|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i gripa
18.3.2009 16:25:06   
Suzana
Napisala post i sve mi se izbrisalo, poludila sam, svakako jedva gledam na oci...

Zene, bolesna sam, imam gripu vjerovatno (da li ima nekih virusa i epidemija??), od sinoc sam ko prebijena macka, evo 38 stepeni temperatura.

Sta da radim, dojim kao sto znate, znam da smijem popiti Paracetamol, imate li kakvih savjeta kako da djecu zastitim, strah me je, izbjegavam evo kontakt sa njima, ali moram ih dojiti.
Sta jos smijemo pored Paracetamola?

Hvala vam svima na odgovorima.

Veliki pozdrav.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 16:29:50   
sanja.sa
Suzana bas mi je zaouser posted image , nadam se da ce brzo proci...

ja sam u januaru bila bolesna, isto temperatura 38, nos curio u potocima, kasljanje... ma uzas. meni je pedijatrica rekla samo paracetamol, punoooo tecnosti i da nosim hirursku masku za lice da ne pusem u bebu.
jeste da je grozno imati cijeli dan masku na licu, ali nama je pomoglouser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 16:31:15   
Okarica
Draga Suzana, imala sam istu situaciju prije dva mjeseca, čak sam i do hitne stigla. Dr. mi je rekla da mogu dojiti ali da stavim masku. Iris je hvala Bogu sve dobro podnijela. Važno ti je da skineš temperaturu. Želim ti što brži oporavak!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 16:32:00   
Okarica
Nisam vidjela da je Sanja već odgovorila. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 16:32:40   
Adana
Ako imas problema sa kasljem i sl. ja sam koristila (dok sam trudna bila) majcinu dusicu, bijeli sljez, zalfiju za ispiranje grla, uspinovani secer sa mlijekom, koristila sam i neke drazeje na biljnoj bazi Isla ili tako nekako. I kapi za nos Aqua M. i Benil (uvece po kapljicu samo).
A kada sam imala temp. tusirala sam se hladnijom vodom malo cesce, pila Paracetamol, stavljala obloge na noge od svega i svacega (jer nisam u pocetku htjela piti Paracetamol:))
Mozes i po casu limunade ili cijedjene narandje, kiwi, radi vit C.
A kako zastititi djecu, pa... :) peri ruke dosta, nemoj ih puno po rukama, koristi masku kada si sa njima, ako imaju svoju sobicu ili ti svoju izoluj se/ih. Nema garancije da ce pomoci i da se nece razboliti, ali vrijedi pokusati.
Sretno u svakom slucaju, i zelim ti brzo ozdravljenje!!!

< Poruku je uredio Adana -- 18.3.2009 16:33:43 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 18:00:14   
emina_h
Suzana uh sve me strefilo prosle sedmice,tri dana nisam mogla ustati iz kreveta,temperatura,kasalj,nemoc ma katastrofa.
A bebica tri mjeseca,doji.Ja sam uzela Paracetamol ali nazalost meni nije nista pomogao.Malo se prenijelo i na malenog,kihao je i malo je nosic curio ali je spontano proslo.Samo smo nosic cistili.
Hvala Bogu proslo,a lijekovi definitivno nam nisu pomogli.
Samo sto ise cajeva,vitamina i to je to.Zelim ti brz oporavak.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 21:07:48   
boogy woogy
Suzana, bas mi je zao sto si se razbolila ali evo jedna dobra vijest. Dojenje Maka i Edija je njima poput vakcine. Oni tvoju gripu nece ni osjetiti ili ako im nesto i preneses to ce sigurno biti u puno blazem obliku. Na kraju krajeva ti si im vec prenjela klice i antitjela u periodu inkubacije virusa kad se jos simptomi gripe nisu manifestovali kod tebe. Poslusaj savjete ostalih forumasica i naoruzaj se strpljenjem jer i sama znas da ce proci.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i gripa
18.3.2009 21:24:05   
Blue rose RR
Suzana žao mi je što te zadesila gripa, i nadam se da će bebice biti dobro, a sa njima zajedno i ti.
Nisam sigurna, s obzirom da dojiš, da li smiješ piti sirup, koji sam ja počela koristiti u posljednjoj gripi, a zove se Alpenkraft, i fenomenalan je za kašalj (sa kojim ja kuburim godinama) i uopšte disajne puteve.
Možda da u apoteci pitaš stručno osoblje, ili svog doktora.





_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i gripa
19.3.2009 12:44:59   
Suzana
Divne zene sanja.sa, Okarica, Adana, emina_h, boogy woogy i MaryamAmina! user posted image

Puno hvala na vasim odgovorima, savjetima i svemu ostalom.
Danas se bolje osjecam, pa se nadam se da je ovo "brzoprolazno".
Nisam pila Paracetamol, jer mi je najvisa temperatura bila 37,9...
Javim se.

Puno pozdrava.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i gripa
20.3.2009 11:47:14   
hanabanana
Slobodno uzmi Tylolhot, ja sam dva puta uzimala i normalno dojila. Malenoj nikada nije prešlo. Sretno.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i gripa
20.3.2009 12:50:26   
Suzana
Hanabanana,

Hvala za savjet, svi hvale taj Tylol Hot, pa mogla bih probati jer mi je jutros preslo na nos, ali nemam temperaturu sto je dobro.
Ma proci ce i ovo, lako je meni za mene, neka su djecaci dobro.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i gripa
20.3.2009 12:56:20   
idana_85
ja sam pila aspirin c, jer mi je bilo bas prigustilo,a na malenog nije ostavilo nikakve posljedice,pa cak ni onu uspavanost sto kazu....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i gripa
20.3.2009 13:10:29   
Amrino
aspirin i andol- ni slucajno! Da me ubijes ne znam zbog cega ali sam to citala na 100 mjesta i tako su mi i pedijatri rekli. Ac....neka kiselina koja se u njima nalazi moze biji jako opasna. Ne znam do koje godine djeca ne smiju da ih piju a trudnice i dojilje ni slucajno. Znam da je i mene samu to zacudilo- jer sam prije kljukala aspirin c- ali ispade da su oni jaaaaako nezgodni i stetni. Paracetamol ije najsigurniji.
Ja s vremena na vrijeme (a kada sam bolesna svaki dan) pijem kapsule bijelog luka. Ne smrdi user posted image user posted image user posted image a ima isti efekat kao i svjezi. Dize imunitet i prirodni je antibiotik. Kada me boli mnogo glava i slicno popijem onda Paracetamol- sirup (Hamzin user posted image ) jer mi je to nekako najsigurnije a kako valjda vec dugo ne unosim tablete u sebe- on mi bas djeluje iz prve. I naravno- mnogo tecnosti!
Suzana duso- user posted image user posted image user posted image sretno sa gripom- nadam se da ces sto prije ozdraviti a da malcima nece preci.
Ljubi mi ih mnoooogo! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i gripa
20.3.2009 13:17:03   
mišur
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

aspirin i andol- ni slucajno! Da me ubijes ne znam zbog cega ali sam to citala na 100 mjesta i tako su mi i pedijatri rekli. Ac....neka kiselina koja se u njima nalazi moze biji jako opasna. Ne znam do koje godine djeca ne smiju da ih piju a trudnice i dojilje ni slucajno. Znam da je i mene samu to zacudilo- jer sam prije kljukala aspirin c- ali ispade da su oni jaaaaako nezgodni i stetni. Paracetamol ije najsigurniji.


Isto sam čula na milion strana, ali nema šanse da se sjetim razloga...
Znam da mi je to urezano negdje u malom mozgu kao nešto što se nipošto ne smije, a ,čini mi se, posebno ne u trudnoći...
Ja sam uzimala samo Paracetamol, i sad, kad više ne dojim, ostala mi ta navika..user posted image

Suzana, nadam se da će te brzo proći...
Znam kako je teško kad si bolestan, a kamoli još kad imaš i dva mala bića koja zavise od tebe...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i gripa
20.3.2009 14:01:49   
hanabanana
NI ZA ŽIVU GLAVU djeci se ne smije davati preparate na osnovi acetilsalicilne kiseline (Andol, Aspirin). Mogu kod djece uzrokovati tzv. Reyov sindrom, teško oštećenje jetre i mozga s visokom smrtnošću. Ne smije se davati djeci mladjoj od 12 godina. To je glavni razlog što je paracetamol izbacio ASK kao glavni antpiretik dječje dobi.


E sada, radi toga ja nisam pila kod prehlade budući da prelazi u mlijeko. Ali Tylol hot se smije uzeti slobodno budući da u sebi sadrži paracetamol.

< Poruku je uredio hanabanana -- 20.3.2009 14:04:25 >

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 17:38:47   
Suzana
Jos uvijek sam bolesna... Ne prolazi nikako, juce me je lomila temperatura 38,5 kada sam popila Paracetamol preznojila sam se i bilo mi je bolje. Prije toga sam popila 3 kesice Tylol Hot-a ali mi nije bilo bolje.
Medjutim, temp. nikako da spadne, stalno je oko 37,3 gore-dole, nadam se da nije upala pluca, ali najgore mi je sto mi se eno Mak umirio, MM kaze da je malo vruc.., ja sam stalno u spavacoj a MM i moji roditelji brinu o njima dvojici.
Imamo neki digitalni toplomjer koji svaki put pokaze druge brojke, a idem sada citati o temperaturi kod malih beba jer bi nam ovo bilo prvo iskustvo NAZALOST ako se pokaze da ce se razboliti.................



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 17:52:34   
juni
Bas mi je zao Suzana, zelim ti brzo ozdravljenje i da bebice budu dobro.  Ja nastojim da se sto manje izlazem velikim grupama ljudi i da Emila ne vodim u trzne centre i sl. tj zatvorene prostorije. Koliko sam obavjestena gripa ce potrajati do pocetka aprila.
Pusa

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 18:08:05   
Blue rose RR
Suzana držim ti fige, da ipak dječake ta gripa zaobiđe.
Nego čitala sam, a i iz vlastitog iskustva, digitalni toplomjeri znaju da "varaju" pilikom mjerenja temperature. Ipak neka neko trkne do apoteke i kupi dobri stari živin toplomjer.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 18:23:05   
sanja.sa
Suzana bas mi je zao sto ne prolaziuser posted image
a sto se toplomjera tice ja sam kupila onaj sto se stavi u uho, skupo ga platilauser posted image  i nemam nikakve koristi od njega, svaki put druga temperatura... onda sam po preporuci pedijatra kupila digitalni sa mekanim savitljivim vrhom i Marku mjerim temperaturu u guzi, brzo je i tacno! probaj sa tim digitalnim sto imas da mjeris u guzi, mislim da ce pokazivati tacno. samo da se ne prepadnes, mislim da je temperatura u guzi 1C visocija nego sto je ispod pazuha.

Sretno, nadam se da ce djecake obici gripa!!!!!!


_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 18:26:53   
Suzana
Juni i Maryam Amina, hvala vam...
I ja se nadam da ce ih zaobici... Ne daj Boze da obojici predje, to ce onda biti pravi dever, a ja svakako imam snage da oko njih brinem samo u toku noci, kada se bude da doje.
Imamo i zivin toplomjer, trebam ga gurnuti u guzu, jelde? user posted image user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 18:30:42   
Suzana
sanja.sa

Ovaj digitalni sto imam ne bih rekla da se moze gurnuti u guzu... Ne znam kako bih opisala kako izgleda, ali ne lici na obicni toplomjer, dobili smo ga iz USA, a ja znam na koji ti digitalni mislis - izgleda isto kao obicni ali je digitalni i logicno mi je da moze i u guzu.
Imam obicni zivin, pa cemo probati... Hvala ti!!!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 19:02:04   
sanja.sa
user posted image

ovaj termometar ja imam, isti je kao obicni zivin, samo sto ima ovaj savitljivi mekani vrh pa se nadam da mu manje smeta...
mozes im mjeriti i sa zivinim, samo je problem sto to dugo traje, pa ne znam hoce li ti dozvoliti...
u svakom slicaju nadam se da ti nece ni trebatiuser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 19:06:39   
Emina*
Suzi, tek sad vidjeh ovu temu.. Bas mi je zao sto si se razbolila..
Bakir je bio bolestan, isti simptomi.. Trajalo mu je oko 7 dana user posted image
Pravo se oduzilo...
Suzi, evo ti savjet.. Stari dobri zivin toplomjer, i slobodno mu izmjeri ispod pazuha, nema greske...
Nadam se da malcima nece preci.. Vjeruj mi dam sam ja bila na rubu sloma ovih 7 dana...  Ljubim vas punooo


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i gripa
22.3.2009 23:06:16   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Emina*

Suzi, evo ti savjet.. Stari dobri zivin toplomjer, i slobodno mu izmjeri ispod pazuha, nema greske...



Potpisujem Eminu. Ja uvijek mjerim ispod pazuha i zaista nema greske. Zao mi je da joj guram toplomjeru u guzu, ne znam zasto toliko insistiraju na tome. Nisam pristalica one teorije da temperaturu ne treba skidati ako je manja od 38,5. Ako je ne skineš na vrijeme, može biti opasno, a vrlo brzo ide gore. Već sam rekla da smo mi završili u hitnoj jer sam kod Iris izmjerila 38 i oni su joj skidali temperaturu čepićem u guzu i masažom mokrom spužvom. Kupili smo čepiće za guzu u slučaju potrebe, ali hvala Bogu, ona je to jako brzo prebrodila i temperatura joj više nije rasla. Mene je držalo više od osam dana. Želim ti brzo ozdravljenje, a što se tiče dječice, samo im redovno provjeravaj temperaturu da možeš adekvatno reagovati. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje i gripa
23.3.2009 8:00:45   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Emina*

Stari dobri zivin toplomjer, i slobodno mu izmjeri ispod pazuha, nema greske...


Nadam se da su djecica dobro . Pusa za Maka i Edijauser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *