|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 11:01:39   
piggy
Morala sam otvoriti ovu temu kako bi vam predočila opasnost od pupčane vrpce.
Kada sam ostala trudna nisam ni znala,jer sam u tom periodu imala puno problema i jedan smrtni slučaj.
Nisam imala nikakvih simptoma trudnoće,osim što sam manje jela i nisam pušila jer mi nije cigareta pasala.
Sve to sam pripisivala stresu,jer sam izgubila oca.Imala sam veliku podršku od radnih kolegica,šefice,muža i naravno
svoje obitelji.Cure na poslu su pretpostavljale da sam trudna al ja nisam u to vjerovala,stalno sam govorila
da je to sve od stresa.Nakon nekoliko dana napravila sam test i on je naravno bio pozitivan.
Koja sreća,bila sam najsretnija na svijetu,mislila sam u sebi da je svako zlo za neko dobro.Otišla sam kod doktora
i napravila ultrazvuk na kojem sam vidjela svog malog anđela i jedno srčeko koje je kucalo.Cijela trudnoća
je bila savršena,nisam imala nikakve mučnine ni bolove.Uživala sam.U 36 tjednu sam prvi put radila ctg,bilo je sve uredu,
na ultrazvuku sam vidjela da je dečko,iako je svojim ručicama sakrio lice,nije htio da ga gledamo.Nakon tjedan dana ponovo sam išla na ctg,al ovaj put nisam čula otkucaje malenog srčeka,znala sam da nešto nije uredu,uhvatio me je strah,sto pitanja
mi je prošlo kroz glavu; zašto srčeko više ne kuca; kako ću ja sada roditi; šta će mi raditi itd.
Prva mi je trudnoća i nisam imala pojma o ničemu,na ultrazvuku taj dan nisu ništa vidjeli,samo su sumnjali da se
pupčana vrpca omotala oko vrata.Odmah su me ostavili u bolnici,dali su mi gel za poticanje trudova i brže
otvaranje.Bilo je dosta bolno,morala sam ležati i čekati.U 12 sati navečer ponovo su me stavili na ctg da vide ima li trudova,al bili su jako jako lagani,ponovo su mi stavili gel.Čekajući da krene plakala sam u sebi,jer od šoka nisam moga ni suzu pustiti,jedva su mi i krv izvadili jer nisu mogli naći vene.Cjelu noć sam trpila lagane bolove,a sati su mi bili dugi kao dan,imala sam osjećaj da to traje cjelu vječnost.Konačno ujutro u 7:15 dolazi sestra i daje mi inekciju,nakon te inekcije nije prošlo 5 min kada su me ulovili trudovi.Doktorica je odmah dotrčala,ja stisla dva truda i u trećem se porodila.Tek kad sam rodila doktorica je potvrdila sumnje da se pupčana vrpca omotala djetetu oko vrata,a razlog tome je da je pupčana vrpca bila prekratka.
Nalaz obdukcije nije pokazao nikakve druge probleme,bilo je sve uredu.Eto drage moje ovo je priča sa mog poroda,a poanta ove priče je ; nemojte šutjeti kad idete na pregled,pitajte sve što vas zanima i neka vam sve objasne od glave do pete,ja sam svoju lekciju naučila.
Bol je prošla u kratkom roku,morala sam misliti na sebe i sljedeću trudnoću,trenutno čekamo ili vješticu ili bebu.user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 11:08:16   
haida
Draga piggy samo mogu odprilike da predpostavim kako si se osječala i kako se osječaš.....
Ovdje nema riječi utjehe koje mogu da ublaže bol......

Ja ti skidam kapu i divim ti se da si tako hrabra žena i da tako gledaš napred i nadaš se novoj trudnoći....nije sigurno bilo lako preći taj prag ....ali svaka ti čast.....
Ja ti želim svu sreću ovog svijeta i da uskoro aBd i ti budeš user posted image  i dočekaš svoju user posted image ....ko čeka taj i dočeka.
daće Bog samo treba imati strpljenja.....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 11:11:06   
Aminad
Draga piggy jako mi je žao. Kad sam pročitala "pupčana vrpca oko vrata" prošla me jeza jer su moji momci oba imali pupčanu vrpcu oko vrata. Kod Imrana su isto otkucaji bili slabi a kod Burhana su primetili tek kad se rodio i bio je 5-6 dana plav zbog toga.

Ipak sve je prošlo dobro ali mi je jako žao što se tako desilo s tvojom bebicom a u isto vrijeme se nadam da ćeš uskoro dobiti lijepe vijesti o novoj bebici.

(odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 12:00:09   
maslačak82
Žao mi je da ti se to desilo, nemam riječi utjehe..
Ja ti od srca želim što prije da zatrudniš i da sve bude u najboljem redu!
Pusu ti šaljem!


(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 13:53:30   
bubamara80
strašnouser posted image  svaka čast na psihičkoj snazi, ja ne znam šta bih. evo isto u 36. sedmici i kad sam vidjela temu razmišljala sam hoću li pročitati ili ne, ipak pročitah.
može li se vidjeti ili primjetiti mogućnost na UZ  da je vrpca omotana oko vrata bebi?

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 14:19:49   
Romali
Joj, Piggy, stvarno tužna priča...user posted image Iznijeti trudnoću do kraja i to da ti se desi. Ali vidm da si jaka osoba user posted image , želim ti da što prije ugledaš plus i rodiš zdravu user posted image .
Ne znam može li se vidjeti da pupčana omotana bebi oko vrata. Mojoj sestri nisu vidjeli, jeste teže rađala bebu, jer je pupčana vukla nazad, ali malena se rodila živa i zdrava, Bogu hvala. Sada ima 7 god.
Kod prijateljice nedavno su primjetili da se beba slabije razvija, nešto kao zastoj u razvoju,a razlog je bila baš pupčana vrpca oko vrata. Beba se rodila jako sitna, ali zdrava hB.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 14:23:59   
Skvo RR
Veoma tuzna prica....ali hrabro napisana.....
Piggy mnogo mi je zao sto si prosla kroz sve to...
Jako sam potresena....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 14:24:44   
Crvena
IZVORNA PORUKA: maslačak82

Žao mi je da ti se to desilo, nemam riječi utjehe..
Ja ti od srca želim što prije da zatrudniš i da sve bude u najboljem redu!
Pusu ti šaljem!



(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 14:43:45   
budućamama
IZVORNA PORUKA: skvo

Veoma tuzna prica....ali hrabro napisana.....
Piggy mnogo mi je zao sto si prosla kroz sve to...
Jako sam potresena....user posted image user posted image user posted image


Apsolutno potpisujem skvo! Nema riječi utjehe za tvoj gubitak, ali ti se zaista divim na snazi koju imaš! Neka ti Bog dragi podari još više snage i puno zdrave djece. Pravi si borac, svaka čast! 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 15:10:15   
piggy
draga bubamara,neznam dali se na običnom ultrazvuku može vidjeti da je pupčana vrpca djetetu oko vrata,al zato znam da se na 3D ultrazvuku sve vidi.Pošto ja nisam imala nikakvih problema tokom trudnoće nisam se previše brinula,ali sad znam da ću ići i na 3D ultrazvuk.
Hvala vam svima na dobrim željama,nadam se da ću uskoro opet biti user posted image  i debela.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pupčana vrpca oko vrata
29.8.2008 22:37:17   
suncan_dan
draga piggy, kod mene je isti problem bio, morala sam redovno da idem na ctg, i kad god nisam osjetila bebu isla sam kod moje dr, ili u bolnicu.bili su me 2 puta ostavljali u bolnici i uveli drip, da dobijem vjestacke bolove, to nije bilo upalilo, sto me je jos vise strah bilo. prenjela sam bebanu, rodila se poslje termina, i posto sam se na prirodno porodila, i bebi i dalje bila omotana oko vrata, tako da sam sam od nagli napona sva popucala, iznutra i s vana, beba mi jeste bila plava ali fB zdrava....
i ja isto mislim kako ti, ja fB nisam sutila, nego sam sve doktore gnjavila user posted image i mislim da tako i treba, sto vise majka zna, sto bolje je, ne samo za ovo, nego za sve sto vam nije jasno

< Poruku je uredio semi83 -- 29.8.2008 22:38:06 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pupčana vrpca oko vrata
30.8.2008 12:01:36   
miha
piggy,strašno mi je žao....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

divim se tvojoj hrabrosti

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pupčana vrpca oko vrata
30.8.2008 22:47:21   
malecka60
Piggy, strasno mi je zao sto se to desilo. user posted image user posted image user posted image
I meni je u 37. sedmici. user posted image user posted image user posted image
I znam kako se osjecas. Moramo biti jake i boriti se dalje kroz zivot za stvari koje bi nas ponovo mogle usreciti. Zelim ti puno srece.



_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pupčana vrpca oko vrata
30.8.2008 22:52:24   
lida
piggy žao mi je user posted image i divim ti se na hrabrosti i snazi nadam se da ce ti dragi Bog podariti zdravu user posted image iuser posted image

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pupčana vrpca oko vrata
30.8.2008 23:19:39   
ziki
Draga piggy, bas me je potresla tvoja prica. Moja rodica je pocetkom godine prosla kroz istu pricu. Budi hrabra i samo naprijed. Sve ce doci na svoje i sve se sa nekim razlogom desava.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pupčana vrpca oko vrata
1.9.2008 11:08:20   
aldi
IZVORNA PORUKA: budućamama

IZVORNA PORUKA: skvo

Veoma tuzna prica....ali hrabro napisana.....
Piggy mnogo mi je zao sto si prosla kroz sve to...
Jako sam potresena....user posted image user posted image user posted image


Apsolutno potpisujem skvo! Nema riječi utjehe za tvoj gubitak, ali ti se zaista divim na snazi koju imaš! Neka ti Bog dragi podari još više snage i puno zdrave djece. Pravi si borac, svaka čast! 


Apsolutno potpisujem...

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pupčana vrpca oko vrata
1.9.2008 13:50:10   
Happy
Draga Piggy, čitam i zaista ne mogu da vjerujem... Ovo je zaista grozno... Ne postoje riječi utjehe, ne mogu ni zamisliti kako si se osjećala, niti bih željela da se to zaista ikome desi...
Svala čast na tome kako si ti hrabra i opet puna entuzijazma, ali ti ipak najbolje znaš...
Želim ti da što prije opet vidiš plusić na testu...
Sretno


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pupčana vrpca oko vrata
6.10.2008 16:33:16   
nensy
Draga Piggy , znam kroz šta si prošla. Pročitala sam tvoj post i to se meni desilo prije mjesec dana  samo što sam ja bila u 30. sedmici trudnoće.Možeš li mi napisati poslije koliko ste ti i tvoj M poćeli raditi nauser posted image  i jesi li radila ikakve testove poslije.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pupčana vrpca oko vrata
6.10.2008 17:32:58   
Mika
IZVORNA PORUKA: piggy

Eto drage moje ovo je priča sa mog poroda,a poanta ove priče je ; nemojte šutjeti kad idete na pregled,pitajte sve što vas zanima i neka vam sve objasne od glave do pete,ja sam svoju lekciju naučila.
Bol je prošla u kratkom roku,morala sam misliti na sebe i sljedeću trudnoću,trenutno čekamo ili vješticu ili bebu.user posted image user posted image


Draga piggy svaka ti čast! Potpuno se slažem s tobom a najteže naučene lekcije se naviše isplate! Sretno nam svima sa novom user posted image user posted image


_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pupčana vrpca oko vrata
11.10.2008 15:13:29   
nensy
može li mi iko reći kakve veze ima pupčanica oko vrata i protezanje.  user posted image

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pupčana vrpca oko vrata
11.10.2008 16:09:54   
Romali
Nensy, javit će ti se sigurno neko ko tačno zna odgovor i objašnjenje, subota je pa su svi vani. Vjerovatno se našim protezanjem pupčanica zategne i u slučaju da je oko bebinog vrata, može je udaviti. Ovo ti ja dajem neki moj logički odgovoruser posted image  mada ne znam je li 100% tačan.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nensy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: pupčana vrpca oko vrata
22.9.2011 1:43:33   
tuzna majka
ja zivim u Californiji,moja prica je ista sa malo dodataka.imala sam trudnocu visokog rizika stalno sam lezala u bolnici prikljucena na infuzije i lijekove imala sam hipermiju, povracala sam i do 30 puta na dan ,nisam mogla tolerisati ni hranu ni pice apsolutno nista.pored toga jos i razne infekcije ,nizak pritisak ,oticanje,nervoze,izasipanje po licu i tijelu,naglo mrsanje pa gojenje i ako ne jedem,nesanice ,cudne fleke po tijelu,i svrbez,prvih 4-5 mjeseci je bila prava muka patnja i borba sacuvati bebu, kasnije se malo smirilo ali sam do zadnjeg dana povracala i imala mucnine i natekla kao balon.pod strogim nadzorom lijecnika usla sam u 38 sedmicu i odlucila sam se za carski rez.SAMO JEDNU NOC prije mog zakazanog carskog reza ,uspanicila sam se jer nekoliko sati nisam mogla da osjetim bebu ,sve sam pokusala da je probudim ali uzalud,pocela me hvatati panika .otisla sam u bolnicu  tamo su me pregledali na 3 ultrazvuka dosla su 4 ljekara sestre svi su se skupili oko mene poceli plakati ,beba je umrla..............zasto i  kako niko ne zna .odmah su mi poceli davati lijekove za trudove ,nakon 18 sati sam uzela epidural ,sporo sam se otvarala ali su me forsirali na prirodni porod,tek 3 dan nakon smrti moje bebe porodila sam se i bebi je bila pupcana vrpca omotana oko vrata .Dali smo je na obdukciju i kad su stigli nalazi to nije bio uzrok smrti....inace moja pupcana vrpca je bila 60cm duplo veca od normalne...... beba je bila savrseno zdrava i normalna .....e sad da li je ovo bozija volja ili greska ljecnika?????

< Poruku je uredio tuzna majka -- 22.9.2011 1:49:57 >

(odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *