|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 10:03:16   
bubamara80
Kako se vi nosite sa stresom na poslu? 
Ja kako sam imala krvarenje i imam nisku trudnoću, a od doktora prepisano mirovanje čitavu trudnoću, stalno se borim sa nekim strahovima kada se uzbudim na poslu, odnosno kada mi neko digne pritisak i kada se raspravljam sa nekim.
Vrlo malo imaju ljudi oko mene razumijevanja, ne tražim da se nešto lome, nego samo kada se upuste u neku raspravu oko posla, da malo paze na ton glasa i sjete se da razgovaraju sa trudnom ženom za koju znaju da mora čuvati trudnoću.
Juče su mi digli pritisak na 360 da sam se rasplakala zbog toga što sebi dozvoljavam da toliko sav taj posao utiče na mene, pa sam popila apaurin iz straha, kako bi se smirila od tolikog uzbuđenja.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 10:24:08   
IvaG
draga bubamaro, probaj misliti na sebe i na dijete, gledaj da se ne zivciras, znam da je tesko ako ti je posao stresan, ljudi su takvi, svako gleda sebe, ti si ta koja se mora koncentrirati i ne uzrujavati, nemoj dopustati  da te izbacuju iz takta.Moj savjet ti je bolovanje, ukoliko ti je doktor rekao da trebas cuvati trudnocu onda lijepo uzmi bolovanje, (cuvanje trudnoce) neces biti ni prva ni posljednja.Ionako cekas 3 godine na bebicu. Sve najbolje!

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 10:37:53   
pitalica
Draga bubamaro ja sam u 12 sedmici i radim na takvom mjestu koje se treba napustiti oistog trena kada test bude pozitivan jer je rizik da bebe nesto pokupi veliki.....Ljudi oko mene su zauzeli takav stav da sam pomislila kako se radi o čistom mobingu...Na moju veliku žalost pa su svi ti ljudi zdravstveni radnici...Plakala jedan dan,nije mi bilo jasno kako mogu uopšte tako da se ponašaju,da na takav način razmišljaju i sutra opet otišla naposao nasmijana vedra i čila,jer mi moja trudnoća dozvoljava da takva budem...Kažu mi da iz mene isijava neka pozitivna energija,a meni lijepo...Onig trena kada više ne budem mogla ili htjela raditi,otvoriti ću trudničko bolovanje,jer nema para koje vrijede ovog života koji nosim...A tebi toplo preporučujem to isto,ako si već u situaciji da možeš tako...samo nabaci osmjeh i budi happy radi sebe i bebe i sve će biti ok...najljepši pozdrav

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 11:45:24   
bubamara80
Hvala IvaG samo nisam 3 godine radila na bebi samo sam toliko u braku, nismo imali uvjeta za bebu a iskreno nisu ni sada Bog zna kakvi, ali želimo bebu i nosimo se onom da će imati svoju nafaku, a našu ljubav sigurno.

Posao je sam po sebi takav da je stresan, kao što kažete ništa nije vrijedno bebeta kojeg nosim i svaki dan sve više volim i tepam mu/joj.

Bolovanje bih sutra otvorila da imam mogućnosti ali imam visoku kreditnu ratu koju kada budem na porodiljskom neću moći pokriti sa porodiljskom naknadom nego ću morati još doplaćivati.Sada radim i štedim gdje mogu i umijem da barem pokrijem taj kredit. Za porodiljsko su mi odmah rekli u firmi ne može godina a onoliko koliko uzmeš dana prije poroda za toliko će ti se odbiti od 6 mjeseci koje firma dopušta.

Pokušavam da ne dozvolim da sve to dopre do mene ali nekad ne uspijeva,
iako sam i ja po prirodi uvijek pozitivna i nasmijana osoba.
Znam da nas ima puno u ovakvoj situaciji u ovoj državi i zato sam podijelila svoju brigu sa vama bude i meni lakše.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 22:12:06   
Blue rose RR
Strahovito je važno da shvatimo, za naše dobro, u kakvom svijetu uopšte živimo, isa kakvim ljudima i njihovim karakternim vrijednostima se moramo boriti.

Svako od nas dođe do one granice tolerancije, koju bi najradije prešao, i kao što naš narod kaže:"pokazao zube", ali čemu to vodi...po meni samo još jednom isfrustiranom danu koji je uzaludno protraćen. Jer ljudi, većina onih o kojima je riječ na tvom poslu, nemaju granice i nemaju tolerancije.

Sve zaposlene žene (čast izuzecima), su prošle takvu vrstu torture na poslu, i vjeruj da nisi jedina. Kako se boriti...lijepo..odredi sebi prioritete u datim momentima: da li ti je važniji stres li tvoja duševna smirenost?
Kada počnu teme iz kojih može prerasti određeni negativni naboj, jednostavno se ili isključi ili izađi iz prostorije. Ti si sebi najbitnija i svom djetetu, i za/zbog Njega se bori.

A što se tiče bolovanja i tvoje situacije, žao mi je..ali i ovdje ćeš morati odrediti prioritete.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 22:24:14   
hanabanana
Ako sam te dobro razumjela ti imaš potvrdu ljekara da moraš mirovati, zašto onda radiš?? Otvori bolovanje, nema te firme koja smije dati otkaz radniku koji je na bolovanju. Firma prema tebi nece imati nikakve obaveze, svoju platu ćeš dobijati od Socijalnog. Tako je u slučajevima kada se čuva trudnoća, i dobijat ćeš puni iznos.

Što se tiče porodiljskog, dobro ti je Sanela rekla - tvoje je da odrediš prioritete, znam da je jako teško plaćati kredite i samam sam bila u sličnoj situaciji, ali niko nema pravo da ti skrati porodiljsko. Ono traje godinu dana, i niko te ne može ucjenjivati. Imaju primjeri da prijete otkazom, ali se niko nije usudio dati porodilji otkaz...ne zato što su ljudi, nego iz straha od negativnog publiciteta a ja lično znam i slučajeve gdje su ih porodilje tužile i dobile na sudu.
Ali firma takođe ima pravo da ti ne plaća ništa dok si na porodiljskog odsustvu, dok neke firme plaćaju - moja naprimjer plaća.



(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
7.6.2008 22:28:00   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

...Imaju primjeri da prijete otkazom, ali se niko nije usudio dati porodilji otkaz...ne zato što su ljudi, nego iz straha od negativnog publiciteta...


Potpisujem!

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
17.6.2008 9:05:21   
mirnac
draga bubamaro80
kod mene je trudnoca ok, ne moram je cuvati, cak sta vise, preporucila mi je doktorica da budem sto aktivnija.
trudim se da stres ne utice na mene, i naoko, direktorice, i 'manja' i 'veca' su ok.
Ova 'veca' zakazuje sastanke popodne, a meni je najgore sjediti, a 'manja' se jednom pobunila zbog mene i nista joj nije uspjelo. Tako da sad trazimo nekog da zaposlimo da mi pomogne i da me mijenja kad odem na porodiljsko. E tu se onda vidi kakav ja posao radim, cim neko najavi odlazak onda se tek vidi kako svasta radi  i zna i kako je tesko naci zamjenu. Tu se onda vidjelo i pravo lice mojih direktorica, koje znaju da mi ne mogu dati otkaz, ali su se slozile, ako prime nekog 'jaceg, sposobnijeg, pametnijeg' od mene, boze moj ko je jaci- jaci je. Sta god im to znacilo.
Meni je jedna zena ovdje rekla 'probaj napraviti pozitivni zid oko sebe'!!!
Probaj i ti. Tesko je, ali samo mislim na svoju djecu, ona su mi najvaznija, kad mi se place placem, ali odmah poslije zaspem, i kad se odmorim moje bebe me onda malo poskakljaju, i to je nesto najvaznije i najljepse.
pozzz
m.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
26.6.2008 9:38:32   
bubamara80
meni su tri mjeseca prije porodiljskog doveli zamjenu user posted image  toliko o tome koliko posla radim. Tolika je bila procjena direktora: da treba nekome 3 mjeseca uz mene kako bi mogao barem djelomično uvezati šta sve radim user posted image   

a da pravim pozitivni zid teško mi pada, jer sam nerevozna i što sam prije znala prešutiti sada lijepo sve na glas kažem i možete misliti kakve reakcije izazovem. do sada mi nije bilo teško i tuđe poslove raditi dok su se isti po kafama vucali, sada mi je to previše, stvarno ne mogu da i tuđe poslove odrađujem i neću, e tu odmah dođe do situacija, ne krivim, ih navikli ljudi da ne rade za svoje pare, ali ne može više preko mojih leđa.

Ali pokušavam da izkuliram sve i mislim tu sam još malo pa odoh, onda se snalazite.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
27.6.2008 13:30:40   
ssaannjjaa
Nevjerovatno je to što one osobe koje su dok su bile u tom drugom stanju svi mazili i pazili a sada one imaaju najveću želju da nekoga zaj.......
Meni je to juče napravila jedna zmija da mi je sekunda falila da odem s posla i da se vise i ne vraćam, nikad, jer ja bolovanje ne mogu uzeti, ni slobdne dane nit mogu ista oćekivati od svoje DRŽAVNE firme u kojoj već 2 godine readim na crno.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: stres i ne razumijevanje na poslu
2.7.2008 14:39:40   
mirnac
hej, pa i meni su nasli zamjenu, ali sam prezadovoljna i osobom i uopste zbog toga, a planiram raditi jos 2 i po mjeseca.

Sto se stresa tice, otkad me moje bebice 'udaraju' -meni je sve ravno do mora, jer taj najljepsi osjecaj na svijetu, ne moze nista zamijeniti ni pokvaritiuser posted image
Predstoje mi teska dva i po mjeseca sto se tice posla, ali nastojim se sama zastiti, ocigledno da niko drugi ovdje na poslu to nece uraditi.
Zelim vam sve najbolje bubamara80 i ssaannjjaa!!!
m.

(odgovor članu ssaannjjaa)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *