|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   majka poslije spontanog
6.7.2010 15:50:07   
ACA
Drage članice,

Relativno nova sam na forumu..kad to kažem mislim na svoje aktivno učešće...dugo sam čitala mnoge teme na forumu..uz vas se pripremala za trudnoću, uživala u njoj, radovala se svojim blizancima koje niko u bližoj nam familiji nema, i na kraju ....plakala i tješila se uz vas...to je bila moja prva trudnoća...dupla sreća...radost kojoj mislila sma nema kraja...a kraj je došao u 11 sedmici...srca su prestala kucati...a ja sma počela tugovati, tu je kraj onoj radosti za koju sam mislila da nema kraja...od tog dana prošlo je 35 dana...Vjera u Božje određenje je jedino što mi olakšava ovu situaciju i saznanje da nas, na veliku žalost, ima jako puno....
Sada imam smao jedan cilj, što brže i bolje se oporaviti i aBd opet zatrudniti...pošto nažalost na ovu temu uglavnom pišemo o svojoj boli, ja bih voljela da se jave one forumašice koje su nakon ovog najbolnijeg iskustva, rodile. Mislim, da bi bilo jako dobro za sve koje smo morale proći kroz takvu bol..bilo bi to za mene veliko ohrabrenje...Hvala unaprijed...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 16:00:51   
Anoniman
Aca,nedaj se mila imas jedan velikiuser posted image user posted image user posted image user posted image od,nas.
Uz tebe smo mila :)))
Zao,mi je jako sto si izgubila bebaceuser posted image ......

(odgovor članu ACA)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 16:18:07   
sara.at
aca zao mi je sto ti se to desilo al glavu gore znam da si vec cula rijeci nisi jedina user posted image
meni je 01.10.2009 godine bile kiretaza u 12 sedmici a evo sad Bogu hvala ulazim u 9mj user posted image  
znam da nije lako al vjeruj poslije svake kise dodje sunce,nikad ne gubiti nadu jer uvijek postoji
ono bolje sutra user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 16:22:54   
mimh
vjeruj u Boga, bit će mora, ja sam prošle godine imala spontani u 6 sedmici trudnoće, isto sam se bila jako obradovala, sačekala malo da se oporavim i evo me u 9 mjesecu trudnoće, čekam da krene porođaj.......

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 16:25:02   
Skvo RR
Zao mi je zaista...user posted image user posted image user posted image
Uz tebe smo...
Sigurno ce ti se mnogo forumasica javiti koje su imale nazalost isto iskustvo, sa savjetima kako lakse potisnuti bol i krenuti sa novom trudnocom....
Puno srece draga!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 17:27:50   
Atarka
Draga Aco, zao mi je... Daj sebi vremena da to odbolujes i hrabro kreni dalje. Nemoj biti negativna, jer ce to samo da te zablokira. Dokazana je veza izmedju osjecanja (limbicki centar) i endokrinoloskim sistemom, tj.sa nasim hormonima. Znaci, cvrsto vjeruj da ces ako Bog da postati majka. Ne citaj negativne price po forumima, vec ohrabrujuce. Ja sam se tako oporavila nakon spontanog u 7/8.sed.trudnoce. Doktori su mi savjetovali 6 mjeseci cekanja prije novog pokusaja, a ja sam nakon 5 mjeseci iz prvog pokusaja user posted image  ostala trudna i Bogu hvala, moj sincic je ziv i zdrav, ima 9 mjeseci.
Tako ces aBd i ti, samo budi jaka.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 19:11:19   
ACA
Hvala vam puno,puno,puno......ovu bol ne može shvatiti nekoko kroz tonije prošao...hvala još jednom....
za forumašice koje suu imale spontani, imam više pitanja...koliko su vam poslije kiretaže savvjetovali savjetovali da ne zatrudnite i kad ste uspjele...jesu li to bile rizične trudnoće ili ne....

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 19:16:26   
Visnja RR
ACA ja sam evo sad majka nakon dva pobacaja... prvi su blie trojke (moralo tako) a druga trudnoca isto tako kao kod tebe, srce prestalo kucati... user posted image
znam bol je velika...  samo se odmori i probaj ne misliti na svoju bol...okreni se prema buducnosti i vjerovanju da ces  (a hoces) dobiti svoju bebilonku jednog dana... user posted image
dobrodosla na nas i sad tvoj forum

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ACA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 19:16:43   
ACA
zanima me i da li ste nešto posebno koristile od alternative poslije kiretaže i prije planirane trudnoće...
budućim mama želim svu sreću svijeta, njhovi primjeri ohrabruju....

(odgovor članu ACA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 19:21:55   
Visnja RR
ja nisam nista... ali ja sam posebna prica...nadam se da ce ti se javiti jos majki koje su prosle kroz to i koje sad imaju bebicu...
negdje sam procitala da se svakoj drugoj/trecoj zeni ( sto je strasna statistika) desi spontani kod prve trudnoce

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ACA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: majka poslije spontanog
6.7.2010 19:30:06   
Anoniman
Aca,ja sam imala spontani u trećem mj,evo poslije toga sam rodila dvije djevojčice,trudnoće bile bez ikakvih komplikacija.
Nemoj se brinuti,pričekaj još malo i biće ako Bog da bebica
Meni je rečeno da sačekam 6 mj prije nego počnem raditi na drugoj bebi,nisam ništa posebno koristila.

(odgovor članu ACA)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: majka poslije spontanog
7.7.2010 15:46:35   
ACA
voljela bih kad biste mi rekle jeste li ispoštovale preporuke doktora, meni preporučuju 6 mjeseci, a meni to nekako puno..ja se već sada osjećam prilično ok, prva user posted image je prošla ok...i da samo jedan savjet, onima koje će nažalost doživjeti istu stvar, a prije kiretaže posjete forum, da obavezno traže totalnu anesteziju...imamo pravo na to, ja sam tako rađena, i kada sam čitala o iskustvima drugih mogu vam reći, da ovakav način osim puno manje fizičkog bola, ublaži i tramu... 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: majka poslije spontanog
7.7.2010 16:02:12   
sara.at
meni su rekli 3mj al ja i mm ko fol se prirodo cuvali user posted image  jednu user posted image  docekala drugu cu tek u augustu da dobijem user posted image user posted image
pila sam jedino za bolove tablete jer me bolilo puno to vracanje maternice u normalu i nista vise i svekar mi donio prenetal,to je bila sega meni donio prenetal a drugoj snahi kontracepcijske tablete user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu ACA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: majka poslije spontanog
7.7.2010 22:47:20   
ACA
ne znam zašto, ali očekivala sam puno više vaših priča, savjeta...user posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: majka poslije spontanog
9.7.2010 15:28:52   
AMELIC
ACA na drugim temama imaš puno priča i savjeta djevojaka koje su prošle kroz spontani...Uglavno meni je dr. savjetovala da sačekam 2 menge i onda ponovo u borbu za bebača...to mi je bila prva trudnoća, kiretažu su mi radili u 10 sedmici! I ja sam bila u depresiji, plakala danima, a sad se opet smijem i nadam da neću dugo čekati na svojuuser posted image
Glavu gore, ima i puno gorih priča od naših...a mi ćemo jednom sigurno osjetiti radost majčinstva...samo pozitivnouser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu ACA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: majka poslije spontanog
21.7.2010 15:48:43   
mimaa
Aca žao mi je zbog tog što ti se desilo user posted image user posted image user posted image user posted image . Razumijem te u potpunosti jer sam prošla kroz isto, 17.07. u Općoj bolnici urađena mi je kiretaža, bez ikakve anestezije, bol je bio užasan, kako fizički, psihički još vise. Još uvijek ne mogu doći sebi, imam jake bolove vjerovatno zbog tabletica koje stvaraju grceve u maternici. Patološki nalaz će biti 27.07. a prvi pregled u subotu. Mene zanima kakvi se pregledi rade, da li je uzimanje brisa bolno user posted image user posted image user posted image ?

(odgovor članu ACA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: majka poslije spontanog
21.7.2010 16:05:34   
melly__
Aca zao mi je sto prolazis kroz to..znam kako ti je...i mojoj prvoj user posted image nije bilo pomoci..izgubila sam je u 10 sedmici...danima poslije neda sam plakala,urlikala sam kao ranjena zvijer...boli dusauser posted image user posted image
Ali evo sad godinu i po poslije cuvam svoju malenu srecu u narucju..napatila se jesam ali vrijedilo je...
Puno srece i sve najbolje od user posted image ti zelim i da i ti uskoro ovako uzivas..pozz..

_____________________________

17.06.

(odgovor članu mimaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: majka poslije spontanog
21.7.2010 16:16:14   
smajli80
Drage moje zaista mi je žao što ste prošle kroz to bolno iskustvouser posted image user posted image i sama sam ga prošla i to dva puta.I nemogu da vjerujem da se kod vas kiretaža radi bez anestezije.Ja sam i pored anestezije htjela da pobjegnem sa onog užasnog stola ali u posljednji sekund sam saspala i nije mi uspjelo.A kamoli bez nje -grozno.Ali drage moje nemojte da očajavate sve će doći na svoje mjesto.Kod mene je bila treća srećauser posted image i sad pored sebe imam malog user posted image curicu od 2.4 god.Predviđali su mi strogo mirovanje i serklaž a trudnoća je protekla bez ikakvih problema čak sam i radila do 8mj.trudnoće.Zato drage moje ne očajavajte već glavu gore.
Uspjećete jer vi to možeteuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu mimaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: majka poslije spontanog
22.7.2010 9:59:23   
Latinka
mimaa, ja sam prošlu sedmicu radila briseve. Nije bolno, kao i svaki pregled. Začas-ne brini.
Meni su preporučili briseve: mikoplazmu, ureapalzmu i klamidiju, bris cerviksa i vagine, papa-test i TORCH (za ovaj nalaz se vadi krv) 

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mimaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: majka poslije spontanog
22.3.2011 11:11:16   
Anica1
I ja sam imala spontani i kiretazu u augustu. Cuvali smo se 3 mjeseca i sada evo 4 mjesec pokusavamo. Prije par dana sam isla kod dr na folikulometriju i rekla mi je da se cesto desi nakon spontanog da treba "propuhati jajovode"user posted image Znate li sita o tome, jer neko morao ici na to poslje spontanog da bi ostao trudan opet?

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: majka poslije spontanog
23.3.2011 14:08:37   
izgubljeni anđeo
Ja nisam to radila niti mi je ko to spominjao. Ja bi svakoj ženi preporučila koja je imala spontani da pregleda štitnu žlezdu i hormone T4 i TSH. Svima želim puno sreće u narednim pokušajima.. user posted image Ja ne smijem još ni pokušavati zbog štitne.. A ne planiram uzimati kontracepcijske tablete, tako da će biti šta Bog da.. user posted image

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: majka poslije spontanog
23.3.2011 14:28:21   
Anica1
Ja danas radila hormone stitne:

TSH 3.33
FT3 2.41
FT4 0.95

Kada su mi dali nalaze kazu sve je u granicama, nalazi ok
Ja se bas i ne razumijem u to, otisla sam privatno da uradim ovo na moju inicijativu

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: majka poslije spontanog
23.3.2011 17:43:44   
izgubljeni anđeo
Ja ne znam gdje si išla ali to nije uredu!!! Ja sam zbog TSH 3,33 imala spontani. TSH u trudnoći treba biti oko 1, a T4 kod mlađih osoba oko 8-9 .. I ja i muž i njegova sestra imamo problema sa štitnom i sigurno ti znam reć da to nije uredu. Mi smo i do Beograda išli. To jeste po standardima normalno, ali za mlade osobe to nije normalno. U međunarodnoj klasifikaciji ne navode godine kad je ta cifra normalna, ali konsultuj se s još nekim endokrinologom. Meni je moj pogodio kad ću i menstruaciju dobit što ni gin. nije znao. A on je znao po hormonima.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 7:58:41   
Anica1
Ja sam imala spontani u augustu ali ne znam tada kakve su bile vrijednosti jer sam ovaj nalaz radila prvi put sada na svoju inicijativu. Sada se trudimo 4 mjeseca za trudnocu ali ne uspjeva nam jos uvije.

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: majka poslije spontanog
24.3.2011 13:20:16   
izgubljeni anđeo
Poslušaj me molim te i potraži savjet od još jednog ljekara. Sa TSH 3,33 ne možeš ni zatrudniti. Ja sam uspjela svoj spustit na 1,7 i dr. mi je rekao da još i ne pokušajem. Al ja imam drugi problem. Ali hoću da ti kažem da TSH mora biti ispod dva i kada žene idu na vantjelesnu.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *