|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Caj od timjana
11.8.2008 13:19:39   
Ivona
Drage moje,

obzirom da moja bebaca hropti i nikako ne moze da izbaci slajm,dr. nam je savjetovala HIPP caj od timjana.On bi kao trebao razblaziti slajm.
Nigdje nisam mogla naci taj caj.Na internetu sam trazila i vidjela da ga HiPP u svom asortimanu uopste nema.

Znate li mozda za neki drugi caj od timjana,koji je prilagodjen bebama (moza je dr. pogrijesila proizvodjaca)?
Ili se mozda radi o nekom drugom nazivu biljcice?user posted image

P.S.:Meni su savjetovali da bebi do 3 mjeseca dajem samo caj od komoraca,jer je kamilica kao tesko probavljiva user posted image
Sta vi dajete svojim bebama?Caj od komoraca i/ili kamilice?

Hvala!user posted image



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:25:05   
nely
Draga ivona bas mi zao bebice...bice valjda bolje...
neznam za taj caj ..a ja svom dajem komorac,ne kamilicu..mada sam bila u dilemi,kazu da instant cajevi nisu bas najzdraviji,ali ja ga ipak dajem,i edvin ga bas voli.

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:33:32   
Ivona
Nely,dok sam ja trazila taj caj,Seleni se popravilo stanjeuser posted image .
Danas puno manje hropti i cini mi se da ce napokon biti dobro.user posted image user posted image user posted image  Ipak,voljela bih znati o kakvom se caju radi...

I ja sam njoj do neki dan davala samo komorac.Pedijatrica mi je rekla da joj mogu slobodno davati i kamilicu.
Otkako pije kamilicu,ima bolju stolicu.
Prije je kakila jednom ili nijednom dnevno i bila  joj je prilicno tvrda stolica,a sada kaki svaki dan po 2 puta i bas ima onu finu zlatno-zutu,zrnastu stolicu user posted image

Eh,mene sada zanima da li da joj dajem i komorac i kamilicu ili samo kamilicu?user posted image

Znam da instant cajevi nisu najzdraviji,ali su ipak prilagodjeni bebama.
Mi,mame nedojilje(nazalost),moramo pojiti svoje user posted image

Pozdrav!user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:34:20   
jupajdi
Ja od čajeva nisam ništa davala, samo je dojim. Ja pijem čaj od komorača.
A što se tiče hroptanja i šlajma, najbolje ti je da skuhaš kamilicu i malo je posoliš. Onda joj staviš po dvije- tri kapi u svaku nosnicu i onda ćeš lakše izvući pumpicom taj šlajm. A čula sam da je najbolja silikonska Chicova pumica.
Osim posoljene kamilice dobar je i čaj od bijelog šljeza, isto u nosnicu da stavljaš, a starije dijete to i pije.
Za timijan nisam čula user posted image .
Nadam se da sam pomogla. Biće to dobro. user posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:40:18   
Ivona
Vec smo joj par puta ukapali posoljenu kamilicu,ali nismo nista uspjeli izvuci.Imamo tu chicco pumpicu.
Sljez se ne bih usudila ukapati,jer je jos premalena.

Bris nosa je pokazao Stafilococus Aureus,ali dr. kaze da svi imamo tu bakterijicu u nosu i da ona moze prouzrokovati probleme samo ako je prisutna u velikim kolicinama.
Navodno je ne treba nicim tretirati user posted image  Kako biti siguran da kod nje nije prisutna u vecim kolicinama?user posted image

Hvala za odgovor!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:40:29   
mukica
Meni je neki dan bila patronazna sestra i kaze slobodno dva do tri puta dnevno daj mu caj i od komoraca i kamilice.
Tako da ja razgodim dva puta komorac jednom kamilicu, neki dan je pio samo kamilicu i stolica mu je bila tvrda sto nemam pojma

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:48:12   
haida
Ivonice i ja sam davala čajeve i od komorača i od kamilice....nije joj ništa škodilo....

Za bolje iskašljavanje ja bi ti preporučila čaj od zove jer je on najbolji za disajne organe i brzo pročisti disajne puteve.....super za iskašljavanje...

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 13:56:38   
ElmaB


Draga Ivona!

Taj caj sto ti je dr savjetovala, mozes kupiti u apoteci. Nije u pitanju proizvodjac, nego ga oni pakuju u kesice od po 100 grama. A, sto se tice caja od kamilice i komoraca, ja sam svojoj djeci davala od rodjenje. Blizancima ga jos uvjek dajem i super ga podnose!

Pozdrav!

P.S. Mislim da nalazu pise u kojoj je kolicini bakterija prisutna. Inace bi ti dr odredila terapiju. Ne sekiraj!


< Poruku je uredio ElmaB -- 11.8.2008 13:57:55 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 14:00:22   
Ivona
A je li prilagodjen taj caj bebama ili?user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 14:05:17   
ElmaB
To ne znam. Ako ti je dr rekla da ga mozes koristiti, onda ona zna. Znam da nema posebno namijenjen bebama. Mozda, da se ima kupiti Milupin ili od nekog drugog proizvodjaca koji u svom sastavu ima timjana, ali cisti znam samo da ima u apotekama. Razgovaraj jos jednom sa dr ili apotekarkom, pa vidi. Mada mislim, da ce to samo proci. S obzirom da nema odredjenu terapiju, znaci da bakterija nije puno se prosirila, hvala Bogu!

Ljubi curu i pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 14:06:40   
Emina*
Ivona, caj od timjana je caj od majcine dusice,
(thymus vulgaris je majcina dusica, bosiljak, timas, timijan),
to su nasi narodni nazivi tako da znas, a ako ne nadjes, mozes koristiti i one obicne kupovne koje i mi pijemo, samo kupi onaj najskuplji, ne znam, tipa milford ili teekane...
Pusica user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 11.8.2008 14:10:48 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 14:11:48   
ElmaB
E, pa super, onda kupi Milfordov, kako ti kaze Eminica, on je najbolji. Mislim da ima cak i u cvijetu. U filteru i ja koristim!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 14:56:15   
Ivona
Elma B,Eminice,...hvala vam na odgovorima i pomoci user posted image

Ja cu u svakom slucaju provjeriti sa dr. da li ona sada uopste treba taj caj.Nekako mi se ne da experimentisati i davati joj caj za odrasle.

Nazalost,nikada se ne mogu osloniti na radnike u apotekama,jer znam da masa njih nije kvalifikovana za posao koji obavljaju.
Zato imam nasu LejluShuser posted image .Ona je magistrica farmacije.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Caj od timjana
11.8.2008 22:10:30   
mamin sin
Draga Ivona, slobodno joj nakapaj i sljez u nos, meni je patronazna rekla od rodjenja radi redovnog vlazenja sluznice, jer je bila zima i centralno grijanje, da mogu kapati mjesavinu kamilice i korijena bijelog sljeza. A ped. mi je rekla da posoljena kamilica zaustavlja hunjavicu...A ako je slabije prohodan nosic probajte sa malenim komadicem, bogdicom, putera u svaku nosnicu...Isprobano, pomaze.user posted image

Radije uzmi majcinu dusicu u biljnoj apoteci u cvijetu nego u filter vrecicama...

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Caj od timjana
20.8.2008 22:20:11   
kana
da ,daaaa to je majcina dusica ili ti cubrauser posted image i meni je to rekla
nisam mu davala ..jos..

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *