|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
17.12.2009 21:29:18   
Nrla
Sta znaci americki oblik glave bebe, danas mi je doktor rekao da beba ima taj oblik glave 

< Poruku je uredio Maida RR -- 17.12.2009 21:49:02 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
17.12.2009 21:31:13   
ElmaB
To je tzv jajasti izduženi oblik glave, tako ga ljekari nazivaju!

< Poruku je uredio Maida RR -- 17.12.2009 21:49:58 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
17.12.2009 21:31:54   
amela.srce
user posted image user posted image  Nikad cula, bas me zanima sta znaci taj americki oblikuser posted image

< Poruku je uredio Maida RR -- 17.12.2009 21:50:21 >


_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: :(
17.12.2009 21:33:24   
Nrla
Jao a mene je bas uplasio samo o tome mislim....ne znam je li to nestouser posted image

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
17.12.2009 21:45:47   
Nrla
A ja sam mislila da je to nesto ...uuuhhhuser posted image

< Poruku je uredio Maida RR -- 17.12.2009 21:51:46 >

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
18.12.2009 1:29:43   
milenium
kolko je bebi?taj izduženi oblik glave imaju skoro sve bebe kad se tek rode,to je zbog prilagodbe kad je beba izlazila kroz porođajni kanal.vratit će se to.ako se beba tek rodila sve je ok.

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
18.12.2009 15:10:31   
Nrla
Beba jos nije rodjena, trudna sam 26 nedelja i ljecnik mi je to rekao na kontroli

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
18.12.2009 15:19:00   
indy_26
To je bas lijep oblik glave i pravilan. ja sam se trudila da mom sinu ostane takav oblik glave poslije poroda tako sto sam ga stavljala malo na lijevoj malo na desnoj strani a nikako na ledjima da ne bi dobio pljosnati oblik.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
18.12.2009 15:34:31   
Nrla
Uh super sad mi je lakse,  nisam znala sta to znaci pa sam se uplasilauser posted image

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
18.12.2009 15:36:26   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Nrla

Jao a mene je bas uplasio samo o tome mislim....ne znam je li to nestouser posted image


Pa zar ne mislis da je to "nesto" da ti doktor  ne bi rekao?
To ama bas nista ne znaci osim da beba ima izduzenu glavicu, kao sto druge imaju oblu ili okruglu, ovakvu ili onakvu.
Uzivaj u trudnoci i samo se opusti! user posted image

< Poruku je uredio Nunichi -- 18.12.2009 15:37:36 >

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
18.12.2009 15:38:06   
Nrla
Pa djelovao mi malo cudno.... hvala ti

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
20.12.2009 20:36:23   
azrolika
trebala si odmah pitati doktora sta to znaci a ne da istraumirana ides kuci user posted image

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
20.12.2009 20:42:20   
Nenci
Evo da kazem da moja rodica ima bebu od 7 mjeseci. Kad se mala rodila -prva slika , ja sam mislila sta joj je s glavom, cudna nekako bas izduzena gore, nisam smjela nista govorit. Poslije se to samo povuklo. Sad je bebica preslatka a oblik glave normalan.

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
20.12.2009 20:54:30   
Hanady RR
Moja starija djevojčica od rođenja ima izduženo oblik glave tzv. američki oblik...sad kada ima kosicu to tako nije primjetno ali to nije anomalija i nema se tu šta vraćat u normalu. ona ima super oblik glave i stoji joj svaka frizurica i kratka i duža kosica.  jedino što smo imali malih problema sa kapicama nisu joj mogle na glavu one standardne za male bebe pa  smo imali 30 kapica nov novih. Neke pametne žene su mi u prolazu komenatisale kako sam imala živcaca djete stavljati sad na desnu sad na lijevu stranu da spava user posted image a ja ništa od toga nisma pazila ona ima super glavicu bez obzira kako je spavala. 

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
23.12.2009 13:02:43   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: indy_26

To je bas lijep oblik glave i pravilan. ja sam se trudila da mom sinu ostane takav oblik glave poslije poroda tako sto sam ga stavljala malo na lijevoj malo na desnoj strani a nikako na ledjima da ne bi dobio pljosnati oblik.


Najzdravije i najbezbjednije je da bebe  spavaju na ledjima, a glavica im se moze okretati na jednu ili na drugu stranu. Oblik glave je naslijedan. Dakle, kako god stavljate bebu da spava, oblik koji glava dobije, bilo da je jajast, bilo da je spljošten otraga, je privremen, jer se glava, kada djete počne samo da kontroliše svoje položaje, prilagodi svojim genetskim predispozicijama, osim u ekstremnim slučajevima.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Američki ili izduženi oblik glave kod bebe
24.6.2010 12:25:18   
eae24
Cao!!!
Imam malog djecaka starog 7 sedmica.Kako se rodio spava na lijevoj strani,pokusavam da ga okrecem na desnu stranu, ali veoma tesko uspijevam u tome.Sada mu je glavica malo spljostena na ljevoj strani dok na drugoj ima fin oblik pa sam veoma zabrinuta dali ce se to vratitii i do kojeg uzrasta se bebi formira glavica??? 


Amar 05.05.2010

(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *