|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   spontani i vanmatericna
9.11.2009 12:49:49   
aicha
Esselamu alejkum drage moje

Evo me poslije jedne duze pauze, da se javim...kako da pocnem(a sve vec vidite iz naslova..)...ako ste me pratile na temi "vjestice ne ocekujemo u oktobru" imate detaljan opis sta mi se desavalo...
Prosli spontani se desio u aprilu miss.ab. u 11 sedmici. Cekali smo uredno svih 6mj, povadila nalaze, sve ok bilo i odlucimo se prestati cuvati. Malo dizala noge u zrakuser posted image  i radila na bebi i prvi mjesec odmah zatrudnim ALI to nisam znala...pred neocekivanu mengu pojavi se smedji iscjedak .4 dana je trajao...ja kontala krv ugnjezdavanja kad desi se odliv kao prava moja menga..prestade odliv 8.dan kao sto i menga moja prestaje i ja nisam puno o tome razmisljala MEDJUTIM krvarenje ne prestaje...smedji iscjedak ponovo i tako slabasno..u tragovima moglo bi se reci. Ja mislila od stresa jer sam imala tezak ispit...prodje ispit a krvarenje nastavi...
Podjose i lagani grcevi kad se umorim i nasekiram...ali kako?tek mi je menga prosla...Ja se pojadam drugarici i ona rece da ce mi donijeti kantarionove vaginalete ujutro. To jutro (prosli ponedjeljak) ona dodje noseci vaginalete ali i test za trudnocu i rece mi da ga uradim cisto da iskljucim trudnocu... I uradim ja test- POZITIVAN
JA POLUDILA...jecam ja ovdje...muz me tjesi...i narucim se privatno za sat vremena kod ginekologa...sve mi je prolazilo kroz glavu...rekoh "ne opet spontani..ne bih mogla podnijeti"...itd
da ne duljim...kod ginice nema ploda u uterusu...ona veli ili je spont ili vanmater., vadila taj dan betu...visoka 64,5..posalje me odmah tu noc u bolnicu...
i nastaje...dugo vrijeme neizvjesnosti...dijagnoza extrauterina suspecta tako nes....lezim gore...blago krvarim a dr me zaobilaze...Allah dade, smilova se dr Kapetanovic i posla mi Godinjaka
Na ultrazvuku nista, beta se smanjuje (plod odumire) naglo pa pomalo poveca...ludnica..kad dodje sestra i rece da se spremim za operaciju...
da ne duljim...dr Godinjak mi je radio laparoskopiju, nasao vanmatricnu i unutrasnje krvarenje i odstranio desni jajovod...jajnik je ostao hB

te dane..molila sam Boga da je bio spontani a ne vanmatericna...hocu reci..uvijek ima gore...i spontani nije kraj svijeta
ja sam ovo sve hvala Bogu dobro podnijela, juce iz bolnice izisla...cak sam smirenija nego poslije onog prvog spontanog. Uzdam se u Allaha...sve je to Njegova volja...ako bude sudjeno imati cu djece a ako ne...pa cilj nije to vec pokornost Allahu i biti dobar i prema sebi i drugima...ciniti dobro...

zato ne ocajavajte, ja sam strpljiva na ovome a to je teze od spontanog...i sretna sam sto sam ziva i koliko toliko zdrava Elhamdulillah

jedno vrijeme cu se povuci sa ovog foruma,cisto da se odmorim od svega i nemojte biti tuzne zbog mene, ja sam dobro...Allah nas vise voli od nasih majki, SIGURNO je ovo za mene dobro...



_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: spontani i vanmatericna
9.11.2009 12:56:22   
hanabanana
" Ono što nas je zadesilo, nije nas moglo mimoići, a ono što nas je mimoišlo - nije nas moglo zadesiti. "

Želim ti da se odmoriš, nadješ u sebi snage, i opet kreneš dalje.


(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: spontani i vanmatericna
9.11.2009 12:58:18   
MinaMM
IZVORNA PORUKA: hanabanana

" Ono što nas je zadesilo, nije nas moglo mimoići, a ono što nas je mimoišlo - nije nas moglo zadesiti. "

Želim ti da se odmoriš, nadješ u sebi snage, i opet kreneš dalje.




jako lijepo receno hanabanana


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: spontani i vanmatericna
9.11.2009 13:09:37   
aicha
svakako hanabana..ma dobra sam ja Elhamdulillah...cak nisam ni tuzna vise...

Muz mi je velika podrska Allah ga nagradio...Odmoricu se sad dobro samo eto da se javim i da bude drugima pouka moje iskustvo.

okolina kod mene nije znala ni da sam trudna (kad nisam ni ja) pa ni ovo ne znaju...ne mogu vam opisati kako sam rahat da ne moram svakome citavu pricu ispocetka narednih 3mjeseca pricatiuser posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: spontani i vanmatericna
9.11.2009 20:39:25   
Mirkica
aicha jako mi je zao neznam sta bih ti vise rekla drzi se kroz sta se mora mora se 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: spontani i vanmatericna
10.11.2009 23:00:12   
bumbarica
aicha,

ja te razumijem u popunosti i znam kako se osjecas jer sam takodejr imala vanmaternicnu trudnocu. I meni je odstranjen jajovod i bila sam ocajna. Svasta mi je prolazilo kroz glavu. Dragi Allah me je ipak obradovao. Hvala dragom Allahu ja sam nakon cetiri mjeseca sasvim slucajno i neplanski ostala trudna. Hvala dragom Allahu. A mislila sam da vise nikad necu moci imati djece. Zato, budi jaka i izdrzi. Dobro se oporavi i akobogda uskoro nas obraduj sa lijepom vijestiuser posted image . Opusti se i uzivaj. Akobogda bice sve dobro, samo se nemoj sikirati.Veliki pozdrav!!!!!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: spontani i vanmatericna
10.11.2009 23:02:53   
Private
user posted image

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: spontani i vanmatericna
15.11.2009 20:30:35   
aicha
bumbarice, hvala na podrski...a gdje si se lijecila poslije vanmatericne? ja se samo bojim da se ne dao Allah ne ponovi...a trenutno ni ne razmisljam o trudnoci..

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: spontani i vanmatericna
12.1.2010 18:26:54   
Leki76
Izgleda da sam u slicnoj situaciji. Ali da pocnem ispocetka. Imala sam neko krvarenje tacno u vrijeme kad sam trebala dobiti mengu. I prodje par dana dok sam skontala da  nije uobicajeno. Poslije kraceg istrazivanja na netu skontam da bi mogla biti skrivena trudnoca (malo smo se i trudili). Uradim test. U prvih pet minuta-nista.Nekad kasnije pogledam-imam sta vidjeti II. Odem ginekologu, nema nista, cista maternica, rece mi da nisam dobro uradila test. A ja ne vjerujem. Pa ga zato i ponovim. I opet isti rezultat. Odem drugom ginekologu( koji ima savremeni ultrazvuk) i opet-nista, cista maternica. URADE mi test na trudnocu( na urin), jer mi beta hcg test nije mogao biti odmah gotov, i taj mi test pokaze negativan rezultat. Kaze doktor, najvjerovatnije je spontani ali otislo samo, u mengi... Sasvim normalna pojava.I meni je drago bilo, kontam ako nije bilo ok nek je i otislo.Hvala Bogu, ne napatih se.
Danas me zove doktor, gotov nalaz i on kaze 30 jedinica hcguser posted image . moram ponovo za dva dana raditi isti test. Ali me je strah,place mi se, a nastojim biti jaka.Pretpostavljam sta me ceka...

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: spontani i vanmatericna
14.1.2010 17:51:02   
illa
IZVORNA PORUKA: Leki76

Izgleda da sam u slicnoj situaciji. Ali da pocnem ispocetka. Imala sam neko krvarenje tacno u vrijeme kad sam trebala dobiti mengu. I prodje par dana dok sam skontala da  nije uobicajeno. Poslije kraceg istrazivanja na netu skontam da bi mogla biti skrivena trudnoca (malo smo se i trudili). Uradim test. U prvih pet minuta-nista.Nekad kasnije pogledam-imam sta vidjeti II. Odem ginekologu, nema nista, cista maternica, rece mi da nisam dobro uradila test. A ja ne vjerujem. Pa ga zato i ponovim. I opet isti rezultat. Odem drugom ginekologu( koji ima savremeni ultrazvuk) i opet-nista, cista maternica. URADE mi test na trudnocu( na urin), jer mi beta hcg test nije mogao biti odmah gotov, i taj mi test pokaze negativan rezultat. Kaze doktor, najvjerovatnije je spontani ali otislo samo, u mengi... Sasvim normalna pojava.I meni je drago bilo, kontam ako nije bilo ok nek je i otislo.Hvala Bogu, ne napatih se.
Danas me zove doktor, gotov nalaz i on kaze 30 jedinica hcguser posted image . moram ponovo za dva dana raditi isti test. Ali me je strah,place mi se, a nastojim biti jaka.Pretpostavljam sta me ceka...



Drži se i javi nam rezultat user posted image


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: spontani i vanmatericna
16.1.2010 19:07:09   
Leki76
Kako se neki dan sve cinilo crnim... Nalazi su gotovi i pokazuju samo 4 jedinice beta hcguser posted image user posted image user posted image .Doktor kaze da je bila trudnoca ali je otisla u mengi, definitivno nije vanmatericna. Vec sam se bila i pomirila s tim ali najgore je cekanje. Doktor rece da slobodno "opletem"user posted image . Puno pozica svima

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: spontani i vanmatericna
4.2.2010 19:10:47   
Leki76
Molim vas za hitan savjet. Ako ste procitale moja prethodna dva posta znacete zasto sam luuuda od brige. Zadnja menga mi je bila 27.12.09. i vukla se do 08-09.01. Radila sam test 02.02. i bio je pozitivanuser posted image .Danas me zabolio stomak i pocela sam krvariti. Krv je skroz svijetlaali ne ide nesto puno, ima je svaki put kad se obrisem. Molim vas hitno za savjet, sta da radimuser posted image user posted image

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: spontani i vanmatericna
5.2.2010 0:24:11   
milenium
ja bi opet otišla ginekologu i pitala za savjet.

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: spontani i vanmatericna
5.2.2010 17:02:05   
smarija
cure sta vi mislite ,ja od kiretaze a to je bilo prije nekih 20-24 dana stalno sam pomalo krvarila vise kao sluzava sukrvica i od juce me pocne boliti donji dio ledja i stomak tako me inace boli kad trebam dobiti mengu i ja danas prokrvarim malo jace.da li je sad to menstruacija ili sta vec

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: spontani i vanmatericna
13.2.2010 18:33:52   
Leki76
Pozic, da se javim, da ne mislite da sam se usutila. Poslije dobih kao neku mengu.
Bila sam kod ginekologa u Domu zdravlja i sve joj ispricala.Na UZ nema nista. Betu cu raditi iduce sedmice. Na moje insistiranje dala mi je da radim nalaze krvi i urina (i usput budi receno, na nalazima napisala na vl.zahtjev, sto me naljutilo do neba), a za papu mi je rekla da je uradim "za 40tak dana". Pa nisam rodila??? Helem narucila sam se u Polikliniku Sunce, svakako mi je placati, pa barem ce me primiti ko insanauser posted image .
P.S opet prokletinja uradi test jutros i opet pozitivan.
Drage moje, je li ijedna od vas nesto slicno dozivjela, surfala sam, trazila ali..
Ja vise nemam nikakvih simptoma.
Ma sva sam konfuzna, vjerovatno se i vidi iz posta-zbrda, zdola.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: spontani i vanmatericna
10.3.2010 0:54:26   
aicha
Draga Leki

mozda imas neki problem sa ocuvanjem trudnoce...zgrcenu maternicu (tako je moja drugarica koja je sad trudna 3. mj vise puta sa "zakasnjelom mengom" gubila trudnoce...ne znam sacekaj pa se posavjetuj sa ljekarima da ne prolazis iste stresove

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: spontani i vanmatericna
23.2.2011 1:10:51   
nina3333
Bok curke,,, I ja sam imala slican problem prije mjesec dana,,,2 dana jaki grcevi nakon toga lagano krvarenje. treći dan sam pocela jako krvariti i odmah sam otisla kod g. I sad on meni nije rekao nista konkretno samo kao neka upala i to je to, a ja sam bila u soku da ista detaljnije pitam. Pitao me samo dali sam imala nezasticeni spolni odnos u zadnjih 2 tjedna ( od zadnje menge). A kada su poceli ti grcevi napravila sam test i nakon 5 min je pokazao svijetlu drugu crticu, Dali je mogućče da mi gin. nebi rekoa da sma imala rani pobacaj, te da je sve izaslo iz mene. Na pocetku me to nije ni zanimalo ali sve sto vise vrijeme prolazi dolazi mi u glavu sto je se dogodilo, i da u biti ja i neznam sto je tocno bilo. user posted image kako sam sad popila sve tablete koje mi je propisao trebala sam kao dobit mengu, medutim nje nema ili je ja nisam skuzila jer sam krvarila skoro 2 tjedna. A rekli su nakon menge na papa test,,,a sad me strah sta ce mi rec,,,

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: spontani i vanmatericna
23.2.2011 9:30:22   
Skvo RR
Cudi me da nisi radila nalaz krvi..user posted image  ..Ja bi opet otisla ginekologu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu nina3333)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: spontani i vanmatericna
23.2.2011 9:37:20   
gerberka
otiđi kod dr ginekologa..kako sam ja shvatila tebi predhodno nije potvrđena trudnoća? naravno da može biti oskudno krvarenje.
imaš li poslj nalaz..koliko je mm endometrij? ponekad može biti oskudna menstruacija..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: spontani i vanmatericna
23.2.2011 9:51:07   
lamama
Draga otiđi kod drugog doktora, ne mogu da vjerujem kako ljudi tako površno pristupaju pacijentima, pa da te ne pošalje da izvadiš betu, draga ja ti savjetujem da podhitno potražiš drugog ginekologa, pogotovo ako imeš jake bolove, a test pozitivan, sretno, možda je sve uredu ali ipak treba da se provjeri šta je u pitanju

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: spontani i vanmatericna
23.2.2011 10:39:29   
gerberka
ja nisam skontala da je test pozitivan..odmah doktoru pls user posted image user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: spontani i vanmatericna
22.11.2011 17:42:09   
zaljubljena88
Imam 23 godine i vec 2 meseca pokusavam zatrudneti.
Menstruacije su mi uglavnom neredovne. Prosli put sam dobila 11.10. A vec oko 10. 11.
sam pocela osecati simptome trudnoce- jako bolne grudi, bol u stomaku,
mucnine. Test sam uradila 15 i bio je pozitivan s tim sto je druga
crtica bila slabije vidljiva... A 16. i 17. mi se pojavio braonkast
iscedak koji je 18. presao u redovnu menstruaciju koja je trajala 4 dana. Prisutni su i bolovi u stomaku, ali manje nego kad sam pre imala
menzis. Znam da trebam ici kod ginekologa, ali sada ovih dana nikako
nisam u mogucnosti, medjutim oticicu cim budem mogla. Mozete li mi
reci sta mislite jel ovo opasno, da li sam jos trudna? Jel normalno imati menstruaciju u pocetku trudnoce?
Negde sam citala da moze da se desi i bude u redu a negde da je to
spontani pobacaj.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: spontani i vanmatericna
22.11.2011 17:48:26   
gerberka
zaljubljena88 odmah idi druser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu zaljubljena88)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: spontani i vanmatericna
22.11.2011 18:20:53   
zaljubljena88
pa icicu....al moze li mi neko ko je imao slicno iskustvo reci sta tamo da ocekujem?mnogo me je strah....

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: spontani i vanmatericna
22.11.2011 18:25:47   
klemzi
Zaljubljena88 možda je bila biohemijska user posted image Gerbo, ti znaš više o ovim stvarima, šta ti misliš user posted image U svakom slučaju moraš ići dr, mi samo možemo nagađati.user posted image sretno

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu zaljubljena88)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *