|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebine trepavice
12.8.2008 14:30:24   
mišur
Drage mame,

kod mog malenog donje trepavice rastu prema unutra, tj.prema oku, i bukvalno mu se trljaju po zjenici. Izgleda kao da mu je ona doja linija oka, na kojoj rastu trepuške, okrenuta prema unutrašnjosti zjenice.
I tako je od rođenja.
Međutim, zadnjih par dana, on jako trlja oči, i u početku sam mislila da to radi jer je pospan, ali sam skontala da se ne radi o tome, već da ga nešto svrbi ili mu smeta. Toliko jako, da mu se kapci baš zacrvene.

Povrh svega toga,krmeljice mu se zakače za trepuške, i letaju po oku, i jako ih je teško očistiti.
Ne znam jeste li me razumjele o čemu se radi i kako to izgleda...Nadam se da jeste...

Mislila sam ga voditi dr radi toga, ali htjela sam prvo vidjeti sa vama jeli koja od vas imala nešto slično i šta mislite da radim.
Ja stvarno nisam pametna, jer nijednoj bebani koje znam trepuške nisu rasle prema unutra, već normalno, prema vani.
Pomagajte, mame......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bebine trepavice
12.8.2008 14:40:04   
makana
pozdrav draga
nemaš šta puno čekati
iako nisam imala taj problem iz tvog opisa se može zaključiti da bebcu to smeta, jer trlja oke toliko da se zacrvene
primijetila si da trepuške rastu unutra i bolje ga je odvesti jer valjda su se dr susretali s tim, ako ništa uputiće te tamo gdje treba


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bebine trepavice
12.8.2008 14:51:35   
stella
Nisam to jos vidjela,al mislim da obavezno treba da odvedes dijete doktoru.Jer dok mu smeta znaci da nesto ne stima.sretno

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bebine trepavice
12.8.2008 15:02:36   
mišur
Hvala,drage moje!
Zvaću da zakažem kod dr, mada ne znam kako će mu pomoći. Kako natjerati sad trepuške prema vani da rastu?
A valjda dr znaju....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bebine trepavice
12.8.2008 23:23:37   
triplemama
Znam ja jedan slučaj gdje su djetetu trepuše rasle prema unutra i stalno je treptalo (1. razred). Stvarno neznam kako su to riješili pitaću.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bebine trepavice
20.7.2009 10:20:06   
mišur
Evo dižem opet ovu temu, da ne otvaram novu na pdf Dijete...
Nadam se da će vidjeti i mame starije djece, pa da će imati nešto pametno da mi kažu...user posted image

Naime, sve što sam napisala ranije isto je i sada..
Luka se rodio sa donjim trepuškama okrenutim prema oku...
Na jednom oku su se ispravile već odavno, ali na drugom nikako..
Stalno su mu u oku, zbog čega mu stalno suzi i ujutro bude dosta krmelja...
Popodne ću ga odvesti očnom dr, jer mislim da ima i konjuktivitis, koji je već ranije bio navukao zbog ovog problema...
Pedijatrima sam ga vodila, niko ništa ne zna, i jedino što mi kažu je da će se možda samo ispraviti...
Meni ga je jako žao, mogu misliti kako mu samo smeta..ma duša me boli kad ga pogledam..

Digla sam temu ne biste li mi vi kako pomogle...Možda neko nešto pametno zna...user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 8:33:56   
jupajdi
A dušica draga, on se još pati sa tim. Ma najbolje ti ga je odvesti očnom ljekaru.
Meni je Esmica imala sužene te suzne kanaliće pa su oči malo krmeljale i suzile, ali je to nestalo u njenom 4-5 mjesecu. Mi smo je vodili dr. Sefiću, ima privatnu ordinaciju, a i šef je očne klinike u Sarajevu, profesor na Medicini. Odličan ljekar. On me je najbolje smirio jer sam se stvarno brinula. Ako budeš dolazila u Sarajevo možeš ga odvesti njemu.
Sigurno to ništa nije strašno, samo će se povući, kao i na drugom oku, samo dok još malo poraste momak...user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 8:38:26   
mišur
Hvala, draga Jupajdi!!!

Ma vjerujem ja da će to proći samo od sebe, ali mi ga je žao kad ga vidim kako mu to smeta, a ne mogu mu pomoći...
Juče sam zvala dr, ali nema slobodnih termina još 10 dana, pa smo se zakazali...
Ne vjerujem da će mu odmah pomoći, ali bar da pokušam...
On se stalno češe, često i prljavim rukicama, pa se bojim da nije zaradio i konjuktivitis opet...
A koliko mu suzi oko...
Hvala ti na odgovoru...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 9:03:51   
Anoniman
Draga moja mišur, ja bi ti savjetovala da odeš Oftalmologu, jer to može dovesti do još većih koplikacija...

"Badlje” u očima - trichiasis - trihijaza  Ovakve trepavice mogu oštetiti rožnjaču, pa i napraviti defekt tkiva (ulkus). Pacijenti su bili veċ ranije kod doktora, a mnogi i kod "narodnih” doktora, kod baba koje "vade badlje”. Te babe obično namažu rubove kapaka medom, pa kad se on stvrdne onda povuku za kraj i iščupaju dosta trepavica. Latinska riječ za badlje je trichiasis, oznava pojavu nepravilnog rasta trepavica. Uzrok je u samom korijenu trepavice, germinativnom jezgru odakle dlaka raste, te se pogrešno usmjerava. Pojava može biti komplikacija blefaritisa (upale ruba kapaka), ili uvrnutog kapka (entropiona), a može biti bez nekog vidljivog uzroka. Jednostavno vađenje trepavice pincetom pomaže dotle dok trepavica ponovo ne izraste nakrivo. Da se badlje ne bi ponovile potrebno je izvršiti elektroepilaciju (elektrolizu) dlake, tankom iglom (koja je vezana za izvor struje) se pod mikroskopom uđe u sam korijen trepavice i onda se ona koaguliše toplotom. Argon laserom se takodje moze unistiti folikul trepavice. Trihijaza se često ne dijagnosticira ako se ne posveti pažnja i uradi pregled pod biomikroskopom, jer su ove nepravilne trepavice obično blijede i veoma tanke. Često se zato daju kapi protiv konjunktivitisa, koje naravno nemaju nikakvog učinka. Distichiasis je slična pojava, samo što se ovdje radi o rastu trepavica na pogrešnom mjestu, obično na zadnjem bridu ruba kapka uz Meibomove žlijezde. Ovdje se radi o rijetkoj nasljednoj anomaliji. Normalne trepavice rastu na prednjem bridu ruba kapka. Tretman ove anomalije je isti kao kod trihijaze.

< Poruku je uredio Breskva -- 21.7.2009 9:06:17 >

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 11:20:49   
mišur
Uh, breskva, hvala ti na ovim informacijama, ali sad si me pravo zabrinula..
Nisam znala da ovo može biti ovako komplikovano...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 11:30:03   
Anoniman
nisam htjela da te zabrinem, možda to i nije to, al najbolje će ti reći oftalmolog kad pregleda dijete. Ja se nadam da nije tako strašno, ali čim dobiješ povratnu informaciju od oftalmologa javi nam. 

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 11:42:39   
mišur
Ma neka si me zabrinulauser posted image , bolje da znam što više informacija...
Sad sam malo čačkala po netu...
I ja se nadam da nije ništa strašno,ali on ipak ima trepavice uvučene prema unutra i sve ostale simptome kao kod ove bolesti oka-trihijaze...
Samo mi je utjeha što se na jednom oku sve samo ispravilo i to davno, pa se nadam da bi moglo i na ovom drugom oku...
E miša mu, uvijek neke sikiracije...Baš sam se nasikirala..
Odoh sad tražiti nekog dr koji će nas moći odmah primiti, pa vam javim kako je bilo...
Hvala punooooooo.....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:06:33   
mišur
Evo da vam se javim...
Bili smo danas kod očnog dr...
Čim je vidio u kakvom su stanju trepavice,rekao je da to nije nimalo bezazleno, da može dovesti do raznih upala i oštećenja rožnjače...
Odmah je rekao da se moraju počupati....
Pošto je pretpostavio da mm i ja to nećemo moći uraditi, predložio je da to odmah uradimo kod njega...
A Bože moj...
Luku su stavili na neki krevet, umotali u plahtu cijelo tijelo da se ne brani rukicama i nogicama, mm je držao glavu, ja sam bila pored njega i dr je čupao jednu po jednu trepavicu...Čak je i prokrvario kapak od čupanja...
Luka je vrištao, a ja se nisam mogla suzdržati da ne plačem...Srce me bolilo za njim...
Sva sreća pa je brzo bilo gotovo, i on je plakao dok nismo izašli napolje...
Čim je vidio auta, osmjehnuo se i počeo pričati "kojiki jeeee vejiki"...
To mu je sad glavno što priča, a meni je odmah bilo lakše...
Dr mu je dao kapi da stavljamo 4 puta na dan, zbog vjerovatnoće oštećenja rožnice...
Sad ostaje da čekamo da trepuške opet narastu i da se nadamo da će rasti u pravom smijeru...

Eto, drage moje, oko kakve banalnosti nastane problem...
Ja sam se toliko nasikirala i kad sam ušla u kuću isplakala sam se kao budala...
Srećna sam jer je Luka poslije toga bio super raspoložen, kao da se ništa nije desilo, i što vidim da ga to sad ne boli...
Ali meni je stalno ta slika u glavi...
Hvala vam svima na savjetima i što ste uz mene...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:09:13   
Romali
mišure, evo i ja počela plakati user posted image Mogu zamisliti kako je tebi bilo user posted image
Ali neka je gotovo, sada će rasti pravilno, hoće sigurno user posted image

Pusa Luki,a ti se sad možeš opustiti user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:14:15   
Anoniman
ooo boze dragi, pa jadno dijete, bez anestezije,pa odrastao covjek ne bi bio tako izdrzljiv,joj ljubi ga puno i molim boga da sad rastu lijepe i duge i u pravom smjeru,grlim teuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:15:04   
mišur
Hvala, drage moje Romali i sahara user posted image
Neka je to samo iza nas i da je on meni dobro...



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:23:48   
Anoniman
 ja znam da je to opasno, imam dodira sa oftalmologijom, drago mi je da si reagovala odmah i da se nije zavuklo jer poslije su baš koplikacije...on će brzo zaboravit ako već i nijeuser posted image , a majka ko majka vječito se sikiramo, strahujemo...

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:26:35   
mamina cura
Samo da bude sve ok user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:29:41   
idana_85
misur puno izljubi luku za mene, pravi je mali heroj,a i mama...evo meni su oci pune suza,ne znam kako bih to izdrzala...jako mi je zao sto je tako i nadam se da ce trepuskice lijepo sada izrasti,nekako mislim da su vece sanse da hoce,jer se na tom jednom oku ispravilo samo od sebe...drzimo vam fige i obavezno nam se javite

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:36:33   
mišur
Hvala, curke mojeuser posted image
Nekako mi je baš teško i samo se nadam da će sad rasti kako treba...


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:37:00   
jupajdi
Biće to sve OK, ne brini.
I ljubni nam tog malog hrabrog dječaka.
Pusaaaa

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:38:52   
remzy
jao misur,ja se pravo nasekira citajuci tvoj post,e pa bas mi je zao malenog ,a i tebe
nadam se da ce u buduce sve da bude ok
svaka cast Luki na hrabrosti i sto je to "muski" podnio ,a tebi svaka cast sto si uspjela da to podneses

pusa tebi i Luki

p.s javi nam kako ce kasnije da rastu trepuske ,mislim poslije ovog "cupanja"



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bebine trepavice
21.7.2009 23:39:20   
MELLI
user posted image user posted image user posted image user posted image joj mišure,ja tek sad vidjeh ovu temu.Kako mi je žao malog herojauser posted image user posted image user posted image user posted image
Duša mila!
Nadam se da će sve proći dobrouser posted image
Mogu samo da zamislim tvoju bol,kad je mene, ovo tako potreslouser posted image
Ljubi ga i puši da prođeuser posted image
Želim vam brz oporavakuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bebine trepavice
22.7.2009 0:50:29   
juni
Uh Misure, bas si me potresla sa ovom pricom! Zelim nasem Luki da se sto prije rijesi tih zlocastih trepavica. Ljubimo hrabrog djecaka puno!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bebine trepavice
22.7.2009 1:03:03   
Chuchi
Jao draga Misur, citala sam cijelo vrijeme temu, ali kad si je tek postavila nisam imala vremena da se javim,
bas mi je zao malog LUke, ali mu cestitam jer je to sve stoicki podnio.user posted image user posted image user posted image
Iskreno se nadam da ce sada rasti kako treba, user posted image mogu zamisliti kako je to bolno, ovaj moj pilic ne bi dao
nikome da mu pridje a kamo li da cupa.. uhh
danas se poceo svadjati sa doktorom jer mu je htio pregledati grlo onim stapicem sto se pritisne malo jezik. I na kraju
nas doktor istjerao napolje, dok nisam uspjela da nagovorim sina da ga pregledauser posted image user posted image
Ne voli doktore to je cudo jedno!user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *