|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   visok pritisak u trudnoci
7.7.2008 10:22:15   
namkic
Zanimaju me iskustva trudnica sa visokim pritiskom u trećem tromjeseću trudnoće,naime ja sam u 6 mjesecu dobila povećan pritisak i sada trošim aldomet i apaurine.Ima li neko od Vas sa iskustvom i kakav porod mogu očekivati.Hvalauser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: visok pritisak u trudnoci
7.7.2008 23:36:41   
Adana
Cao! I ja trosim istu terapiju, ali bez apaurina. Sada sam neke 2 sedmice pred porodom, i kao malo mi se povecao pritisak sada u 9-om mjesecu. Mada je i prije znao biti tako 140/80, sada je kao problem. Pritisak se stabilizovao, s tim da pijem jos i caj od hibiskusa, pazim na so, masnoce i ugljikohidrate. Mislim da mozes ocekivati normalan porod, jer tabletama regulises pritisak, a i ako je bebi okrenuta kako treba, sve bi trebalo biti OK. Moja je okrenuta zatkom tako da cu ja najvjerovatnije ici na carski rez.
U svakom slucaju pridrzavaj se terapije, redovno kontrolisi pritisak, i no sikiriki. Sretno!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: visok pritisak u trudnoci
14.7.2008 16:01:45   
lejlašh
I kod mene je pritisak bio povišen, s tim što je došlo i do povišenog šećera, pa je moj porod bio na carski rez i to u 35+5 sedmici, da se ne bi ošetitila beba. Sve je bilo tako iznenada, ali, hvala Bogu, sve je prošlo OK.
Redovno prati pritisak, pridržavaj se terapije, i nadam se da će sve biti OK.
I još nešto, nemoj se sekirati nimalo, jer ti svaki stres povisi pritisak, smanji unošenje soli i pokušaj da šetaš što više možeš.
sretno

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.7.2008 12:23:47   
malecka60
I ja imam problema sa tlakom u trudnoci. Od samog pocetka, kako sam saznala da sam trudna pijem Aldomet. Kazu da , uopste ne utice negativno ni na majku ni na plod. Nadam se da ce biti, aBd, sve uredu.

Ah da, NEMOJ SE SEKIRATI. Ja kad se nasekiram, odmah i tlak skoci, automatski.


Puno srece.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2009 14:38:47   
pjenica mala
Ja sam sada ušla u 4. mjesec trudnoće, dr. mi je prije dva dana prepisala Metildopa lijek, tlak mi je bio 160/90, pa nakon pola sata sjedenja bio mi je 140/80, ali mi je dr. rekla da je bolje da pređem na terapiju. Mada sam se to jutro jako uzrujala zbog nekog događaja odnosno ljudi...pa sada nisam ni sigurna da li stvarno trebam ili ne piti lijekove, pa ću se ponovo konsultovati sa liječnicom, ma šta ja znam....malo sam zabrinuta, ali mislim da ce sve biti ok.
Prošle sam godine u 22.sedmici imala spontani, također sam imala povišen tlak, i dr. mi je rekla da je našla ugrušak na posteljici što znači da je došlo do pucanja krvnog suda u maternici, pa se tako posteljica odvojila od maternice, i moja beba je otišla....
Ovo pišem samo da svim ostalima kažem, da je jako bitno da se pridržavamo upustava doktora i kao što već neke gore kažu, pripaziti na ishranu a također i stres smanjiti na najniži mogući nivo...
A na kraju krajeva uvjerena sam da se bebe rađaju tada kada je suđeno da se rode...poslije tog spontanog imala sam trudnoću koju sam morala ''očistiti'', i kada smo već skroz bili uvjereni da ne želimo uopšte pokušavati, bebica nam je došla''sama''...nenajavljeno, neplanirano, ali željeno...
Cure moje, budite jake, vjerujte da će vam se desiti dobro, jer najčešće nam bude onako kako mislimo da će nam biti.
Pusa svim user posted image trudnjačama

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2009 16:13:07   
Visnja RR
pjenica mala sve je upravo tako kako kazes user posted image
a ti nam se lijepo opsuti i bez nerviranja ... sad ste ti i beba same sebi najvaznije... cuvaj sebe i tu mrvicu koja raste i koja ce aBd uskoro biti smisao tvog zivota ili kako DinaRR kaze svjetlost tvog zivota...
sve dogadjaje i ljude ignorisi i izbjegavaj sve sto te moze potresti...
i naravno pazi na isharanu... i redovne kontrole kod dr...
sretan i lak ostatak trudnoce...
pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2009 16:22:50   
ebru
Evo namjerno sam uzela svoju trudnicku knjizicu da vidim koliki je moj pritisak bio u trudnoci jer znam da sam imala visok pa zato evo izvjestaja
6.mjesec trudnoce 170/70
7.mjesec trudnoce 150/80 i 140/80
8.mjesec 120/80
9.mjesec 130/80
pred porod na 3 dana 140/80
i nicim ga nisam lijecila,nikakve tablete...ako moze nesto bez tableta posebno kad je trudnoca u pitanju tim bolje...smanjiti unso soli i kafe ako pijes

< Poruku je uredio ebru -- 22.2.2009 16:25:30 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2009 21:51:31   
pjenica mala
hvala višnjaRR i ebru na podršci, jako mi je to važno. Želim da sve uradim što je u mojoj moći da zaštitim ovo malo biće u svom tijelu, a naravno i sebe.
Prije2-3 dana je i moj mm išao samnom da pogleda bebicu, sve se je jako lijepo vidjelo, ručice, nožice, glavica, lice malo....

Ebru zar tebi doktori nisu pored tog tlaka savjetovali lijekove, ili si ih ti odbila?
Kakav ti je bio porođaj?

Grlim vas
pjenica

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2009 22:29:27   
dinaa
Pjenica mala prvo nemoj se puno ili ako mozes nikako sikirati i brinuti jer bice sve aBd u redu.Zelim ti da uspjesno izneses trudnocu do kraja i rodis zivu i zdravu bebicu,a sto se tice visokog pritiska i meni je bio povisen isao je cak na 150/100 ja umirala od straha i dr.mi dao bas Metildopu da pijem,uz to sam  i vodila racuna o ishrani so sam bila gotovo skroz izbacila iz upotrebe,a mom pritisku su jos doprinosile i visoke temperature zraka bilo je ljeto a kao sto i sama znas razni faktori uticu na zdravlje posebno u trudnoci.E jos da dodam pritisak mi se s terapijom doveo u normalu i zadnja dva mjeseca kao i na porodu je bio 120/80.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2009 22:34:22   
Anoniman
Draga pjenice, ja sam u obje trudnoce imala visok pritisak. Prvu trudnocu sam pila metildop, a drugu skroz drugi lijek. Dr mi je rekla da sam imala dobru trudnocu, dijelom sto sam bila jako jako disciplinovana. Moras mirovat. Meni je znao skocit tlak od setnje lagane. Cuvaj se. Lezi, ne soli, pij tekucinu kolko je normalno, ali ako solis onda so zadrzava tecnost u organizmu i naravno slusaj svog ljekara. I jos najvaznije, pokusaj da izbjegavas stresne situacije, pa i film koji je stresan nemoj gledat.
Sretno od srca tebi i tvojoj bebi jer znam kroz sta prolazis.

< Poruku je uredio Maida RR -- 24.12.2009 8:38:00 >

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: visok pritisak u trudnoci
9.3.2009 11:01:03   
mzmarija
Meni je gornji tlak 148 a dojnji 50,pred kraj sam trudnoce do sada mi je sve bio ok,pa neznam sad kako ovo definisati jel netko upucen u ovo ako je gornji tlak visok a dojnji nizak...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: visok pritisak u trudnoci
24.3.2009 13:26:18   
mamin_zivot
ja sam u 29 sedmici user posted image , upravo sada imam glavobolju, od juce mi varira pritisak bio je dva puta visok pa se smanjio isto dva puta. Sad je 110/70 ali i dalje imam glavobolju, sinoc je bila tako jaka da je bilo prosto nepodnosljivo, same suze mi idu od bolova. Pijem METILDOPU od pocetka trudnoce i svaki put kad imam glavobolju moram povratiti, strah me da se napinjem, ali da li neko mi moze dati savjet sta da uradim da me glava prestane?

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: visok pritisak u trudnoci
27.3.2009 17:10:03   
sanja bagarić
Ja sam u 35tom tjednu i imam pritisak 140/90 i dok. mi nije propisala ništa, jel neko išta uzimo na svoju ruku ili po propisima doktora?

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: visok pritisak u trudnoci
27.3.2009 17:15:28   
bebana27
ja sam u 11 sedmici imala pritisak 120/75 dr kaze da je dobar sad ne znam kakav ce biti kad odem na kontrolu

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: visok pritisak u trudnoci
27.3.2009 17:19:14   
Okarica
Meni je dr. (privatnik) koji mi je ustanovio trudnoću rekao da moram piti terapiju (Methildopa). Ja sam odbila da pijem jer mi je tlak bio normalan kad ga mjerim kod kuće i u apoteci. Promijenila sam dr. i on mi je rekao da ne moram piti terapiju, već samo da redovno kontroliram tlak. Uradila sam to na svoju vlastitu odgovornost i hvala Bogu dobro je prošlo. Ako imaš ozbiljan problem s tlakom, tj. ako ti je stalno visok, reci svom dr. i on će ti sigurno reći da moraš uzimati terapiju. Methildopa se daje trudnicama za reguliranje tlaka.
Eh da, neki doktori tvoj tlak smatraju graničnim, a terapiju uključuju samo u slučaju ako poraste. Puno te pozdravljam!

< Poruku je uredio Okarica -- 27.3.2009 17:20:29 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: visok pritisak u trudnoci
24.12.2009 8:42:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hurma

gynipral, diže pritisak... meni je isto uvijek nizi bio i sada je ali kako pijem gynipral, normalan je.... ali hoce skociti od sekiracije ili uzbuđenja... ista sam sto se tice pregleda, bolova itd... aritmija je isto popratna pojava sekiracije...
gynipral nikada ne pij na gladan zeludac... ja pijem 4x i svaki put se najedem prije... user posted image

(odgovor članu Okarica)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: visok pritisak u trudnoci
31.12.2009 13:18:31   
many
ja sam nova na forumu i jako mlada,buduca mamauser posted image user posted image ...ja imam problema s nisik pritiskom,,,jako bi vam bila zahvalna da mi date bilo kakav savjet u vezi toga?!!!LIJEP POZZ

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: visok pritisak u trudnoci
31.12.2009 13:22:45   
tajcika
e za nizak pritisak i nema nekog lijeka osim slanije supice,malo vise tecnosti i to je uglavnom to,pokusaj...

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: visok pritisak u trudnoci
31.12.2009 13:31:12   
Anoniman
Nizak pritisak i ja sada imam 110/70 i 100/60
"Lijecim" ga s mnogo tecnosti, kafom...

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: visok pritisak u trudnoci
31.12.2009 13:39:47   
many
user posted image e super tecnosti,tecnosti i i nace puno konzumiram,a kafu ne pijem nikako,pa cu i sti pokusati...thx user posted image .....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: visok pritisak u trudnoci
31.12.2009 13:45:18   
Adana
Zao mi je sto imas problema sa pritiskom, ali bolje malo nizi nego visok. user posted image
Kao sto su ti rekle kafa dize pritisak, doooosta tecnosti jer i ona dize pritisak, slanija hrana, malo veca fizicka aktivnost, mozes nositi i one kompresivne carape jer visak soli zadrzava vodu u organizmu, djumbir kao zacin u hrani, polagano ustaj,a izbjegavaj gazirano,zadimljnene prostorije i kupanje u kadi.
Sretno!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: visok pritisak u trudnoci
31.12.2009 20:32:14   
Anoniman
Draga many, dobro dosla na forum. Imas vec temu sa niskim pritiskom pa tamo mozes naci vise savjeta. U svakom slucaju, na pocetku trudnoce je normalan nizi pritisak. Evo ti link za temu sa niskim pritiskom  http://www.ringeraja.ba/forum/m_283186/mpage_1/key_/tm.htm#283186

(odgovor članu Adana)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: visok pritisak u trudnoci
6.1.2010 19:37:35   
srića
Drage moje ja sam uplašena! Prije trudnoće imala sam visoki tlak i pila sam terapiju,ali od kad sam trudna tlak mi je ok (bez terapije sam sada),jedino mi bude povišen kad dođem kod doktora( to valjda psiha utječe) 140/80 mi zna biti! Ali mene zabrinjava što svaki put kad dođem kod doktora imam bjelančevine u urinu! A urinokultura bude sterilna! Bojim se da nemam preeklampsiju iako mi ne otiču zglobovi! Bojim se!!!! Iako mi doktor za sada neće ništa da mi kaže!

_____________________________

...moj lipi anđele,pogledaj u mene! Ako nas tužne jutrom probude,ja čuvam osmijeh za tebe...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: visok pritisak u trudnoci
22.2.2010 11:05:37   
Vava74
Smanjenje tlaka u trudnoći je prirodno stanje. Posljedice se liječe prirodnim putem (više slano, tekućina i slično). Visoki tlak nije prirodno stanje i može biti izuzetno štetno kako za bebu tako i za mamu. Imala sam visoki tlak u prvoj trudnoći  i imam ga sada i u drugoj. Metildopa se može piti u trudnoći samo treba paziti kako se dozira. Ja sam prvu trudnoću iznijela sa 3 tablete dnevno i beba je bila (i ostala prva liga) - 4150 gr 58 dug ;sada sam počela od dvije tablete i pratim tlak, pazim na hranu i slično i nadam se da ću i ovu trudnoću završiti uredno uz svog "prijatelja" metildopu. Samo upozorenje: ni slučajno ne prestati piti tablete odmah poslije poroda - piti ih redovito i polako u dogovoru s liječnikom smanjivati dozu malo po malo dok ih skroz ne ukinete. Nagli prekid korištenja tableta može imati katastrofalne posljedice........ Svako dobro svima

(odgovor članu srića)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: visok pritisak u trudnoci
11.12.2011 11:55:45   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: ksena

Žene, ja danas na kontroli kod ginekologa slučajno spomenula da mi se pritisak malo povisio ( inače imam jaaako nizak pritisak), čovjek reče: da provjerimo, izmjeri, a ono 170/110! Tri puta je mjerio.
Rekao mi je da danas i sutra mjerim pet, šest puta i da mu sutra donesem spisak, te ako bude preko 140 da ponesem stvari i da dodjem u bolnicu.
Večeras sam mjerila u pet sati: 150/90; u osam isto.
Da li je neko imao problema sa visokim pritiskom u trudnoći, šta dalje.
Zaboravila sam reći da sam deveta nedelja, ovo mi je druga trudnoća, u prvoj nisam imala apsolutno nikakvih tegoba.
Javite se i hvalaaaaa





IZVORNA PORUKA: ksena

Evo update: juče je pritisak sasvim normalan. Doktor kaže da mjerim i zapisujem do petka pa da mu donesem spisak, ali da je vjerovatno meni skočio pritisak iz nepoznatih razloga, kao što se desi svakom čovjeku. Doduše, čekala sam tri sata na pregled i bila sam gladna, tada kad je bio 170/110. Tako da, za sada, nema potrebe ni za kakvom panikom niti bilo čim. Pozz



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Vava74)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *