|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 10:58:16   
majahodzic
Drage moje,trudna sam 8 mjeseci i puna sam pitanja u iscekivanju svoje prve bebe user posted image .Prosla sam trudnicke vjezbe i savladala tehnike disanja,pa me zanima pomazu li one zaista.Navodno mogu smanjiti bol i do 80 % (!!!!!!!).Ako imate kakva iskustva u vezi toga,javite. Uostalom mozes li se sjetiti tih tehnika u trenucima boli?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 11:23:44   
idana_85
Ja se nisam poradjala i ne znam. Nisam cak ni naucila te vjezbe, jedino sam citala o tome kako se dise. kad sam imala uzasne kontrakcije disala bih tako i bilo mi je puno lakse. Sestra na vjezbicama kaze kad imas kontrakcije ako ne dises i ne dovodis do materice koja se ionako grci vazduh, jos je sama grcis, onda ona ispusta neko mlijeko koje izaziva veliku bol. Bar tako sam ja shvatila. Nek ti to fino znas pa kad te bude bolilo probaj pa nam javi ;)

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 11:25:31   
Suncica*
Jedino to disanje ublazava bolove(barem je meni tako bilo) i naravno da ih se setis..Kada dodje do kontrakcija, samo pravilno disi i sve ce biti super. I slusaj sta ti kaze doktor, nemoj vristati i histerisati, jer onda nece bas obracati paznju na tebe..

Sretno!!!

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 11:27:44   
Adana
Sve isto kao i Idana... Ali par prijateljica mi je reklo da im je pomoglo, i nije kao nesto puno manje bolilo ali im je pomoglo da odvrate paznju od boli, da se koncentrisu na nesto drugo, i bilo im je lakse. Ali opet mislim da vse zavisi od prisebnosti, osobe, praga osjetljivosti bola i samog poroda. Sretno nam u svakom slucaju. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 11:54:11   
Blue rose RR
Kada dođe do momenta porođaja, nije mi baš nešto na um padalo da se pridržavam uputa i tehnika disanja, nego sam shodno razmjeri bola udisala što više zraka, jer mi je stvarno nedostajalo istog...

Ali sve u svemu, ako ništa skrene pažnju sa drugih zvukova u porođajnoj sali.

< Poruku je uredio maryam amina -- 20.6.2008 11:55:02 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 21:33:47   
anitaMO
Pomaze definitivno.kod nas nije bilo skole ali te babica uputi.sve pohvale za babice u Mostaru.tebi sretno

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 21:34:56   
Emina*
Meni je pomoglo na pocetku...
A kad su mi indukovali porod, nemoguce je NE VRISTATI user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 22:40:53   
enna
I ja se slazem sa Eminicom ispocetka se i sjetis kako traba da dises a poslije ne pada ti na um bar meni nije vec sam slusala babicu i vristala sam kada sam za to osjecala potrebu bar su mi oni to rekli,kod nas kazu kao gubis snagu ali meni je bilo lakse kada sam zadnjih par puta istiskivala bebu da vristim i brzo sam i rodila sam cin poroda trajao je 15 minuta a prva mi je beba.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
20.6.2008 23:18:05   
hanabanana
Meni su jako pomogle...ja sam se upravo toliko bila koncentrisala na to da pravilno dišem da nisam imala vremena misliti o tome koliko bole trudovi. Samo sam mislila na to da trud pravilno predišem.

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
21.6.2008 16:28:15   
mišur
I meni je puno pomoglo... Ne smanjuje jačinu bola, to se nemoj zavaravati, ali pomaže da se koncentrišeš na to i da ne misliš na bol...Meni je uvijek bila u glavi rečenica koju su mi govorili na vježbama za trudnice, a to je da na taj način ne pomažem samo sebi, već i svojoj bebi, jer pravilnim disanjem i njoj pružam dovoljno kiseonika, a njoj je mnogo teže nego meni...
I nemoj da se bojiš bola...Boli stvarno puno, ali i vrijedi...I istina da da se sve zaboravi kad ugledaš svoju bebu...user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
21.6.2008 17:07:12   
laracroft
Da mi nije bilo tog disanja ko zna da li bih sada ovako caskala sa vama....

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
22.6.2008 21:03:38   
lana84
hehe, sjećam se kad sam trebala na porod da sam  čitala kako, kad i u kojem trenutku kako treba disati, i trudila se naravno da zapamtim...
međutim kad sam došla se poroditi...ma sve sam zaboravila i disala onako kako mi je bilo najlakše, jer stvarno u tom trenutku nisam imala kad razmišljati dali će to biti usta ili nos...samo uh kad se sjetim treba zraka dosta pa dali koz usta ili nos svejedno user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
23.6.2008 11:09:55   
mamsi
Meni je malo ispočetka pomoglo ali kako su me na indukciju bili priključili ništa mi nije pomagalo,u tim trenucima mi zaista pravilno disanje nije padalo na pamet jednostavno se nisam mogla skoncentrisati,užasno me bolilo,a počela sam se i gubiti tako da ništa od pravilnog disanjauser posted image

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
23.6.2008 20:21:24   
rozi
Meni je pravo pomoglo, toliko da mi je citav porod super iskustvo (osim ove ranne od epiz. koja me izludi)

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
24.6.2008 7:37:03   
kana
kratko- jasno: DA user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
25.6.2008 16:14:34   
emina_h
Pa meni je licno je pomoglo na pocetku,dok mi nisu ukljucili drip,onda ti vise ni disanje niti ista na um pada.


(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
25.6.2008 20:27:38   
majahodzic
Sve u svemu,naškodit ne može.A pomoći će možda.Hvala dame.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
27.8.2008 22:20:30   
suncan_dan
i meni je ja mislim disanje olaksalo, i voda kad dobijem bolove.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
27.8.2008 23:21:40   
Romali
Baš kako kažu cure, pomaže dok imaš prirodne trudove. I to pravo user posted image ! Samo se skoncentriši. Kad ti priključe drip, uglavnom sva pravila padaju u vodu.Ali to ionako kratko traje pa ne brini.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
31.8.2008 19:38:26   
Crazy little thing
I ja sam se to isto pitalauser posted image , iako sam još na početku trudnoće (dvanaesti tjedan).. Ali mislim da bi to trebalo pomoći.
Na kraju krajeva, kad se bavimo sportom, za kontrolirano umaranje je najbolje pravilno disati (udisati na nos, i brzo izdisati na usta)

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
1.9.2008 12:11:34   
mamina princeza
Ja sam se trudila do samog kraja disati po pravilu je rsam non stop mislila da je to vazno za moju bebu da dobije dovoljno kisika s obzirom da je vodenjak vec probijen i jos je i voda bila zelena.

Sad koliko sam uspjevala ... gubila sam se na momente i dozivala dokter i sestre pa tad sigurno nisam disala al mi je jedno vrijeme sigurno pomagalo ako ne nista da se zaokupim tim.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: pomaze li stvarno to disanje?
5.9.2008 15:25:12   
Anoniman
da nisam disala ne znam šta bih drugo radila.. najvjerovatnije čupala kosu..user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *