|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bambus i druge cvjećke
15.8.2008 17:01:29   
M kao Mama
Ja sam čula da bambus je kao cvijet sreće, da ga svaka kuća treba držati jer je to drvo sreće, ne znam da li je to istina,

zanima me da li znate za druge cvječke (tako im ja to odmilja tepam) da li donose srećeu ili ne daj bože nesreću.

Vjerovatno znate za priču od drvetu života, kao ako se osuši, neko će umrijeti, pu, pu, pu, ne daj bože,

ili od Adamu i Evi,

Šta vi mislite

< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.2.2010 15:06:57 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bambus i druge cvječke
15.8.2008 17:10:44   
maslačak82
Adam i Eva..ja sam na svoje oči vidjela biljku koja na listovima ima rosu, kažu da je to Adam i da treba Evu zasaditi pored i da onda ne kaplje, zanimljivo.
A što se Dr.života tiče, mislim da su to priče, ja inače stalno imam tu biljku i jednom godišnje se osuši, a baš pazim koliko ću ga zalijevati, jer mu je dosta jednom u 15 dana, kao ga treba ponekad ostaviti i da se zemlja presuši, smrtnih slučajeva u užoj obitelji nemam od 1996g.
Za olijandere sam čula da su im listovi otrovni, ali moja mama voli to cvijeće i ima ga u nekoliko boja, ne grize listove tako da nema ni štete, eh ali za filadendron  koji također imam sam čitala da upija sve kemikalije koje se nalaze u proizvodima za čišćenje kao npr.sredstva za podove, za regale i sl.user posted image
Jedino je jako neposlušan i listove baca na sve strane, ja ga vežem ali džaba.
Još da se nadovežem na bambus, imam i njega, čula sam da nosi sreću, ali ja vjerujem u jednoga Boga tako da meni služi samo za ukras, ali ga držim u kupatilu jer voli vlegu a i lijepo se uklopio pored ogledala.


< Poruku je uredio maslačak82 -- 15.8.2008 17:15:35 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bambus i druge cvječke
15.8.2008 17:13:57   
Anoniman
ja sam cula da je lijepo da ti neko pokloni drvo zivota... ne da ga ti sam sebi kupujes, to kao nevalja... 

< Poruku je uredio dina RR -- 15.8.2008 17:14:59 >

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bambus i druge cvječke
15.8.2008 17:19:52   
vjestica
e ja sam sebi kupila drvo života, pa mi je još uginulo
isto tako sam jednom u isti dan slomila dva ogledala
tako da u takve stvari ne vjerujem
ok ono ako neka biljka ima otrovne cvjetove i sl.
recimo biljku ne treba držati u spavaćoj sobi, jer kako danju stvara kisik, noću ga troši
takve stvari koje su naučno dokazane ok

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bambus i druge cvječke
15.8.2008 17:26:24   
Emina*
Adam i Eva..ja sam na svoje oči vidjela biljku koja na listovima ima rosu, kažu da je to Adam i da treba Evu zasaditi pored i da onda ne kaplje, zanimljivo.


Ja sam isto cula za ovo, kao on place jer nema nju....
Mama je imala "Adama" (heheh, kako ovo zvuci user posted image ), i zaista je rosio....

Drvo zivota sam kupila mami i svekiju kad smo prvi put isli s bebom kod njih, i jako volim tu "biljku"...

Bambus mi je prelijep, a jel i vi koji ga imate drzite u vodi, ili u onim kao kineskim vazicama???


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bambus i druge cvječke
15.8.2008 17:35:19   
dadakg
Ja moj Bambus držim u vodi, stavila sam ga u jednu dugačku vazu, samo mu povremeno prospem vodu i nalijem novu tako mi stoji već tri godine. Moja mama je kupila neke kristale koji se stavljaju u vodu baš za bambus. Ja nikako da ih uzmem za moju biljkicu inače jako volim cveće
user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bambus i druge cvječke
15.8.2008 22:17:00   
nikka
Jao cvijeće plače,zar je to jedino logično objašnjenje za rosu na listovima?
Ja nevolim kućno bilje,jedino umjetno,ponekad dobijem na poklon ali mi se svako osuši jer ga zaboravim zaliti,a takođe mi se osušilo i drvo života pa zar sada da očekujem da će mi netko umrijeti,e baš.


(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bambus i druge cvječke
16.8.2008 12:01:39   
Suncica*
Ja sam bamubus zasadila, jer me vec nervirao u vazi sa vodom i isterao je jos dva izdanka, koja sam isto presadila..
Inace jako volim ljubicice, imam cela dva prozora samo tog cveca, znaci oko 20-tak saksija i ko sta radi, ja ih samo rasadjujem..
Imam i Adama i Evu i placu svejdeno bili zajedno ili odvojeno..
Takodje imam lozicu u kuhinji preko celog zida..
E da sada ne nabrajam uzivam u cvecu i imam ga jako puno, jer kad god sam nervozna, uzmem i bavim se svojim cvecem i smirim se..

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bambus i druge cvječke
16.8.2008 12:11:52   
maslačak82
Ne voli svako cvijeće, ali ja bez svoga ne bi mogla, kada krečimo pa kad ga premjestim u drugu sobu odmah mi sve pusto.Još je već problem što sam podstanar pa kad selimo ja iz muža i govorim Pazi! Lijevo, niže! on hoće da poludi, ali svejedno prizna da je jako lijepo.Ja kad ujutro ustanem i kad vidim da je listić probio mladi ja ko dijete malo kad vidi kolače! Meni je to gušt najveći, pogotovo jer volim da ga gojim sama, kupim malo u saksiji i onda guštam i ponosim se dok raste.Svako ima svoje, ja eto volim da se zabavljam cvijećem.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bambus i druge cvječke
16.8.2008 12:16:03   
Najdraza mama
Babmbuse bas volim one patuljaste u saksiji neznam jesi li vidzala igdje ...i duge mozes ih drzati u vodi samo ne treba cesto mjenjati vodu jer oni vise vole onu kao kako kazemo ustjalu ..ne bas da se cuje neki neugodan miris.Ako se desi da ti se podze susiti  (zuti pri dnu) slobodno ga smijes odsjeco do mjesta gdje zuti i staviti u vodu ili ga zasaditi u saksiji..Ja tako radim jer ne volim ih bacati cak ih mozes zasaditi pored drugog cvijeca ..user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bambus i druge cvječke
16.8.2008 14:47:31   
M kao Mama
I ja volim ove male bilkice i volim eksperimenstiati s njima, odnosno volim ih ukrašavati, tako moja tri bambusa "žive" u jednoj velikoj duguljastoj vazni, nepravilnog oblika, do pola su nasuti tikristaliću u zelenoj i prozirnoj boji, a oko vazne sam uradila neku svoju kreaciju od onog "sijena" što se stavlja u bukete

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bambus i druge cvječke
16.8.2008 14:56:37   
Anoniman
ja sam danas na poklon dobila veeeeeliko drvo zivota user posted image
izgleda prelijepo

a bambus... to mi je super vrsta cvijeca, ako mogu tako da ga nazovem... imam par kaktusa na prozoru, jedino mi to moze opstati ovdje user posted image , a kupila sam i jedno malo drvo i po njemu imaju sve neke male bobice crvene... izgleda neobicno... ne znam mu ime user posted image

(odgovor članu Najdraza mama)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bambus i druge cvječke
16.8.2008 19:51:19   
Najdraza mama
 
Solanum  je ovaj cvijet sa bobicama ,Sretni bambus ova dva
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bambus i druge cvječke
17.8.2008 18:50:21   
mamsi
Ja  isto volim  cvijeće ali ga nemam puno,a namjeravam kupiti sebi baš bambus,Imam jednu palmicu,i dobro napreduje,imam neko cvijeće kažu mi da se zove "ženska kurva" i smiješno je.Po danu su mu listovi skroz opušteni i svinuti ka dole a kako se bliži noć listovi se dižu i u ponoć stoje skroz uspravni i onda se opet počinu spuštati.A znam da ima i "muška kurvica",kod nje je obrnuto,ujutro stoje listovi uspravni a kako dan odmiče oni se spuštaju.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 16:45:02   
M kao Mama
hej mamsi ja sam čula za švalera, ali za kurvu i kurvara nisam, ali eto ima ih i među cviječem, ha, ha

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 16:57:51   
zvončica
Ja baš i nemam nekog prostora za biljčice, al imam bambuse i dva mala kaktusa i držim ih u blizini kompjutera ( kažu da je dobro imati neku biljku oko komp. kao zbog monitora-zračenje-folovi)
Zato moja mama ima cijelu prašumuuser posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 17:00:56   
mali
Ja bambus nemam mada mi se sviđa,imam onaj Solanum stoji mi na frižideru i jednu palmicu i ništa više..

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 17:06:36   
senchy78
čao mile moje ja sam ćula da bambus nevalja kupiti sam sebi  jeste li vi upoznate sa tim

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 17:10:22   
zvončica
Čula sam to za bambus, a i da ne valja poklanjati kaktus za 8. mart. Niđe veze, ne vidim razloga,a i ne vjerujem u te pričeuser posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 17:10:23   
mamyca
Nisam cula to,ja sam svoj bambus dobila u buketu,i ja ga presadila i sad mi raste,raste.user posted image A imam puno cvijeca jer imam veliku avliju,najvise ruza.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bambus i druge cvječke
22.8.2008 17:13:58   
M kao Mama
Nisam čula za to, ali ja sam dva sebi kupila

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bambus i druge cvječke
25.8.2008 13:16:53   
Visnja RR
Bambus srece nije bambus nego dracena.. tacnije dracena sanderina.... najcesce se drze tri za zravlje, srecu i ljubav...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bambus i druge cvječke
25.8.2008 13:18:13   
ElmaB
E, ja bas imam tri!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bambus i druge cvječke
1.9.2008 12:47:39   
Mrka
Ja isto imam Adama i raste ko lud. A to da place je istina. Svako jutro i svako vece na vrhovima listova ima ogromne kapljice. I ja sam cula da place jer Eva nije pored njega, a ja nemam gdje nju nabaviti, jer bi kao tada prestao plakati.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bambus i druge cvječke
1.9.2008 13:02:34   
medica
nisam znala za tu pricu da ako se drvo zivota osusi da ce neko umrijet
a to za adama i za evu znam jer je moja mama imala adama u jednoj sobi a evu u drugoj i uvijek su mu kapljice kapale dok ih nije stavila jedno do drugoguser posted image user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *