|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 20:50:13   
mnn
svako ima svoje mišljenje, ja tako mislim i ako ne mora sve biti crno.
ja sam protiv cigareta i pušenja...ali opet kažem svi imamo svoje mišljenje...

nisam nikoga uvrijedila samo sam izrekla ono što ja osobno mislim.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 21:46:50   
Anoniman
Naravno da me nisi uvrijedila, daleko od toga. Svako ima pravo na svoje mišljenje al isto tako sve smo mi ovdje već punoljetne i svjesne smo svojih postupaka.... Sigurna sam da svaka, ama baš svaka od nas, ima neki porok samo što se pobogu svi ne izjašnjavamo o istim. E tu je razlika.
Ne ponosim se time što nosim "epitet" pušača, al tako je kako je....

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 21:54:15   
tea lana
pusila sam svo vrijeme jesam smanjila punoooooooooo,presla na najblaze al ih nisam bacila skroz i hvala Bogu moja Lana se rodila sa 4 kg,sve uredu i prvi put nakon godinu i sedam mjeseci bila prvi put prehladjena.


ovo sam nekad napisala,i kod mene je beba bila razvijena masalla.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 21:57:47   
mukica
I ja sam pusila u trudnoci, s prvim djetetom ne da su mi smrdile nego sam ih mogla jesti, fala Bogu sve bilo ok. Sad moj sin ima 8 godina i nista mu ne fali cak sta vise nije dva tri puta bio prehladen a kamoli sta vise. U drugoj trudnoci mi nisu pasale i kad bi zapalila to bi bilo dva tri dima i gotovo.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 21:58:17   
Ilhana RR
Neznam svak ima svoje ali ja nisam bila ni u blizini dima dok sam bila trudna a kamoli da pusim... mada ovde babice na kontrolama govore ovim sto puse da neprestaju jer onda one nece biti dobro i sa tim mogu dijete povrijedi... koje za mene zvuci glupo jer mene je svaki put pitala jel pusim i da je to stetno za zdravlje bebino kao i alkohol... al ja nit pijem nit pusim...

Sve sto bih bilo stetno za bebu ja nisam radila tokom trudnoce...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 22:09:28   
Golubica
Ja sam ih JELA mada sam svjesna svih opasnosti bila. Znala sam ispuzati iz WC-a od povrcanja i dovucem se do stola i zapalim. Hvala Bogu beba je zdrava i jako napredna. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pušenje u trudnoći
12.2.2009 22:33:36   
dinciii
Ja sam pusila i cim sam saznala da sam trudna prestala sam..nekako je samo od sebe to doslo....kad zapalim imala sam los osjecaj sto to radim i tako sam prestala u 6 sedmici trudnoce......i evo vec dva mjeseca kako sam se porodila ni ne naumpadne mi cigara user posted image user posted image user posted image to mi je drago jer sam htjela da prestanem od prije a nikako nisam mogla i evo hvala bogu uspjela sam...Sad mi cak smetaju....

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pušenje u trudnoći
13.2.2009 12:15:17   
malaaaa
sto se tice pusenja ja sam prije trudnoce kutiju na dan znala ispusit a u trudnoci nije mi se bas toliko ni trazila cigara a nisam ni htjela tako da sam svela na 5 cigara ili po hevtu znala sam ni jednu ne zapalit. i eto i dan danas tako 5 cigara maxuser posted image a kafu sam prestala skroz od kako sam se porodila vise je nepijem jednostavno je nemogu...

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pušenje u trudnoći
13.2.2009 12:40:12   
nita
Divim se mamama koje su zbog svoje bebice prestale pušiti. user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pušenje u trudnoći
15.2.2009 11:04:40   
ena23
I ja im se divim i svaka im cast. Volila bi da se i ja mogu upisat na tu listu, ali... user posted image Kamo srece da nisam nikad zapalila onu prvu sa 16 godina...

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pušenje u trudnoći
15.2.2009 12:49:58   
dina_89
evo ja cu da napisem nekoliko razloga zasto prestati pusiti
-narusavate svoje zdravlje a i onih oko vas
-zubi postaju zuti
-sirite neugodan miris oko sebe
- dajete novac "za sve navedeno"

pokusajte imate motiv od onih koji su vec uspjeli

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pušenje u trudnoći
16.2.2009 14:35:55   
taze_mlada
svako naravno i apsolutno ima pravo na svoje misljenje ...ali... evo bila sam pusac 13 godina.. i kad sam prije 3 godine prestala pusiti jedna od misli koja mi je cesto prolazila kroz glavu je bila ta da bih kao svkakao prestala pusiti kad budem trudna...a tad nisam bila ni udata... neki dan sam raspravlajla sa svojom prijateljicom i kao ona ne misli prestati (a bavi se inace medicinskim naukama) i ja kazem to je meni cista sebicnost jer je to iskljucivo nas ceif.. mogla sam tako i ja nastaviti s vremena na vrijeme da popijem pivu ili casu crnog vina ali mi je sasvim dovoljno sto niko ne daje garant da to nesto nece odnosno hoce uticati...da medicina je slozna u te dvije stvari ja bih rekla oki, nije frka, sebe truj, i ja sam.. ali ovdje je jos jedno novo bice u pitanju, koje ne moze za sebe nista jos da odlucuje.. kad poraste nek bude pusac, nije me briga... i sama iz polu-pusacke porodice (samo mama ne pusi) i tata kao ni moj MM nije prestao dok je mama bila trudna i kad smo bile bebe a zivjeli smo jedno vrijeme u garsonjeri... da ne bude da sam suho zlato, zalomim i ja po kafana ali kako vrijeme odmice a samim tim se i pluca nerodjene bebe razvijaju, nastojim extremno zadmiljena mjesta da izbjegavam i guzve (ala zadnja motorijada u slozi)...valjda meni tesko pada kad su ljudi sebicni pa i po tom pitanju.... 

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pušenje u trudnoći
16.2.2009 15:02:16   
HannaS
Ne osudjujem nikog,iako sam prestala pusit kad sam ostala trudna,ali ima osoba koje ne mogu ostavit cigare...cak se zelja poveca u trudnoci.Bilo bi dobro kad bi mogle ostavit cigare,al ne mora znacit da su cigare krive ako se beba rodi sa nekim problemom.Ima mama koje zdravo zive i zdravo se hrane u trudnoci a beba se rodi s nekim problemom.Jest da je ruzno kad vidis trudnicu sa stomakom do zuba i s cigarom u ruci,al boze moj...vjerovatno bi i ona voljela da se moze rijesit tog poroka.

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pušenje u trudnoći
24.2.2009 13:39:56   
aida84
A sta mislite o pasivnom pusenju u trudnoci...Koliko ono steti razvoju djeteta?
Cula sam da je pasivno pusenje i opasnije...Ja ne pusim, niti sam ikad pusila...ali moj mm pusi 3 kutije na dan...pokusavam da izbjegnem svaki kontakt sa dimom, i mm se trudi da pusi pored kamina da mi dim ne ide, ali tesko je izbjeci...
Mislim da bi pusaci trebali razmisliti i o drugim ljudima kad zapale cigaretu, a naravno posebno voditi racuna o svojoj bebici...


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pušenje u trudnoći
12.4.2009 11:22:34   
Modesty
Dugo godina sam bila pusac, sa prvim djetetom sam to bila smanjila na tri cigarete dnevno. Sad sa drugim djetetom sam puno povracala prva cetiri mjeseca tako da je i pusenje bilo na minimumu. Ali poslije cetvrtog mjeseca mogla sam ih jesti. E posto sam se toga uplasila (vidjela gospodja da moze ispusiti kutiju dnevno) samo odjednom preko noci sam prije dva mjeseca skroz prestala pusiti i niti jednom nisam dosla vise u iskusenje da zapalim. Trudim se jako i pokusat cu da ako bogda i nakon poroda nikako vise ne pocinjem. Ali ljudi vjerujte to je kao droga, ja ponekad sanjam u noci da pusim i onda kada me neko ponudi cigaretom u toku dana ja samo kazem: Neka hvala, sinoc u snu sam prepusila! 

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pušenje u trudnoći
25.4.2009 22:38:59   
Amrino
IZVORNA PORUKA: tatjana j.

Zaista neznam da li postoji forum po ovoj temi, ali zelim da cujem vase misljenje (pogotovo nikotinskih zavisnika/trudnica) kako izaci na kraj sa ovim problemom. Ja sa (patoloski) uzivalac nikotina, jos od svoje 19 godine. Sada sam trudna po prvi puta i to dosta kasno (37). Ranije sam sa suprugom cesto razgovarala o ostavljanju cigareta, a obecala sam mu da cu kad ostanem trudna ostaviti iste. CVRC ! Uskoro ulazim u drugi trimestar, cigarete ostavila nisam. U vezi sa cigaretama sa suprugom sam do sada imala tri zestoke rasprave (inace i on je pisac, ali odtrenutka kad je zasnao za trudnocu, niti jednu nije zapalio umom prisustvu), a ja sam sve pravdala nekim prozaicnim razlozima. Na kraju je on uvijek popustao. Svjesna sam sta ovaj porok moze da ucini u trudnoci i uopste, ali mi ne polazi za rukom da se rijesim ! Jednostavno i pomisao na ostavljanje cigareta u meni izaziva neki panican strah i bez pretjerivanja pad u depresiju . Molim pomozite !


IZVORNA PORUKA: beni29

Draga Tatjana

ne zelim te osudjivati to je stvarno tvoj licni izbor i valjda znas sta radis ali sam pomisli na to malo stvorenje koje je u tebi. Vidim da si bas ovisnik i mislim da bi se trebala obratiti za strucnu pomoc, pomoc tabakologa koji ce ti pomoci da prestanes pusiti u trudnoci.

Sretno imas svu moju podrsku!!!!!!!!!


IZVORNA PORUKA: Srculence

I ja sam isto bila strestveni pušač(pušila sam 2kutije dnevno),ali kad sam saznala da sam trudna,smanjila sam i to  dosta odmah.Sad sam punih osam nedjelja trudna i pušim nekad jednu,nekad dvije cigarete dnevno a zna se desiti da i ne zapalim nikako u toku dana.Na početku prvih nekoliko dana mi je jako smetalo i imala sam želju za cigarom,a onda je postepeno popuštalo....Moj ti je savjet da uzmeš nekih grickalica ili bonbona i da se tako malo zabaviš dok ne smanjiš,a poslije i ne prestaneš.Ja sam recimo izbacila i kafu,ne pijem je više,možda nekad jednu šoljicu...i to mi je pomoglo jer kafa uvijek vuče i cigaru.
Sretno i želim ti da uspiješ!!!



IZVORNA PORUKA: MELLI


Draga Tatjana,ti si velika cura i ne treba ti objašnjavati koiko je pušenje štetno i opasno u trudnoći.Trudnoću bi trebala shvatiti kao najjači motiv da prestaneš.Idealno je to što je tvoj muž uz tebe i što ti pokušava pružiti maksimalnu podršku.Iskoristi to.Znam da je teško,i da te vjerovatno hvata panika od pomisli kako popiti kafu bez cigarete,kako oprati suđe,a poslije ne zapaliti,kako ručati,a ne zapaliti poslije toga....
Pred tobom je teška bitka,koja se može dobiti.Na tvom mjestu ja bih pokušala,recimo, ne zapaliti tri sata,pa se poslije toga,ako izdržiš motivisati da pomjerim granicu na pet sati i tako dalje.Teško je prestati i misliti o njoj.Probaj svoje misli usmjeriti na aktivnosti koje ne vežeš uz cigarete.Bori se iz minute u minut.Misli na svoje malo blago u stomaku i pokušaj sebi reći: "Evo u narednih pet sati neću zapaliti zbog tebe,jer te volim,jer si ti dio mene,jer mi je stalo do tebe".
Bori se za svaku minutu bez nikotina.Želim ti puno sreće i uspjeha u tvojoj borbi protiv ove nemani.



IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Evo imas o tome nesto i na ovoj temi :
http://www.ringeraja.ba/forum/jeste_li_prestali_pusiti/m_27211/tm.htm

I ja sam prije trudnoce bila totalni ovisnik. Pusila sam od prvog srednje i samo kalemila jednu na drugu.
Cim sam saznala da sam trudna- prestala sam pusiti. Znas kako? Tako sto sam ODMAH prestala misliti na sebe, svoju guzicu, svoje potrebe...to kako ce meni biti tesko, kako mi se pusi bla bla- nego sam pocela razmisljati o svom djetetu i njegovom zdravlju.
Cigarete su OTROV i one TRUJU tvoju bebu. Prestani pusiti ODMAH!
Jednostavno ne postoji opravdanje za to- samo kratak rez i tacka!
Sretno!



IZVORNA PORUKA: skvo

I ja nisam pusila u trudnoci...a stravstveni sam pusac....ali zato sada opet pusim...na balkonu...


IZVORNA PORUKA: nikka

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Cim sam saznala da sam trudna- prestala sam pusiti. Znas kako? Tako sto sam ODMAH prestala misliti na sebe, svoju guzicu, svoje potrebe...to kako ce meni biti tesko, kako mi se pusi bla bla- nego sam pocela razmisljati o svom djetetu i njegovom zdravlju.
Cigarete su OTROV i one TRUJU tvoju bebu. Prestani pusiti ODMAH!




Istina i nesmije kod jedne majke da postoji nešto preče od zdravlja njenog djeteta,
pogotovo njen užitak.
Sretno svima u prestanku pušenja


IZVORNA PORUKA: mamyca

Draga Tatjana,mozda ja nisam najbolji primjer jer sam i sama pusila cigare u trudnoci,ali sam znala po 15 dana ne zapaliti ni jedne cigare,a nekad bih dnevno po dvije,tri.Znam da je zelja jaka,ali ako bas nemozes skroz ih ostaviti probaj postepeno ih smanjivati.Kad te uhvati potreba za cigarom otidji prosetaj ili igraj neku igricu,jer to je jako ruzna navika,govorim iz licnog iskustva.Kad sam ja uspjela da ih drasticno smanjim,mislim da mozes i ti,samo pomisli na svoju bebicu,sretno.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pušenje u trudnoći
25.4.2009 23:11:09   
Anoniman
Prvo user posted image  za svaku koja je prestala pusiti. Ipak je pusenje stetno, bez obzira trudnoca ili ne. Ja sam pocela pusiti u 4 razredu srednje, kutija do dvije. Dvije godine braka pokusavala zatrudniti, ali ni naopako, dok mi dr. nije rekao hajd probaj prestati pusiti. I stvarno zatrudnim. Znaci to je bilo uzrok moje neplodnosti. Nakon poroda nisam pusila 2 godine, a onda sam ponovo pocela i to vise nego prije. Nije mi moglo biti 2 kutije dnevno. Nesvjesno sam palila jednu na drugu. Ali sada kad sam ponovo trudna (7-ma sedmica) rekla sam NE cigarama. I mislim da nije uopste tesko odustati od tog poroka, samo cigarete zamjenite recimo grisinijem ili bombonama ili vocem... Bilo sta sto je dobro samo NE cigare. A vjerujte mi da 80% problema je zbog cigara. Samo sto kod svake osobe drugacije djeluju jer je svaka majka drugacija, krenuvsi od njenog organizma pa do same osobe. Kao sto kazete, svak ima pravo na svoje misljenje, ali ako mozete i zelite, ostavite cigare zbog svojih user posted image .

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pušenje u trudnoći
5.7.2009 21:24:28   
LUNA4
i u prvoj user posted image i sad u ovoj sam prestala pušit cim sam doznala da sam trudna...
ali moram priznati da sanjam kad cu zapalituser posted image
ima dana kad se ne sjeti a ima dana kao sad npr kad bi sve dala za samo jedan dim...
KRIZZZZZAAA!!!!


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 11:40:11   
poetesa
I ja  u zadnje vrijeme sve češće sanjam cigaru user posted image  Još kad neko kraj mene zapali.... eee svašta user posted image user posted image

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 12:32:28   
budućamama
Cigarete.....user posted image
Bivši strastveni pušač, dnevno oko 2 kutije. Kad sam saznala da sam trudna, automatski ukinula 1 kutiju i onda lagano smanjivala na 17, pa 15, pa 10, pa 5, pa 3 i na kraju odlučila skroz prestati... Ovo smanjivanje je trajalo oko mjesec dana.
Ipak, moram priznati da sam ja bila jaaaako sretna jer se meni ispunila moja najveća želja: da mi se cigarete zgade u trudnoći user posted image user posted image user posted image
Da nije bilo mučnina na sve živo, a naročito na cigarete, ja nikad ne bih mogla da ih ostavimuser posted image user posted image user posted image
Kad sam izašla iz prvog tromjesečja i mučnine prestale, ponovo mi je počela mirisatiuser posted image i imam osjećaj da bih mogla zapaliti. Posebno mi fali uz kafu koju izbjegavam upravo zbog cigareta, jer mi to nekako vuče jedno drugo...
Sad se borim dan za danom protiv želje da zapalim. Svjesna sam da mi je u kući zrak sada nezagađen jer ni MM ne puši, češće me ljubi i kaže da me još više voli user posted image , ali najveći motiv mi je moja bebica u pupi. Nekako sam u glavi stvorila mentalnu sliku da kad bih povukla dim te prokletnice, moja bi beba počela da se guši i kašlje u stomakuuser posted image . Slobodno mislite da sam luda, ali meni to pomaže da prebrodim krizu. Do slijedeće...
I da, ponekad i ja sanjam cigaretu... Čak šta više, sanjala sam je sinoć, da sam ponovo počela pušiti i bila sam jako razočarana sama sobom, da sam toliko popustljiva i bez snage volje. Kad sam skontala da je to bio samo san, opet sam bila sretna...

Da rezimiram, prestanak pušenja je velika odluka i teška odluka, ali kad se jednom donese, najbolje je u njoj ustrajati i ne govoriti da ćeš zapaliti kad se porodiš ili kad završiš s dojenjem... Beba je meni bila glavni motivator za prestanak pušenja, ali se nadam da će moje sveukupno zdravlje, finansijski "dobitak" (sad sebi umjesto cigareta priuštim druge stvari koje ranije nisam mogla) i sve ostalo pride što ide uz smoke free okolinu biti presudno da moja odluka o prestanku pušenja bude konačna...
Pa i ako malo pokleknem, znam da ćete me razumijeti... Ali stvarno se nadam da one noći iskašljavanja nakon prestanka pušenja nisu bile uzalud....
Sretno svim bivšim pušačima i svim pušačima. Želim vam da u najskorije vrijeme donesete odluku o prestanku pušenja i iste se pridržavate.

ps. izvinite na dužini posta, ali sam se baš našla u ovoj temi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 13:11:34   
*Seve*
Sto se tice cigareta cim sam ostala trudna zgadile su mi se odmah...Pusila sam prije trudnoce ali ne bas mnogo 1 paklo na dva dana...Ali tako su mi zasmrdile i zgadille da nisam mogla zamisliti da pusim vise....Muz je pusio na terasi jer mi se povracalo dim kad osijetim....Ali zato cim sam se porodila odmah u bollnici mi je nampala cigareta i kafa...I kada sam izasla iz bolnice pocela sam pusiti ali po malo 2-3 cigarete u toku dana posto sam dojila pa sam izbijegavala...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 13:13:15   
Lulu_
samo jedno...
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 13:19:57   
dana3
IZVORNA PORUKA: Lulu_

samo jedno...
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu...





to je sve sto bih rekla na ovo ili jos dodala
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 13:21:20   
poetesa
a valjda se nikotin ne prenosi dojenjem? Ja maštam kako ću zapaliti i zakafenisati kad se porodim ako Bog da, ali u najmanjoj mogućoj mjeri naravno...

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 13:31:10   
TonkicaPalonkica
Ono što pušač radi sebi njegova stvar, ali ono što pušač radi nepušačima, a posebno jednoj bebi koja nije u stanju da se brani od toga, sasvim je druga stvar.

_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *