|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnički pojas
25.6.2009 14:51:59   
aida_db
Drage trudnice i mame!

Tražila sam ovu temu putem pretraživača, međutim pronašla sam samo neke postove provučene kroz neke druge teme i to mi nije bilo dovoljno informacija. Ako mi je tema promakla unaprijed se izvinjavam i molim za link postojeće.

Prošle sedmice sam bila na redovnom pregledu i doktorica mi je preporučila zbog bolova u leđima, posebno donjem dijelu, da pokušam sa trudničkim pojasom. Čak mi je rekla da će mi sasvim sigurno pomoći i preporučila konkretno Chicco. Obzirom da je dosta skup zanima me da li je stvarno baš taj najbolji jer ako stvarno jeste obavezno bi ga uzela. Gdje još mogu nabaviti pojas i nekog drugog kvalitetnog proizvođača, a da je možda bolji ili pristupačnije cijene? Inače, živim u Sarajevu pa molim sugrađanke za pomoć oko lokacija za kupovinu.

Dalje, zanimaju me vaša iskustva-koliko stvarno pomaže, naročito kod bolova u leđima, jer ne bi baš da ga nosim na visokim temperaturama ako neću imati neke velike koristi. Inače ne volim ništa što sputava ili puno steže na tijelu.

I da-iduće sedmice ulazim ako Bog da u 8. mjesec trudnoće, i stoma je već veliki!user posted image

Unaprijed hvala za svaku pomoć!

< Poruku je uredio aida_db -- 25.6.2009 14:52:39 >


_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnički pojas
25.6.2009 21:48:55   
Mlada ma
Ja sam nosila pojas za trudnice od 5 mjeseca trudnjoce i pomoglo mi je sto se tice bolova u ledjima.
Doktor mi nije preporucio koju marku da uzmen nego mi je rekao da ga samo kupim.Moj nije bio neki markirani ali je pomagao kostao je oko 30 km.
Nadam se da sam ti malo pomoglauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnički pojas
26.6.2009 11:50:50   
Minče
I meni je na proslom pregledu dok.preporucila pojas,inace sam na kraju sestog mjeseca,i isto kao Mladoj ma nije mi receno koji nego da kupim jer mi je bebica nisko glavicom okrenuta dole i imam bolove u ledjima konstantno...Pa mi rekla da kupim pojas i da sa njim mogu u setnju i da ce mi biti lakse...I ja sam kupila neki ne markirani i kosta je 25KM u apoteci...Pa nadam se da ce mi pomoci...

(odgovor članu Mlada ma)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnički pojas
26.6.2009 13:27:17   
aida_db
Hvala puno-naravno da ste mi pomogle! user posted image
Jer ako je vama koristio pojas vjerovatno će i meni za ove dosadne bolove u leđima. A meni je nešto pravo bilo glupo što insistira baš na chiccovom pojasu iako sam je pitala postoje li i neki drugi. Kao ona ne zna za druge i taj je odličan. A eto očito da postoje i drugi i ne sumnjam da su i ovi koje ste vi koristile odlični dok su vam pomogli. Raspitati ću se po apotekama-jer što da bezveze bacam pare ako nema potrebe. Baš mi nešto i nije bitno koje je marke ako služi svrsi...



_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnički pojas
26.6.2009 13:32:16   
kovrdjava
Ja imam taj pojas i jako sam ga puno platila, al ti ga mogu posuditi,jer akoBogda i ja namjeravam zatrudniti pa nikad se nezna da li ce mi trebat...jer sam s prvom trudnoćom bila jako rizična...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnički pojas
26.6.2009 13:36:25   
aida_db
Hvala ti puno-javim ti svakako ako zatreba.

A ja tebi želim od srca da zatrudniš što prije i imaš urednu trudnoću bez ikakvih tegoba!user posted image


_____________________________

Sine moj ljudi su surovi pa zato
prijatelje drži blizu, a neprijatelje još bliže!

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnički pojas
26.6.2009 13:40:03   
kovrdjava
Hvala ja sam ti tu na Otoci pa bujrum,ako ti zatreba svakako mi u ladici stoji...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu aida_db)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnički pojas
5.11.2009 22:36:02   
Nenci
Kako ste mi drage trudnice?
user posted image  Ja sam u 25.toj nedelji i od pre 7-8 dana poceli su problemi sa krstima i to skroz nisko. Ako sam na kaucu sa dignutim nogama nekad ne mogu da ustanem user posted image . Danas me i kad sam setala cijelo vrijeme bolilo. Znate li u kojoj apoteci u Sa ima taj pojas? Kupila bih ga ako pomaze.

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnički pojas
5.11.2009 23:33:34   
leona81
ja sam kupila najobicniji za 25 km koji perem u ves masini, u apoteci markale kod bh telecoma, preko puta pijace markale a mislim da ima svugdje...roze boje

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:14:10   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Nenci

Kako ste mi drage trudnice?
user posted image  Ja sam u 25.toj nedelji i od pre 7-8 dana poceli su problemi sa krstima i to skroz nisko. Ako sam na kaucu sa dignutim nogama nekad ne mogu da ustanem user posted image . Danas me i kad sam setala cijelo vrijeme bolilo. Znate li u kojoj apoteci u Sa ima taj pojas? Kupila bih ga ako pomaze.


Imas u apoteci u Mercatoru na socijalnom, roze je boje na cicak, jako dobar. Ja sam imala i chiccov ali me je jako nervirao, jer me je nekako previse stezao (iako u chicco imas pojaseve po brojevima, ali to nista ne znaci jer sam ja uzela najveci broj, ali me je opet nervirao).

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:19:30   
lilix
i ja imam ovaj rozi na čičak, možda je isti, kupila sam ga u apoteci gje se prodaje med.oprema i specijalna pomagala u ulici Kralja Tomislava, ne mogu se sjetiti kako se zove apoteka, al ne možeš  je fulati... meni je ovaj pojas bio super

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:23:15   
malena131
Drage trudnice, zna li neko jel steti taj pojas razvoju bebe? Ja nosim blizance pa kontam ionako imaju malo prostora jos da ih stegnem pojasom user posted image ... A u 27. sam nedelji i pocela su me ledjea boljeti...

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:27:20   
lilix
ne bih rekla da šteti, ja sam i prvu, a nažalost i ovu trudnoću imala problema sa kontrakcijama, nisam smjela ništa usko preko stomaka, ali sam morala nositi taj pojas to mi je baš bilo naglašeno, i skidati ga samo naveče kad idem na spavanje iako sam većinu vremena i danju provela ležeći
ali u svakom slučaju bolje ti je razgovarati sa svojim ginekologom pa šta ti on savjetuje


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:31:40   
Nellica
I ja sam počela nositi pojas kada su mi rekli da  je beba nisko i meni prija nekako mi fino čuva trbuh. i moj je roze na čičak i bio je 25 km, sasvim sam zadovoljna, a sad zasto ti dr. preporučuje chicco koji je sigurno 17-ak KM user posted image  bas bezveze.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:37:43   
lilith
ma nije stetan,ja sam ga nosila u trudnoci jer je user posted image bila nisko po preporuci dr.samo ga skidala kad spavam,ali ipak pitaj  svoju dr...za ledja ti moze pomoci joga

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:47:00   
Happy
Ja sam isto cula danije stetan, ne znam sto bi bio.... Moja drugarica ga je nosila i kaze da jesuuupppeerrr... Ja se evo kanim da odem do nje da ga malo posudimuser posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnički pojas
6.11.2009 10:52:37   
malena131
Ma necu kupovati prije nego sto dr ne pitam, strpicu se do kontrole. A bas mi treba nesto za ledja, jer cu bii sigurno jos puno teza...

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnički pojas
7.11.2009 14:54:51   
Nenci
hvala ti skvo na informaciji
sad me opet ne boli al ako opet uhvati odoh odmah na socijalno da kupim
uhhh

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnički pojas
7.11.2009 14:56:56   
Nenci
hvala leona, ma da, ne bih ni kupovala neki skupi

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnički pojas
14.1.2010 10:43:25   
yiayia
Evo ja sam tek usla u 7 mjesec. trbuh mi je jako naprijed (kazu mi da s leđa izgledam kao da ni nisam trudna) pa je to vjerovatno i razlog sto mi je toliko opterecenje na leđima. Ovo mi je druga trudnoca. U prvoj nisam imala nikakvih problema, stomak je bio isto samo naprijed, radila sam do 14 dana pred porod, vozila se autom na posao svaki dan (oko 40km u oba smjera), cak se puno i udebljala (oko 20-25kg), porod prosao bez problema, poslije se osjecala tako dobro da sam "ustala" gotovo isti dan po dolasku iz rodilista...Idila...
Ova trudnoca: NI BLIZU!!!
U petom mjesecu ginekologinja mi je rekla da nosim jako niskouser posted image , pitala boli li me, ali tada nisam imala nikakvih tegoba.
Prvo su se javili bolovi u pubicnoj kosti, pa ako dugo stojim (a posao mi je takav da moram stojati) i u zdjelici, donji dio leđa...
Uz sve to pojavila mi se i nekaka "kila", blagi otok u gornjem dijelu stomaka (ispod rebara), na pogled neprimjetan, ali itekako bolan (pecka, svrbi, kao da mi neko silom rasteze taj dio koze). Imala sam to i u prvoj trudnoci, ali mnogo manje. Ginekolog mi rekao da cemo to rijesiti poslije poroda, ali se nakon poroda potpuno povuklo i nisam vise o tome ni razmisljala.U drugoj trudnoci se javili i ranije i vece!
Mama mi je savjetovala da popijem nesto za bolove, ali ne volim piti ista tjekom trudnoce (izbjegavam pretjerano cak i vitaminske tablete - radije vitamine uzimam kroz hranu), a i moj ginekolog ima slican stav. Par puta sam popustila, uzela voltaren ili paracetamol, ali je slabo pomagalo (sat-dva i bol se vrati), ni kreme nisu od neka koristi.
Bilo je dobro dok je bol nestajala ako se dobro odmorim (ujutro sam ustajala kao nova), ali ulaskom u trece tromjesecje budila sam se sa samo ublazenim bolovima.
I sama sebi, a i svima oko sebe zvucim ko neka cvildreta, cak mi ne vjeruju da nesto "ne mogu" narocito nakon prve trudnoce u kojoj sam se osjecaka "ko od brda odvaljena", a i inace sam po naravi takva da nikad ne kukam zbog bolova isl., ali ta stalna bol ometala me i u poslu i u kucanskim poslovima, pa sam cak razmisljala da odem na prijevremeno bolovanje (iako si to bas i ne mogu priustiti-ali zdravlje je najbitnije).
Cula sam za pojas. Kupila ga. Jos necu da ga hvalim, osjetila sam olaksanje cim sam ga stavila, kao da je podignuo teret.  Smanjuje pritisak na mokracni mjehur, ne osjecam se "rastegnuto ko zvaka" u podrucju izmedu trbuha i rebara, a beba se normalno mrda, pa se nadam da joj ne smeta...
Nosit cu ga neko vrijeme pa cu javiti pomaze li uistinu-ako izdrzi moj tempo i pomogne - onda stvarno moze pomoci svkome!
Nadam se da cu s njime lakse i ugodnije provesti ova dva i pol, tri mjeseca, a onda jedva cekam da sa svojim trogodisnjakom i novom bebom ponovo uzivam u igri i svkodnevnim stvarima!

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudnički pojas
21.1.2010 10:54:47   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hannah

Pozdrav svima,

Je li neko slučajno zna gdje se u Sarajevu mogu kupiti neki steznici/pojasevi za trudnice? Nisam sigurna ni kako izgledaju, jeli to ono kao gaće pa gore iznad još metar gaća do za vrat, ili je samo pojas?



IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Draga moja imaš kupiti u Chiccu, katastrofa skupo prije dvije godine su bile 80 i kusur km-ova. I naravno riječ je o jednim gaćama, a meni trebaju dnevno dvoje...aha šta ima?


Iskreno mislim da je glupost...ali svako zna svoje.


IZVORNA PORUKA: Hannah

Pa nije da proizvodim gluposti, nego je na preporuku doktora, radi bolova u donjem dijelu leđa, i skraćenog cerviksa user posted image


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ne, ne, ne...nisam mislila ništa loše...nego lično smatram da su ti steznicu beze....naš kvalitet se ne može mjeriti sa našim potrebama...jer poslije 10 pranja to više nema svoju upotrebnu vrijednost.

Meni je takođe doco zbog rizične trudnoće, preuranjene kontrakcije, i niska trudnoća, preporučio, ali nje rekao da je pod moranje, da nosim navedene steznike.

Međutim trudnoća na +35 stepeni, uz kritičnu kožu, sa stomakom u plastičnim do zuba, gaćama...niije mi se učinilo baš kao super izbor.

A napominjem da sam kao svoj izbor prevencije navedene rizične trudnoće: manje stresa, mnogo odmora, lgana šetnja, i .... ležaja u krevetu sa knjigom u rukama.


IZVORNA PORUKA: Hannah

Gledala sam na netu da ima i posebno pojasa u formi steznika koji se dakle ne moraju tako često prati, a ako će mi olakšati hodanje i bolove u preponama, kukovima, leđima, onda bolje da on nosi dio težine.
Vidjela sam i "gaćice" ali mislim da su prilično beskorisne.



IZVORNA PORUKA: travnicanka

hej hanah!!!

Ja sam imala u obje trudnoce problema s tim.Uzasno me je boljela trticna kost,i na preporuku moje babice ja sam kupila pojas.Vezao se samo ispod stomaka,gotovo pa preko kukova....to je jako elastican materijal stegne jako dobro pa bol ublazi.Meni je pomogao.
Ja ne zivim u bosni pa neznam gdje mozes kupiti ali vjerovatno ces naci negdje.Ja sam svoj kupila ovdje u apoteci.Pogledaj i ti u malo bolje opremljenim apotekama.
Pozdravljam te puno!!!!


IZVORNA PORUKA: Hannah

Hvala na odgovoru, drago mi je kad čujem da pomaže user posted image
U 6. sam mjesecu a već mi je ponekad jako teško hodati i sjediti. Maloprije sam baš gledala u apoteci i našla sam jedan ovakav kako si opisala. Još ću pogledati u chicco-u, pa onda najvjerovatnije uzmem ovaj.



IZVORNA PORUKA: travnicanka

Spas je vjeruj mi....stegne kosti i pravo umanji bol.
Sto trudnoca vise odmice,beba ja krupnija i vise se kosti sire,i bol je sve veci....tako da je najbolje da ga vec sad kupis i pomalo pocnes stavljati kad se kreces i puno hodas.
Praktican je i ne primjeti se ispod majice,a i kad se vidi sta ima veze.
Pusica!



IZVORNA PORUKA: leptiric

ja sam taj pojas vidjela u prodavnici uz apoteku na ilidži (apoteke sarajevo).  u imeniku sigurno imaju broj telefona pa probaj nazvati. sretno


IZVORNA PORUKA: Gigana

eh ovako, ja sam sebi kupila pojas za trudnice u Eurofarmovoj apoteci u velikom Merkatoru
Koštao je 73 KM, koliko me sjećanje služi, i isplatio mi se do posljednje pare. 

Pojas je u obliku kaiša, s tim da ima dio elastičnog platna koji dođe preko stomaka, a ispod je čvršće platno koje se na čičak stegne na leđima, a ide ispod stomaka.  Bijele je boje, izrazito kvalitetnog materijala i mene je spasio.  Leđa me više nisu boljela, jednostavno, pojas mi je davao podršku tamo gdje mi je i trebala, a to je ispod stomaka.  Ovo je bila jedna od boljih stvari koje sam kupila, a pisala sam o njemu i na vom forumu, na nekoj staroj temi. 


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

steznik za trudnice imas kupiti u apotekama..
ja sam ga nabavila u eurofarmovoj apoteci (Merkator)...onaj jeftiniji jer mi je to savjetovala apotekaraka .. kaze, isto je to samo razlicita marka diktira razlicitu cjenu... kostao je oko 30 km... i zaista mi je mnogo pomogao...

evo fotka

user posted image


IZVORNA PORUKA: taze_mlada

kupila sam juce u eurofarmovoj apoteci kod merkatora, cini mi se da je isti kao ovaj gore sto je postavila Visnja RR, jutros sam ga stavila prvi put, pa cemo da vidimo hoce li ublaizit blage patnje....28. sam sedmica i juce kako spomenuh doktoru da inace imam krivu kicmu rekao je da je to vazno... moguce da su mi bolobvi i od toga ....


IZVORNA PORUKA: miracle

ja sam upravo kupila ovaj pojas kao kod višnje...trenutno košta 25 KM ,apoteka eurofarm mercator

imaju neki od 45KM i ovi od Anite 70 i kusur KM...al mislim da ni ovom ništa me fali..čak su mi oni drugi komplikovaniji....ima neki kaiš,pa čičak itd...ovaj mi je baš jednostavan

hvala višnjauser posted image






_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu yiayia)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudnički pojas
21.1.2010 17:23:29   
Nenci
Ja sam kupila ovaj od 25km u merkatoru u apoteci, ma cim sam ga stavila osjetila sam olaksanje. Bas pruza potporu i manje je opterecenje kicme. Ne nosim ga stalno nego kad se osjetim onako teska sva onda ga stavim. I ja ga stavim preko potkosulje posto imam osjetljivu kozu.

< Poruku je uredio Nenci -- 21.1.2010 17:24:05 >


_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trudnički pojas
8.2.2010 17:54:29   
yiayia
Evo, nosim vec gotovo mjesec dana. Nosim ga samo na poslu ili kad radim kucanske poslove i dobar mi je! Manje me bole kosti karlice i leđa... 

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trudnički pojas
9.2.2010 6:14:55   
Anoniman
I ja nosim pojas, po preporuci ginekologa, evo vec 2 mjeseca. Nosim ga kad sam dugo na nogama...

(odgovor članu yiayia)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trudnički pojas
9.2.2010 14:16:35   
sara.at
a od kojeg mjeseca bi se mogao nositi pojas?
Prije me bas i nije intresovao pojas al sad vec u 14sedmici osjetim blage bolove u ledjima
a stomaka vec ima za skoro 5mj....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *