|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolni zubi u trudnoći
20.2.2008 21:12:59   
MINČI
DRAGEMOJE MOLIM VAS DA MI POMOGNETE.U 4,5 MJSECU SAM TRUDNOCE I VEC 5 DANA ME BOLE ZUBI NE DESNI NEGO ZUBI BILA SAM KOD ZUBARA I KAZEDA JE SVE U UREDU,NISTA MI NIJE PREPORUCIO.POKUSALA SAM ISPIRATI SA KADULJOM AL OPET NISTA,NEEMOGO DA JEDEM,PIJEM NITI DA SPAVAM MOLIM VAS DA MI POMOGNETEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image      PLIESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
          
         UNAPRIJED VAM SE ZAHVALJUJEM PUSSA

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.1.2009 22:56:25 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:15:40   
Emina*
Draga MINČI,rado bih ti pomogla,al vjeruj da mi nista pametno ne pada na pamet...
Samo sam cula da ne valja kaduljom ispirati usta u trudnoci...  Ne pitaj me ni kako ni zasto, ja sam samo cula da ne valja...
Mozda bi trebala do ginek,ili da nazoves da joj kazes,pa da vidis sta ce ti reci....

Jel te boli u korijenu zuba,na dodir, na hladno....
Kako te boli?????

(odgovor članu MINČI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:18:33   
Hamos
Draga Minči, malo prohodaj ovim forumom mislim da je bio neki slican post vezan za zube i pitanja zuba u trudnoci.Sigurna sam da ces naci nesto sto ce da ti pomogne. Evo  i ja cu malo pogledati pa se javim ako opet potrefim tu temu.user posted image
Sretno

(odgovor članu MINČI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:20:04   
Visnja RR
Kadulju ne valja piti u trudnoci jer moze da prouzrokuje pobacaj...
A moze se ispirati jer sam ja u trecem mjesecu  isla kod svog stomatologa jer mi je ispala plombica pa je on primjetio da su mi desne malo upaljene i rekao da ispirem sa kaduljom...

< Poruku je uredio Visnja -- 20.2.2008 21:25:18 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:22:58   
MINČI
DRAGA EMICE BOLI ME I NA DODIR I TOPLO I HLADNO,NAVECE ZNA BITI NEPODNOSLJIVO,ZVALA SAM GINICA AL KAZE KAO TO JE NORMALNO I DA NESMIJEM PITI NIKAKVE TABLETE,NEZNAM SAMA STA DA RADIM SA SOBOM,UZIMAM DOVOLJNO KALCIJA,PIJEM MULTIVITAMINE AL NISTA.HVALA user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:24:20   
Visnja RR
Minci probaj zubice prati sa SENSODYNE pastom...

(odgovor članu MINČI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:26:44   
Emina*
Evo nasa Visnja ti je rekla za kadulju.... Ja zaista nisam imala pojma...
Kupi i cetkicu za zube na kojoj je naznaceno "soft", i pij puno mlijeka...
Stvarno vise ne znam nista....
Nadam se da ce brzo prestati..... Mogu samo da zamislim kako ti je.....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:49:10   
fata
Probaj ispirati rakijom.
Sjecam se da je na jednom forumu isto tako neku trudnicu bolio zub,bas u isto vrijeme kad i MM,pa sam joj to preporucila.
Uglavnom ,pomoglo im je.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: BOLNI ZUBI
20.2.2008 21:57:39   
MINČI
HVALA VAM PUNO SVIMA AL SVE VASE SAVJETE VEC KORISTIM,SENSODYNE KORISTIM IJOS I PRIJE TRUDNOCE,MLIJEKO PIJEM I PO 2L NA DAN,AL IZGLEDA DA MENI NEMA POMOCI AL PROCICE VALJDA I TE MUKE SVE ZA BEBACA.SUPER STE SVE I HVALA VAM JOS JEDNOM.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 8:38:20   
lana84
hm..neznam što bih rekla ali evo da pokušaš s propolis kapima onako nakapati na zube i desni pa namazati, ima kupiti u ljekarnama dječije a i za odrasle (ove za odrasle u sebi imaju alkohola...pa možeš si namazati ali ne gutati)...ja sam ih stavljala kad su mi desne krvarile i pomoglo mi...uz to već godinama koristim paradontax pastu koja je za desne.

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu MINČI)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 9:26:15   
haidy
Probaj tabletice za sprecavanje karijesa u trudnoci, sa fluorom su, meni je to preporucio moj stomatolog.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 9:34:04   
bezelye
Moj ginekolog ne preporucuje unosenje extra fluora u organizam u toku trudnoce. Karijes dolazi iz vana i dovoljno je onoliko fluora koliko ga ima u pasti za zube. Problemi sa desnama su savim normalni u trudnoci, isto kao i blago krvanjenje iz nosa. Medjutim zubi se ostecuju kiselinom nakon povracanja. Dakle OBAVEZNO temeljito pranje zuba nakon povracanja.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 10:29:00   
haidy
Ove tabletice koje ja uzimam su specijano namjenjene trudnicama.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 10:35:51   
Nadi
Mene je u 7 mjesecu bio zabolio već popravljan zub. Bila sam kod stomatologa i on je rekao da je sve u redu. ja sam insistirala da mi promjeni plombu. On je to uradio (bez anestezije naravno) i bol je srećom prošla.
Ima neki kaladont sa F mu počinje naziv i skuplji je od Sensodine a čini mi se da ga ima u Sam shopu kupiti. Pogledaću kad budem u gradu pa ti javim aBd. Mojoj prijateljici ga je ginekolog preporučio.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 10:59:54   
bezelye
Ama znam draga haidy. NAF. Prodaja magle, nazalost user posted image  A mi bi sve ucinile za nase user posted image , a bebe nemaju nista od toga. Meni su 3 stomatologa rekla da to ne koristim, nije dokazano dali uopste beba ima nesto od toga, jer za formiranje bebinih zubica treba kalcij, znaci pij mlijeko. A NAF je zabranjen u USA. Eto draga hajde ti sad budi pametna. Ja se nekad bas raspametim. Puno citam i razgovaram sa ljudima i sve mislim nesto cu propustiti pa nece biti dovoljno bebi. Uhhh.... kako li smo mi rodjene, ni UZ ni Folacina ni Prenatala.... Nekad pomislim da je bolje biti neinformisan user posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 11:13:20   
Nadi
IZVORNA PORUKA: bezelye

NAF. Prodaja magle, nazalost user posted image   


Potpisujem

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 11:24:43   
haidy
Joj u pravu si, kako biti pametan, kad jedan kaze jedno, drugi drugo, samo da te glava zaboli. Ja sam oko svake stvari u vezi trudnoce cula najmanje dva razlicita stava, ma da poludis.
Ipak mislim da je najbolje slusati doktora.
pozdrav


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 11:51:38   
bezelye
Ma to sam i ja na kraju odlucila, sad slusam samo dokora. Bas jucer smo bili na redovnoj kontroli. Hvala Bogu je OK. Ja sam ti imala citav spisak pitanja, izmedju ostalog NAF, kaze da on to ne preporucuje. Pitam za UZ je li stetan, posto mi svaki put radi detaljan UZ (svaki mjesec a poslije ce biti svakih 15 dana). Covjek se poceo smijati. Pa to je samo zvuk a postoje i terapije zvukom odnosno ultrazvukom. Odmah mi je reako da je teoiju o stetnosti UZ smislilo americko zdravstveno osiguranje jer svaki UZ pregled kosta osiguravajucu kucu oko 500 $, pa su rekli max. 2 UZ pregleda u trudnoci, vise od toga je stetno user posted image . A meni je bas nesto fino kad vidim svog malog pashu kako se meskolji u stomaku. Pa kad sam ja sretna i zadovoljna onda je i mojoj bebici lijepo. Zato mame drage mislite pozitivno i jedite prirodno. Pusicaaaa user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 12:00:36   
haidy
E super to za ultrazvuk, jer i mene uvijek pregleda sa ultrazvukom, a neki govore da je stetno. Sad si me smirila. Ma i meni je drago kad vidim moju baby i kad kaze da je sve u redu, onda mogu mirno spavati mjesec dana.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: BOLNI ZUBI
21.2.2008 16:53:26   
Cvrle
Minči, mislim da problem nije u zubima. Jer tebi su nadrazeni zivci u zubima. Mislim da je to posljedica neke upale u organizmu, ali naravno trebas se o tome posavjetovati sa ljekarom jer oni ipak bolje znaju. Ali otidji ljekaru opste prakse i reci da si bila i kod stomatologa i kod ginekologa i sta su ti rekli pa nek te onda uputi dalje ako vec treba sta ispitati.  Meni se to desavalo dok sam studirala, zaboli me cijela vilica. Odem zubaru "koji te zub boli?" - "Bole svi" , a zubi zdravi. Nego u pozadini je kod mene bila jaka upala u organizmu.
Ali sve je to individualno. Nadam se da ce brzo proci. Povecaj unos vitamina C i pazi na svoje zdravlje, narocito sada kada haraju kojekakve viroze.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *