|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 14:50:16   
Anoniman
imam neke inspiracije za nove teme..:)
Naravno da je normalno da se vijesti na trudnoću dočekaju najpozitivnije i veselije jer je to zaista dar od Boga i nešto prelijepo... Ali šta je sa onim nenormalnim slučajevima kad ljudi onako mlako i glupo reaguju kad im saopćite svoje divne novosti? Da li vam se desilo da neko ne prihvati te vijesti onako kako ste očekivali i da li ste doživjele negativne komentare vezane za vašu trudnoću, vrijeme kad ste zatrudnili ili bilo šta drugo vezano uz ovu temu?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 14:56:26   
medavi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image MM je prvi put rekao " ma bjezi" a drugi put " kako to, odkud"

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:03:06   
haida
Moje iskustvo je pozitivno.
Prvo dijete nije bilo baš palnirano tako da su se mnogi iznenadili ali su to pozitivno prihvatili.....MM je ostao bez teksta user posted image user posted image user posted image  ali mu je bilo naravno drago.
Drugi put kada sam ostala trudna isto su svi prihvatili jako pozitivno. Nije ni ono bilo 100% planirano ali nisam se ni pretjerano čuvalo tako da sam mogla s tim da računam. Čak su mi neki rekli da su mislili da ću davno da ostanem ponovo u drugom stanju.
Razlika će biti kada se beba rodi aBd 4 godine i 4 mjeseca ali mislim da je to uredu.user posted image

S druge strane da mi se nedaj Bože desilo da neki ružno reaguju....vjerujem da bi me to malo pogodilo ali da na te ljudi ne bi obraćala pažnju jer je to nešto "NAŠE" i naša odluka

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:06:08   
Anoniman
Meni su neke iskompleksirane starije žene, koje imaju po petoro djece govorile: "Ma što nisi još čekala, jesi luda,sad kad te obaveze i dijete poklope, nećeš više nikad imati vremena za sebe,bla bla u stilu "tvoj život je gotov":). A ja njima: "Gdje je vama tada ta pamet bila?" Moj život, moja odluka! 

(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:07:08   
Bosanka
Ne vidim razlog da neko reagira lose,pogotovu ako si u braku,jer logicnije je to da bude tako  kad su van braka.A sve i da jeste neko reagirao,ne samo da bih zamjerila,vec vratila istom mjerom.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:15:58   
Anoniman
Ma nekad neki komentari i nisu toliko negativni, ali pogode čovjeka. Npr. neki dan smo s prijateljima išli na izlet i ja se stoički borim da održim korak sa njima i šutim i furam, penjali se po nakim brdima i ja se normalno zadihala sva, zacrvenila.. I kaže meni supruga od muževog prijatelja, koja ima i namjerava ostati samo na jednom djetetu: "Hajde, hajde draga moja, ko ti je kriv što si svašta radila, pa ti sad valja stomak nosati!" Heeeeej, meni mrak na oči pao! I to je trebalo po njoj da bude neka šala il šta!? Svakakvih ljudi! Al ja se nasmijah: "Jah, šta ćeš!":)user posted image

(odgovor članu Bosanka)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:18:47   
Bosanka
Bas je ta zena za no comment.Ne znam sta se koga tice kako i kolko ima djece.NAJVECI DAR OD BOGA SU I NESTO NAJLJEPSE STO SE MOZE COVJEKU DESITI.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:21:08   
haida
Na takve komentare se treba samo nasmijati....
Lahko je to reći....ne znam i ja bi vjerovatno odreagovala svoje i toj osobi rekla svoje mišljenje ali to su sve neke iskompleksirane i ljubomorne osobe.....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:26:12   
Anoniman
A da ne pričam o komentarima vezanim za spol djeteta, kad onako žalosne face, sažaljivo kažu:" cuurica..hajd nek je živa i zdrava..":( user posted image

(odgovor članu haida)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:29:04   
haida
Ma nek idu onda u p...m....
Najbitnije je da je zdravo i živo a spol meni lično nije bitan....sve je od dragog Boga tako dato....
Meni je prvo curica i za ovu trudnoću mi je dokt bio prvo rekao da je muško ali izgleda ipak da je žensko.
meni je to isto drago ja samo molim Boga da se rodi kako treba i da mu ništa ne fali....

A još kad počnu nagađati po tvom izgledu i po tvom debljanju i na koju stranu i gdje stomak ide......
Naslušala sam se ja takvih priča puno i nikome nisam ostala dužna vjeruj mi....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:30:46   
Anoniman
ja samo napravim isto sažaljivu facu i oponašajući kažem: "Jeeest! Nek je živa i zdrava!" user posted image

(odgovor članu haida)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:32:41   
haida
Mene su pitali....šta ti kaže muž što je opet žensko?

Reko šta će reći on ga je napravio.....user posted image  Budale sve.....
A reko uostalom MM kaže da više voli što mu je prvo žensko nego 5 sinova odjednomuser posted image

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:35:58   
brbljivica
reakcija na moju trudnoću je, nažalost, bila ona ružna krajnost. svekrva se prepala da će izgubiti pažnju svog sina, i na informaciju reagovala tragično. na kraju je to dovelo i do razvoda :(

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:36:28   
Anoniman
Reko šta će reći on ga je napravio.....

hahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ah, što se ismija! Pa isto da mi je muž policajac!! "Šta ti je on rekao?" hahahahha


(odgovor članu haida)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:38:34   
haida
IZVORNA PORUKA: brbljivica

reakcija na moju trudnoću je, nažalost, bila ona ružna krajnost. svekrva se prepala da će izgubiti pažnju svog sina, i na informaciju reagovala tragično. na kraju je to dovelo i do razvoda :(



Jako mi je žao da si ovo doživjela.....ne znam stvarno kako čovijek da reaguje na to....
Čuj glupe žene da tako kažem...ko da ona nije rađala i ko da ne želi unučad od svog sina....
Ali i njega ne mogu da shvatim da je dopustio da do toga dođeuser posted image user posted image user posted image

glavu gore i nedaj se više sekirati

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu brbljivica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:39:40   
haida
Ljubim vas sve pa se tipkamo sutra...ja idem sada kućiuser posted image

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:39:54   
Anoniman
na kraju je to dovelo i do razvoda :(

ne mogu da vjerujem!!!!! Kako ima sebičnih žena.. pa rodila ga je da bi jednog dana imao svoju porodicu i djecu, i to bi joj trebala biti najveća nagrada da vidi da je postao svoj čovjek!! I tako se trudna razvela ili...? Pa šta je on na to sve rekao i uradio? Zašto te nije podržao i ostao uz tebe?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:41:35   
Daja_sa
Meni licno nisu bitne reakcije drugih ljudi...ljudi su cudna sorta nazalost. Ponekad oni od kojih najvise ocekujes dobijes najjaci udarac u ledja...ljubomora, zavist i slicno...
Meni je najbitnije da moj MM i ja uzivamo u ocekivanju bebaca...a sve ostalo...doci ce na svoje kad tad user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:48:01   
makana
hvala dragom Bogu pa sam sa takvim reakcijama, ustvari ljudima koji negativno reaguju na bilo šta ujednačila i smirila i glavu i srce
ljudi su - ljudi, ovakvi i onakvi, a ja se trudim da budem sve bolja i bolja i nikada nisam pridavala važnost takvim reakcijama, ni sažaljivim tonovima kao et ma bitno je da je živo i zdravo
nego šta da je bitno, jedino bitno, jer ne određuju ljudi ništa već Bog i svak treba da se zapita o sebi
meni su presmiješni komentari tipa - e sad morate na popravni!
kao eto prvo pa žensko, pa bi mi sad trebali nešto "popravljati"
smiješno, jadno, bijedno i glupo i samo govori o inteligenciji i razumu onoga koji takvo što izgovori 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:53:30   
Daja_sa
Nekad mi se cini da ljudi lijece neke svoje komplekse i nedostatke takvim reakcijama ne razmisljajuci kako to djeluje na nas...Ja sam prije par dana dozivjela jedno neugodno iskustvo od svoje rodjene kume koja je vec 2 godine u braku, radi na bebacu i pokusavaju stalno ali eto...nesto je negdje zapelo...
SVaki put kad me vidi kaze...jao vidi kako ti je mali stomak...jesi sigurna da je sve OK...itd itd...ja dodjem kuci i placem sva potresena i sa hiljadu misli u glavi...i onda se pitam pa cemu sve to...zbog koga sve to...ako je dr. rekao da je sve OK onda nema mjesta za brigu...

< Poruku je uredio Daja_sa -- 6.8.2008 15:54:04 >

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:58:05   
sanja.sa
ja nisam imala problema sa negativnim reakcijama, planirali smo bebu i bili smo jakooooooo sretni kada smo vidjeli user posted image  na testuuser posted image .
a sto se tice reakcija na plod, e tu sam se bas iznervirala. u mojoj trbi je maleni djecak, ali i MM i ja smo uvijek govorili samo neka je zivo i zdravo, pol nije vazan, cak mogu reci da sam prizeljkivala curicu jer za nju sam imala spremno imeuser posted image . e zamislite moju reakciju kada mi je jedna "poznanica" rekla da sam imala srece sto je muskouser posted image ! bolje da ne znate sta sam joj se nagovorilauser posted image .

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 15:59:05   
makana
hm
nemoj joj zamjeriti, imam i ja kumu koja mi recimo nikad nije došla na babine niti išta, a djetetu mi je sad akbgd druga godina, to je njihovo i oni trebaju o tome da razmišljaju
nego probaj malo pročitati postove na temama o pokušajima da se zatrudni i iskustva mnogih naših forumašica pa će ti, nadam se neke stvari biti jasnije, i možda ćeš moći sljedeći put da svojoj kumi na takvo nešto odgovoriš adekvatnom reakcijom, blago i plemenito
a ti uživaj u svom stomačiću, meni se nije vidio uopšte do četvrtog mjeseca haman, a onda je odjednom iskočio, preko noći kao loptauser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 16:03:36   
Anoniman
SVaki put kad me vidi kaze...jao vidi kako ti je mali stomak...jesi sigurna da je sve OK...itd itd...ja dodjem kuci i placem sva potresena i sa hiljadu misli u glavi...i onda se pitam pa cemu sve to...zbog koga sve to...ako je dr. rekao da je sve OK onda nema mjesta za brigu...

Ma ti njoj reci:"Jelde kako sam zgodna?":) Hvala Bogu da je još mali, pa biće mi lakše izdurati do devetog mjeseca! A beba je hvala Bogu napredna i to je najvažnije! Ha.

(odgovor članu makana)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 16:04:47   
lamka
sto se tice reakcije mm nije je pokazao jer smo zajedno cekali da se pojavi user posted image
ali mi je zato svekrva imala divnu reakciju kada sam joj rekla da sam trudna ona mew ozbiljnim glasom pitala jeli nam se omaklo ili smo planirali
ne znam zasto ali me to jakoooooooo povrijedilo i mislim da joj to nikad necu oprostiti jer smo mi bili vise od 2 godine u braku kada sam ostala trudna
ali svako ima svoje


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: negativne reakcije na trudnoću
6.8.2008 16:12:09   
Bosanka
ona mew ozbiljnim glasom pitala jeli nam se omaklo ili smo planirali
Mislim,koja tuka od tvoje svekrve.moram je tako nazvati.a ti si joj trebala odgovoriti,da ti se omaklo nakon dvije godine cuvanja,hha bas kao i njoj.joj kako je......stupid.
i jos,najvise me nervira kad mi se te svekrve nakon x excesa raspizde nad unucetom.oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *