|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Štela za porođaj
12.9.2007 19:56:20   
dunja
Nego, nezaobilazno pitanje, sta god treba da uradite na ovim prostorima, pa i za porođaj: Jeste li imale štelu? Koliko je potrebna?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Štela za porođaj
18.9.2007 13:44:20   
paris
Ja sam cula da ti nikakva štel nije potrebna i da nedaješ pare niti poklone nikome unaprijed. Tek kad dodješ na porodjaj toj smjeni tj. sestricama i doktoru koji se tu nađu, njih počastiš i mirna si. Al hajd znaj svi nekako drugačije pričaju. user posted image user posted image

(odgovor članu dunja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Štela za porođaj
18.9.2007 18:36:28   
dunja
Pa to i jeste nekako logicno.. E sad, da li je tebi neko spominjao s koliko ih "častiš" user posted image   

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Štela za porođaj
4.10.2007 12:01:53   
Blue rose RR
Ja sam se, dok sam ležala u trudnoći u bolnici nagledala svačega i čula svašta, i zaklela se da od mene ni marke neće dobiti.
Halo pogledajte svoje platne liste, izdvajam stotine maraka za to zdravstveno koje ću ili neću koristiti jednom godišnje.
Kada sam se porodila očekivale su babice da im tutnem koju banku- a ne hanuma moja. Dok sam se ja previjala od bolova one su pile kahvu, i čitale novine, kad sam legla na porodiljski sto, da mi nije bilo mužeka, ne bi me ni pogledale (vidjela sam šta se dešavalo u onoj grupnoj sali za porode-jadne cure), a kada sam legla u sobu sa bebom niko da me obiđe, sem vizite koja je redovna. A kada sam krenula kući sve se oko mene, sjatila pa i čistačice-e nećete Boga mi. Čak sam zaprijetila odboru za doček (mojoj porodici) da nikom marke ne daju.
A štela - obično te ne porodi doco koji te je vodio u trudnoći-tako da ti je svejedno.

(odgovor članu dunja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Štela za porođaj
5.10.2007 7:32:28   
laLinea
user posted image aj ljudi ne znam sta bi Vam rekla ... ja sam tutnula malo para babicama kad sam dosla na porodjaj i mogu vam reci da mi je bilo ok... jer bolje da me babica poradja nego doktor ... oni su za ne daj Boze komplikacije kakve ... al u principu znam da nam je porodiliste odvratno ... od same zgrade pa na dalje 

(odgovor članu dunja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Štela za porođaj
11.4.2008 11:00:55   
Lenka
pozzz... moje licno iskustvo ... kad dodjete na porod pocastite babicu koja ce vas poradjati i to je to... ono u dzep petobanka kao fol na kafu ... naravno ona se kao necka ... nece i sta ti ja znam al na kraju naravno uzme i lijepo vas pripazi... eto toliko... i tako imam namjeru i ovaj put ako Bog da 

(odgovor članu laLinea)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Štela za porođaj
11.4.2008 13:09:15   
M kao Mama
Ja nikome ni markice nisam dala, što da im dajem to je njihov posao, ko meni daje, niko, mada sam željela počastiti mog dr. ali on je čovke za koje se zna da ne uzima novac, samo bi ga uvrijedila. Kada sam se porodila muž je kupio torku i sokove i počastio dr. i sestre i kada sam izlazila dala sam jedan buket pedijatrici. Toliko o mom potkupljivanju, a dr. me je porodio i zašio

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Štela za porođaj
11.4.2008 13:30:27   
akica b
Ja sam otisla sama u bolnicu da se porodim...bez marke!!!! I eto,super je proslo..mada sam prije poroda planirala gurnuti koju paricu ali eto..nedade seuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Štela za porođaj
19.4.2008 19:45:37   
Amrino
Porodila sam se prije tri i po mjeseca. Mada sam se nalusala raznoraznih prica...koje su isle cak i do toga da ce te doktor maltene ostaviti da se poradjas sama na podu u hodniku ako ne tutnes kovertu- ja sam na samom pocetku trudnoce cvrsto odlucila da nikome nizasta necu davati niti pare niti poklone. Tako je i bilo...Na preglede sam isla totalno opusteno- i bilo mi je svejedno koji ce me doktor pregledati...Na taj nacin sam ih skoro sve upoznala i svi su stvarno bili potpuno korektni...Bilo mi je cak potpuno svejedno i ko ce me poroditi. Kada bi me ljudi pitali KO ce me poradjati- ja bih odgovaralada cu se JA poradjati a da mi je potpuno svejedno ko ce biti prisutan u sali...Gledali su me kao budalu.
Ponosna sam na sebe zbog toga...jer postedila sam sebe nerviranja...a porod je hvala Bogu prosao u najboljem redu...i sve u svemu- prosla sam mnooogo bolje nego mnoge poznanice koje su imale raznorazne stele. I doktor i babice su prema meni bili krajnje ljubazni tako da sam se uvjerila da ljudi koji pricaju one price s pocetka posta....jaaaako pretjeruju i u vecini slucajeva pricaju napamet.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Štela za porođaj
29.4.2008 14:43:00   
jsimic
Ja sam isto čula priče i planirala nešto dat, al se sve odigralo prebrzo, došla u ponoć sa subote na nedjelju, na brzinu puknuo mi vodenjak, rodila za sat vremena, zaboravili dokumente ponijet pa mm otišao po njih i nije ni bio tu kad sam rodila, doktor bio dežurni u operacionoj pa otišao čim sam rodila, a ja kod sebe nisam imala ništa, mm se još nije bio vratio, tako da nikome nisam ništa dala, al babice su bile super prema meni, a i doktor sve profesionalno. Više radi reda sam kad su me otpuštali, bila je smjena mojih babica, pa sam rekla mm da im kupi malo kave, bombonjeru i piće i to im dala, a one govorile ma ne treba ništa, al eto radi sebe jer su bile baš dobre. To je bilo u Mostaru u bolnici

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Štela za porođaj
29.7.2008 9:39:00   
Gigana
Ja sam se porodila u općoj bolnici na carski, planirano, i nista nisam nikome placala.  Muz je poslije kupio tortu i sokove za sestre, a ja sam tek nakon mjesec dana, kad sam išla na kontrolu, zahvalila doktoru prigodnim poklonom i to je bilo to.  Imala sam dobar tretman i stvarno se ne mogu požaliti. 
E jesmo još "čušnuli" lovu glavnoj sestri koja je oblačila bebu kad smo trebali izaći iz bolnice.

(odgovor članu jsimic)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Štela za porođaj
1.10.2008 21:00:38   
Romali
Meni su iskreno svi bili super na porodu. Jeste ih moj muž na kraju počastio ( častio sve od sreće ), ali tad je sve bilo gotovo. Znači, nisu znale da će nešto dobiti.
Alisat, imaš pp


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Štela za porođaj
15.2.2009 18:58:03   
Anoniman
Drage mamitice, ja bih vas zamoila da mi na pp napisete o kojim ciframa se radi za doktora a kojima za babicu...ja fakat ne znam, cula sam svakakve price...zelim samo da znam sta je "normalna" tarifa za normalan porod..dakle ne carski rez vec prirodni porod tako barem sada stvari stoje.. zelim se poroditi u Vojnoj

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Štela za porođaj
16.2.2009 14:05:22   
teta berta
imala štelu, jer je moj doc bio nagodišnjem, a niko živ me nije htio ni na pregled primit... svi su govorili a gledao te knežević nema potrebe... a ja dan prije termina, još trebam na carki. da nismo našli štelu bilo bi svašta. dali lovicu samo doktoru i poslije sestri za kupanje bebe. i otvoreno se priča po odjelu da se cifra sa 100 popela na 200, a carski jos i vise.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Štela za porođaj
16.2.2009 15:57:36   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teta berta

imala štelu, jer je moj doc bio nagodišnjem, a niko živ me nije htio ni na pregled primit... svi su govorili a gledao te knežević nema potrebe... a ja dan prije termina, još trebam na carki. da nismo našli štelu bilo bi svašta. dali lovicu samo doktoru i poslije sestri za kupanje bebe. i otvoreno se priča po odjelu da se cifra sa 100 popela na 200, a carski jos i vise.


Ja imam iskustvo sa mnogooo vecim iznosom...Dobro si prosla.
user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Štela za porođaj
16.2.2009 16:10:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: teta berta

imala štelu, jer je moj doc bio nagodišnjem, a niko živ me nije htio ni na pregled primit... svi su govorili a gledao te knežević nema potrebe... a ja dan prije termina, još trebam na carki. da nismo našli štelu bilo bi svašta. dali lovicu samo doktoru i poslije sestri za kupanje bebe. i otvoreno se priča po odjelu da se cifra sa 100 popela na 200, a carski jos i vise.


Ja imam iskustvo sa mnogooo vecim iznosom...Dobro si prosla.
user posted image


Pa dobro de mi reci o kakvim ciframa je rijec...mislim, ja sam cula da se krecu 'vako oko 150 km za babicu i 200 km za dr.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 16:38:26   
Amela83
Pozdrav! I ja bih voljela znati kako se krecu cifre za stelu, ali na tuzlanskom porodilistu Gradina. Moja prijateljica dr. dala 400 KM. Zar to nije malo previse? user posted image (Mozete mi pisati i na pp). Bas me to zanima! 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 16:57:32   
teta berta
ovako, doktoru 200 km, znači bio je carski, ne zato što sam ja htjela, nego zato što je moralo tako. Imala urednu markicu, knjižicu, sve moguće... A carski je ja mislim 500 km ako znači ti nećeš da rodiš prirodno i to ja mislim moraš potpisati. To su meni rekli, pa i ja kažem vama. i ako nemaš zdravstveno. a babici nisam ništa dala, samo onoj što mi je kući dolazila kupat bebu...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 17:33:34   
andji
Porodio me moj doktor kod koga sam išla u njegovu privatnu ordinaciju,potrefio se u smjeni...njemu nismo uspjeli dati ništa,ja se porodila u 18,15h a on u pola7 napustio smjenu,više ga nismo ni vidjeli,mislila sam mu ja odnijeti poklon kad odem na pregled kod njega privatno posle poroda,ali nažalost,ne odoh nikakouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ali ajde ostavila sam mu bruku para kad sam išla na preglede trokom sve trudnoće, sestrama u svim smjenama,kao i babici koja je blačila bebca na otpustu kući,m je nosio kese nemilice....i onima koje su me porodile,i onima koje su primale smjenu,kao i onima što su bile u smjeni kad sam opuštena...kupovao im je svega,od kave pa do pica i ćevapa..nije mi ni žao,bile su ok prema meni...ja sam zadovoljna

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 17:38:29   
Amela83
 Teta berta, hvala na informacijama! user posted image    

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 17:42:27   
mnn
 ma kakvi pokloni...još i to da ima dam...moram dopunsko osiguranje napraviti prije nego rodim jer če mi račun ispostaviti za boravak u bolnici....uh nema šanse da ih darujem....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 17:46:37   
nikita
Moja prijateljica koja se porodila prosle god u Mostaru ,dala je doktoru 100 KM a babici 50 KM !

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 17:49:56   
Amela83
Draga andji, sigurna sam da se tvom dr. isplatio taj porodjaj ako si kod njega vodila trudnocu. Zalosno je sto neki dr.-i uzimaju novac (i to lijepu svotu) a uopšte ne prisustvuju porodjaju. user posted image Kazu, navodno, kolegama da pripaze na njihovog pacijenta.  user posted image A sestre su svakako uvijek na dobitku... 

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 17:55:38   
Amela83
Cini mi se da cifre za stelu, tzv.cascenje, rastu sve vise iz godine u godinu... kazu da kod nas u tz ne treba ni pokusavati bez 200 KM, il se prepusti sudbini... Nekima to zaista i nije trebalo...a sve proslo ok. 

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Štela za porođaj
17.2.2009 20:19:52   
Anoniman
koliko sam ja skontala..kada sam uzela neki procenta od informacija koje sam dobila cifra se krece "normalna" ako ste zdravstveno osigurani oko 200 gospon doktoru i 100 teti babici...e sada ko moze vise taj vise i da...hebiga ali ovo je neki prosjek

(odgovor članu Amela83)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Ramazan
adissa_

Postite Li?

Da (54%)

Ne (40%)

Ponekad kad mogu (6%)


Broj svih glasova: 205

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *