|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   singulair, upozorenje
18.9.2008 14:17:37   
makana
drage moje
kratak uvod, radna kolegica odvela sina dr. i dijagnoza astma, propisala djetetu dr. tablete za žvakanje SINGULAIR junior 5 mg, ova uzela u apoteci i slučajno kod druge dr. spomene to, a ova joj otvoreno kaže - nipošto, da je moje dijete ja to ne bih davala, mojoj kolegici ne bude mrsko pa detaljno pretabiri uputstvo u kojem doslovno stoji kod neželjenih djelovanja: dakle pored onih uobičajenih osipi, proljev itd itd navodi se i - vrtoglavice, razdražljivost, agresivno ponašanje, nemir, drhtavica, depresija, poremećaji sna, halucinacije, razmišljanja o samoubistvu i samoubilačke radnje 

ovaj post postavljam kao upozorenje i molim sve mame da pažljivo pročitaju uputstva lijekova koje propisuju našoj djeci ma o kako dorbom dr se radilo, poznatom, čak i kućnom prijatelju
sretno 

_____________________________

strpljen - spasen
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:20:19   
Bosanka
Ma jest to sve ok,al nekad nema drugog rjesenja nego dati lijek koji je kao najbolji za tu i tu bolest.jer,ipak svaki lijek nosi rizike i nus pojave..da nam bogdo ne trebaju nikako al s druge strane,hvala bogu pa ih izmislise.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:21:13   
Blue rose RR
Pu, pu, pu...
Bože sačuvaj i sakloni, znači dajem tabletu (ne dao Bog) koja će da izliječi astmu, ali potencijalno odvede u smrt......pupupupupupupupupupupu

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:25:16   
makana
eh sve ja to razumijem, ali zar nema zamjenski lijek, nešto sa manje izazivanja samoubilačkih radnji kod juniora
evo sad opet čitam i smijem se
u istom uputstvu stoji, opet kod neželjenih efekata, da lijek "može izazvati astmu"
a oni ga propisuju djetetu koje ga ima, šta je ovo, ima već pa ne može škoditi
ja logike čudneuser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:31:25   
M kao Mama
ma generalno situacija sa lijekovima je loša, evo nedavno je jedan dječak primao neke lijekove nakon dugog i teškog liječenja i isti su bili ovakvi simptomi, neki vitamin a u tabletama, ali samo je te morao piti, i dr. su kazali da se to javlja jednom na hiljau slučajeva i baš njega jadnička da zakači,

u svakom slučaju makana hvala puno na upozorenju

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:33:42   
Bosanka
znam ja to vrlo dobro,i o cemu pricas i koji je lijek,jer isti imam u kuci ,neotpakovan,kad je Majra dobila bronhitis pa onda sve krenulo na gore ja onako zbunjena trci pedijatru,koji da isto plus pumpicu,i ja sve kupim..al ne lezi vraze kad sam sve iscitala i prokontala,pa sam sama na svoju ruku uvela med,koziji loj..hvala Bogu,sve oni lijekovi i pumpa stoje.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:38:46   
makana
user posted image user posted image user posted image user posted image
hahahhahahha
nećeš vjerovati upravo o tome mislim, ali rekod a ne budem dosadna sve jedno te isto, ali zaista priroda što da to ne može čovjek da napravi, pa šta ima bolje od pravog meda, kozijeg mlijeka, čajeva... user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: singulair, upozorenje
18.9.2008 14:39:31   
neki
Ma Boze sacuvaj!Ja naravno dajem prednost narodnim i prirodnim lijekovima(kao sto Bosanka rece med,koziji loj itd.)pa tek onda ostalo.Iza skidanje temperature isto...

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: singulair, upozorenje
19.9.2008 9:35:32   
lida
Moja Irhana je alergicna na ambroziju,polen trave,polen drveca ,prasinu ...alergija je ne gusi nego joj udari krv na nos i jako je tesko zaustaviti krvarenje ponekad je moramo odvesti da primi inekciju da bi stalo

Terapija je pumpica i stalno vlazenje nosa ...ove godine je to malo preslo na bronhije i njena dok.je preporucila Singular junior...nabavila sam ih ali Irhani se stanje popravilo hB i ja joj ih nisam dala...moje kolegice su ga koristile djeci i pomoglo je ...sad pojma nemam sta da radim ako se Irhani opet stanje pogorsa ...za ovo narodnog ljeka nema jer smo probali sve od loja do borovih iglica bioenergicara itd....


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *