|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
12.6.2013 21:51:15   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 21:55:17   
ladyblue RR
ja sam to relativno ispoštovala ak+li ne zato što sam htjela nego mi je N rođena u zimu a ja sva osječena bila pa sam bila prinuđena da budem u kući. da je ljetna beba, ma nema šanse da bih ja sjedila u kući 40 dana

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:01:26   
teacher75
isto kao ladyblue, mada nakon prvog poroda nisam bila u stanju da hodam 30ak dana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
12.6.2013 22:02:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ladyblue RR)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:03:19   
Apotekarka
S prvim porodom sam imala pomoc u kuci a imala i n26 konaca tako da sam 20 dana bas odlezala a sad sam bila prepust
ena sama sebi tako da sam 2 put za tih 40 dana uspjela prileci,ali prilicno sam se ok osjecala s 2 koncica jedan period me stomak bas boluckao jer sam sve poslove sama obavlala sem dizanja korpe za ves sad je sve ok samo sto jos nisam dobila...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:07:43   
teacher75
ja sam poslije alana znala izletjeti na sat sama vec nakon 7 dana a on zbog loseg vremena nije izasao mozda i vise od 40 danauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:13:43   
leona81
ja sam izasla odmah nakon poroda, tipa jedno 7 dan. doduse sama. M nismo izvodili zbog one svinjske gripe mjesec dana

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:13:43   
minja_
ja sam se glupirala poslije poroda, svasta nesto radila dok se nisam upišala kad sam kihnula. Onda sam se vratila u low profile sistem i odlezala kako treba. Ipak se kila i po maternice treba smanjiti na 100 grama i 8 cm duzine.
Ako se porodim jos jednom, necu se pomjeriti 40 danauser posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
12.6.2013 22:16:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:19:41   
bebaa
ovo postoji isključivo za majkino dobro....kažu beba ne valja da izlazi ovih dana...šuplja....beba mora na kontrolu,na vakcine,,,,ali majka bi trebala da poštuje jer se smatra da je to dovoljan period da se sve vrati u normalu....ja nisam ležala ni dana sem ono u bolnici što su me tjerali a porođena na CR....kući došla i nikom nisam dala da mi kuha i čisti....sve sama radila i na koljenima čistila i ribala....pite pravila...samo mm mi dodavao bebu da dojim i presvlačim....i opet bi tako mogla,osjećam...sve za moj užitak i mir...ne može mi niko kao ja sama sebi i očistiti i skuhati ali i nauditi....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:24:15   
Amani12
IZVORNA PORUKA: ladyblue

ja sam to relativno ispoštovala ak+li ne zato što sam htjela nego mi je N rođena u zimu a ja sva osječena bila pa sam bila prinuđena da budem u kući. da je ljetna beba, ma nema šanse da bih ja sjedila u kući 40 dana


Da potpisem. Isto ovako. user posted image

Sama sam izlazila nakon sto mi je rana dozvoljavala kretanje,a bebu nisam izvodila nigdje osim jedanput
u DZ vise od mjesec dana.

Ja se porodila u Decembru,zima,snijeg,ludilo,ne znam gdje bih hodala.user posted image

Ali sam doma odmarala,pazila se i uglavnom samo brinula oko bebe prvih mjesec dana.

< Poruku je uredio Amani12 -- 12.6.2013 22:27:32 >


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:29:09   
MicoTico
Ni prvi ni drugi put.
M je rođena u zimu, ali mi uskoro slavu pripremali, tako da se nisam ništa odmarala. Nisam išla u šetnje jer zavaljao snijeg, ali sam sve radila kao i obično.
T. je rođen krajem maja i 10 dana od poroda smo bili u šetnji po naselju.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:32:18   
Anoniman
pa sam sad nesto lezala poslije poroda i nisam. Mama mi je oba puta bila po 10 dana i na njoj je bio rucak, ali ja vala nisam mogla sve objasnjavati sta mi treba i kako, gdje, pa sam se dizala i mnoge stvari sam aobavljala. izlazila sam po potrebi...Sa bebom nismo cekali 40 dana da je izvedemo, bi pobudalila... Nisam nesto teretila, ali nisam ni mirovala.

(odgovor članu Amani12)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:36:16   
hatepsut
Kad sam rodila prvo djete 40 dana bila sam kuci,ono bas nisam nigdje isla.A kad sam rodila drugo djete vec nekad 15ti dan sam bila u drugom gradu.E sad puno bolje sam sojecala nakon drugog poroda,pa je vjerovatno i to razlog.Mislim da svaka zena osjeti sta moze i koliko moze

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:41:18   
Medić*
F rodjen u oktobru. Pohladno bilo. Nakon 7 dana morali na neonatologiju zbog zutice. Gore bio 5 dana. Ja tek porodjena, epi i preko 20 konaca ali isla svaki dan po tri puta da ga dojim. Jedva od reza hodala. Moji bili prvih 10 dana. Nakon toga svekrva dosla. Ja samo oko bebe, ona sve ostalo radila. Bebu nismo izvodili u set__nju, pohladno..mi bi izasli po malo muz i ja. Uglavnom da je bilo toplije izlazili bi u set__nju.

Ovo sada ce biti ljetnja beba aBg...nakon mjesec dana od rodjenja morat cemo za Makedoniju po dokumenta, iskreno se nadam da cu biti u stanju da tako brzo putujemo :))))

< Poruku je uredio medic slatki -- 12.6.2013 22:44:07 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 22:42:18   
Hanady RR
Da ja tebi nešto kažem ovako pravo...
tu su četersnicu izmislile pametne žene nekada davnouser posted image

ja sa prvom ruper na nogama...to se dolazi to ja kuham perem oko bebe...ljeto bilo...ma slomila se...
četersnica meni netreba, opustite vi mene, mogu ja, mogu ja...nakon nje ostah sama mogu ja...

bogami sa drugom ja sma nju poštovala...radila sam naravno koliko sma mogla oko dvoje djece i co...al ko nazove reko ne izlazim još četeresnica nije poršla..zima bila rkeo nemojte još zima virusi dok četerenica ne prođe...

ma ljepota....

poštuj ti nju...
što uvedeš sistema sebi i reda to ćeš u ovih 40 dana...

ha ja...pametne žene su nju smislileuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 23:07:58   
minja_
kod mojih je birvaktile ceteresnica podrazumijevala da sva zenska familija u punom smislu 40 dana preuzme kucu na sebe i dodaje majci bebu na dojenje, majcino bi bilo mazenje, spavanje, mirisanje bebe i dojenje. Konekcija u pravom smisluuser posted image
Al ko je htio odmah na njivu i u stalu, jer je navikao da se nesto desava, nisu se buniliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
12.6.2013 23:09:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 23:12:42   
mayra

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Da ja tebi nešto kažem ovako pravo...
tu su četersnicu izmislile pametne žene nekada davnouser posted image

ja sa prvom ruper na nogama...to se dolazi to ja kuham perem oko bebe...ljeto bilo...ma slomila se...
četersnica meni netreba, opustite vi mene, mogu ja, mogu ja...nakon nje ostah sama mogu ja...

bogami sa drugom ja sma nju poštovala...radila sam naravno koliko sma mogla oko dvoje djece i co...al ko nazove reko ne izlazim još četeresnica nije poršla..zima bila rkeo nemojte još zima virusi dok četerenica ne prođe...

ma ljepota....

poštuj ti nju...
što uvedeš sistema sebi i reda to ćeš u ovih 40 dana...

ha ja...pametne žene su nju smislileuser posted image



Da ja tebe potpisem.

Koja sam ja budala bila. Nista od te cetresnice nisam iskoristila. Da mi je ova pamet, kako bi lezala, odmarala, mazila se s bebom, sve obaveze prepustila. A ja koza nadigla se da radim, uff kako se ljutim na sebe.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 23:16:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: minja_

kod mojih je birvaktile ceteresnica podrazumijevala da sva zenska familija u punom smislu 40 dana preuzme kucu na sebe i dodaje majci bebu na dojenje, majcino bi bilo mazenje, spavanje, mirisanje bebe i dojenje. Konekcija u pravom smisluuser posted image
Al ko je htio odmah na njivu i u stalu, jer je navikao da se nesto desava, nisu se buniliuser posted image user posted image user posted image


e to ...

a mi moderne mogu ja mogu ...

ma jok treba nju čuvat i na nju se fino vaditiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Četeresnica/babinje
12.6.2013 23:35:51   
kolacic
Po meni, za oporavak majke je neophodno neko vrijeme, a koja se osjeca dobro, ne mora cekati bas do kraja tih 40 dana,

ali me s druge strane nervira sto tu 40nicu vezu i za bebu, i kao, ne mozes ni izvoditi dijete tih 40 dana???

Sta vi mislite o tome?

Meni moja nije dala pisnuti sveki da izvedem a ja sam bila slomljena od poroda da dizem glas za to, i godilo mi je da odmaram, dakle nisam ja ni fizicki bila sposobna za setnju u kolicima, ali strogo je bila protiv iznosenja bebe vani tih 40 dana, kao i prostiranja vesa bebinog na zrak kad pada mrakuser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 0:38:15   
Bihter

IZVORNA PORUKA: bebaa

ovo postoji isključivo za majkino dobro....kažu beba ne valja da izlazi ovih dana...šuplja....beba mora na kontrolu,na vakcine,,,,ali majka bi trebala da poštuje jer se smatra da je to dovoljan period da se sve vrati u normalu....ja nisam ležala ni dana sem ono u bolnici što su me tjerali a porođena na CR....kući došla i nikom nisam dala da mi kuha i čisti....sve sama radila i na koljenima čistila i ribala....pite pravila...samo mm mi dodavao bebu da dojim i presvlačim....i opet bi tako mogla,osjećam...sve za moj užitak i mir...ne može mi niko kao ja sama sebi i očistiti i skuhati ali i nauditi....


Zadnja ti je recenica na mjestu,.koliko je lijepo primiti pomoc toliko te ta pomoc moze kostatiuser posted image Poznavajuci sebe cisto sumnjam da cu ceteresnicu prelezati,..najvise volim samoj sebi sve uraditi i nikoga ne opterecavati...A i ljeto je pa ce biti tesko izdrzti u kuci biti tako dugo user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 7:28:34   
Alannah
Tijelu treba da se vrati u normalu nekih 6 sedmica,tj..40 dana,a drugo je to sto su nasi otisli u krajnost,pa podrazumijevali da ne trebas ni na balkon izaci.Sa mnom bila zena u sobi,beba imala novorodjenacku zuticu i d joj govori da iznese malu malo u dvoriste kad dodju kuci,ova se snebiva,kao ne smije beba napolje 40 dana,a ni ona.tetka mi pricala,svekrva joj nije dala da djete odvede doktoru,jer joj nije prosla cetrdesetnica,pa ona ostala kuci,a svekrva i muz voili dijeteuser posted image .
BTw porodila sam se carski u oktobru,bolilo me jedno tri sedmice,ali 7 dana nakon poroda sam isla kupiti cizme,deseti dan smo nas troje izasli u kratku setnju.Zaista treba odmarati sto vise,moja dr mi je pricala da zene kasnije mogu imati problema sa npr.ispadanjem maternice i slicno,ako previsse rade u tom peridou,ali mislim da setnje nece nikome naskoditi.

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 7:47:58   
HAHA
Kod mene je bilo ovako,prvi put lagan porođaj,ali ostala u porodilištu još dodatnu noć jer sam se porodila u 2 unoći.Sve ostale u sobi majke(njih 7)sam posluživala,svi mi se čudili,kao da se nisam ni porodila.Kući je sve bilo ok do pojavljivanja mastitisa,inače bih išla i u šetnje ali ti problemi su me sputavali.Drugi put porođaj trajao danima,izrezana sva,po dolasku kući beba ubrzo završila na pedijatriji.Kad se sve smirilo nakon nekoliko dana,mislila sam da je sve prošlo i da mogu sve.Bila sam sama sa djecom i sve radila.Čak sam se u snijegu igrala s Hamzom,nisam smjela baš u šetnje ali zbog leda koji je sve okovao.Jedan dan sam dugo sjedila na podu,neke papire slagala.Naveče me je toliko zaboljelo da sam zaboravila na porođaj od nekoliko dana,na indukciju.Otišli smo na kliniku,doktorica me pitala je li me i ranije boljelo,rekoh nije toliko.Kaže do grlića ste zašiveniuser posted image ali tek sada boli jer je prošlo 35 dana i hormoni polako opadaju(kao baš je po prirodi tako 40 dana da bi se majka oporavila),ostalo sve u najboljem redu.Ne znam da li bi bilo isto da sam se više pazila,ali eto ipak ima nešto u tih 40 dana,valjda.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Četeresnica/babinje
13.6.2013 8:07:01   
malena27 RR
ja sam ''odmarala'' dok sam bila u bolnici, vec 5. dan po porodu (CR) sam bila na nogama...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *