|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ginekolozi?
18.2.2007 15:00:05   
mersa
Kakvi su vasi dr? Idete li privatno...ili....
Moj mi ginekolog uvjek istinu kaze,zato njemu idem. Ustvari u Mo. vecina žena ide njemu, iako je u penziji. A kad trebaju u državnu onda ih gledaju poprijeko.....kao nešto gdje ste dosad bili........Da li Sarajevu ima neki gin. kojeg bi preporucili,jer ako sad ne uspije treba dalje ici,moramo se boriti jel tako?user posted image  A ovdje su manje više svi isti, da ne govorimo u detalje. Iako sam zadovoljna sa svojim dr. htjela bih dr. misljenje.

< Poruku je uredio amelaa RR -- 13.9.2008 11:41:40 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ginekolozi?
18.2.2007 15:08:42   
Lejla K
Ja sam išla kod doktorice Rade Rakić u Zavod za majku i dijete (što je državna ustanova) sve dok nisam izgubila prvu trudnoću, onda me je sudbina uputila na dr. Vernesa Begovića (privatnika) kod kojeg sam od tada. On je zaista dobar, znam da njemu dolazi dosta raje iz drugih gradova, pretežno iz Krajine jer je on od tamo porijeklom. Kod mene je bio problem sa iznošenjem trudnoće i njegova stručnost i podrška su mi bili beskrajno značajni tokom čitavog perioda i pokušaja i napokon trudnoće.
Njegovi kontakt podaci su:

Ginekološka ordinacija Dr. Vernes Begović
Nedima Filipovića 8
033 650-333

Radi svakom radnim danom od 8 do 12 i 2 do 5. Ako si zainteresovana najbolje da se prvo dogovoriš telefonom.

(odgovor članu mersa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ginekolozi?
18.2.2007 15:11:10   
mersa
Hvala na informaciji, zapišem to negdje sada nadajuci se da mi nece trebati,user posted image  

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ginekolozi?
18.2.2007 15:15:13   
Lejla K
user posted image  naravno, doktori i postoje, zlu ne trebali user posted image

(odgovor članu mersa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ginekolozi?
18.2.2007 15:32:37   
mersa
Kakav je taj izvjesni Mehmedbasic,jer ovdje ga preporucuju naši dr.mislim kakvo misljenje o njemu imate ?  

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ginekolozi?
18.2.2007 17:38:19   
Anoniman
Neki se kunu u njega, kazu da im je pomogao i da mu nema ravnog, a drugi opet kazu ne daj Boze! user posted image  Pa ko ce ga znati! Mada, to je sve do pojedinca, nekom odredjeni doktor moze pomoci, ali nisu ni oni svemoguci, tako da uvijek ima i onih koji su protiv odredjenog dr. Od nekoliko ljudi (a i od lejle) sam cula za dr Vernesa B, da ne bude sad reklama, ali cula sam da je stvarno dobar. A opet, jedna mlada mama mi je rekla "samo dr Mehmedbasic, ni jedan drugi, da nije bilo njega ja sad ne bih imala svog malog andjela"! Pa ti sad vidi!

(odgovor članu mersa)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ginekolozi?
18.2.2007 17:58:42   
mersa
Ma vidjećemo za koji dan i šta će da mi kaše moj dr. Kako će se stvari razvijati ni to ne znam, ali je dobro znati ........hvala Vam,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ginekolozi?
19.2.2007 10:04:29   
Happy
Slažem se Azra sa tobom u pogledu Mehmedbašića. MAda ja znam petero ljudi iz svoje bliže okoline koji su bili kod njega i baš ne daj Bože...
I znam baš neke ružne stvari o njemu. ali zaista ne bih o tome....
Ja lično NIKADA ne bih išla kod njega.
Ja vjerujem da je on dobar doktor, ali sada je samo lova u pitanju... i nastoji što jemoguće izmusti što više, izmišljajući kojekave stvari....
Mojoj prijateljici je rakao da neće nikada moći imati dijet dok se ne operiše (operacija oko 1000). Međutim, ona ima sada dvoje djece, preslatke, zdrave, normalne....
Bez operacije i ičega. To je rekao još dvjema osobama.
Tako da ga ja ne bih preporučila.


(odgovor članu mersa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ginekolozi?
19.2.2007 17:20:59   
Anoniman
Ja sam skroz zbunjena sto se tice ljekara. Mada, ovih dana kako samo hodam od dr do dr vidim da treba biti maksimalno oprezan sto se tice izbora doktora kojem ces povjeriti svoju trudnocu ili bilo sta sto je vezano za tvoje tijelo. Na klinici doktori nemaju vremena da ti se posvete koliko bi trebalo, da te dobro upute u sve jer im je non stop frka. Privatniku zato platis pa mora da te slusa htio ili ne. a obicno ima je i aparatura savremenija nego na klinici.  Mada, ne daj Boze kad se nesto iskomplikuje i privatnik te salje na kliniku, rijetko koji zeli da preuzme rizik na sebe. A onda gore naidjes na popriste sujete, kao "mi ti nismo bili dobri, otisla si privatniku, a kad je zagustilo eto te nama". Tako da covjek nikad ne zna je li dobro postupio ili ne!

(odgovor članu Happy)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ginekolozi?
20.2.2007 0:01:30   
Lejla K
Ja sam takođe čula, od jedne doktorice čak, da se dr. Mehmedbašiću pripisuju nepotrebne operacije. I mojoj jetrvi je rekao da joj je materica podjeljena i da je operiše. I bez toga je rodila i ima dvoje zdrave djece.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ginekolozi?
20.2.2007 9:29:15   
Happy
To sam i ja Lejla čula... Od operacija do lijekova bespotrebnih....
Mislim da ima puno boljih doktora.... On je ustvari samo IME!!!

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ginekolozi?
20.2.2007 21:24:25   
BebaEna
Dr Begovic Vernes..... vodio je moju trudnocu i jako mi je drag kao covjek. Dugo vec godina idem kod njega na preglede, on mi je ustanovio i trudnocu i logicno mi je bilo i da je on vodi do kraja... Imala sam beskrajno povjerenje u njega, medjutim desio mu se propust jer sam ja zadnjih mjesec dana strasno oticala, on tome nije pridavao neku vaznost (pritisak mi nikada nije izmjerio!!!) i kada sam pred kraj 8. mjeseca u jednoj od apoteka izmjerila pritisak, rezultat je bio uzasan 197/112... Odmah sam ga nazvala, dosao po mene,  otisli smo u ordinaciju u 22:00, pregledao me, ujutro me odmah nazvao da dodjem kod njega i kad je vidio da je vrag odnio salu, smjestio me je na kliniku...
Epilog svega, hitan carski rez u 36. nedjelji. 
Ne smijem ni misliti sta je sve moglo biti...
Kada su me svi zalosno gledali na klinici i odmahivali glavom, i kada su mi rekli oni u ovakvim slucajevima spasavaju majku a ne bebu, jasno mi je bilo da sam u prilicno teskoj situaciji ... Eto to zamjeram Vernesu, mada ja i dalje idem kod njega na preglede, drag mi je zaista, ali neka naredna trudnoca....ne znam da bih imala toliko povjerenje u njega, ako nista isla bih sigurno kod jos jednog doktora po drugo misljenje... Vernes jeste sjajan za razna ginekoloska oboljenja, ali mislim da doktor koji nijednom trudnici na pregledu ne izmjeri pritisaki i ne izvaga je je malo upitan.... Da je kod mene vodio racuna o tome, sigurno se sve ne bi ovako zavrsilo ili bi barem bilo u blazem obliku da se pravovremeno reagovalo....
No tema nije bio Vernes nego Mehmedbasic i zelim reci da sam i ja cula za njega neke lose stvari, mislim da je prilicno izvikan i da uzima novac i gdje treba i ne treba....

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ginekolozi?
2.3.2007 9:28:50   
sanelica
Uvijek postoji najbolji medju najboljim, a to je svakako dr. Jadranka Dizdarevic sa KCUS-a. I zuzetno dobar doktor. 

(odgovor članu BebaEna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ginekolozi?
2.3.2007 11:06:23   
Lejla K
Ali je jako zauzeta i do nje se dolazi samo preko jako debele veze.

Mogu potvrditi kontataciju BebeEne. Dr. Vernes ni meni nije ni jednom izmjerio pritisak, niti ustanovio težinu. Sreća da ja nisam imala nikavih problema sa tim pa tako nije bilo ni potrebe. Ja sam o težini sama vodila računa, povremeno se vagala i prema nekim tablicama koje sam našla smatrala da je sve još pod kontrolom. Predpostavljam da sam imala nekih tegoba vjerovatno bih i više insistirala. Nekako mi se čini da se našim ljekarima, ma kako dobri bili, nikad ne smiješ prepustiti do kraja, i da ti moraš svoju situaciju držati pod kontrolom, dosta čitati i pitati. I ako su oni ti koji se za to obrazuju.
Recimo, Emina se razboli, temperatura, nešto često dira uho i plače (ja sam imala jake upale uha, pa sam isprepadana od toga), i ja je odvedem u Vrazovu jer je bio vikend. Dežurna doktorica je pregleda, kaže obična upala grla, i prepiše Ceklor. Ja nisam ljubitelj antibiotika (ni naša stalna pedijatrica) ali nakon što temeratura nije spala ni naredni dan, ja dam Ceklor 3 dana. Na kontroli, naša pedijatrica pita koliko sam davala Ceklor, i kaže mi da on ide u turi od 7 dana i da sam trebala dobiti recept za dvije bočice. E kako ja da znam da se Ceklor daje 7 dana i da mi trebaju dvije bočice kad sam recept dobila za jednu. Trebam završiti kurs za pedijatra i farmaceuta da bih djetetu osigurala iole pristojnu zdravstvenu zaštitu.

(odgovor članu sanelica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ginekolozi?
2.3.2007 14:41:14   
sanelica
Meni je dr Dizdarevic vodila citavu trudnocu- vjerovatno sam imala srece, veze ne kada sam je nasla, a mozda i zato sto mi je ona ginekolog vec godinama.

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ginekolozi?
3.3.2007 15:05:06   
Anoniman
Ja sam se na svojoj kozi uvjerila u ljudskost i strucnost dr Lejle Imsirije i vise je ne bih mijenjala ni za sta.Ako Bog da, kad opet budem trudna, samo cu njoj ici!

(odgovor članu sanelica)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ginekolozi?
12.4.2007 0:01:01   
Sarajka
IZVORNA PORUKA: Lejla K

Ali je jako zauzeta i do nje se dolazi samo preko jako debele veze.


prof. Dizdarevic radi i privatno, cetvrtkom u ordinaciji dr. Sabine Cengic u papagajci
meni je pomogla da ostanem trudna (druga trudnoca) i sve moguce pretrage smo obavili i uradili sto se dalo uraditi kako bi ostala trudna

ja znam iz iskustva prijateljica da im je Mehmedbasic vise odmogao nego pomogao
a Vernes mi se nije dopao, jer mi je naplatio vise nego sto je na racunu pisalo (kao i na njegovom cjenovniku)


prvu trudnocu mi je vodila dr. Nejra Pasic i nju sam ostavila nakon poroda, jer mi se ne svidja da mi med. sestra daje savjete u ime doktorice, plus sto sam poslije poroda (nakon razgovora sa prijateljicinom sestrom koja je doktorica) skontala neke stvari kako mi je trudnocu lose vodila i da je samo sreca iliti Bozije davanje sto sam sina rodila zdravog

doktori su kao i frizeri, krojaci, kozmeticarke i slicno - nekome neko lezi, a nekome ne

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ginekolozi?
12.4.2007 0:04:56   
Sarajka
IZVORNA PORUKA: Lejla K
Recimo, Emina se razboli, temperatura, nešto često dira uho i plače (ja sam imala jake upale uha, pa sam isprepadana od toga), i ja je odvedem u Vrazovu jer je bio vikend. Dežurna doktorica je pregleda, kaže obična upala grla, i prepiše Ceklor. Ja nisam ljubitelj antibiotika (ni naša stalna pedijatrica) ali nakon što temeratura nije spala ni naredni dan, ja dam Ceklor 3 dana. Na kontroli, naša pedijatrica pita koliko sam davala Ceklor, i kaže mi da on ide u turi od 7 dana i da sam trebala dobiti recept za dvije bočice. E kako ja da znam da se Ceklor daje 7 dana i da mi trebaju dvije bočice kad sam recept dobila za jednu. Trebam završiti kurs za pedijatra i farmaceuta da bih djetetu osigurala iole pristojnu zdravstvenu zaštitu.

zato ja uvijek insistiram na analizi krvi prije nego mu daju antibiotik, jer je moj sin imao ceste upale grla kao manji, i kako ide u vrtic cesto je znao pokupiti neku virozu
plus sam frku napravila dok mu nisu u karton napisali da ne reaguje na ceklor - jer kako mi dodjemo oni odmah cekloruser posted image
sorry, malo je OT

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ginekolozi?
16.4.2007 0:48:33   
Yuna
ja ne volim muške ginekologe kao ni muške frizere...ah kaj cu...

(odgovor članu Sarajka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ginekolozi?
16.4.2007 14:35:20   
AIDA RR
Šta se tiče muških ginekologa, moram reči, da su veči stručnjaci nego ženske ginekologinje. Naime, ja imam muškog ginekologa i zamjenila sam ga upravo zbog toga, što je veči stručnjak. Jer mojoj ginekologinje se je svaka stvar činjela normalna, jer to gleda sa svoje strane. A ginekolog kao stručno obrađivanje ženskog tjela se više posvjeti svakom pregledu odnosno organu. To znači, da je nepristranski. Kako za koga, meni je spasio život, tako da mu ja potpuno vjerujem i potpuno sam bezbrižna. Istina je, da je moj ginekolog stariji čovjek, tako da nemam neke vrste utesnjivanja pred njim, jer ima stvarno profesionalni odnos doktor - pacient. A zašto ti ne voliš muških ginekologa? Zato što ženske organe obrađiva muškarac ili si imala kakve neugodne situacije?

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ginekolozi?
17.4.2007 23:05:08   
Suncica*
Moju trudnocu je vodila izuzetna doktorica, dosla je cak na porodjaj, ali joj nisu dopustili da prisustvuje, jer pobogu ona je strucnjak za expertne ultrazvuke, a ne za porodjaj..da ne duljim, na klinici mi probije vodenjak neki magarac od doktora i usput zakaci jos nesto..elem ja sam krvarila punih 7 sati, otvorena 1 prst, a beba se nije spustila ni milimetar..na indukciji sam provela 16 sati..i dolazi moja doktorica i vidi sta se dogodilo i digne celu frku oko svega, jer da sam nastavila krvariti jos sat vremena umrla bi, a bebu ne bi mogli da spase..poucena takvim iskustvom redovno idem kod nje, jeste skupa, ali se isplati..
I jos da napomenem, ne znam kako je to u Sarajevu, ali ovde privatni lekari dolaze pacijentima na porodjaj..
I sto bi jos rekli:"PLATI, PA SE KLATI"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ginekolozi?
17.4.2007 23:56:06   
Yuna
i zbog jednog i zbog drugog razloga.
uvijek su mi bile bolje zenske ginekologice i osjecam se opustenije.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ginekolozi?
18.4.2007 0:50:18   
AIDA RR
O draga, kakvu li si samo ti krizu prolazila u svom porođaju...iskreno mi te je žao... Hvala dragom bogu da je u porođaju prisustvovala tvoja dokturica, inače bog zna, šta bi bilo. To su za mene pravi dokturi - da se zauzmi za svog pacienta kao za sebe. U takvom slučaju se sigurno isplati iči njoj, jer vjerujem da če te sada još tisuču puta još bolje o tebi voditi računa, jer si mogla smrtno nastradati kao i tvoja sladka bebica. Stvarno strahovit doživljaj, stvarno iskreno saučeščujem s tobom. Reci mi, da li imaš još namjeru zatrudnjeti odnosno mislim pitati, da li imaš strah pred novim porođajem?

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ginekolozi?
18.4.2007 0:59:04   
AIDA RR
Da to je istina, kad su u pitanju ženske intimnosti u odnosu doktora, onda smo ženska međusobno više opuštenije. Ali ovisno, ako se nekoj slučajno ne sviđa njezin ginekolog. Poznam slučaj, kad je jedna ženska, kojoj se je sviđao njezin ginekolog, otišla sva namirišljena po intimnim organima na pregled. On ju je valjda tako naderao, i rekao ako misli zdravo održavati svoju intimnu higienu i biti zdrava u ženskom smislu zdravlja, onda mora ukloniti sve moguče upale zbog parfumiziranja intimnih organa i gačica. Neki ginekologi bi možda to razumjeli na drugi način, koji bi rezultirao drug priču. Ali to ovisi o svrhi profesije doktora. 

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ginekolozi?
18.4.2007 10:21:40   
Dida
S obzirom da sam čuvala čitavu trudnoću, malo kući, malo u bolnici, nisam išla kod privatnika,
već sam išla na KOševo kod dr. Dizdarević Jadranke i kod dr. Sanjina Dekovića. O njima
imam reći stvarno sve najbolje, oni su me na kraju i na carski rez porodili i stvarno je sve ok prošlo.
Kod privatnika ne bi išla da mi vode trudnoću jer mislim da na kraju, te neće on poroditi, zato mislim
da je bolje da se nađe doktor koji će voditi trudnoću u jednoj od državnih bolnica.
Isto tako sam čula da sa problemima sa začećem je dobra dr. Dizdarević i dr. Godinjak koji je isto tako na
Koševu.
Nisam rekla da sam kad sam prvi put otišla kod Mehmedbašića, imala jako ružno iskustvo, rekao mi je da nikad neću moći zatrudniti, i tad sam otišla i nikad više, nakon izvjesnog vremena sam zatrudnila, ali tad me
isprepadao kao nitko u zivotu!

< Poruku je uredio Dida -- 18.4.2007 10:25:02 >

(odgovor članu AIDA RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *