|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
18.3.2010 11:22:23   
veeseelaa
ćemo da vidimo jel ova studija tačnauser posted image
Do sada je moja malena pokupila ovo "tvrdoglava" al ja mislim da je to na meneuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Pušenje u trudnoći
18.3.2010 11:33:45   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ćemo da vidimo jel ova studija tačnauser posted image
Do sada je moja malena pokupila ovo "tvrdoglava" al ja mislim da je to na meneuser posted image


evo sitam ja sada jedan clanak i pise da je prvo dijete uvijek lakse nego nejgova bracai sestre koji aksnije dolaze hahhaha pripremi se za nekih 5 kg :))))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Pušenje u trudnoći
18.3.2010 12:34:53   
veeseelaa
daj sestro slatka ne prepadaj me

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Pušenje u trudnoći
31.3.2010 19:31:11   
Husic10
Sta?? Ne plasi nas,ozbiljno?!

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Pušenje u trudnoći
31.3.2010 19:33:51   
Mirkica
jeste ja sam to citala  :) da je prvorodjence uvijek lakse nego ostala dijeca , sretno zene


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Pušenje u trudnoći
1.5.2010 15:38:36   
Anoniman
Ja sam pušila u obadvije trudnoće oko kutiju dnevno,kao i prije trudnoća.Bebe su se rodile zdrave,3000g i 3250g,sasvim solidno,i hvala Bogu dosad nisu bile boležljive.U stanu se i dalje puši,mada ljeti više na balkonu.Tokom zime se uvijek puši u stanu (u dječiju i u spavaću niko nije ušao s cigarom!) a prozor je uvijek otvoren.Ne volim kada neko kaže "ne mora značiti",jašta nego znači,pušenje je štetno,to svi znamo,ali svi imamo pravo birati šta hoćemo,a šta ne.
I ne mogu baš nikako da shvatim zašto pojedinima tolikooo smeta kada vide trudnicu s cigarom,pa čak bi joj šteku gurnuli u stražnjicu,mislim stvarnouser posted image FUJJJ,pa njena stvar!
I zašto niko ne govori o djeci koja se rađaju bolesna i sa astmom,pored toga što su njihove mame se pazile,pa čak i društvo u kojem se puši izbjegavale,a dešava se i to,nažalost.


A što se tiče toga da su prvorođene bebe lakše od sljedećih beba,pa ne znam baš,kod mene je bilo obrnuto,mada je razlika bila mala,pa u najmanju ruku se može reći jednakeuser posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Pušenje u trudnoći
11.5.2010 17:34:39   
škorpija
Evo jedna informacija:

ISTRAŽIVANJA: DJECA ČIJE SU MAJKE PUŠILE U TRUDNOĆI IMAJU POTEŠKOĆE SA SNOM     NEW YORK, 11. svibnja  - Djeca čije su majke pušile u trudnoći imaju veći rizik za poteškoće sa snom, objavili su američki znanstvenici.

Pokazalo se kako proporcionalno s povećanjem broja cigareta popušenih u trudnoći rastu izgledi za poteškoće sa snom kod djece, pišu mediji.

U studiji je sudjelovalo gotovo 1 400 djece, a praćena su od rođenja do 12. godine života.

Pokazalo se i kako izloženost kokainu, opijatima, marihuani ili alkoholu u fetalnoj fazi razvoja nije imala negativan utjecaj na san djece.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Pušenje u trudnoći
11.5.2010 17:57:49   
vila_7
Ma ne mogu vjerovati da se još uvijek raspravlja o tom pušenju u trudnoći, a vala i kad se dijete rodi o pušenju u kući. Jednostavno : Nema je li ili nije stetno - nego se zna i dokazano je da je 100 % ŠTETNO i tu cijela priča zavrsava. Samo ne mogu vjerovati da i dalje ima zena koje govore pa njihov izbor! A sta je sa bebinim izborom? Ja kao trudnica, ne mogu podnijeti pomisao da bih mogla nesto svjesno raditi znajuci da je dokazano da to steti mojoj maloj bebici...
Nisu bebice krive sto su neke majke sebicne pa gledaju samo na svoj cejf...

P.S. I naravno da bebe znaju imati nekih problema iako su im majke u trudnoći na sve extra pazile, ali se te majke bar nikad nece morati upitati jesu li one ista pogorsale stanje...


< Poruku je uredio helena_7 -- 11.5.2010 18:00:19 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Pušenje u trudnoći
11.5.2010 18:33:56   
Anoniman
Ovdje se ne raspravlja o tome,već se iznose mišljenja,ali je problem kad neko kaže da je pušio u trudnoći i da i dalje puši,sa sviju strana stižu kritike i pametovanja (mi smo sebične,guraju nam šteke u stražnjice,šta je s bebinim izborom)uh,Bože!!!!PUŠENJE JE ŠTETNO ZNAM TO I BEZ VAS.K´o da se te bebe rađaju deformirane,u obliku prikaza,ne znam ti ni ja sa 5-6 nogu i ruku,poznajem toliko beba čije su majke pušile i šta sad,bebe normalne,rastu,razvijaju se,jedu,pa ko sve bebe!Moja majka je pušila,i evo me,zdrava k´o drijen zasad hvala Bogu,ali stvarno nemam ama baš nikakvih zdravstvenih problema!Glupa nisam također,daleko od toga!
Ja sam veliki protivnik kućnih ljubimaca,volim životinje ali ne u kući.Mnogi ljudi i nakon rođenja bebe zadrže svoje ljubimce (imaju pravo na to!) ,i ...gdje je tu bebin izbor?Niko mi ne može pričati da to nije strašno,da se može održavati čistoća i higjena,a dlaka svugdje.Koliko se puta može čuti da je negdje pas iz ljubomore rastrgao bebu?!Da,ali to i još milion drugih primjera koje bi mogla navesti nisu strašni,jedini problem je pušenje,i to je jedina stvar koja ugrožava bebu i njeno zdravlje!

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Pušenje u trudnoći
11.5.2010 18:43:38   
Anoniman
I ovoj temi bi se trebao promijeniti naziv u "Protivnik sam pušenja u trudnoći" tako da bi se izbjegle rasprave,i da bi briiižne majke i trudnice mogle slobodno ponižavati i pljuvati po sebičnim ženama koje su pušile ili puše u trudnoći! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Pušenje u trudnoći
11.5.2010 19:17:57   
vila_7
moram jos samo jednu izjavu napisati : dokazano je da kucni ljubimci utjecu pozitivno i na psihicko i fizicko zdravlje beba , tako da je besmisleno uspoređivati pušenje i ljubimce.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Pušenje u trudnoći
11.5.2010 19:30:45   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 11:54:40   
lejna_
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Ja sam veliki protivnik kućnih ljubimaca,volim životinje ali ne u kući.Mnogi ljudi i nakon rođenja bebe zadrže svoje ljubimce (imaju pravo na to!) ,i ...gdje je tu bebin izbor?Niko mi ne može pričati da to nije strašno,da se može održavati čistoća i higjena,a dlaka svugdje.Koliko se puta može čuti da je negdje pas iz ljubomore rastrgao bebu?!Da,ali to i još milion drugih primjera koje bi mogla navesti nisu strašni,jedini problem je pušenje,i to je jedina stvar koja ugrožava bebu i njeno zdravlje!



Jao Bože sačuvaj. Klasični primjer oosbe koja je stjerana u kut, jer se kao pljuje po njoj jer je neodgovorna majka koja puši u trudnoći, pa sada traži nešto drugo čega bi se uhvatila, pa su kao kućni ljubimci štetni da zdravlje beba, ... ahahahahahaha ... BRAVO TI!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Vidi se da si jedna jako čvrsta osoba.
Djevojko, ... na temi si "Pušenje u trudnoći", .. pa ako ništa - pokušaj se pridržavati pravila i drži se teme. A što se tiče životinja- ako ti je to toliko bitno user posted image , .. nađi neki drugu temu gdje trudnice i porodilje pričaju o zajedničkom životu beba i njihovih kućnih ljubimaca, odnosno o štetnosti o kojoj si pisala. user posted image user posted image user posted image

Ja ne pušim u trudnoći, a bila sam pušač - pušila kutiju dnevno.
Bacila sam cigare u drugom mjesecu trudnoće, jer su mi se zgadile, a do tada sam pušila iako sam znala da sam trudna.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 12:06:03   
lejna_
I još nešto, ...
Baciti cigaru = (iz)baciti kućnog ljubimca user posted image user posted image user posted image
Potpuno isto, ahahahaha user posted image

(odgovor članu lejna_)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 12:11:31   
sara.at
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Ja sam pušila u obadvije trudnoće oko kutiju dnevno,kao i prije trudnoća.Bebe su se rodile zdrave,3000g i 3250g,sasvim solidno,i hvala Bogu dosad nisu bile boležljive.U stanu se i dalje puši,mada ljeti više na balkonu.Tokom zime se uvijek puši u stanu (u dječiju i u spavaću niko nije ušao s cigarom!) a prozor je uvijek otvoren.Ne volim kada neko kaže "ne mora značiti",jašta nego znači,pušenje je štetno,to svi znamo,ali svi imamo pravo birati šta hoćemo,a šta ne.
I ne mogu baš nikako da shvatim zašto pojedinima tolikooo smeta kada vide trudnicu s cigarom,pa čak bi joj šteku gurnuli u stražnjicu,mislim stvarnouser posted image FUJJJ,pa njena stvar!
I zašto niko ne govori o djeci koja se rađaju bolesna i sa astmom,pored toga što su njihove mame se pazile,pa čak i društvo u kojem se puši izbjegavale,a dešava se i to,nažalost.


A što se tiče toga da su prvorođene bebe lakše od sljedećih beba,pa ne znam baš,kod mene je bilo obrnuto,mada je razlika bila mala,pa u najmanju ruku se može reći jednakeuser posted image



mislim pa zar moram ovakvo nesto da komentarisem, ma nemoram al evo ocu user posted image  
zar je stvarno toliko tesko svoju guzuser posted image cu zacepiti i svoj ceif stisnuti tih jadnih 9mj?
ja to nemogu da razumijem i iskreno nezelim to su za mene nenormalne i bezobrezne osobe zasto to kazem imam pravo jer i ja sam bila pusac kutija dnevno i 5-6 kafa na dan a dorucak mi je bio u 4-5h popodne al ja sam za ljubav i zdravlje ovog malenog djecaka u meni istog momenta kad sam saznala za trudnocu prekinula cigare pa cak i do 6mj i kafu i redovan dorucak i redovan rucak uvela i znate sta mi je sad jako drago sto kad god se moj malisan vrti u stomaku ja znam da mu je unutra cisto i udobno a ne zuto i zagusljivo od nikotina...
ja cu dati sve od sebe da se moje djete razvije zdravi i zdravo da dodje na svijet a od dragogo Boga je dalje user posted image  
a taj ocajnicki krik za zivotinje sto Lejna rece user posted image user posted image user posted image  to se zove KRIK OCAJA....odrasla sam sa zivotijom i moj Lesi je mene vise pazio nego iko,cak je znao sjediti ispred kauca i gleda u mene dok mama ne udje na vrata da ja nepadnem na pod, odrasla sam tako reci pod Lesijevom sapom tako da ti stvarno mogu reci nekenjuser posted image aj  i ne trazi slamku da se vatas. Lako je misliti na sopstvenu straznjicu a sta je sa ovim malenim bicem u nama ima li ono kakvog izbora.
i jos nesto a sam ta koja iz dana u dan kaze da je odvratno vidjeti trudnu zenu sa cigarom u zvalji meni je to FUJJJJJJ user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 12:20:58   
hanabanana
Ja poštujem svačije pravo na izbor.
Istina, jako mi je gadno vidjeti trudnicu sa cigaretom, iako sam i sama pušać.
Zašto je to tako??? Zato što sam sebi zamislila sliku u trudnoći sa prvi dijetetom kako beba pliva u plodovoj vodi, i onda mama zapali cigaretu i dijete počinje da se guši. Eto tako sam to ja vidjela.
Nisam pušila u trudnoći, ni prvoj ni drugoj, niti dok sam dojila djecu.
I nema pušenja u stanu.
Nikome.
Moje pravo je da trujem sebe, ali moja djeca imaju pravo da ne budu pasivni pušaći.

Kada je moja starija kćer prvi put završila na inhalacijama ja mislim da bih se objesila da sam pušila u trudnoći, jer me niko ne bi ubijedio da ona radi toga nije završila na inhalaciji. Ali to je već stvar podsvijesti.

< Poruku je uredio hanabanana -- 12.5.2010 12:22:51 >

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 13:12:08   
Anoniman
Kućne ljubimce sam navela kao primjer,ne vidim zašto bih se "hvatala za slamke" nisam dužna nikom polagati račune,MOJA stvar dali ću pušiti ili ne ,i kada.Rekla sam da svako ima pravo na šta hoće,ali za mene je to nehigjenski i gotovo.Vama je to uredu,meni nije i šta sad?Isto tako za pušenje,ja sam iznijela svoje mišljenje o tome,drugi se ne slažu s tim i ok je i to.Ali zašto se mora odmah vrijeđati tipa začepi guzuser posted image ma daj! Evo hanabananin primjer,curica završila na inhalacijama (što mi je stvarno žao) ona nije pušila...e sad da se isto desi mojoj curici smatralo bi se da je to samo iz razloga što ja pušim,ili?!Naravno da bi,i niko ne bi ni pomislio da je možda zbog nečeg drugog!I nema potrebe da se iko brine za moju djecu,i da mene naziva neodgovornom,brinite o sebi!

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 13:28:09   
voljena


evo sitam ja sada jedan clanak i pise da je prvo dijete uvijek lakse nego nejgova bracai sestre koji aksnije dolaze hahhaha pripremi se za nekih 5 kg :))))
[/quote]
Draga mirkice,
nemoj mi govoriti da je drugo dijete veće od prvog koliko li će moje onda biti jer moj dječak je pri porodu bio težak 5 kg i dug 60cm,
sljedeće???



_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 13:56:16   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: voljena



evo sitam ja sada jedan clanak i pise da je prvo dijete uvijek lakse nego nejgova bracai sestre koji aksnije dolaze hahhaha pripremi se za nekih 5 kg :))))

Draga mirkice,
nemoj mi govoriti da je drugo dijete veće od prvog koliko li će moje onda biti jer moj dječak je pri porodu bio težak 5 kg i dug '0cm,
sljedeće???



masala voljena , pa jesili ga rodila prirodno ili carskim rezom ???


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Pušenje u trudnoći
12.5.2010 20:29:35   
voljena
prirodno mila
znaš kako sam se napatila i to zahvaljujući vajnom šefu klinike na UKCS ali to je već druga priča
u svakom sluičaju oboje smo jedva izvukli živu glavu


_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Pušenje u trudnoći
13.5.2010 16:11:07   
vila_7
voljena, ne sekiraj se oko toga, ne znam kakva su pravila ali evo moja kuma je prvo rodila 4 700 i isto jedva zivu glavu izvukla, a sad je rodila djecacica 3 500. Tako da to ne mora biti pravilo! 

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Pušenje u trudnoći
18.6.2010 14:26:02   
marci
u pravu si ti draga pusti te babe koje su samo na jeziku jake i ja sam trudnica pa zapalim šta bi sad trebala ovo mi je druga trudnoća a sa prvom sam isto pušila i šta bi ja sad svako radi onak kak misli za sebe a bome ja nisam jedina mrzim ljude koji se guraju tamo gdje im nije mjesto užas ovdje su više neka vrijeđanja nego savjeti ko ova gore Sara koja za usta govori žvalje mislim užas.user posted image svaka je žena drugaćija i ne kažem da nije neki savjet dobro poslušat al ovo što ja sam sad ćitala užas koda smo najgori ,a kakvi ste vi ko to zna i šta radite .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Pušenje u trudnoći
18.6.2010 14:33:56   
koka i po
Ovako drage moje.One koje se ne mogu riješiti cigara u trudnoći.Imaju filteri za cigarete koji prilikom pušenja iz cigare izdvajaju većinu nikotina i katrana.Ja sam ih koristila u trudnoći.Smanjila sam sa kutije na pet cigara dnevno.Prvi sin rođen je sa 3,670kg a drugi 3,330kg.Sa prvim nisam koristila filter a sa drugim jesam.Znači,druga beba je bila lakša od prve iako sam koristila iste.Pa sada vi kontajte.

(odgovor članu marci)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Pušenje u trudnoći
18.6.2010 14:34:54   
Mirkica
cega se pametan stidi tim se budala hvali , samo cu jos to reci an ovu temu, a svako ima pravo da ardi sa svog zivota i tjela sta zeli .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu marci)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Pušenje u trudnoći
18.6.2010 14:36:40   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: koka i po

Ovako drage moje.One koje se ne mogu riješiti cigara u trudnoći.Imaju filteri za cigarete koji prilikom pušenja iz cigare izdvajaju većinu nikotina i katrana.Ja sam ih koristila u trudnoći.Smanjila sam sa kutije na pet cigara dnevno.Prvi sin rođen je sa 3,'70kg a drugi 3,330kg.Sa prvim nisam koristila filter a sa drugim jesam.Znači,druga beba je bila lakša od prve iako sam koristila iste.Pa sada vi kontajte.

svako enka radi sta zeli ali ne moze niko reci da da uredu pustiti u trudnoci eh mene naprimejr to smeta , a ko voli neka izvoli ja samo znam da sam pusial u prvj trudnoci da bi i dan danas sama sebe mrzila i proklinjala .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *