|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vruce kupke
8.2.2008 1:04:22   
aazra
Procitala sam na "ringerajinom" kalendaru da bi trudnice trebale izbjegavati vruce kupke,
ali ne znam tacno zasto.
ja sam user posted image  nekoliko sedmice, a ljubitelj sam toplog tusiranja...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vruce kupke
8.2.2008 1:10:11   
kana
hello aazra
vidim da si nova pa da ti pozelim dobrodoslicu
user posted image   i ne bi se trebala kupati u vrucoj kupki jer povećava tjelesnu temperaturuu.Eto

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vruce kupke
8.2.2008 7:42:25   
Okarica
IZVORNA PORUKA: aazra

Procitala sam na "ringerajinom" kalendaru da bi trudnice trebale izbjegavati vruce kupke,
ali ne znam tacno zasto.
ja sam user posted image  nekoliko sedmice, a ljubitelj sam toplog tusiranja...


Ja isto volim da se tuširam vrelom vodom. Primijetila sam, otako sam user posted image da mi nikako ne godi. Bude mi jako loše. Mama mi juče reče da to nipošto ne smijem raditi jer nije dobro u trudnoći. Gledaj da voda bude malo hladnija. Znam da je to malo teže, ako si ljubitelj vrele vode kao ja, ali zdravlje je na prvom mjestu. Je li tebi bude zlo od vruće vode, sad kad si user posted image ?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vruce kupke
8.2.2008 7:42:52   
Hannah
Mislim da se uredu tuširati toplom vodom, ali kupke kao stajaća voda u koju ti legneš nikad nisu dobre radi raznih bakterija i sapunice, a ne samo tokom trudnoće.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vruce kupke
8.2.2008 7:52:56   
Okarica
Draga Hannah,
voda kojom se ja tuširam nije topla, nego vrela, extra vruća. Znam da je to nenormalno i u drugim okolnostima, a ne samo u trudnoći, ali uvijek sam to radila jer mi je godilo. Sad kad sam user posted image  osjećam se loše za vrijeme tuširanja i gledam da rashladim vodu, tako da postane topla.
Vruća kupka i tušranje vrelom vodom, mogu dovesti do istih efekata. Slažem se s tobom da kupke nisu dobre zbog bakterija, naročito u trudnoći ali nije dobra ni previše topla voda.
Pozdrav

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vruce kupke
8.2.2008 8:47:25   
issa
Slažem se sa Hannah, misli se na ono kad napuniš kadu vodom, staviš pjenu, upališ radio, pijuckaš šampanjac i ostaneš dva satauser posted image
Šala mala, dakle na kupke "stajaćice"

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vruce kupke
8.2.2008 13:46:50   
nely
E bas sam i ja jedna od onih sto vole vruce tusiranje...user posted image uhhh...uzivam u tome,ponekad me muz pita jesam li normalna jer znam izaci ispod tusa kao rak crvena,,user posted image ,,dosad mi nije smetalo....a zasto je stetno ustvari???osim te temperature sto se moze povisit...ima li jos nesto da je stetno..ako neka zna...please!!!user posted image biggg pozdrav

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vruce kupke
8.2.2008 13:51:01   
Okarica
Valjda se šire krvni sudovi i može se desiti da pobaciš. Ne znam, nisam neki stručnjak, to je samo pretpostavka. Bilo bi dobro, ako ima neka doktorica ovdje, da nam objasni. Meni je počela smetati vrela voda i počela su da me bole leđa. Dobila sam Dabrostan da pijem. Više se ne tuširam vrelom vodom, gledam da je malo rashladim. Pozdrav svima.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vruce kupke
8.2.2008 13:59:20   
kiša
E i mene to interesuje,jer i ja vise volim topliju nego hladniju vodu?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vruce kupke
8.2.2008 14:09:41   
Visnja RR
pa ja mislim da ste same dale odgovor user posted image  vrela voda bas i nije nesto preporucljiva....mada kolko sam ja citala uglavnom se misli na izlezavanje u vreloj vodi... al ne bih je ja korisitila ni kod obicnog tusiranja...

Meni jako nedoste ljeskarenje u vodi... pa sam neki dan ipak doooobro izribala kadu, napunila toplom vodom i jadranskom kupkom, popalila mirisljave svjecice i sa bebanom uzvala... al samo 5 minuta...user posted image  ipak necu vise... bez toga se moze... al eto doslo mi da bebani pricam kako je ona jedna morska beba user posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vruce kupke
8.2.2008 15:55:29   
Emina*
user posted image user posted image user posted image

Visnja, stvarno si super!!!!

U trudnoci, kao sto i same dadoste odgovor na pitanje, ne valja vruca voda ( stajaca voda) tj. u kadi da se kiselimo po, ne znam, pola sata, sat...
Prije svega zato sto jako tople kupke povecavaju tjelesnu temperaturu, pa kao nije preporucljivo duze od desetak minuta...
Drugi razlog je zato sto se bakterije,
gljivice i ostale napasti brze i lakse razmnozavaju u toplijoj nego u hladnijoj vodi,
a do toga brze dovodi i duze kupanje, jer te napasti imaju vremena da se razmnoze,
ne znam, zalijepe za stijenke svih unutrasnjih organa (znate na sta mislim)
Spomenuli ste i vrelu vodu, e to zaista ne valja,
zato sto od vruce vode dolazi do pucanja kapilara...

Jos malo cemo se strpiti, i onda kad user posted image dodje, e onda se mozemo kiseliti do mile volje ili dok nam se prsti ne smezuraju.. ihihi

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vruce kupke
8.2.2008 16:06:48   
Ivona
Divim se ljudima koji se tusiraju tako vrelom vodom.Moj muz je jedan od njih.Desavalo se da naletim na vodu koju je on sebi nastimao....LUUUDNIIICAAAA...ja bih se skuhala na toj temp.,pa sam ga zezala:"...covjece,je li ti namjeravas praviti neku supu od sebe,pa se raskuhavas ili ...?"user posted image
Ja volim samo mlaku vodu (cisto da nije ledena)...,a otkako sam trudna, praktikujem samo tusiranje...Banjat su se poslije,kada ne bude opasno...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vruce kupke
8.2.2008 16:08:51   
Emina*
I ja ne podnosim vrelu vodu, pa imala bih opekotine četvrtog stepena ( koliko uopste tih stepena ima  user posted image )?????, kad bih se kupala vrucom,a kamoli vrelom vodom....
Ma ko ce zenama ugoditi?

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vruce kupke
8.2.2008 16:57:18   
Anoniman
Ja sam isto ljubitelj vrele vode, ali to nije preporucljivo nikad a pogotovo u trudnoci. Meni se jednom desilo da sam pala i izgibila svijest, a to je doslo zbog sirenja perifernih krvnih sudova i nije bilo dovoljno krvi za mozak,a mozete mislit ne daj Boze da bebi zafali makar na tren dotok krvi.
Cuvajte se i strpite se malo.

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vruce kupke
9.2.2008 1:46:00   
aazra
Hvala svima,

Bas je super ovaj forum, nase mame ne znaju sta su "propustile",
dok u njihovo vrijeme nije bilo interneta....user posted image

Ja sam prije nepunih sedam dana saznala da sam trudna,
mislim da bi sad vec mogao biti drugi mjesec,
bojim se da nisam sta naskodila bebi, jer sam svo vrijeme kao jedna od prethodnica uzivala
u ekstra vrucoj vodi - doduse samo za tusiranje...

Mislim da to ima veze sa pritiskom, kod mene je nizak pa valjda teze podnosim hladnocu,
onda mi godi vruca voda, ali izgleda u narednom periodu morat cu "stisnuti" zube u kupatilu,
jos ako opet dođu hladni dani...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vruce kupke
9.2.2008 20:21:35   
ElmaB
Aazra!
 
Prije svega da ti cestitamuser posted image i zelim ti ugodno trudnocu i sto laksi porod. Ja sam u prosloj trudnoci razgovarala sa dr vezano za tusiranje toplom vodom ili lezanje u njoj. Rekao mi je da se ne preporucuje, jer postoji mogucnost krvarenja, posebno u prvom tromjesecju. I u ovoj trudnoci to izbjegavam, mada bih rado, kao nekada, lezala i uzivala u kupki!!!!!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vruce kupke
14.3.2008 13:19:22   
merlina
Drage moje mislim da bih trebala podijeliti lično iskustvo s vama što se tiče toplih kupki.Pošto imam već 3 poroda iza sebe moglo bi se reći da imam nešto iskustva.Sa prvim djetetom (kćerka) nisam koristila nikakve kupke jer su mi rekli daje opasno da može doći do pobačaja.Porod je bio prilično težak bolove sam imala ali se nisam otvarala pa su mi na kraju dali inekciju i onda je sve išlo brzo.Kad sam ostala sa drugim djetetom trudna već u poodmakloj trudnoći požalila sam se doktoru da se pomalo bojim porođaja zbog ranijeg iskustva.Doktor mi je tad dao par savjeta kako da olakšam i sebi i bebi.Kad "uđete"u 9 mjesec svako veče bar 5 min lezite u toploj vodi u koju ste nasuli soli,pijtešto više čaja od šipurka,kašika maslinovog ulja dnevno,jedite urme i krećite se a i sex nije viška.Ja sam drugo dvoje rodila u roku 2sata računajući početak bolova i porod i takav porod želim svakoj trudnici.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vruce kupke
14.3.2008 15:13:18   
fata
Posto sam ja na samom  kraju (jos par dana do termina) baka mi rece da se sad kiselim u kadi ,da su to one radile da bi se lakse porodile.Radale su kod kuce.Baka je rodila petero.
Zakljucak-vruce kupke su dobre za porod.

(odgovor članu merlina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vruce kupke
15.3.2008 10:06:19   
lana84
vruća voda inače potiče otvaranje zbog toga se i ne preporučuje....vruća, a topla svakako prija user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: vruce kupke
17.3.2008 0:27:04   
aazra
Merlina, hvala na savjetima - maslinovo ulje, caj od sipurka, sex..

izgleda da vruce kupke mogu biti opasne na pocetku (zbog sirenja krvnih sudova), a kasnije su i preporucljive..
ustvari ja kad sam otvorila ovu temu vise sam mislila na vruce "tusiranje", posto i nemam neku naviku za te kupke, ali izgleda da su korisne pred porodjaj. Sretno svima!

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *