|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 13:37:31   
tap3ah
Naravno da se nikotin prenosi dojenjem, čitao sam da ako dojilja puši preporuča se da ne doji djete sat-sat i pol nakon cigarete.

U potpunosti se slažem sa Tonkicom iznad .... i stvarno ne mogu razumjeti trudnice i roditelje koji dime u prisustvu bebice.

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 20:40:57   
*Seve*
Ja kako znam i kako mi je rekao pedijatr naravno da se prenosi i te kako...Jos ako pusis mnogo,a 2-3 cigarete nije nista....
Mene je savijetovala jedna doktorica u bolnici.kaze kad podojis bebicu onda zapali...Pa opet tako a ne bas pred podoj da pusis jer kaze direktno ide u mlijeko....user posted image

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 21:51:03   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: Lulu_

samo jedno...
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu...





to je sve sto bih rekla na ovo ili jos dodala
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu


veliki upitnik iznad moje glaveuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 21:52:10   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: poetesa

a valjda se nikotin ne prenosi dojenjem? Ja maštam kako ću zapaliti i zakafenisati kad se porodim ako Bog da, ali u najmanjoj mogućoj mjeri naravno...


prenosi cak i jos vise!!!
mljeko postaje gorko i bebea ga nece htjeti
valjda ces se moci strpiti radi svoje male ljubaviuser posted image


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 21:57:42   
dana3
IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: Lulu_

samo jedno...
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu...





to je sve sto bih rekla na ovo ili jos dodala
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu


veliki upitnik iznad moje glaveuser posted image






samo naglasavam vec  tvoje receno i potpisujem.


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pušenje u trudnoći
6.7.2009 22:01:14   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: Lulu_

samo jedno...
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu...





to je sve sto bih rekla na ovo ili jos dodala
pusenje u trudnoci smatram velikom neodgovornoscu


veliki upitnik iznad moje glaveuser posted image






samo naglasavam vec  tvoje receno i potpisujem.



ode upitnik...user posted image
nekad sam bila plava,valjda su to posljedice

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2009 7:58:26   
poetesa
Ooo dušebrižnici... Još ćeš mi održati čas iz majčinske ljubavi i brige user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2009 10:05:06   
emy
Gdje ste me nasle sa temom
Trudili smo se duuuugo za bebicu i pusila sam u prosjeku 1,5 dnevno
Kada sam konacno postala svjesna da sam user posted image  smanjila sam na 4-5 dnevno
Kada sam cula maleno user posted image  da kuca odlucila sam prestati i do sada sam zapalila mozda 5-6 cigareta
Sada smo 23 sedmica i ova buduca mama sanja cigarete
Nikada mi nije smetao dim, cak ni kada sam imala jake mucnine

Ponosna sam na sebe ali nikada ne bih osudila user posted image  koje puse ili majke koje puse

Moja seka koja je dojila je pusila kutiju dnevno, a 2 sincica je dojila do 18 mjeseci
i hB zivi, zdravi i pametni

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2009 11:18:58   
mišur
Ja sam pušila od srednje, i čim sam saznala da sam trudna ostavila sam cigare...
U trudnoći mi se ništa od hrane i pića nije tražilo, samo cigare..user posted image user posted image
Toliko su mi mirisale...user posted image
I samo sam razmišljala da ću kad prestanem dojiti opet početi pušiti...
I bi tako, nažalost...
Sad mi je žao što sam opet počela pušiti, jer mi smetaju i nervira me onaj ružni ukus u ustima kad ustanem...
Ali, aBd čim opet zatrudnim ostavljam ih opet, i to zauvijek..
U mojoj kući se ne puši, samo na terasi, i ja nikad ne pušim u blizini Luke...Samo kad on ode spavati..

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pušenje u trudnoći
18.7.2009 16:21:55   
nermina_
i ja sam pusac i nemogu nikako da prestanem user posted image user posted image
evo od kad sam saznala da sam trudna (a sad sam trudna 21 sedmicu) pokusavam i trudim se ali nikako mi neide za rukom. kad nezapalim sat dva pocne me fatati  tolika nerovza da mm pita hoce li mozda on dobiti batine. neznam sta da radim nadala sam se da ce mi se zgaditi u trudnoci ali nista mi se nije gadilo nisam povracala a cigara mi je sad jos sladja user posted image inace je sve uredu sa bebom hvala Bogu ali ja bi volila da nepusim jer znam da to nemoze nikako biti dobro za moje djete. bas sam sada tuzna i sad bi najradije zapalila ali necu i eto sad mi se place user posted image user posted image


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pušenje u trudnoći
18.7.2009 16:39:47   
barisha
negdje sam citala da ako je trudnica pusac ostavljanje cigareta u trudnoci moze vise stetiti djetetu nego cigareta.............naime, strastveni pusac bez nikotina postaje jako depresivan ne raspolozen, ljut...a to moze vise stetiti bebici nego sam nikotin....tak da doktori preporucuju da se nikotin postepeno izbaci tako sto cemo smanjiti broj cigareta 5-6 dnevno.....2-3............

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pušenje u trudnoći
19.7.2009 0:25:35   
tweety
Pušila sam od 15. godine.Kad sam zatrudnila sa sinom cigara i kafa mi se zgadile.Nisam pušila čitavu trudnoću niti dok sam dojila.Počela nakon dojenja ali više iz dosade na poslu.Kad sam zatrudnila po drugi put bacila sam cigarete i evo sad će 8 ipo mjeseci od poroda,još nisam zapalila a nemam ni želje.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu barisha)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pušenje u trudnoći
21.7.2009 11:46:31   
Čarobnica
Pušenje...Gadna navika. Ja sam se trudila dugo vremena d aprestanem pušiti, pa se onda napušim ko luda, kutiju dnevno. Sada kada sam ostala trudna imam problema. Nekada na dan zapalim jednu ili dvije cigarete, nekad i više. Većinom mi samo gori u ruci i dimi se, da me prođe, ali me opet povuče želja da ispušim jednu kako treba. Naravno da mi tada svakakve misli prolaze glavom, kako sam neodgovorna, kako štetim bebi koju sam jedva čekala ( pokušavala zatrudniti nekih 8 mjeseci ), ali...
Kupim si kutiju da imam samo za ponekad, kad mi se baš zatraži... šipak nešto mi se tada često traže. Zato sam odlučila ne kupiti ih i kad mi nisu blizu, lakše mi je odoljeti. Ma znam da je ovo što sam pisala malo konfuzno, ali bolje mi je sjediti ovdje i tipkati, nego da skoknem u prodavnicu po ....neću ni da napišem šta. user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 12:29:41   
irenaSA
O i ja sam bila strastveni pušač .... profesionlna deformacija... zagušljive redakcije pa šta još sve ne...
Pušila sam 2 kutije dnevno.
MM također puši i sad, manje u mojoj blizini.
Pušila sam dva mjeseca na početku trudnoće ali tada nisam ni znala da sam trudna.. a kada sam saznala odvikavanje je bilo bolno i traumatično. Pušim ... pa sekajem... pa opet pušim... pa se kajem...ma samo dva tri dima ... a onda sam našla spas u zadnji čas... nisam imala više srca da  mislim hoće li mojim bebicama nešto biti ili ne... kesi, čokoladice itd... postigla sam 10 kg više za samo 4 mjeseca trudnoće ha! ali više ne pušim!
I uopšte ne mislim o tome kada ću i da li ću ikada zapaliti! / Hvala proizvođačima sitnih gastronomskih zadovoljstava /
Ne osuđujem user posted image  koje puše jer i sama znam kako je teško bez cigarete i kako je teško zpaliti je i misliti da li će se nešto desiti. Stvar prestanka pušenja je stvar slobodnog izbora, karkatera, spoznaja itd..

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Čarobnica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 12:46:10   
mama2009
Eh pušenje, pušila sam prije trudnoce i po dvije kutije, mm prestaje zvanicno da pusi 1.1.2009 ja i dalje pušim, ostajem trudna i opet ne prestajem user posted image .....al sad pusim evu slim 0,3 nikotina i pokusavam da smanjim......
u trudnoci sam pokusala da prestanem al nije islo, na kraju sam ipak prestala sa pokusajim i nastavila.....jednostavno sam nervozna i uzasna kad pokusam da prestanem


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 12:50:21   
vjestica
IZVORNA PORUKA: barisha

negdje sam citala da ako je trudnica pusac ostavljanje cigareta u trudnoci moze vise stetiti djetetu nego cigareta.............naime, strastveni pusac bez nikotina postaje jako depresivan ne raspolozen, ljut...a to moze vise stetiti bebici nego sam nikotin....tak da doktori preporucuju da se nikotin postepeno izbaci tako sto cemo smanjiti broj cigareta 5-6 dnevno.....2-3............

ovo je samo loš izgovor za one koji puše u rudnoći
nisam trudna, borim se sa neplodnošću, ali sam bila pušač i MM još veći
nama je planiranje trudnoće bio dovoljan motiv da prestanemo pušiti
ne moram ni spominjati kako se osjećam kad vidim trudnicu da puši
na ovaj post se nadovezujem zato što se spominje nervoza, kad sam bacila cigare (i MM i ja) više nismo bili nervozni kao dok smo pušili
MM je čak prestao gristi nokte (prije je grizao nokte i mislila sam da će ih sad jesti od nervoze, ali ništa)
a dok smo pokušavali smanjiti cigare, to je bilo puno stresnije, nego kad ih skroz ukineš
može se prestati pušiti, znam masu ljudi koji su prestali, i ja sam prestala, pa znam šta govorim
i što neko sebe truje, to je njegova stvar, ali što truje malo bespomoćno biće, koje zavisi od tebe, to mi je stvarno neodgovorno i bezobrazno
a još manje kontam kad se neko hvali da je pušio u trudnoći user posted image

(odgovor članu barisha)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 12:54:55   
mama2009
vještice...potpuno te razumijem jer smo mm i ja isto radili na bebici godinu dana, ja nisam cvrst karakter i to priznajem....mm je jaci user posted image ,

stvarno sam pokusavala al nije uspjelo, sad sam presla na najblaze i nekako se tjesim s tim.......
zelim ti svu srecu i da sto prije ugladas svoj user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 12:56:15   
Mirkica
i za mene je to glupost , ja sam puno pusila prije neg sam ostala trudna  nisam planirala dijecu pa sam pusila i pusila ko luda neka, kada sam saznala da sam trudna odma sam odbacila cigare i nikada tih nekoliko mjeseci sto sam bila trudna nisam pozelila ni jednom da zapalim cak nisam podnosila dim u mojoj blizini , o nervozi ni rijec.
A nema mi nista gore kada vidim trudnicu da pusi , zivot mi se smuci .



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pušenje u trudnoći
27.9.2009 13:00:04   
vjestica
IZVORNA PORUKA: mama2009

vještice...potpuno te razumijem jer smo mm i ja isto radili na bebici godinu dana, ja nisam cvrst karakter i to priznajem....mm je jaci user posted image ,

stvarno sam pokusavala al nije uspjelo, sad sam presla na najblaze i nekako se tjesim s tim.......
zelim ti svu srecu i da sto prije ugladas svoj user posted image


prije svega hvala ti na lijepim željama
vjeruj mi i ja sam mislila da nisam čvrst karakter i da neću uspjeti, ali na kraju sam skontala da trebaš odlučiti, jer dok ti ideš s mišlju da nećeš uspjeti (a većina pušača to kaže za sebe) naravno da nećeš prestati
pogotovo u trudnoći, jer da ndB bude šta bebi, da se poslije cijeli život grizeš jel to zbog cigara
isto važi i za one koji puše u prisustvu male djece i beba

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pušenje u trudnoći
17.10.2009 1:08:47   
Tam Tam
Ja nisam bila neki strastveni pusac, paklo mi je trajalo dva-tri dana..

Iscekivala sam ciklus i najednom mi je bilo uzasno muka od cigareta i ceo dan nisam mogla zapaliti ni jednu. Sutradan sam vec kupila test i uradila ga...
Prvih nekoliko dana sam pusila po 3, pa po 1, pa samo po dim, i bukvalno izmedju testa i UZ sam ih i ostavila...

Dakle, ne mogu sve i da hocu.. A jos plus i necu user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pušenje u trudnoći
17.10.2009 13:36:50   
leona81
ja sam prestala cim sam saznala za bebicu, a pusila sam 7 godina i tjerala muza da prestane al nikako...ima bas stresan posao, al skoro nikad ne pusi u kuci, jako rijetko, vecinom na terasi, i ne pusi puno...a kad dodje beba prestat ce iste sekunde jer sam rekla da necu s njim progovoriti inace...i nadam se da vise nikad necu poceti iako mi nead jaaako fali

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Tam Tam)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pušenje u trudnoći
17.10.2009 13:47:40   
dana3
Evo da se opet javim na istu temu:pusenje u trudnoci nema ama niti jedu pozitivnu tacku.bila sam pusac veci od mnogih koje su se ovde javile.Pune dvije godine ne pusim.Prije dva mjseca nego sam ostala trudna ugasila sam cigaru i mislim ostai nepusac!
Nervoza,ljutnja i sta sve ne ,sto se javlja prestankom pusenja ne opravdava trudnicu.
Ja sam se zgrozavala na trudnice koje sam vidjala sa cigarom ili  i danas sretnem takve!Noge natekle,masa problema,doktor objasnjava probleme a ona izidje na ulaz u  bolnicu i pusi-ko da se smiri od losih vijesti!
totalni sam protivnik pusenja u trudnoci kao i u blizini djece jer je pasivno pusenje opasnije.pusac udise dim preko filtera a pasivni pusaci direktan dim goruceg duhana!
Trudnice kanite se pusnja!Trudilice isto tako!Uporedite cijenu kutije cigara i bebinog zivota! Isto vrijedi i za dojilje!to da s epusi pa saceka da se dijete doji,isto po meni nije ohrabrujuce jer da nikotin tako lako nestaje iz organizma onda bi prestanak pusnja bio tako jednostavan!To su samo zavaravanja i nista drugo!

< Poruku je uredio dana3 -- 17.10.2009 13:50:27 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pušenje u trudnoći
17.10.2009 13:52:13   
*Seve*
Ja nikad nisam bila neki bas pusac paklo mi je trajalo 2-3 dana....
Ali cim sam ostala trudna,ni jednu vise....A i same su mi zasmrdile...
Tokom cijele trudnoce mm je pusio na terasi ali ne u mom prisustvu...
Cim sam se porodila zamirisale su mi cigarete,ali tad sam znala zapaliti jednu mozda u toku dana jer sam dojila...
Mada i sada pusim isto kao prije jedno paklo na 2-3 dana.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pušenje u trudnoći
17.10.2009 13:53:15   
Natica
uhhh i ja sam bila pravi pusac, nisam si zivot mogla zamisliti bez cigare...
i kad sam saznala da sam trudna par dana kasnije, nije da sam htijela nego sam morala da ostavim cigare, toliko su mi se smucile, dok osjetim dim cigare odmah visim za wc soljom. i hvala Bogu pa je tako. Nisam nervozna nit uopste mislim na cigare.  

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pušenje u trudnoći
17.10.2009 14:00:55   
LUNA4
sam u prestala pusit i u prvoj trudnoci i drugoj....
ali nikad mi nebi palo napamet kritizirati nekoga tko pusi za vrijeme trudnoce....
ja smatram da ako organizmu pase neka zapali ...nemojte me krivo shvatit da bebi skodi to znamo svi....niko nije glup....ali ja sad pricam iz svog iskustva...
jel ja sam u trudnoci htjela tako jaaaakkkoooo zapalit  i sanjala sam dan kad cu rodit i zapalit svoju cigaretuuser posted image
znam da je glupo ali je tako bilo....ok ja sam bila karakter pa sam izdrzala ali zasto kritizirati nekoga tko ne uspije???
ja znam koliko je mene sve to cinilo živćanom i nervoznom,cak nisam ni van izlazila niti se druzila sa pusacima da nebi dosla u napast...
onog dana kad sam rodila nisam pusila opet jel sam smatrala da cu dojit ali onda kad smo dosle doma moja nervoza je postajala sve veca i veca a zbog cekas zbog jeuser posted image cigarete...
i pitala sam patronaznu o tome i cak sam zvala pedijatra koji su mi rekli da ako me organizam trazi da zapalim jel isto kao sto cigareta skodi bebi preko majcinog mlijeka ili u trbuhu isto tako skodi nervoza i stres uzrokovan time sto se nemoze bez cigarete...
i sve je bilo dobro pocela sam pusit ali jednu cigaretu i to uz kavu tek toliko da zadovoljim zelju i sve je bilo dobro dok nisam izgubila mlijeko i tad sam nastavila sa pusenjem i sto je najgore pusim 2 do 3 kutije na danuser posted image
imam osijecaj kao da moram nadoknadit sve dane sto sam provela bez cigarete...
oprostite na duzini posta ali samo hocu rec da sve ima svoje ....
moj savijet je da ako mozete ne pusite za vrijeme trudnoce ali onda pokusajte na tome i ostati i nakon sto rodite ali ako ne zapalite jel cigaret jednako skodi i kao vasa nervoza i stres dodete na isto...


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *