|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
18.10.2009 2:22:46   
Tam Tam
Nikotin izaziva zavisnost, ali ako se bez cigarete izdrzi tri sedmice onda se ta zavisnost gubi.
Svako ko posle tog perioda zapali cigaretu ima psihicku, a ne fizicku zavisnost.

Ko ima problema sa ostavljanjem pusenja, a zeli ga ostaviti neka procita knjigu Alena Kara "Lak nacin da ostavite pusenje".

Sto se tice trudnica i pusenja, ja sam prva za to da se svi stetni faktori u startu odstrane, sto sam i sama uradila. Ali poznajem devojku koja je bila strastveni pusac i kojoj je doktor rekao da ne prestaje, vec samo da smanji drasticno, jer ukoliko prestane organizam ce doziveti shok.. Dakle ima i druga strana, koju mozemo da podrzavamo ili ne, ali doktori je imaju na umu.

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Pušenje u trudnoći
19.10.2009 8:10:33   
tap3ah
A evo i dotične knjige ..... pročitana i mogu vam reći da je dobra i uspješna

http://i63.servimg.com/u/f63/11/53/82/53/allen_10.jpg

http://rapidshare.com/files/129600320/Allen_Carr_Lako_je_prestati_pusiti.rar
http://rapidshare.com/files/129616330/Allen_Carr_naslovna_sadrzaj.rar

šifra za raspakovati
zeezy

< Poruku je uredio tap3ah -- 19.10.2009 8:11:35 >


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Tam Tam)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Pušenje u trudnoći
19.10.2009 14:16:17   
Nadja08
nikad ne bih povjerovala doktoru koji mi kaze da prestanak pusenja, posebno u trudnoci, moze biti sok za organizam.

kako iko moze povjerovati u to i kakva je to strana koju oni pritom imaju u vidu? to moze reci samo ljekar koji i sam pusi, ali nije bitno.

napokon pluca (i majke i bebe, a posebno bebe jer joj cirkulacija cca. tri puta brza od majcine) udahnu cist zrak i to bi kao trebao biti sok. ako mi je sok kad odem na planinu iz ovog smrdljivog grada, posebno zimi, ja bih voljela da sam onda konstantno u tom stanju soka, a i beba sa mnom.

analogijom, isto vazi i za alkohol. prema nekim nasim ljekarima, trudnice bi trebale pomalo i da puse i piju, a poslije, ako se sta desi da ne valja, jer nije iskljuceno, nema nigdje njihove odgovornosti. bilo bi: "sama pala, sama se ubila". 

ne znam za vas, ali mislim da je najljepse postupati onako kako ti zdrav razum kaze i pokusati iskljuciti koliko je moguce vise rizika.

(odgovor članu Tam Tam)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Pušenje u trudnoći
19.10.2009 20:24:09   
Tam Tam
Apsolutno se slazem sa tobom, samo sam navela primer za koji znam..

Mada je po meni i naknadni povratak cigaretama neopravdan, necu pusiti u trudnoci, pa isto tako ni kada mi se beba rodi. Ali sto ljudi, sto cudi.. Kazemo svoje misljenje, a svako ipak radi kako mu je volja. Poz user posted image

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Pušenje u trudnoći
19.10.2009 20:56:35   
maja78 RR
Ja sam bila stravstveni pusac, pusila 1,5-2 kutije drine redovno, a ako je sjedeljka i puno vise. Uvijek sam govorila da cim ostanem trudna da cu prestati i naravno da mi niko nije vjerovao. Kad sam ostala trudna, nakon uradjenog testa sam sjela sa svojom kumom iscejfila kafu i cigare. Tad sam zadnji put zapalila, evo malom je vec godina dana i ne pada mi vise napamet da zapalim. Cak ni kafu nisam pila prva tri mjeseca a i caj slabo.



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Tam Tam)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Pušenje u trudnoći
20.10.2009 0:40:48   
kamenica
Drage moje,
ja sam bila pusac 15 godina. Nisam prestala ni sa trudnocom, mada sam bila drasticno smanjila, na nekih 5 dnevno. U 7 mjesecu mi se zakomplikuje trudnoca (pusenje nema veze sa tim), ali sam se ja generalno toliko prepala za bebu da mi nije vise palo na pamet da zapalim. Sad imam svoju malu prekrasnu princezu i kad god je pogledam zalim zbog svake zapaljene cigarete. Pitam se da li ce se pojaviti neki problem u buducnosti, zbog mog pusenja u trudnoci, pa se sada trudim dati joj maksimalno zdravo okruzenje.

Tesko mi je nekoga savjetovati, jer ni ja nisam bas bila uzorna trudnica, ali svim buducim mama - ipak dobro razmislite prije nego sto zapalite.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Pušenje u trudnoći
20.10.2009 1:21:32   
Anoniman
PUŠENJE U TRUDNOĆI
ČINJENICE
Prema jednoj anketi sprovedenoj u Britaniji:
34 % žena ne ostavlja cigarete u trudnoći
50 % postupa savesnije pa se odriče tog užitka
16 % je nepušača i onih koji ostavljaju pušenje pre začeća
I TATE SE RAČUNAJU
Samo šest procenata muškaraca prestaje da puši u znak solidarnosti prema svojoj trudnoj partnerki ali, ako vaš nije u tih šest procenata, imajte na umu da nikotin štetno deluje na njegove reproduktivne organe. To znači sledeće:
* Šanse da ćete pobaciti iznose 1:3
* Menja se kvalitet spreme, smanjuje se pokretljivost spermatozoida i oštećuje genetski materijal
* Telesna težina vaše bebe može da bude i do 25 % niža od one koju bi imala da njeni roditelji nisu pušili
* Šansa da dete oboli od astme mnogostruko se povećava

(odgovor članu kamenica)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Pušenje u trudnoći
20.10.2009 9:39:02   
Nedi
Ja sam pušila cigatere i prestala za N.godinu 2005. i ne pušim. Niti su mi padala cigare na pamet u trudnoći, niti bi zapalila u prostoriji gdje je moj dječak. Moja mame ne puši kod nas a i ostali gosti rijetko.
Moja dajidžinica je pušila cijelu trudnoću i poslije poroda jednako kao i ranije( pušila je u sobi pored krevetića). I kad je moj rođak imao 9 mjeseci odjednom mu je pala glavica i slabio puls, odmah su ga odnijeli u hitnu, bolnicu i ustanovljeno je TROVANJE NIKOTINOM. Dugo je bio u bolnici, sad je momak i studira ali nikad nije niti primirisao cigareti.
Recite mi kako majka može pušiti i ugrožavati život svog djeteta radi svog ćejfa, pa hajd u prikrajku zapaliti jednu ponekad, ali brate pušiti kao i prije, to ne mogu shvatiti.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Pušenje u trudnoći
21.12.2009 14:58:31   
leptirica22
a sta je sa pasivnim pusacima?? ja ne pusim ili bolje reci mrzim to, ali se cesto nadjem u drustvu u kojem se pusi a znate i sami koliko pusaci uvazavaju nepusace user posted image moze li naskoditi sam boravak u prostoriji u kojoj se pusi?? cesto u novinama pise da je i pasivno pusenje jako stetno..da li moze nesto skoditi bebi??

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 23:35:37   
Tidzi
Ja nikada nisam bila neki pusac! Popusim dnevno 4-5-6 cigara i to uz kafu i nakon jela, a malo vise ako sam u nekom drustvu. Od kako sam trudna, gade mi se i kad neko drugi pusi, a kamoli ja. MM, evo vec treci dan ne pusi, hoce prestati, tako da nam to super dodje.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu leptirica22)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 23:39:18   
selina
zdravo tidzi nadam se da ce tvom muzu uspjeti da baci cigarete,ja nisam ni znala kako je to gadno i koliko smrdi dok nisam ostala trudna i sad mislim da nikad vise necu pusiti a muz mi svakako ne pusi pa tako da mi nepada nesto bog zna tesko!

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 23:40:06   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Tidzi

Ja nikada nisam bila neki pusac! Popusim dnevno 4-5-6 cigara i to uz kafu i nakon jela, a malo vise ako sam u nekom drustvu. Od kako sam trudna, gade mi se i kad neko drugi pusi, a kamoli ja. MM, evo vec treci dan ne pusi, hoce prestati, tako da nam to super dodje.

identicna situacija je bila kod mene osim MM koji nije preda mnom pusio al nije prestao

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Pušenje u trudnoći
4.1.2010 13:22:25   
sara.at

IZVORNA PORUKA: selina

zdravo tidzi nadam se da ce tvom muzu uspjeti da baci cigarete,ja nisam ni znala kako je to gadno i koliko smrdi dok nisam ostala trudna i sad mislim da nikad vise necu pusiti a muz mi svakako ne pusi pa tako da mi nepada nesto bog zna tesko!


e potpisujem i kod mene je tako...
sad sam u 9-toj sedmici i nepusim otkako sam saznala da sam trudna a sad mi smrde kao sam djawo...
Jadan moj mm kad udje u kucu odmah na tusiranje smrdis kao foric od cigara user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2010 17:35:15   
elkina_mala
cao zenske,moram vas pitat jer me neka suga ufatila hehehe
naime,pusila sam prije trudnoce,ali to je bilo mozda neke 3,4 cigare u mjesecu...eh sada nepusim,ali imam djevera koji kada dodze kod nas za nekih 1 vremena ispusi po 9 cigara...a salon mali nam pa je jako zagusljivo,probala sam i sa otvaranjem prozora da to izadze ali dzaba,on mota sebi cigare,pa mescini one jos vise smrde od onih fabrickih...molim vas da mi kazete vase znanje o pasivnom pusenju,tj kakve su opasnosti za moju bebu,dok ja sam u drustvu onih pusaca i to zescih???pussa svima

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Tam Tam)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2010 17:44:08   
sara.at

IZVORNA PORUKA: elkina_mala

cao zenske,moram vas pitat jer me neka suga ufatila hehehe
naime,pusila sam prije trudnoce,ali to je bilo mozda neke 3,4 cigare u mjesecu...eh sada nepusim,ali imam djevera koji kada dodze kod nas za nekih 1 vremena ispusi po 9 cigara...a salon mali nam pa je jako zagusljivo,probala sam i sa otvaranjem prozora da to izadze ali dzaba,on mota sebi cigare,pa mescini one jos vise smrde od onih fabrickih...molim vas da mi kazete vase znanje o pasivnom pusenju,tj kakve su opasnosti za moju bebu,dok ja sam u drustvu onih pusaca i to zescih???pussa svima


gore je kad si pasovni pusac nego da sama pusis...
nego trakni ti djevera na balkon user posted image
ja sam isto pusila prije trudnoce al nismo nikad pusili u kuci vec il na terasi il u podrumu koji je opremit kao i boravak
i nedam pusiti u kuci pogotovo ne sad user posted image
moj savjet ti je da lijepo objasnis mu situaciju i jos ga upitaj jel se boji Boga malo ga na politiku user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2010 17:46:39   
elkina_mala
IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: elkina_mala

cao zenske,moram vas pitat jer me neka suga ufatila hehehe
naime,pusila sam prije trudnoce,ali to je bilo mozda neke 3,4 cigare u mjesecu...eh sada nepusim,ali imam djevera koji kada dodze kod nas za nekih 1 vremena ispusi po 9 cigara...a salon mali nam pa je jako zagusljivo,probala sam i sa otvaranjem prozora da to izadze ali dzaba,on mota sebi cigare,pa mescini one jos vise smrde od onih fabrickih...molim vas da mi kazete vase znanje o pasivnom pusenju,tj kakve su opasnosti za moju bebu,dok ja sam u drustvu onih pusaca i to zescih???pussa svima


gore je kad si pasovni pusac nego da sama pusis...
nego trakni ti djevera na balkon user posted image
ja sam isto pusila prije trudnoce al nismo nikad pusili u kuci vec il na terasi il u podrumu koji je opremit kao i boravak
i nedam pusiti u kuci pogotovo ne sad user posted image
moj savjet ti je da lijepo objasnis mu situaciju i jos ga upitaj jel se boji Boga malo ga na politiku user posted image



hehehe jes draga kad bi on htjeo razumjet,...ja mislim da bi on rekao da vishe nece ni doci hehehe,sto se meen tice zaboli me,ali eto...ali moram imati mu.. da kazem to,i da prestanu sa pusenjem..;pussa

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2010 17:47:42   
vila_7
Ja sam bila prije par godina strastveni pušač ali nikad nisam pušila u blizini ni bebe ni trudnice! Prestala sam prije 4-5 godine (nebitno). Uglavnom otkako sam trudna lijepo sam ljudima koji mi dolaze u kucu ( a posto sam na bolovanju vec 2 mjeseca-dolazi ih puno), odmah sam im rekla da se kod nas vise ne pusi. I svaka cast svima,....niko se nije bio naljutio nego izadju ispred vrata (jer nemamo ni balkon) i ispuše cigaretu. Ko će mi zamjeriti ni ne treba mi jer znaci ne misli na moje zdravlje! A opasnost od pasivnog pušenja je velika, pogotovo sto tvoja pluca nisu uopce navikla na dim. Kad ljeto dodje mozda malo i popustim jer se prozori mogu širom otvoriti ali sad.nema sanse.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2010 17:54:17   
sara.at
a nemoj da te sram da kazes jer ipak se radi o tvom zdravlju i zdravlju tvoje bebice user posted image
zamisli kako je njoj da se gusi u smradu a nemora.....
A i djever mora imati i malo obzira a ne biti sebican i misliti samo na sebe user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Pušenje u trudnoći
11.2.2010 17:55:20   
senda
cao svima evo da kazem i ja nesto na tu temu i ja sam pusac vec 9 godina medjutim vec 4 dana kako nepusim i nadam se da vise nikad i necu a sto se tice pasivnog pusenja moja saznanja su da je gore pasivno pusenje od samog pusenja a isto tako pusenje dosta utice na zacece zato buduce mame pripazite pozdrav

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Pušenje u trudnoći
23.2.2010 23:04:50   
lejna_
i ja moram da se "pohvalim" kako ne pušim više, nikako, a bila sam strastveni pušač. zgadile su mi se cigare početkom drugog mjeseca trudnoće, a nadam se da ću se ove odvratne navike riješiti zauvijek.

user posted image

(odgovor članu senda)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Pušenje u trudnoći
23.2.2010 23:20:47   
Renny
i ja sam bila pusac, u trudnoci jesam prestala ali jesam ispusila mozda nekih 10 kom cigareta u cijeloj trudnoci.
nikad nikome ne bih zabranila da mi pusi u kuci ili blizu mene.
o tome dali je opasno ili nije, mislim da ima masu drugih opasnijih stvari koje trudnice rade od pusenja,
ako to nije ostavilo traga na nas jos dok smo bili bebe, nije se tome toliko pridavalo vaznosti kao sada, nece
ni nasoj djeci biti nista. eto, to je moje misljenje.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Pušenje u trudnoći
23.2.2010 23:27:24   
vjestica
ko kaže da nije pušenje ostavilo traga na nekima user posted image
a tolike silne alergije is lične stvari kojih prije nije bilo toliko?
i prije su mnogi vodili o tome računa, nije istina da se nije vodilo računa
moja tata je bio teški pušač (3 kutije dnevno, umro sa 48 g od moždanog, itekako je uticalo pušenje na to) ali nije nikada pušio u blizini djece
svi mi znamo nekog na koga cigare nisu uticale, ko živi 90 g i puši, ali to su izuzeci, ne pravila
i mislim da ne treba imati mu.. da nekom zabraniš pušenje u svojoj kući, pa to je tvoja kuća i tvoja pravila, jer tebi možda ne smeta cigara, ali bebi itekako smeta


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Renny)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Pušenje u trudnoći
23.2.2010 23:28:20   
lejna_
ni ja ne branim da se puši u mojoj blizini, ... kada mi baš postane zagusljivo, izađem iz prostorije, ... a ne znam ni kako bih branila nekome kada i sama izlazim u kafiće i gotovo većina ljudi u mom okruženju puše. ali, ne znam kako ću se ponašati kada bebač dođe user posted image , ... možda tada budem čangrizava. user posted image

(odgovor članu Renny)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Pušenje u trudnoći
23.2.2010 23:33:21   
vjestica
a tek kad aBd beba dođe, nema šanse da ikome dozvolim da priđe s cigarom blizu bebi
ne izlazim ni u kafiće, jer ne želim bebu da izlažem ni zadimljenim prostorijama, ni buci
ok neko mjesto gdje se ne puši i gdje je lagana muzika


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Pušenje u trudnoći
23.2.2010 23:34:40   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: vjestica

a tek kad aBd beba dođe, nema šanse da ikome dozvolim da priđe s cigarom blizu bebi
ne izlazim ni u kafiće, jer ne želim bebu da izlažem ni zadimljenim prostorijama, ni buci
ok neko mjesto gdje se ne puši i gdje je lagana muzika


podpisujem nema sanse da neko sada u mojoj blizini pusi a ni kasnije u bebinoj 


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *