|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   poviseno zeljezo u krvi
2.2.2014 19:31:44   
san4
Saljem vam veliki pozdrav!
Zabrinuta sam i uplasena,procitavsi sve sta znaci imati poviseno zeljezo u krvi.
Muz je vadio krv,cisto da prekontrolise je li sve u redu.Prosle godine Fe mu je bilo povecano malo iznad referentnih vrijednosti.Nismo puno obracali paznju na to,jer je zajedno sa mnom pio vocne sokove,domace,cijedene gdje dominira cvekla,skona sam anemiji zbog endometrioze i obilnih ciklusa.
Sada je bas visoko Fe,42,a normalne vrijednosti su do 32.
Ici ce sutra ljekaru po uputnice za hematologa i da ponovi Fe kao i sve ono sto ide,UIBC,TIBC,FERITIN,
Ono sto sam ja iscitala,upucuje na hemohromatozu,svim srcem se nadam da to nijeuser posted image
Molim za slicna iskustva!
Da me malo utjesite!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: poviseno zeljezo u krvi
4.2.2014 8:12:56   
Pingvina
Pozdrav...
Licno iskustvo bas i nemam, oboljenje nije pretjerano cesto koliko sam ja upoznata. Imam prijatelja kome su dijagnosticirali isto oboljenje prije neke 3 godine. Najvise se jadan napatio dok su mu postavili dijagnozu, ali cim su konacno odredili sta je u pitanju i krenuli s "terapijom" brzo mu je bilo bolje. Ja kako sam shvatila, njemu su cesto vadili odredjenu kolicinu krvi. Nisam sigurna jel imao neku jos medikamentoznu terapiju..uglavnom on je danas hvala Bogu dobro.
Od srca vam zelim puno srece i da se sto prije prestanete brinuti i rijesite vas problem.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: poviseno zeljezo u krvi
4.2.2014 9:21:47   
san4
Hvala Pingvinana odgovoru.Znam da se poviseno zeljezo u krvi rijetko srece.Moj muz se normalno hrani,ne pije,svi ostali nalazi su mu u referentnim vrijednostima.
Juce smo bili kog dr porodicne medicine i dobio je uputnice za krv kao i za hematologa.Rekla mu je da to nije strasno.
Dugo godina se borimo za potomstvo,bitku vodimo sa endometriozom koja je kod mene bas progresivna i sad jos ovo.
Procitala sam dosta nesto na internetu i bas sam uplasena,ali nadam se najboljem.
U porodici mu niko nema poviseno zeljezo.
Sutra ce vaditi krv i onda cekamo nalaze,taj feritin je dobar pokazatelj sta dalje raditi.
Pingvina,zelim ti sve najbolje,citala sam tvoje postove na temi neobavezno o med.potpognutoj oplodnji.Zelim ti da trudnoca lijepo napreduje i da uzivas u majcinstvu,saljem ti velikiuser posted image user posted image

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: poviseno zeljezo u krvi
4.2.2014 9:38:22   
Zelimo_bebu
I ja sam imala prije par godina visoko zeljezo,,,ali mi nista konkretno nisu rekli nego su mi zabranili jedno vrijeme sve sto sadrzi zeljezo i onda sam kontrolirala i bilo ok...e sad sta je reci pa je tad bilo bas previsoko,,ne znam ni danas....nedavno sam radila nalaze zeljezo je visoko ali u referentnim vrijednostima...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: poviseno zeljezo u krvi
4.2.2014 11:07:20   
san4
Zelimo_bebu,hvala sto si mi se javila,ovih dana bas sam nesto ranjiva i znace mi rijeci podrske...
Dobro je da ti je sada zeljezo u referentnim vrijednostima,jer kako nije dobro da je zeljezo nisko,tako ne valja ni da je previsoko.Hvala Bogu da ti se to regulisalo.user posted image
I mi ovih dana pazimo sta jede.Ne jede crveno meso,ne pije cijedene vocne sokove gdje ima C vitamina,pije dosta caja i mlijeka,jer oni sprecavaju resorpciju zeljeza.
Trudili smo se prije ovoga da vodimo zdrav zivot,hranili se pravilno,koliko se moglo...Ali eto,u zivotu nije sve idealno...
nadam se najboljem...zeljno iscekujem rezultate nalaza...
Veliki pozdrav,jos jednom ,hvala sto ste mi se javile!user posted image

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: poviseno zeljezo u krvi
4.2.2014 11:30:46   
grozđe
Kod mene je zeljezo prirodno visoko...zadnji put 27., a granica 30. kroz trudnocu sam ga pratila i jedino u visokoj trudnoci je opalo jer je beba uzimala sebi zeljezo... uzimala sam cveklu, sipak, spinat, meso, pekmeze od jabuke i secerne repice i odmah se podiglo..sada je mozda jos i vise...

gdje si citala na sta sve moze upucivati povecano zeljezo? nemoj mnogo po internetu citati, uvijek napisu nesto crno i depresivno... potrazi strucne odgovore...

inace obicni nalaz krvne slike ne daje poseban uvid u necije stanje... treba dosta nalaza i pregled obaviti pa tek onda vidjeti sta je...

moja drugarica ima zeljezo preko 50. i znam da je umorna i iscrpljena i potrazila je pomoc...

Sretno.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: poviseno zeljezo u krvi
4.2.2014 13:02:13   
san4
Grozde,svida mi se sto realno razmisljas.Tacno je da se ne moze na osnovu nalaza zeljeza ocijeniti sta dalje raditi.Treba jos mnogo toga dok se ne dode do prave dijagnoze.
Ali,kad ukucas na google poviseno zeljezo,gotovo sve upucuje na homokromatozu,to bi bio nasljedni poremecaj resorpcije zeljeza,da bi se bolest razvila mora se dobiti po jedan gen od oba roditelja,zato je oboljenje tako rijetko.
Ja se nadam da nije to.Mrzim samu sebe sto sam ukucala na google i trazila sta moze biti.user posted image Sada sam bas uznemirena i jedva cekam da cujem sta hematolog ima reci.
Ja imam endometriozu,do sada sam imala tri operacije,i znas,koga jednom vatra opece,puse i u hladno.user posted image

Znam da moze biti nesto skroz deseto,da trebam biti pozitivna...trudim se zaista...ali eto...iskreno,nemam mira...samo razmislajam o tome...

Grozde,,hvala jos jednom na glasu razuma.user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: poviseno zeljezo u krvi
10.2.2014 20:57:38   
san4
Evo,samo da javim.Bili smo kod hematologa.Nije nam nista puno rekla,dala nam da uradimo brdo nalaza,svasta nesto.Ali,na DIPU za veci dio nema reagensauser posted image .Radit cemo privatno,samo da sto prije dodemo do dijagnoze!
Pozdravljam vas puno i nadam se najboljem!

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: poviseno zeljezo u krvi
11.2.2014 9:37:57   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: san4

Evo,samo da javim.Bili smo kod hematologa.Nije nam nista puno rekla,dala nam da uradimo brdo nalaza,svasta nesto.Ali,na DIPU za veci dio nema reagensauser posted image .Radit cemo privatno,samo da sto prije dodemo do dijagnoze!
Pozdravljam vas puno i nadam se najboljem!



draga moja Sanušo (znaš da je ovo od milja), nadam se da nije ništa, da je neko prolazno stanje id a će sve biti akobogda dobro, šaljem ti pune ruke zagrljaja i poljubaca da sve bude ok.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: poviseno zeljezo u krvi
11.2.2014 14:23:07   
san4
Hvala mama_ Alma! Nadati se najboljem rezultatu!
Uradili smo sve vezano za zeljezo i sve je povecano!user posted image Tjesi me samo sto feritin nije puno visok,u referentnim vrijednostima je,a on pokazuje koliko se zeljezo talozi u jetri.Ostali svi nalazi,znaci,jetreni enzimi,secer,holesterol i trigliceridi kao i sve ostalo je odlicno.
javit cu se povremeno,a ako neko ima slicno iskustvo i procita ovo o cemu pisem,voljela bih da se javi!
Prosle godine kada smo isli na vantjelesnu oplodnju,radili smo i hepatitis markere i sve je negativno!
Moj muz je normalne tjelesne grade i ne pije!
Veliki pozdrav i od srca nam svima zelim zdravlja i sto manje sikiracije!user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: poviseno zeljezo u krvi
24.3.2014 18:53:05   
Mya_81 RR
San4, kakvo je sad stanje?
Ja sam prije par mjeseci imala zeljezo 36, danas uradila novi nalaz i bas me zanima stanje, jer danas doktor koji je gledao te nalaze nije rekao nista, jer je sve u granicama normale osim zeljeza za koje se nasalio da ga imam za izvoz.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: poviseno zeljezo u krvi
29.3.2014 14:52:21   
san4
Mya,kad uradi sve nalaze,trebao bi kod hematologa.Na posljednjem nalazu je pisalo kontrola za dva mjeseca,a to bi trebalo biti sada u aprilu.
Ovih dana bi trebao uraditi ponovo zeljezo i feritin,ali reagensa nema u Klinickom ni za feritin,nije uradio ni tumor markere,jer reagensa nema cak od decembra.Zaista,sramota da glavni grad i glavna bolnica toliko vremenski nema osnovnog materijala!user posted image
Doktorica je napisala,posto sam ja isla da odnesem njegove uradene nalaze i posto sam pricala sa doktoricom da sam iscitala malo o nasljednoj hemohromatozi,da se iskreno,plasim za njegovo zdravlje,napisala je ,razmotriti mogucnost testiranja na nasljednu hemohromatozu.

Mislila sam,posto Boga pitaj kada ce biti reagensa,a privatno bi nas bas kostalo da uradimo te tumor markere,prvo da privatno uradi zeljezo i feritin,pa ako i dalje bude poviseno, da ode do Zagreba ili Beograda,da uradi gensko testiranje na hemohromatozu.

Vidis,Mya,misljenja sam da ne treba dizati paniku,ako ti j ezeljezo samo ovim nalazom poviseno.Napravi kontrolu kroz par mjeseci.
Kod mog muza zeljezo je uvijek bilo poviseno iznad referentih vrijednosti,mislim da se to treba ispitati,a n evise olako shvatiti,jer posljedice su katastrofalne.
Ako se je oboljenje,a ne neko prolazno stanje,treba na vrijeme otkriti,sprijeciti posljedice,pa valjda zato i radimo nalazeuser posted image
Veliki pozdrav i javljam se opet!user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: poviseno zeljezo u krvi
18.4.2014 18:49:54   
san4
Samo da vam se javim...
Muz je radio nalaze zeljeza i feritina u jednoj privatnoj labaratoriji,jer reagensa u Klinickom nema.
Nalazi su jako dobri i u referentnim vrijenostima.Zeljezo se prepolovilouser posted image
Cijelo ovo vrijeme nije jeo crveno meso i cuvao se ostale hrane bogate zeljezom.
Prosto nisam mogla vjerovati,pa je ponovio nalaze u drugoj labaratoriji.
Nalazi odlicni!
Ipak,nije sve tako crno kako sam mislila.Mozda,ima samo mogucnost dobre iskoristljivosti zeljeza.Otici ce hematologu na kontrolu, svakako.
Hvala svima vama koje ste ovo citale!
javit cu se sa misljem hematologa.Veliki pozdrav!user posted image user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *