|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:23:24   
Suzana
Drage moje,

Sa nadom da će na RR u budućnosti biti sve više mama dvojki (nas par smo se baš lijepo družile u trudnoći) a ujedno i ponukana ružnim postovima na temi koja je sada zaključana, našla sam interesantnu stranicu i želim je podijeliti sa svima vama.
Sigurna sam da ova stranica može dati ohrabrenje svim mamama koje očekuju svoju bebu, i otjerati sve nedoumice i strahove o tome hoće li moći dojiti ili ne!


http://www.doubleblessings.com/servlet/Page?template=testimonials

Veliki pozdrav za sve!


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:31:47   
Anoniman
nakon što sam podojila svoju djevojčicu u društvu jedne gospođe, ona mi je rekla bez da sam joj se obratila kao možeš ti dojiti bebu, moja snaha radi i ima bebu. A snaha bila godinu na porodiljskom.user posted image
Tada sam joj rekla" Gospođo, ja poznajem ženu koja se šest mjeseci poslije poroda vratila na posao pa je dojila, i to zamislite, BLIZANCE!"
Ovdje sam mislila na tebe suzi, znam te samo preko foruma, ali si divan i to predivan primjer i dokaz da sve se može kad se hoće.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:34:14   
dady
Joj ovo je super!!! Ja kad sam ostala trudna molila sam Boga da budu blizanci! Što se nije ostvarilo ,al nemora značiti da neće drugi put!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:35:36   
Anoniman
user posted image


so sweeeeeet, ovo ti je trebao biti avatar!user posted image

(odgovor članu dady)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:36:07   
Suzana
Mila moja, hvala ti, i ti si meni divna. user posted image
Drago mi je da sam nekome pozitivan primjer jer to i jeste dobro, ali mi nije bila namjera postaviti ovu temu da bih uzdizala sebe, nego mislim da zaista mama koja rodi jednu bebu, pa ima opštepoznate strahove oko dojenja, može dobiti ohrabrenje kada vidi da postoje žene koje doje ne jedno, nego dvoje.
Hvala ti Shee! I nadam se da će se opet desiti prilika da se upoznamo, obzirom da smo se mimoišle na onom skupu. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:40:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Suzana

Mila moja, hvala ti, i ti si meni divna. user posted image
Drago mi je da sam nekome pozitivan primjer jer to i jeste dobro, ali mi nije bila namjera postaviti ovu temu da bih uzdizala sebe, nego mislim da zaista mama koja rodi jednu bebu, pa ima opštepoznate strahove oko dojenja, može dobiti ohrabrenje kada vidi da postoje žene koje doje ne jedno, nego dvoje.
Hvala ti Shee! I nadam se da će se opet desiti prilika da se upoznamo, obzirom da smo se mimoišle na onom skupu. user posted image



ma naravno da je tvoja namjera ovdje jasna!
možda te nekad glava zaboli od naših hvalospjeva, ali vjeruj mi zaslužila si!user posted image
Nadam se da se vidimo što prije.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:40:09   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Shee

user posted image


so sweeeeeet, ovo ti je trebao biti avatar!user posted image



Da ne bude zabune, ja NIKADA nisam ovako dojila svoje dečke, uvijek jedan, pa drugi. user posted image Meni je ovo definitivno izgledalo kao mission impossible!
user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 13:44:27   
Anoniman
ma ovo je poza za fotkanje.:)
a to i duže traje kad doje pojedinačno, ali zato svaki ima posebno vrijeme sa mamom.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 15:19:15   
bebbe RR
Suzana i Shee, sjećam se dobro svoje neke krajnje mizerne faze početkom januara kada je Emi bilo malo više od mjesec dana, i kada smo se vratili iz Damaska u Sloveniju... Silno sam je željela dojiti, a dojke su me idalje silno boljele, a, kako sam joj od početka dodavala izmuženo mlijeko na flašicu, već sam bila jako blizu da pređem na nadohranu, što bi, jasno, polako potisnulo bolne sike iz upotrebe. A još sam i dobila menstruaciju i negdje u glavi sam imala čudnu informaciju da to znači da nemam dovoljno mlijeka.
I onda sam sjedila tako jednog mizernog jutra i isčitavala postove o dojenju. Bilo je puno mama koje su mi pomogle i dale podršku poput Amrino, Boogy Woogy i slično, i svima sam zahvalna, to često kažem, ali, dobro se sjećam da mi je Shee rekla da su i nju bradavice boljela 2,5 mjeseca, pa da je prošlo, te tvojih postova o dojenju blizanaca.
I tako sam se ja sabrala i skontala da to što me bradavice nisu boljela "samo par dana" nije nenormalno, te da, ako tamo neka hrabra mama doji dva dječaka i ne žali se, mogu, valjda i sama izdržati...
Eto tako ste vi pomogle da se mi evo skoro devet mjeseci uspješno dojimo! I hvala vam!
P.S. I bradavice su me fakat boljele 2,5 mjeseca, ali preživjela sam.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 16:39:55   
Visnja RR
Mamama blizanaca skidam kapu...
Kad sam se ja porodila  u mojoj sobi je dva dana bila jedna mama koja je rodila dvojke... Boze kolko se ona jadna napatila jer ...sestra dodje pokaze kako da doji oboje zajedno i ode... a ona cim ova ode se spetlja i jedno ispusti bradavicu i place a ovo drugo doji a ona pokusavajuci da i drugo "konetkuje na siku" ispusti sa sike i ovo prvo... jadnica samo je plakala i imala jaaaako visok pritisak zbog sekiracije pa su joj davali tablete za pritisak...user posted image
ja joj na zalost nisam mogla pomoci jer sam bila prikovana za krevet...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje blizanaca
19.8.2009 19:07:45   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: Shee

IZVORNA PORUKA: Suzana

Mila moja, hvala ti, i ti si meni divna. user posted image
Drago mi je da sam nekome pozitivan primjer jer to i jeste dobro, ali mi nije bila namjera postaviti ovu temu da bih uzdizala sebe, nego mislim da zaista mama koja rodi jednu bebu, pa ima opštepoznate strahove oko dojenja, može dobiti ohrabrenje kada vidi da postoje žene koje doje ne jedno, nego dvoje.
Hvala ti Shee! I nadam se da će se opet desiti prilika da se upoznamo, obzirom da smo se mimoišle na onom skupu. user posted image



ma naravno da je tvoja namjera ovdje jasna!
možda te nekad glava zaboli od naših hvalospjeva, ali vjeruj mi zaslužila si!user posted image
Nadam se da se vidimo što prije.


mama herojuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje blizanaca
20.8.2009 18:55:52   
Crazy little thing
Mene blizanci fasciniraju, i zbilja bih voljela imati ih jednog dana.. I dojiti oboje. prekrasno. Suzana, svaka čast, i nadam se da će ih biti još takvih. I priznat ću ti da sam te se sjetila par puta kad smo imali poteškoća s dojenjem. :)

I još jedna zanimljivost. Mama trojki koja je bila sa monom u bolnici dojila ih je. dvoje dojila za trećeg izdajala jer je bio u inkubatoru. naravno, bila je liječnica pa joj je vjerovatno bilo jasno i koliko je to bitno a i nije bilo straha da "nema dovoljno"


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje blizanaca
21.8.2009 10:29:43   
Suzana
E Crazy little thing, baš mi je drago.
Iskreno, pored toga što sam ja sretna i ponosna zbog ovog, za mene potpuno prirodnog i normalnog "poduhvata", sretna sam da se npr. novopečene mame kao ti sjete eto mene što im da elana i snage da se izbore sa problemima i da same sebi kažu "ma kad je ona mogla dvoje, mogu i ja ovo moje jedno" hihihi. user posted image


Višnja, hvala. Baš mi je bezveze ta sestra... Meni sestre na Koševu nisu ni pokušale pokazati da dojim obje bebe istovremeno. Dok su tako male mislim da je nemoguće, a pogotovo žena koja je prvi put majka i koja na početku nema pojma o tehnici dojenja...

bebbe, Lulu thx - sve smo mi heroji.
user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje blizanaca
21.8.2009 12:01:13   
baby
IZVORNA PORUKA: Shee

user posted image


Ovo je bas divno vidjet , ja sam svoje djecake dojila 3 mjeseca al nikad nisam uspjela ovako dojit jer nisam imala ovako velike sike ,ja sam takodje pojedinacno dojila jedan jednu siku pa drugi drugu  siku . I jako sam ponosna sto sam uspjela da dojim pa makar to bilo i tako malo .


so sweeeeeet, ovo ti je trebao biti avatar!user posted image



_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje blizanaca
22.8.2009 16:19:28   
dana3
Nemam blizance,vec jednog majog sincica i vise ne smijem ni da pomisljam na trudnocu zbog dijabetesa.Dojila sam ga 9 mjeseci.Nije uopste vazno da li ce se dijete zasititi od majcinog mlijeka i da li ga ima dovoljno vec je vazno da ga pije,doji pa koliko -toliko.Ja sam kombinirala flasicu(tacnije casicu)i dojenje pa smo prezivjeli.
6.mjeseci brzo prodje-patnj,bolivi,muke sve se to zaboravi kad se bebe pocnu smijati na nas.
Suzana,  ti se primjer tome da se blizanci mogu dojiti.Nema boljeg izvora informacija od tebe:Ponudila si se i da ces dati savjete.Svim buducim duplim mamama evo prilike da se informisu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje blizanaca
13.9.2009 15:06:17   
Azure
Evo pronasla sam jednu stranicu za duple trudnice.
http://blizanci.forumn.net/

I evo pokusacu ubaciti zanimljivu slicicu.

http:////blizanci.forumn.net/kutak-za-trudnice-f8/polozaji-za-dojenje-blizanaca-t173.htm

Joj nisam se bas ustelila kao sve vi da ubacujem i slibe. Epokusacu par puta ne zamjerite ako se ponovim ili ne ispadne ok.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje blizanaca
13.9.2009 15:07:44   
ElmaB

user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje blizanaca
13.9.2009 16:08:54   
Azure
E to Elma bas ti hvala user posted image user posted image user posted image . Ma nisam bas skontala postavljanje slikauser posted image . Tek sam neki dan i avatar stavila. Nisam se nesto posebno ni trudila. Samo se javnem na brzaka. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje blizanaca
14.9.2009 16:45:53   
Suzana
Ja se divim ženama koje su uspjele istovremeno dojiti blizance - mislim... kako ih uzmu, mora im neko prinijeti drugu bebu... Komplikovano.
Lakše je jedno po jedno, govorim iz iskustva. user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *