|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Doniranje mlijeka
21.12.2008 11:45:56   
MELLI
Drage mame,zanima me šta mislite o doniranju mlijeka?
Gledala sam nekoliko puta kako majke u porodilištu kojima mlijeko brzo nadođe, izmuzaju svoje mlijeko i bacaju ga!!!(višak naravno),a u krevetu do njih vrišti bar troje gladne djece, čije majke muku muče jer nemaju mlijeka.
Jednoj sam predložila da podoji tuđu bebu,smatrala sam da bi tako i sebi olakšala,jer je imala problema sa prepunim dojkama,a kako me je samo pogledala,ko da sam predložila da podoji prase a ne dijete.Izmuzla je višak i značajno me pogledavši,istresla ga u lavabo!Nisam skontala u čemu je problem!?
Sad me zanima postoji li neki opravdan razlog(osim bolesti), zbog kojeg ne bi trebalo dojiti tuđu djecu.Ja sam lično dojila dvoje svojih i jednu prijateljicinu bebu.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 14:26:10   
Visnja RR
Moja mama kad je mene rodila nije imala mlijeko i dala me je teti pored sebe da dojim par dana jer je ona imala previse mlijeka... zao mi je sto nemam pojma ko je ta zena... uvjek mi je to bilo simpaticno...
Sada kada zivimo u vremenu raznih bolesti! Paaaaa ne znam... nije to bas laka odluka

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 14:28:05   
Ilhana RR
U svedskoj smatraju dojenje tudje djece nehigijenski, a i sam si vecinom u sobi u porodilistu. Ali uz njihove upute i pregled kvaliteta mlijeka mozes dobiti pumpicu od njih tri mjeseca da bih donirao mlijeko.

Prije nego sto pocnes da doniras mlijeko oni uzmu krv da vide da nema kakvih bolesti i malo mlijeka kao sto sam vec rekla da vide kvalitet mlijeka. I onda ako si odobren dobijes sve ostalo i upute kako se to radi. Ja sam donirala mlijeko prva dva mjeseca kad sam se porodila jer sam imala viska, nonstop mi curilo i bilo mi zao da bacam tako da sam donirala. Naravno uvijek sam pumpala nakon toga sto mi je Lamija jela, da nebih njoj bio manjak.

Ovde se placa cak doniranje ali mi smo te pare odma u dobrotvorne svrhe jer sve je to bilo halal od mene i Lamije. Babice su se cudile time, prava u historiji bolnice da to radi radi humanosti a ne radi para, ovde mnoge tako zaradjivaju pare jer nije lose placanje. Ipak je 15 eura litar...



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 14:29:01   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Moja mama kad je mene rodila nije imala mlijeko i dala me je teti pored sebe da dojim par dana jer je ona imala previse mlijeka... zao mi je sto nemam pojma ko je ta zena... uvjek mi je to bilo simpaticno...
Sada kada zivimo u vremenu raznih bolesti! Paaaaa ne znam... nije to bas laka odluka


Neki kazu da postanes brat/sestra po mlijeku... bar tako kazu ovi stari... trebala bih naci tu zenu da znas ;)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 15:05:31   
triplemama
Moj Emir ima sestru po mlijeku.
Kada smo bili u bolnici kada je Emir imao 1 mj. dojila sam i jadnu djevojčicu iz naše sobe jer je mama imala problema sa mlijekom. Ja sam to predložila mami i ona je odmah prihvatila, kaže da me je htjela pitati ali je bilo stid.
Kod nas u BiH ne postoji mogućnost doniranja mlijeka, šteta.

< Poruku je uredio triplemama -- 21.12.2008 15:06:24 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:05:06   
teta berta
a šta onda kada se brat i seka po mlijeku zaljubeuser posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:11:39   
triplemama
Sada sam upoznala mamu a znam i ime bebe al' čisto onako a mislim da to sa mlijekom nema ništa user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:21:56   
Anoniman
Po serijatu brat i sestra po mlijeku ne mogu supiti u brak. To je jedno od pitanja koje se postavlja na serijatskm vjencanje, da li su mladenci brat i sestra po mlijeku. Nije to nista lose, samo treba s tim osobama ostat u kontaktu ili makar zapamtiti o kome se radi jer nikad se ne zna, svijet je tako mali...

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:27:08   
teta berta
A šta onda kada se radi o doniranju mlijeka??? Onda ne možeš znati ko ti je brat ili seka po mlijeku. kod nas to niko ne pita na vjenčanju u crkvi pa me baš zanima?????????

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:32:15   
Anoniman
Zaista ne znam. Ali svi znamo sta se mlijekom prenosi... Mislim nema nista lose donirati mlijeko, samo onda paziti u buducnosti sta ce se dogadjat.

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:34:27   
triplemama
Ja znam i ime i prezime user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 22:46:17   
Ilhana RR
srecom moje mlijeko islo svedjancadima tako da nemoram se sikirati... svedjanima daleko kuca od moje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 23:28:12   
Aminad
Slažem se sa svim što je Maida28 rekla.

Ipak je mlijeko dar Božiji svim majkama i mislim da itekako ima smisla i koristi znati sve o osobi kojoj ćete dojiti bebu ali i koja će uzeti vašu bebu da doji.

Kao što kažu nije krv voda nije vala ni mlijeko.

Mislim da naše bolnice nisu tehnički spremne za doniranje mlijeka jer prije svega osoblju nije stalo da bebe doje a i iz tehničkih i higijenskih razloga pitanje je šta bi se sve dešavalo s tim mlijekom. Jednostavno ja nemam povjerenja u cjelokupno zdravstvo i ne vjerujem da bi se moglo provesti u idealnim uslovima kakva trebaju jer su ipak u pitanju djeca i male bebe.

Ipak kad bi za tim bilo potrebe ko bi pustio bebicu da plače ali sigurno da bi mi itekako bilo važno da znam i poslije o kome se radi.


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Doniranje mlijeka
21.12.2008 23:45:55   
triplemama
Vjeruj mi Amina da je bilo i najcrnje ciganče (a nije) ja bih je podojila kako je tužno plakala. Nisu im dali adaptirano jer je mama bila na relaktaciji a beba alergična.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Doniranje mlijeka
22.12.2008 0:03:56   
teta berta
ilhana nikad se ne zna he he

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Doniranje mlijeka
22.12.2008 0:04:28   
Aminad
user posted image Mogu misliti triplemama! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Doniranje mlijeka
22.12.2008 0:06:24   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: teta berta

ilhana nikad se ne zna he he


Ma znam ja jer bjezim iz ove proklete drzave cim mi se prva prilika ukaze, to jest cim malo nekog novca skupimo da otvorimo sebi nesto dole ;)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Doniranje mlijeka
22.12.2008 0:06:41   
teta berta
triplemama svaka ti čast, jadna bebica nadam se da je sada sve ok sa tom curicom.....

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Doniranje mlijeka
22.12.2008 0:18:12   
triplemama
Ma jeste sa bebom je sve OK al' nažalost mama nije uspjela vratiti mlijeko jer je popila Bromergon po preporuci ljekara, a mala sada pije ono neko antialergijsko mlijeko.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Doniranje mlijeka
22.12.2008 0:45:29   
Anoniman
sa mnom je u bolnici bila zena koja je imala mlijeka na pretek, a moje jos nije nadoslo... njena beba nije htjela nikako vuci, a moja je vukla kao luda. Ali moram vam priznati da sam osjetila neku posesivnu ljubomoru i nisam htjela da moja beba proba icije mlijeko osim moje. Jednostavno mi je ta misao bila odbojna. Cudakinja.user posted image Iako sam bila ocajna, samo sam je stavljala i ubrzo je i moje polahko dolazilo.
A ja bih voljela da nekom mogu pomoci, samo sto bih pazila ko je i to, jer znam za srodstvo po mlijeku i shvatam to ozbiljno.

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *