|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bisolex otopina
3.12.2008 11:29:48   
rozi
Damir mi je jucer citav dan proizvodio neke zvukove, kao da mu smeta nesto u grlu, jadnicko podera grlo, pa je nekako kasljucao, bas kao da hoce nesto da izbaci. Po danu nije spavao, bas je bio nervozan. Noc je super prosla,ali evo jutros ista prica.
Maloprije je izbacio komad guste bijele sluzi,pa razmiljam da mu dam Bisolex otopinu na svoju ruku.  Nije mi za doktora, a opet me strah da se ne nakupi previse tog sekreta , pa mu stvori gore probleme.

Znam da su neke forumasice to koristile, pa eto molim za savjet.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bisolex otopina
3.12.2008 11:37:55   
mamsi
moj Kenan je isto koristio taj Bisolex,i pomagao mu je kad je imao neki manji kašalj,ili malo šlajma.E sad ne znam koliko ima tvome djetetu i od koje se dobi preporučuje Bisolex.
A možeš probati i malo sljeza potopiti i onda mu dati koju kašikicu.Čuvam vam fige da ozdravi što prije

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bisolex otopina
3.12.2008 12:14:57   
najjda
najdi je dr sa 4 mjeseca dao bisolx kapi i to 3xpo 5kapi i pomogle su joj evo juce i danas pocela je da kasljca i ja joj odmah ukljucila mislim da nebi trebalo da joj steti i jucer smo bili kod dr nista nije rekao za bisolx ali ja nazovem danas  i kazem da sam pocela sa davanjem rekao mi je da nesmeta da joj dajem najmanje 5 dana eto to je meni rekao

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bisolex otopina
3.12.2008 12:23:57   
rozi
Mom Damiru je 5,5 mjeseci, hvala vam puno na odgovorima, kupicu danas i sacekati do veceri , ako ne prodje dacu mu. Bolje to nego da opet zavrsimo na antibioticima.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bisolex otopina
3.12.2008 12:31:03   
Blue rose RR
Mislim da je bolje da svojoj bebici ne daješ ništa na svoju ruku, prvo ti posjeti svog doktora/pedijatra, pa neka on odluči u kojem je stupnju njegov kašalj.
A i mi koristimo povremeno bisolex otopinu, i nama dođe vrlo dobro u suzbijanju curenja nosića i kašlja (mada je to rijetkost bila).

A ovdje http://www.tegobe.com/samolijecenje/pliva/detaljnije/bisolexotopina30ml.html 
imaš opisno o datoj otopini.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bisolex otopina
3.12.2008 12:45:25   
rozi
Bas sam to maloprije citala, a ne ide mi se doktoru jer samo moze pokupiti nesto gore. Kontam da nije nesto puno stetno jer se izdaje bez recepta, a sluz mu je bas gusta.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 9:47:58   
rozi
Opet ja,  zanima me koliko ste danas koristile otopinu i po koliko kapi. Najjda je rekla 3x5 kapi , 5 dana.
Ja sam pocela 3x8 kapi,po uputstu,ali ne znam koliko dugo da koristim? Help!!!

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 9:50:57   
lamka
Rozi da ti nije puno po 8 kapi. Količina kapi se izračnava na osnovu težine djeteta. Mi dajemo na 14 kg težine po 12 kapi po preporuci pedijatra.a sad koliko tvoja beba ima kg i koliko je stara.I da ja obično dajem oko 7 dana.a često je koristimo


< Poruku je uredio lamka -- 4.12.2008 9:51:41 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 9:54:22   
rozi
Uh, sad me zabrinu, pise na uputstvu djeca do godinu 3x 8 kapi, ajd mogu smanjiti.  Jel ti dajes 3 puta po 12 kapi, ili 12 kapi podijelis na 3 dijela.
Njemu je 5,5 mjesi ima negdje oko 8 kg.  Da smanjim na jedno 6 kapi? 

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 9:59:03   
lamka
Ja ti dajem dijetu od 27 mjesewci 3x12 kapi.
a tebi je najbolje da das 3x5 kapi


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 10:02:06   
rozi
Hvala ti puno, poslusacu te, posebno jer je i Najjdi doktorica tako preporucila.  Da li ostatak otopine moram baciti ili moze stojati? (Utusi ja tebe user posted image )

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 10:21:36   
lamka
Ma ne tušiš me.
Ne moraš baciti tu otopinu (barem je ja ne bacam) S tim sto nikada ne ostavljam da dugo stoji otvorena najduze 2 mjeseca. Tako mi je rekla pedijatrica.i nemoj je cuvati na toplom mjestu.


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 10:24:55   
rozi
Hvala puno user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 10:52:20   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Mislim da je bolje da svojoj bebici ne daješ ništa na svoju ruku, prvo ti posjeti svog doktora/pedijatra, pa neka on odluči u kojem je stupnju njegov kašalj.



Ja bih potpisala MaryamAminu. Bebama ne bi trebalo davati ni paracetamol na svoju ruku.
A i pročitala sam da na uputstvu piše da se ne preporučuje trudnica i dojiljama.
Ako nije preporučljiv njima, onda nije ni bebama...nekako ja to tako kontam. Jer ako neki lijek nije preporučljiv za trudnicu ili dojilju to znači da može naštetiti plodu odnosno dojenčetu.

Ne znam da li bebe u toj dobi smiju koristiti šljez. Malo proguglaj, ako mogu onda stavi šljez naveče u hladnu vodu, ujutru mu na kašiku daš da pojede, pomaže.

ali ja sam to Hani davala u većoj dobi. Nisam ti pametna. Možda ipak da odeš do ljekara.

< Poruku je uredio hanabanana -- 4.12.2008 11:02:11 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 11:00:45   
najjda
rozi najjdi ce sada za 11 dana 6 mjeseci i juce sam zvala dr prohica jer je on lijeci rekao je da joj dajem 3x5kapi i sasvim je dovoljno 5 dana eto to je on rekao  najjda ima ok 7.5kg

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 11:05:10   
najjda
evo da kazem i za sljez dr mi je rekao da 4x na dan dajem joj malu kasicicu sljeza ali da potopim u mlakoj vodi i da odstoji samo sat jedan i da sto se otopi otopi je dovoljno jersu oni mali i da to procijedim i mogu ga koristiti u toku dana jer ce on vec navece postati sluzav a to nevalja nije zdravo eto i rekao je da kada zaspi da joj stapicem za usi nanesem malo ispred nosnica sljeza jer tako odrzi vlaznost u nosu pa nosni kanali su vlazni i nece doci do zacepljenja nosica

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 11:06:43   
rozi
Prosli puta kada sam ga vodila zbog dosta rjedjeg slajma mu je prepisala antibiotik, znam da bi i sada, a kada sam nakon 7 dana otisla privatniku, on me napao sto sam mu to dala. Ne mozes bitit pametna kad svi doktori kazu drugacije.
Domovi zdravlja su krcati bolesnom djecom i moze samo pokupiti nesto gore, jer on meni ne izgleda nesto puno bolestan. Nos mu nije zacepljen, smije se , igra, ne kise, eto samo se zaglavio taj slajm u grlu, sa kojim inace ima problema , samo je sada gusci i ne moze da ga povrati kao do sada.  Kontam da je bolje ovo ne antibiotik

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 11:10:20   
hanabanana
Ma znam, pedijatri samo znaju reći: grlo crveno, antibiotik.
Često bespotrebno....i to jako često, tako da im je to već pravilo.
Ni ja ne bih vodila bebu u ambulantu punu bolesne djece...ali ako imaš mogućnost odvedi ga privatno. Znam da u Sarajevu pedijatri u kućnu posjetu dolaze za 50 KM.
A možda da mu daješ više tople tekućine, razgrađuje šlajm. Kapaju mu kapi fiziološke, šlajm može izbaciti i stolicom.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bisolex otopina
4.12.2008 11:45:43   
rozi
Sto bi bilo dobro da ovdje pedijatar hoce doci kuci. Do sada smo se borili sa fizioloskom , vec 2-3 mjeseca i uspjevalo nam je, stalno je uz podrig izbacio i slajm, koji je bio rjedji. Naravno i uz lupkanje po ledjima.
Samo dojim , pa inace nemem obicaj da mu dajem caj, ali sada sam pokusala i nece , nema sanse, ni na flasicu , ni na kasikicu, place i gura rukom. Nece ni vodu, samo mlijeko, nije bitno dal sisa ili mu dajem na flasicu izdojeno.
Moram probati ovo , jer je vec popio 3 antibiotika, od zadnjeg nema ni mjesec dana. Dosta sam cunjala po internetu i pedijatri ga preporucuju i bebama bas sa ovakvim problemima, samo nisam nigdje nasla kako ga doziraju za odredjeni uzrast. Valjda ovoga puta prodjemo bez antibiotika.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bisolex otopina
9.12.2008 22:55:38   
ruža
Rozi,
pa i moj Benjamin u zadnje vrijeme pomalo kašljuca i proizvodi nekakve zvukove kao da se gušiuser posted image al kao da pokušava nešto iskašljati. Međutim, nisam vidjela da išta iskašljava, mislim da je to i zbog ovog sirupa što mu je dr propisao. Ja se nadam da će to sam izbaciti na stolicu, jer vidim da se često pojavi zelenkasta sluz, pa mislim to je touser posted image jel kod Damira tako?

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bisolex otopina
10.12.2008 12:14:25   
Amrino
Ja djetetu ne bih davala nista. Tebi mozda izgleda da ga to muci ali mislim da je to normalno...Proizvodimo i mi razne zvukove ujutro kada peremo zube i kasljemo ali ne znaci da smo odmah za lijekova. Mislim da je njegov mali organizam vec uveliko narusen antibioticima. Samo se opusti...neka malo hropce i neka ima slajma- ne znaci to da je bolestan - jer koliko sam skontala sve ostalo je ok.
Samo ti njega doji- i tu i tamo mu ukapaj svog mlijeka u nosic- ukoliko vam je centralno grijanje- pazi da redovno zracis i stavi kamilice na radijatore da isparava kako bi se vlazio zrak.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bisolex otopina
10.12.2008 20:35:23   
rozi
Jel mislis u stolici sluz , Ruzo? Kod njega je stolica non stop sluzava, a slajm izbacuje od njegovih mjesec dana. Nosic je uvijek slinav, ma nema sta , na mamu svoju. user posted image

On je ispio 5 dana Bisolex i sada je opet poceo iskasaljvati , tj povracat sluz, a ono kasljucanje je prestalo. Nadam se da mu nece puno stetiti , a jeste mu pomogao.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bisolex otopina
12.12.2008 21:33:23   
ruža
Rozi,
mislim na sluz u stolici, uvijek je ima, sve mislim nestaće, pa ne znam jel u redu da je uvijek ima? Od danas mu i nosić curi, a stalno kašlje, pa ne znam jel to sad od sirupa ili se prehladio? nešto mi se ne ide u Dom zdravlja. Prebacila bih se kod tvoje dr , ali ne znam može li? Dr mi nije rekao koliko dugo da pije sirup, jesi ti slučajno davala Damiru, pa možda znaš koliko se smije koristiti? Sve hoću da prestanem, a mislim rano je.user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bisolex otopina
13.12.2008 15:23:23   
rozi
Ja mislim da sirupi idu 5-7 dana,  ja sam antibiotika davala 7, a Bisolex 5.  Ako odes u Dom zdravlja dobices sigurno antibiotik. Ja svog vise necu voditi dok ne pocne kasljati,a kad curka nosic, stavljam mu aquamaris, sada kad sam pocela dohranu i caj, lupkam ga po ledjima.  Ako ti kaslje u noci dok spava onda ga odvedi , ali bolje Ismetu opet ili Alabajciju.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bisolex otopina
14.12.2008 18:49:37   
ruža
Joj baš sam se bila prepala, u petak i subotu nije prestajao da kašlje, davala sam mu sirup i dalje jer sam vidjela da pokušava da izbaci slajm, pa rekoh ako ne prestane do ponedjeljka idemo doktoru. Ali hvala Bogu od sinoć mu je puno lakše, danas skoro da nije ni kašljucnuo. Sirup ću mu dati još večeras, nadam se da neće biti potrebe više za njim. Primjetila sam da puno više kašlje kad je zrak topliji, pa sam smanjila temperaturu radijatora a pred spavanje obavezno dobro provjetrim i bolje spava.
E hvala ti, cmokni Damira.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *