih 9 predivnih mjeseciuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Trudni smo
11.9.2008 9:24:39   
blondi
Čestitam Laka! Želim ti sve naj naj do kraja trudnoće i, na kraju, zdravu bebicu!!!

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Trudni smo
11.9.2008 9:27:14   
Happy
Čestitam laka, sve najbolje ti želim... Puno sreće i uspjeha user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Trudni smo
11.9.2008 15:51:26   
dacy
laka super, cestitam, zelim ti prelijepu trudnocu user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Trudni smo
11.9.2008 17:31:17   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: sabinas

Sto se tice testiranja...kod nas u BIH to nije praksa....a ne vidim razlog zbog kojeg testiraju user posted image ,kada ona iako budu pozitivni ne daj Boze nalazi,ne smije piti nista od lijekova.user posted image


Ovo više nije tačno. Ja sam nova trudnica i vadila sam nalaze prije par dana. Radili su mi i markere na HIV i hepatitis B i još neke. Ovo je barem nova praksa u HNK. Sada sve testiraju a zašto ne znam ni ja.
Pozz

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Trudni smo
11.9.2008 18:25:30   
sabinas
Pa nisam ni ja bas stara user posted image ....user posted image ,ali eto vidis ja to nisam radila,doduse nisam iz HNK.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Trudni smo
12.9.2008 2:16:50   
Aquarius
I ja sam se čudila. Na uputnici mi je pisalo krvna grupa, RH i markeri. Niko mi nije znao objesniti kakve markere rade. Čak sam na nekom forumu otvorila i temu "markeri" da saznam šta je to ali bezuspješno. Niko nije znao. Ovo je stvarno novina u našem kantonu ali sada svima rade te markere.
Eto fino je znati da sam na sve negativna, odnosno nalazi su negativni.user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Trudni smo
12.9.2008 11:44:46   
Laka
Drage moje, hvala vam na lijepim zeljama....
raznjezile ste me ... smrc... user posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Trudni smo
21.9.2008 17:21:27   
amlatifa
Drage moje nisam Vam se dugo javljala ali evo sad nakon onoliko radosti ja sam se morala očistiti prije 3 dana bila sam trudna 2mjeseca. Sad ni sama neznam kako se osjećam al vjerujte da sam imala neki ružan predosjećaj, neznam kako dalje jer me je to stvarno pogodilo ako nalaz bude OK za 3 mj. ja mogu ponovo ostati trudna ako ne onda tek za 6 mj., a ja nakon ovoliko boli nevjerujem da ću se usuditi. Toliko od mene ljubim Vas punouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Trudni smo
21.9.2008 18:01:43   
mamy Sabina
Mila moja tako mi je žao.
Šaljem ti veliki user posted image  i
Šta je razlog,zašto su morali prekinuti,trudnoću?
Oprosti,što sam radoznala,
sve sam to prošla znam kako ti je.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Trudni smo
21.9.2008 20:26:30   
Mara*
ja živim u RH i mene su testirali na hepatitis B i sifilis. za hepatitis neznam zašto, a za sifilis znam da bi se morala prekinuti trudnoća jer uzrokuje teška oštečenja na plodu.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Trudni smo
21.9.2008 20:35:12   
mynxlee
amlatifa, zao mi je zbog tvog prekida trudnoce. nemoj da se sikiras i da odustajes. dace Bog, ostaces trudna i rodices prelijepu bebicu. vjeruj u to. pusa.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Mara*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Trudni smo
21.9.2008 22:24:29   
dadakg
Amlatifa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *