|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolna ledja i krsta u trudnoci
17.9.2009 22:17:08   
mina23
Imali iko da ga bole jako jako ledja i krsta u trudnoci i dali je to opasno , jer ja ih imam i jako su bolni nocu mi nedaju da spavam a i po mdanu znaju da zignu. Sad sam u 21 sedmici trudnoce dali je to normalno???

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 1:00:43   
mina23
Neznam jeli ova tema postoi ali vas molim da mi odgovorite dali je normalno da ledja jako jako bole

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 1:08:29   
Adana
Dusice draga, jeli normalno ne znam... mislim da ni jedan bol nije normalan, ali... user posted image  Mene su jako bolila krsta u trudnoci, jedva sam se micala u krevetu, o ustajanju da ne pricam. Ponekad mi je bilo naporono i hodati. Razmisljala sam cak i o Kosmodisku user posted image  ili nekom fazonu za stezanje krsta... Najtuznije od svega je sto mene krsta i sada bole, 14 mjeseci nakon poroda. user posted image  Prestala su me neko vrijeme odmah nakon poroda ali su opt pocela. A da se ne lazemo nisam bas ni lagana. user posted image
Uglavnom, da te utjesim nisi jedina trudnica koja ima problema sa bolovima u ledjima i krstima. A probaj malo procesljati forum, slicna tema je vec bila, bar prosle godine. user posted image
Sretno ti! LP

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 1:09:59   
Adana
Mozda bi ti mogao pomoci pojas za trudnice, ima ga kupiti u apotekama. ja sam bila lijena pa ga nikada nisam kupila, a dobar je narucito u poodmakloj trudnoci jer drzi stomak i podupire ledja...

A evo i link za temu o tome: http://www.ringeraja.ba/forum/Trudni%C4%8Dki_pojas/m_313293/tm.htm

< Poruku je uredio Adana -- 18.9.2009 1:12:06 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 1:18:36   
NUR
Mene su ledja također puno boljela (tj. krsta) i kukovi. Ujutro nisam mogla hodati bez da par minuta stojim držeći se za nešto. Uopće nisam mogla ležati na leđima. Doktorica mi je rekla da je taj bol normalan, jer mi je posteljica straga. I dan danas (4 godine nakon poroda) ostao mi je povremeni bol u kukovima.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 1:22:59   
mina23
mene boli u gornjem dijelu pa se spusti u doji dio pa u rebra nekako kao da mi neko cupa i vuce kicmu i rebra.
neznam dali da kupim trudnicki pojas , jer imam pregled tek 01.10 a do tada ce me ledja ubiti


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu NUR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 10:32:27   
mina23
evo i nocas su me ledja ubila koliko me je boljelo a termin kod doktora imam tek 01.10user posted image user posted image

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 16:17:57   
Anoniman
draga mina,
evo da te malo utjesim, i mene ti bole ledja hocu da svisnem... upravo na nacin kako si opisala... taj bol se pojacava sa cinjenicom da sam prije 2 godine slomila 2 rebra a beba me udara bas u njih, a druga stvar kad sam rodila malu princezu prije 5 i po godina, prilikom poroda mi je pukao ledjni misic pa me i to boli... a sama bol dolazi od povecanja kilaze, od opterecenja kicme, jer tvoje se tijelo naviklo na neku odredjenu kilazu i naviklo da kicmeni stub ima odredjeno opterecenje, a sada se svakim danom ta kilaza i to opterecenje povecava sa rastom bebe pa dolazi i do vecih i jacih bolova u kicmi... ne brini se previse, nego ako mozes sto vise odmaraj i kad sjedis obavezno stavljaj jastuk za ledja i gledaj da sto manje sjedis a vise ili da hodas ili da lezis.... izbjegavaj sjedenje... cmoka ti

(odgovor članu mina23)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 16:41:59   
Tidzi
Daga moja i ja sam imala problema sa tim. U prvoj trudnoci nije bilo toliko bolno, ko u drugoj. Htjela sam poluditi. Bilo je dana kad sam hodala cetveronoski. Dr. me slao na neke terapije, pa kako mi to nije nista pomoglo, morala sam ici khiropraktikeru. Ne znam kako se to kaze na nasem, ali to je onaj dr .sto ti rukama proba nariktati to gdje te boli. Nakon 3 terpije to mi je pomoglo. Meni su rekli da je to "normalno", (meni to nij normalno, ali eto...) jer mi je stomak bio preveliki, pa je to kao tesko za kicmu, a i bila sam puna vode.
Prosla je godina od drugog poroda, a mene to i dalje boli. Doduse ne kao u trudoci, ali boli, pogotovo kada se vise krecem ili vise radim.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.9.2009 16:57:16   
od 3.5.2008 u braku
drage i mene bole leđa,a tek 27.09 cu znati da li sam trudna,posto trebam tada dobiti(ne trebam),a imam i bolove oko pupka i pri dnu stomaka,pa vidjecemo

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.11.2009 11:01:52   
Mamica24
Drage moje, evo da ne pokrećem novu temu ovdje ću vas pitati.

Pored onih groznih grčeva u nogama koji me znaju probuditi naveče onako iz sna se dreknem koliko mogu jer me strašno zabole, interesuje me jel se vama dešava

da vas npr. boli ispod desnih rebara (desno od pupka) negdje oko jetre. Evo mene je jutros tako podkočilo da ne mogu da se napravim nikako da fino sjedem.

Jel to normalno??? Ja sam u 5 mjescu trudnoće?? Sad sam na poslu i kontam da popijem onaj Mg šumeću tabletu!!

Heelllppp user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu od 3.5.2008 u braku)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.11.2009 11:33:51   
BelmaOh
Mamice samo da ti kazem da se ne preporucuje magnezij sumeci vec imas onaj natural wealth magnezijum od 250mg koji je meni dr preporucio i to ja pijem 3 puta dnevno, nemam grceve, imam urednu stolicu i ne pucketaju mi zglobovi kao sto se desava nekim trudnicama. a i dobar je za omeksavanje kostiju.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.11.2009 11:39:37   
Happy
Ja sam pila od dietpharma sumeci mg, a imas i onaj cini mi se da je BIOdirekt, koji je u prahu i samo se saspe super je... Meni je ovaj sumeci bio OK; pije se jednom dnevno jer je preporucena dnevna doza 300 mg, a toliko u njemu ima i smijes ga slobodno pitiuser posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu BelmaOh)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.11.2009 12:47:59   
Mamica24
Imam ovaj dietfarmov Mg 500 evo sam ga razmutila da popijem

pa valjda ova potkočenost prođe ako se mišići malo opuste..

rekoše mi da to beba sebi pravi mjesto.. pa reko gdje ga pravi pod

rebrima hoće mi jetra iskočiti sa strane user posted image user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
18.11.2009 14:38:39   
Skvo RR
Samo slobodno dietpharm mg. Ja sam imala problem sa ukocenosti nogu i sa tim bolom pod "rebrima". Slobodno noge na jastuk i u povisen polozaj, da se lijepo cirkulacija uspostavi i opusti muskulatura nogu!!!

< Poruku je uredio skvo -- 18.11.2009 14:39:24 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
19.11.2009 11:32:25   
Mamica24
Čas me boli jedan kuku čas drugi i top ravo potkoči. malo su mi juče pomogle Mg.
Jutro su me čak prepone bolile pa sam pomislila
da nisam šta radila a da se ne sjećam user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 12:57:42   
Mamica24
Eh ovako.. Heeeelllppp!!!

ja sam 22 sedmica trudnoće pa može li mi neko reći da li treba da me plaše

blagi "bolovi" u donjem dijelu stomaka mada ne znam da li to nazvati bolom

jer nije nešto zbog čega bi se sad previjala od muka i sl???? Prvo su me bolili kukovi i rebra!

Sada se javlja  tupi neki čudni osjećaj nešto između blagoooog
bola i stezanja skroz u dnu stomaka!!

(ne znam kako da opišem)!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Al opet trebam li zbog tog ići doktoru???user posted image user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:18:32   
amela2208
tebi nema pomoci ..... salim se!!!
Ja sam danas usla u 30-tu nedjelju trudnoce, imam i imala sam iste probleme kao i ti. Doktori moji kazu da je to normalno kod nekih trudnica...eto mi smo znaci u istoj grupi :) ne bih da te plasim ali ako te pocnu boljet stidne kosti i prijepone tek tad ces imati frke. sretno pa se cujemo nekom drugom prilikom :)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:20:38   
amela2208
jos ovo : za svaki slucaj javi se doktoru ako si u mogucnosti.pozz

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:25:06   
amela2208
i ja isto pijem 3 puta dnevno magnezijum i jednom Fe gvozdje. Ali ni to mi ne pomaze, ako budes trebala da pijes gvozdje nemoj ni u kakvom slucaju da pijes tablete jer u uzasne vec imaju sirupi, a magnezijum je super :)

(odgovor članu BelmaOh)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:30:57   
delfin
amela2208, šta je ako bole stidne kosti' ja sam14-15 sedmica, i zna me nekad žignuti dole user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:36:19   
amela2208
mogu ti reci da je uzasan bol kad bole stidne kosti. Ja i dan danas ne mogu ko covjek niti da lezim niti da sjedim....uzas
ne bih voljela da vas plasim ali moji bolovi su uzas.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:39:59   
Mamica24
A beba se uzvrtila samo hlupa čim ja sjedem.. pa možda jei zbog tog al ipak ću ja

zbog ove šuhve otići malo kod Đuderije sutra ako se ovo nastavi.

Baš neki ružan osjećaj kontam da nije od mokraćnog mjehura

jer stalno idem u vc ne mogu da trpim ni sekunde!! 

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:45:02   
amela2208
na 2 l ispijene vode do 20-25 put je normalno da se ide u wc u roku od 24 h, ako izlazis vise od 20-25 puta trebas se obrait dr. İ meni je sve to cudno izgledalo na pocetku ali ovdasnjim doktorima je sve normalnouser posted image . Ja mozda imam srece sto mi je muz dr pa mogu vise stvari da ga pitamuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bolna ledja i krsta u trudnoci
23.11.2009 13:48:46   
Mamica24
user posted image  pa baš imaš sreće user posted image
nisam do sad brojala koliko puta idem al ću početi.


(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *