|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemoroidi u trudnoci
14.2.2008 13:46:47   
Aleina
Tek nedavno saznah za ovo predivnu stranicu tako da vec
tri dana citam vase razgovore i odusevljena sam jer se zaista
svasta moze nauciti.
ja sam u 27 sedmici trudnoce i prije par dana sam primjetih da sam
dobila hemeroide user posted image  Citala sam da je to cesta pojava kod trudnica
i da se ti hemeroidi u vecini slucajeva neaktiviraju, a ja imam tako ruzan osjecaj
zbog toga.
Drage moje ima li i jedna od vas taj problem ili sam samo ja ta sretnica
i postoji li neka ucinkovita kremica za ovaj slucaj????user posted image
Ako bilo ko nesto zna o tome neka se javi....

Veeeeeliki pozdrav za sve vas......

< Poruku je uredio Amrino RR -- 15.12.2009 17:51:28 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hemoroidi u trudnoci
14.2.2008 14:21:09   
Cvrle
Nisi sama. Ja ih doduse imam i od ranije ali mi nisu smetali, medjutim u 24 sedmici su mi se upalili da sam na kraju isla i hirurgu da provjeri da nije tromboza, pa nije hvala Bogu (a znas, kod nas izgleda nema proktologa, inace specijalista za hemoroide,  jer me nisu uputili njemu nego opstem hirurgu, bezveze).  Jako dobra biljna krema je Herbalrektal koju ja trenutno koristim. Isto tako je super kantarionovo ulje, navece namazes i stavis neki oblog posto se jako prvlja, a imaju i kantarionovi cepici (ne znam kako se to tacno zove-  sup..) ali ih ja jos nisam nasla u apoteci. Preporucuje se jos i Hemopropin (cini mi se ) koji je na bazi propolisa.

Eh, da, vec je otvorena ova tema na ringeraji, pa potrazi pa ces i tamo procitati dosta savjeta.

Sretno! (i tebi i meni)

< Poruku je uredio Amrino RR -- 15.12.2009 17:51:43 >


_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hemoroidi u trudnoci
14.2.2008 14:42:41   
Aleina
Mnogo ti hvala sto si se javilauser posted image
Potrazicu tu kremu svakako.....

Odoh sada da trazim taj vec postojeci forum ......

U svakom slucaju veeeeeliko hvala!!!!

Lijep pozdrav!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 15.12.2009 17:51:59 >

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hemeroidi u trudnoci
14.2.2008 15:34:43   
haidy
Imam bas glupo pitanje, ali kako izgledaju hemoroidi, odnosno kako ih prepoznati?!user posted image user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hemeroidi u trudnoci
14.2.2008 15:59:39   
Cvrle
pitanje nije glupo, ali je odgovor kompleksan. Ima jako dobrih stranica na našem jeziku na webu, pa samo u google ukucaj hemoroidi pa ćeš već nešto naći. Jer imaju i unutrašnji i spoljašnji i jako je širok spektar simptoma, pa je najbolje neko stručno objašnjenje da pročitaš. Ja naime nisam imala nikada ni krvarenje ni bolove do nedavno ali su mi ispadali i samim tim stesnjavali otvor anusa. To ti dodje ko viseca bradavica iz anusa (to su vanjski). Potrazi ti ove tekstove pa u njima imaju i nacrtane slike user posted image

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hemeroidi u trudnoci
15.2.2008 8:23:53   
Cvrle
evo nasla sam ga:  http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=7447
u forumu beba->poslije porođaja

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hemeroidi u trudnoci
4.3.2008 13:08:42   
milena
opčenito kako da ih izbjegnem''

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hemeroidi u trudnoci
4.3.2008 16:05:52   
melek
zdravo drage dame,i ja imam problema sa hemoroidima ternutno sam u 32nedelji trudnoce.samo se pitam dali ce se posle porodzaja nestati ili heoroidi ostaju uspomena trudnoceuser posted image

(odgovor članu milena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hemeroidi u trudnoci
4.3.2008 16:33:58   
Aleina
Pozdrav melek!

Ja sam i postavila ovo pitanje i vidi cuda, odem na pregled i doktorica mi
rece da to upste nisu hemeroidi nego neki oblik trudnickih bradavica koje
se pojave i poslije poroda nestaju............. i ja prvi put cula za to user posted image

Zato drage moje ako mislite da imate hemeroide pitajte prvom prilikom doktora jesu
li to zaista hemeroidi.
A sto se tice pitanja dali oni ostaju  u vecini slucajeva da ali se rijetko aktiviraju, tako sam
ja barem cula od kolegica koje ih imaju.

Mnooogo srece svim trudnicama!!!!

(odgovor članu melek)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hemeroidi u trudnoci
4.3.2008 17:12:29   
milena
po mom saznanju hemeroidi ostju naravno ne svakom,posli poroda.moja rodica ih ima još uvijek i to bolne

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hemeroidi u trudnoci
15.6.2008 21:07:31   
lejlaze
jao i ja sam ih "dobila" moji krvare i bole... ovo je uzas. ne mogu sjesti normalno i to mi se desi zadnji radni dan tj jucer!!!! posao takav da sjedim po citav dan.... ne znam sta da radimuser posted image

(odgovor članu milena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hemeroidi u trudnoci
15.6.2008 21:27:44   
anitaMO
I ja sam ih fasovala poslije poroda.probacu sa kantarionovim uljem.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hemeroidi u trudnoci
15.6.2008 22:12:54   
rozi
Ja sam ih ranije imala, ali interesantno , u trudnoci nemam problema sa njima.  Prije trudnoce sam koristila Modolex , a kantarionovo ulje je posebno dobro kad imate stolicu da na minut prije namazete, koza ce biti dosta elasticnija i bice ''manje stete''user posted image .  Ovo pomaze i kada neko ima tvrdu stolicu.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hemeroidi u trudnoci
16.6.2008 8:01:35   
mišur
Ja sam ih dobila nakon porođaja i baš su nezgodni.
Grozni!!! Nisam mogla sjediti od bolova!!!
Dr mi je preporučila Factu mast i Factu čepiće, i stvarno su mi pomogli.
Koristilia sam nekih 5 dana i izliječila ih.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hemeroidi u trudnoci
16.6.2008 8:23:41   
lejlaze
pa ne znam da li smijem koristit facut cepice u trudnoci.... danas idem dr. ovo je za neizdrzat...user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hemoroidi u trudnoci
23.6.2009 15:00:09   
Lady26
Jesam li ja bas neznalica, ali ja ni ne znam kako izgledaju...Evo npr prije nekog vremena osjetila sam da, NE ZNAM KAKO DA SE IZRAZIM  , su mi misici oko analnog otvora natekli ali samo jedan-dva i bude koja kap krvi poslije velike nuzde...Jel to to?! Povuklo se samo, i mislim da mi je to bilo od neudobnih tangi (puno se usjekle nazad)... ako sam se provalila....

< Poruku je uredio Amrino RR -- 15.12.2009 17:52:15 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hemoroidi u trudnoci
15.12.2009 17:56:30   
Amrino
Postovi prebaceni sa duple teme

IZVORNA PORUKA: Mamica24

U 17 sedmici sam trudnoce i posle velike nuzde

da prostite boli me anus. Bol traje  nekih 4-5  minuta

i onda se smiri  .

Sad ne znam jesu li to hemoroidi ili nesto drugo!!!?? 


IZVORNA PORUKA: Tidzi

Meni se to bilo pojavilo u drugoj trudnoci, ali tek kada sam usla u 9-ti mjesec. Isto tako kao i tebe. Kada bih isla na wc-e to bi me bolilo i mozda nekih 5-10 minuta nakon obavljene nuzne i bol bi nestao. Pred porod me nije samo bolilo, vec bih napipala kao neke gutice izbacene vani okolo anusa. Isla sam kod dr i on mi je rekao da to nisu hemoroidi, da e to pojavio od tezine, jer mi je stomak bio preveliki, a i naglo sam dobila na tezini, te da ce to posle poroda nestati. Godina kako sam se porodila, a to se jos nije pojavilo, pa ja mislim da je dr bio u pravu, a i nisam od tada imala ni bolove.


IZVORNA PORUKA: AzraD

hmmm ja nemam nikakve bolove, ali mogu to nesto napipati i pojavilo mi se u 8-9 mjesecu.... da li su to vanjski hemeroidi??


IZVORNA PORUKA: Aldyy

JOJJJJJJJ.....ja sam to imala od sedmog mjeseca trudnoće pa sve dok se nisam porodila.....baš je ružno bili su vanjski i bolili su pravoooooo....
Jedino što mi je pomoglo bila je svinjska mast.....mazala sam nekoliko puta dnevno bolno mjesto...ma ludnica...
Neponovilo se.



IZVORNA PORUKA: Doraa

Ma ja sam ih ja mislim dobila prije trudnoće al u trudnoći su se valjda aktivirali jer me tad prvi put bolilo ...ma užas!!! Sad kad sam dr.put trudna ponovo su se javili ja na vatu stavim puno meda i putera izmješano i ostavim cijeli dan tako i hB prošlo. Da sam bar znala za to u prvoj trudnoći

Usput rečeno imaš već otvorenu temu
http://www.ringeraja.ba/forum/m_7447/mpage_1/key_/tm.htm#7447


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Baš ću probati taj recept čim dodjem kući jer ovo postaje baš neprijatno

naročito kad odeš u goste pa te ono iznenada "potjera" u WC

i još veći belaj je kad se vratiš iz WC tražiš neki izgovor da ne sjedeš odma

(gledaš slike po regalu) a u stvai te boli guza.







IZVORNA PORUKA: Bambi09

ja sam u prvoj trudnoci imala problema sa hemoroidima i nista mi nije moglo pomoci do nevenove masti... uzela u apoteci kutiju, oko 10 KM platila, ma dok rece sta bi sve se smirilo...
sada sam 8-mi mjesec trudnoce, neku noc sam osjetila bol i kao da su bili opet krenuli vanka, ali sreca pa sam imala nevena, namazala i nikakvih problema nije bilo...
kazem vam zene, nevenova mast je zakon za guzu...


IZVORNA PORUKA: Tidzi


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Baš ću probati taj recept čim dodjem kući jer ovo postaje baš neprijatno

naročito kad odeš u goste pa te ono iznenada "potjera" u WC

i još veći belaj je kad se vratiš iz WC tražiš neki izgovor da ne sjedeš odma

(gledaš slike po regalu) a u stvai te boli guza.









Joj, tako sam i ja prije!!! Pa sta sad to dodje??? Da su to vanjski hemoroidi? Jadna ja! menst. mi kasni vec 10 dana, termin kod ginica u petak, ako budem trudna, jadna moja guza...


IZVORNA PORUKA: Tidzi

I da! Zaboravih reci, da su vam to dobri savjeti! Moram reci mami da mi posalje nevenovu mast, a meda i butera imam! Da se ja pripremim unaprijed!


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Probala sam.. funkcionira    hvala


IZVORNA PORUKA: emirita

Mamice sta si probala,nevenovu mast il med i puter...?

Ja sam juce poslije obavljene velike nuzde koja je trajala citavu vjecnost osjetila bolove oko anusa i napipala kao neku mekanu guticu,koja me uzasno booooli...evo cijeli dan na poslu s guza na guz...ne da sjedit,ne da nista


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Probaj nešto od ovih savjeta gore meni su pomogli.


IZVORNA PORUKA: Yuna

FAKTU krema je dobra za to.


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Ja sam uzimalaNeven i još neku mazu ne sjećam se kako se zove ali ima onaj nastavak pa ti malo samo gurneš u čmar i iscjediš i odmah bude lakše.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hemoroidi u trudnoci
10.2.2010 13:03:32   
amanullah
sto se tiče ovog problema ja sam ih dobila nakon prvog poroda i čim mi se stolica poremeti oni se pojave ali to uspjesno rijesavam s mehlemom koji se zove -jomelop- na bazi proplisa i meda, sve sam probala od nevena do herbalrektal no bezuspjesno, zato tipujem na ovaj mehlem

mogu ga koristiti i trudnice, porodilje, no za sva crvenila je lijek, uistinu nisam odavno naisla na biljni preparat s kojim sam prezadovoljna.


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hemoroidi u trudnoci
8.2.2012 20:41:13   
luce87
U toku porodjaja sam dobila hemoroide user posted image tako mi je bar doktorica rekla.U pocetku mi nisu predstavljali problem,al sad posle 7 mjeseci ,prilikom praznjenja crijeva imam jake bolove i krvare user posted image .Da li je to opasno i (mozda je glupo pitanje)a kom doktoru treba da se obratim? 

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hemoroidi u trudnoci
8.2.2012 21:03:51   
ivana st
Nije opasno, ja sam ih imala tokom trudnoće. Otiđi u ljekarnu i traži kremu za hemeroide ,a možeš se i javiti dr. opće prakse. Nemoj jesti ništa masno ni začinjeno dok se god ne povuku jer im takva hrana samo pogoduje.

< Poruku je uredio ivana st -- 8.2.2012 21:04:38 >


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu luce87)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hemoroidi u trudnoci
8.2.2012 21:38:55   
luce87
Hvala Ivana puno... Idem prvo doktoru,pa sta bude nek bude :)

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *