|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nosiljka i kolica
3.5.2008 10:59:37   
superstar24
drage mame imam jedan problem..beba nece nikako u kolica i u nosiljku..ne znam kako bi je navikla...samo vristi ako pokusam da je spustim negdje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nosiljka i kolica
3.5.2008 11:53:30   
Visnja RR
evo ja sam danas montirala nosiljku na kolica pa cu da vidim kako beba reaguje na to...
Inace je bas nista ne moze zabaviti ili previse ocekujem od jednomjesecne bebe...
Koliko mjeseci ima tvoja beba?

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nosiljka i kolica
3.5.2008 11:57:28   
superstar24
sad ce joj tri mjeseca..stvarno ne znam kako daje naviknem nisma jos samo pokusala kengur i to cu ovih dana.. sa srecomuser posted image nadam se da ce tvoja bebica htjeti..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nosiljka i kolica
3.5.2008 12:46:47   
mamsi
Moj Kenan isto nikako nije htio u kolica tek kad je napunio godinu i pol,ne znam što jednostavno je imao neki otpor,ali je htio u tu kengur nosiljku.A ti probaj svako malo bar po 15 minuta bebu u kući provozati pa se možda i navikne

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nosiljka i kolica
3.5.2008 14:31:57   
superstar24
malo si me ohrabrila user posted image mozda ce htjeti..necu da je navikavam na ruke..nadam se da ce se naviknutiuser posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nosiljka i kolica
3.5.2008 14:43:19   
stella
hana je htjela i u nosiljku i kolica a sada i u kengura.ponekad se buni kad je u kolicima al omiljena igracka to da rijesiti.neznam,sto mamsi rece probaj u kuci po malo pa mozda da se i navikne.mozda se malo boji,pa probaj je malo animirati.sretno,pozz

< Poruku je uredio stella -- 3.5.2008 14:45:12 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nosiljka i kolica
3.5.2008 14:58:44   
triplemama
Pročitaj malo
 ovdje  super za bebe koje neće u kolica user posted image . Kangurko i nije tako dobar za bebe, bolja je i marama i sling, a za veću djecu Mei Tai. Maramu možeš sama sašiti od kepera. 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nosiljka i kolica
5.5.2008 21:53:44   
ebru
Hehe-ewo samo da se i mi prijavimo!
Prava drekavica!
Evo vikend smo isli u grad,i nosili kolica! Naravno u autu je bila u AS,ali nije spavala kao sto to vecina djece radi!
U gradu je mm pola vremena nosio,stim da smo imali srecu da je malo zaspala jedno pola sata da smo mogli malo prosetat!Ali onda pocne da se "dere"da se svak ziv okrene za namauser posted image !
Tu mm popusti i odma kaze,daj ti nju izvadi ja cu nju nosit!I tako je to bilo neizmjenicno nosenje,malo ja malo mmuser posted image (a sada preko 8 kila teska,pa ti kontaj),a kolica smo gurali onako prazna hehehhe,sreca pa je bilo lijepo vrijeme,pa smo i mi kontali da kupimo tu nosiljku!Ali sta ako ne bude htjela ni u nju ...!?Eeee muke su to!
Samo kad zaspi u kolicima ja miline!


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 12:41:33   
Amrino
Kako su kolica namjestena? Ako su skroz u lezecem polozaju probaj ih malo podici- u polusjedeci- da moze zvirljati...Kod nas to pali user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 17:30:48   
superstar24
Hana ce prekosutra napuniti 3 mjeseca tako da mislim da je rano da je stavljam u polusjedeci polozaj..ustvari ne znam ni sama kada smije pod 45 stepeni..mozda i nije rano..citala sam da se sjedi tek od 6 a polulezeci ne znam pa ako neko zna help plizzz

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 18:00:03   
mamina cura
Ja sam bila nedavno na kontroli sa svojom malom, 4 mjeseca, i ponjela sam mei tai koji sam sama sila bas da vidim, da se ne zezam sa malim zivotom, od kada mogu da je nosim. Inace idem kod dr. Ademovic od kako se rodila. I rekla mi je da je to puno bolje od marame, koju inace nosim, zbog rasirenih nogu, ali da ipak je ne nosim prije petog mjeseca, kad kicma malo ocvrsne. A kad sam bila u Vojnoj na kontroli kukova oni preporucuju sjedenje beba sa 5,5 mjeseci, da se djeca mogu stavljati u taj polozaj ali poduprijeti dijete jastucima. A cula sam ali nisam vidjela da ima djece koja dosta ranije mogu samostalno sjediti. Ja najvise volim da se posavjetujem sa mojom doktoricom i da imam nekoga ko vodi moje dijete tj. ko ga poznaje..

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu superstar24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 18:39:21   
lejlašh
Ja sam Merjem počela stavljati pomalo da sjedi sa 5,5 mjeseci, uglavnom preko noge zbog kukova. U poluležeći položaj može sa 4,5 mjeseci, i od kada tako dižem kolica mnogo je mirnija u njima, još kada ima zveku da se zabavi...

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 19:33:04   
Amrino
Ja sam se mozda pogresno izrazila, sorry na tome. Mislila sam da samo malo "podignes" bebi gornji dio tijela...Nagib kao (ili cak i manji) u autosjedalici- mada se ni u AS beba ne bi trebala drzati duze od 2 sata. Kod nas se kolica mogu podesiti u ta neki polozaj...vise je polulezeci- nego polusjedeci kako sam to u prvom postu napisala.
Koliko sam ja informisana- bebu se niposto ne bi trebalo stavljati da sjedi sve dok ona sama to ne ucini...a to varira od bebe do bebe. Tako da mi je bas bezveze reci- e od 5,5 mjeseci sve bebe smiju sjedati- bas mi nema logike. Mozda malo skrecemo s teme ali eto...Ne treba uzimati ni misljenje doktora kao potpuno istinito- jer ima i njih koji jos uvijek insistiraju na adaptiranom mlijeku, uvodjenju cvrste hrane od 4. mjeseca i sl.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 20:41:16   
rozi
IZVORNA PORUKA: ebru

Hehe-ewo samo da se i mi prijavimo!
Prava drekavica!
Evo vikend smo isli u grad,i nosili kolica! Naravno u autu je bila u AS,ali nije spavala kao sto to vecina djece radi!
U gradu je mm pola vremena nosio,stim da smo imali srecu da je malo zaspala jedno pola sata da smo mogli malo prosetat!Ali onda pocne da se "dere"da se svak ziv okrene za namauser posted image !
Tu mm popusti i odma kaze,daj ti nju izvadi ja cu nju nosit!I tako je to bilo neizmjenicno nosenje,malo ja malo mmuser posted image (a sada preko 8 kila teska,pa ti kontaj),a kolica smo gurali onako prazna hehehhe,sreca pa je bilo lijepo vrijeme,pa smo i mi kontali da kupimo tu nosiljku!Ali sta ako ne bude htjela ni u nju ...!?Eeee muke su to!
Samo kad zaspi u kolicima ja miline!

Uh, sto me prepade , a koliko sam vremena potrosila birajuci kolica (i para).user posted image user posted image user posted image . Jos da ne htjedne.  Sa koliko si je prvi puta stavila u kolica? Razmisljam da ga odmah pocnem vozati po stnu , cim se malo oporavim, da se navikne, hehe.  Sta mislite?  

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 20:51:03   
mamina cura
Ma sve to zavisi od bebe. Ja je nisam stavljala u kolica nikako i za praznike isli smo na more i prvi put je stavila. Super je prihvatila i pravo je slusala. Dizala je noge i igrala se. Ponekad naravno dojadi ali je bila veci dio dana u kolicima. Super je za duge setnje po asfaltu naravno...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nosiljka i kolica
6.5.2008 21:41:22   
ebru
hehehe
ma draga rozi mislim da rjetko koja beba nece u kolica!
Mi smo prvi put u kolicima sa otprilike 2 mjeseca dotad smo je nosili uvijek u AS,ponekad se bunila ponekad ne hehehhe
Sve smo nekako odgadjali nosit kolica,pa dok ih stavim u auto,pa dok ih izvadimo iz auta,pa dok je premjestim iz AS u onu korpu za kolica,a uvijek smo nekako na pocetku bili u skripcu sa vremnom tako da nam je lakse bilo u AS i nosit...a izgleda da sam bas pogrijesila!?
Evo 2 dana nema kmeeee u kolicima,mozda nam se i posreci,ili je to samo zatisje pred buru hehheuser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nosiljka i kolica
7.5.2008 11:26:32   
ebru
Jel to nema vise beba koja nevole kolica i AS?
Izgleda da nas je manjina hehehe
Rozi utjeha za tebeuser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nosiljka i kolica
7.5.2008 16:59:14   
rozi
Hehe, super, Ebru, samo je navikavaj. Ima jedna moja prijateljica kojoj mali nikako , ali bas nikako nije htio u kolica.  Ali eto , on je bio jedini pa sam kontala da je izuzetak, mada sad cesto znam proocitati da ima dosta djece.
Bice njemu vozanje po stanu, sracom pa mi se tockici na kolicima jednostavno skidaju,pa ih mogu prati za upotrebu po kuci . user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *