|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moguca trudnoca?
27.8.2021 13:46:53   
Točkica84
Pozdrav, nova sam na forumu i otvaram temu jer sam u nedoumici🙃 Ispricavam se na duljem postu ali imam potrebu podijeliti ove stvari s nekim. Dakle, imam 29 godina i menstrualni ciklusi su bili redoviti do prosle godine. Od pocetka ove godine variraju 27-35 dana. Bila sam u dosta stresnih situacija u tom periodu pa su mi se ciklusi vjerojatno poremetili iz tog razloga. Inace imam sindrom policisticnih jajnika i ceste upale mjehura(E-coli). Upale mjehura sam se rijesila, nadam se na dulje vrijeme negdje u 3.mjesecu sa D-manozom. Svake godine preventivno vadim krv, dam urin na testiranje, odem kod gin na papu, briseve i uzv. Sve sam to obavila negdje u 6.mj i sve je u redu. E sada dolazim do mog problema. Zadnju M sam trebala po kalendaru dobiti 04.08. medjutim nije dosla i 05.08. sam imala odnos (bez zastite,metoda prekinutog snosaja). Sljedece jutro krenula je M ali samo krenula(smedje flekice) i to je to. I nosila sam ulozak i cekala da bi se M pojavila 08.08. i mislim si ajde ok,kasnila je malo. Ali, nije bila bas uobicajena, trajala je ni 3 dana, ono sto mi inace iscuri u jednoj veceri iscurilo je u ta dva i pol dana. Stala je i onda mi je 13.08 kao opet krenula ali onako malo,samo kad se pobrisem, nije bilo ni crveno nego onako roskasto i to je trajalo jedan dan i stalo (ispricavam se na detaljnom opisu). Problem je sto nisam izasla iz PMS-a odkad mi je ta M stala. Inace mi M nisu bolne, cicke nekad bole,nekad ne i samo malo vise jedem ali i sada kada ciklusi nisu regularni uvijek M traje 5 dana i znam kako ide koji dan i ovo nije bilo uobicajeno. Sad sam zbunjena jer mi vise bas i ne pase kava, nesto me probava zeza i cicke me peku doslovno i stezu sa strane, ne znam kako da to opisem..Zubi me bole i sva sam si cudna. Imam aparatic i bole samo kad zategnem zice 10tak dana i prestane do iduceg zatezanja. Stalno piskim i puno sam zedna(nemam upalu mjehura jer me ne pece i ne bocka nista, i osjecam ugodu kad se ispiskim a ne onu nelagodu kao kad imam upalu i kao da ispiskim vise tekucine nego sto popijem). Puno mi se spava,bas sam premorena.U globalu, osjecam se skroz cudno, inace nisam bolezljiva i imam jak imunitet. Sad se ne osjecam bolesno nego ni udobno ni neudobno u vlastitoj kozi. Zanima me je li uopce moguce da sam trudna? Ne pratim ovulacije a koliko sam shvatila odnos sam imala u neplodnim dana i zanima je li se ikome to desilo?Razzumijem da bi trebala napraviti test ali iskreno strah me jer ako nije trudnoca moze biti jako puno toga..  odlucila sam cekati da mi se dr vrati sa godisnjeg(iduci tjedan) pa otici na pregled..Jos jednom se ispricavam na duljem postu i unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru..

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Moguca trudnoca?
31.8.2021 22:39:25   
Visnja RR
Draga Točkice, niko ti od nas ne može sa sigurnošću reći da li si trudna ili ne. Ako nemožeš čekati svoju doktoricu najbolje je da uradiš test na trudnoću. Mada svašta si nam nešto napisala i moguće je da je sve reakcija na tvoje stresne situacije.

A ako želiš bebu onda želimo od srca da ugleaš dvije crtice na testu.

Sretno i javi nam! user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Točkica84)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Moguca trudnoca?
1.9.2021 20:34:24   
Točkica84
Raspisala sam se malo,da..glava ce mi se raspuknuti od razmisljanja..nikada nisam bila trudna pa niti ne znam simptome, jednostavno mi je palo na pamet nakon sto mi je ta cudna M dosla i prosla pa sam isla guglati i postala sam zbunjena😅 objektivno mislim da je nemoguce jer nisam bila u plodnim danima ali ustvari niti ne znam jel ovuliram po pravilu na sredini ciklusa..iskreno nisam planirala bebu ali ne bi imala nista protiv🙃 mada je sigurno nesto trece, hormonski disbalans ili taj sav stres..eto i dalje sam u PMS-u ali trebam dobiti 04.09 pa cemo vidjeti..hvala na odgovoru i zelim vam svima sto god si sami pozelite😊😊

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Moguca trudnoca?
2.9.2021 0:26:21   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Točkica84

Raspisala sam se malo,da..glava ce mi se raspuknuti od razmisljanja..nikada nisam bila trudna pa niti ne znam simptome, jednostavno mi je palo na pamet nakon sto mi je ta cudna M dosla i prosla pa sam isla guglati i postala sam zbunjena😅 objektivno mislim da je nemoguce jer nisam bila u plodnim danima ali ustvari niti ne znam jel ovuliram po pravilu na sredini ciklusa..iskreno nisam planirala bebu ali ne bi imala nista protiv🙃 mada je sigurno nesto trece, hormonski disbalans ili taj sav stres..eto i dalje sam u PMS-u ali trebam dobiti 04.09 pa cemo vidjeti..hvala na odgovoru i zelim vam svima sto god si sami pozelite😊😊


hvala ...
nekako sam i ja sigurna da je stres malo uzburkao hormončiće...

postoji nešto što mi žene često pijemo protiv stresa a ne stvara ovisnost. To je Alora...pa kad znaš da ćeš imati neke loše dane popij https://alora.ba/

Sretno! <3

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Točkica84)
Neposredna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *