|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Higijena penisa kod beba
3.6.2008 14:15:50   
mišur
Drage mame dječaka,
možda ću otvoriti već otvorenu temu, ali kad sam pregledavala teme nisam našla ništa o ovome.
Interesuje me kako brinete o piši svojih dječaćića.
Moj Luka ima 2 mjeseca i dr mi je rekla da trebam da mu navlačim kožicu na piši kako bi glavić do 1 godine izašao napolje. Međutim meni to izgleda tako strašno i piša se puno zacrveni, mada se Luka ne žali, vidim da ga ne boli.
Navlačite li kožicu, čime ga čistite ako se zacrveni od mokraće itd....

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.4.2010 20:27:09 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 14:51:22   
mamina cura
Ja nisam nista navlacila i bilo je sve uredu. Poslije smo ga osunetili tako da nema nikakvih problema. To smo uradili zbog njega i zdravlja a ne zbog vjerskog opredjeljenja.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 14:54:50   
majki
Ova tema je otvorena na forumu dijete-djeca-pa neštao kao kožica na ćuni kako čistiti. Pogledaj tu, ima dosta savjeta.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 15:59:45   
Amrino
Misure...po najnovijim istrazivanjima (koliko sam ja upucena...a eto na par portala sam citala mnogo o tome) ne smijes nista siliti. Ponekad- najbolje kad ga okupas- ocistis samo onaj dio dokle se moze navuci i to je to. Gazom natopljenom u kamilicu...znaci NIPOSTO siliti. Kozica ce se navuci preko kada joj bude vrijeme, mozda poslije prve godine mozda poslije trece...svako dijete je razlicito. I niposto nedaj ni doktoru da to sili...to im je bila praksa a utvrdjeno je da je to potpuno nepotrebno i da u vecini slucjeva kada se nasilu navuce dolazi do upala...




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 16:19:47   
eni_24
a dali neko zna na koju stranu je pravilno pisu stavljati kad se djete presvuce , tj u pampers dali pisa ide dole ili gore , nadam se da me kapirate sta hocud a pitam... malo me to zbunjuje jer su mi u bolnici rekli da ide dole...a nas narod tvrdi da ide prema gore okrenuta, pa hajd budi pametan... a sto se tice te kozice ja to nista ne radim , samo laganice ocistim i namazem pavlovica mast , da kucnem jos do sada nije imao nikakvo crvenilo ni po kuzi ni po pisi... jos malo pa ga sunetimo auuu to boliiiiiiiiuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 17:33:12   
triplemama
Ja pitala muža kako mu je najbolje user posted image  i on kaže gore i od tada bebi stavljamo ćunu gore iako kako se on mrda bude nekada i nastranu i gore i dole i svakako pa mu ništa nefali user posted image  kuc-kuc

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 20:35:21   
Amrino
Meni je svekrva na pocetku rekla da se mora stavljati cuna gore ja eto radi nje probam par puta...pa se mali zapisao do vrata...Sada, kad mu stavljam pelene pustim da sama cuna ide gdje hoce (jer nije ni svaka cuna ista) i no problemo :-)
Joj i mi cemo aBd na sunecenje za koji dan...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 20:53:03   
mišur
Ma nerviraju me ova nova moderna shvatanja po pitanju svega!
Sad ovo, sad ono, više čovjek ne yna šta bi radio!
Meni dr rekla da navlačim i to skroz do kraja glavića, a to tako strašno izgleda kad se radi...
I još mi rekla da ako se to ne radi, može kožica srasti sa glavićem pa će se morati sjeći ta kožica.
Ja sam bila odustala od toga i sad mi je lakše kad vidim da ni vi ostali to ne radite

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 23:21:58   
proud mom
draga triplemama, mali ti je presladak... kako si stavila ovu sliku??? hoću i ja user posted image

a što se piše tiče, i ja imam info da ne treba na silu ništa navlačiti i da treba samo kožicu samo lagano povući onoliko koliko može te ju čistiti kamilicom sa nekom gazicom (dakle ne vatom ili tuferima jer su prenježni, nego možda krajičkom pamučne pelene da bi uspjeli skinuti onaj bijeli dio koji se stvara na piši)... i to je jaaako bito jer može doći do začepljena a potom i upale tako da bi se mogao desiti "povrat mokraće" u bubrege što ne bi bilo nimalo zgodno, stoga ne odustajte drage mame... bolje da ga vi malo maltretirate nego da zbog brige da ga ne boli ili nekog straha napravite gori problem. u slučaju da se za neki određeni period (mislim da se radi o godini dana) kožica sama ne povuće doktor će vam, htjeli vi to ili ne, sviđalo vam se ili ne sviđalo, naložiti da bebi radite obrezivanje....

a što se tiče položaja čune, čuna treba da ide dole, to 100% sigurno, kako bi mokraća išla u pampers a ne bebi po stomaku... nekad su žene čunu dizale ka gore i to znam jer mi je moja majka tako savjetovala... istini za volju ne sjećam se koji mi je razlog spomenula... ali ako vam je baš bitno mogu saznati...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Piša kod dječaka
3.6.2008 23:44:44   
triplemama
proud mom šaljem ti PP

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Piša kod dječaka
4.6.2008 0:27:13   
eni_24
amrino i meni je sveKRIVA tako rekla za cunu pa zbog tog sam i pitala ...user posted image  Samo nekapiram sta je poenta u svemu tome , kakve veze ima gdje cuna , vise mi logicno da je dole bas zbog tog razloga da urin ide u pampers a ne na stomak ili na vrh pampersa(onda ga netrebam ni koristitiuser posted image ) Uhaaaaaa mazi , pazi malenog , neka vam je srecno za sunecenje ... Kod mog malenog tek pre neki dan pupo odpao a sad ce nova ranica uskoro, zao mi ga , to boli al vise mene kao majku vec njega(mislim) al sta se mora mora ....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Piša kod dječaka
4.6.2008 0:43:20   
eni_24
http://www.bebac.com/index.php?show=category&int_catID=147#answer_5 



Kako se kupaju dečaci u predelu genitalija?

Dobra higijena genitalija važna je od samog rođenja. Penis se pere prilikom svakog kupanja sapunom i vodom sa spoljne strane i to će biti dovoljno da se odstrane nakupine smegme. Glavić je muškom detetu prirodno zaštićen kožicom koja ga potpuno pokriva.

Kod kupanja dečaka potrebno je kožicu lagano povući na dole sve dok ne osetite otpor, tada operite smegmu i dobro isperite. Nikada se kožica na silu ne prevlači preko glavića! Slepljena kožica je u uzrastu do dve godine normalna pojava i spontano će se odvojiti . PA HAJD SADA BUDI PAMETAN... "Sto ljudi sto cudi , sto zena 200 sisa"....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Piša kod dječaka
4.6.2008 10:06:25   
ElmaB
Draga Misur!user posted image
 
Ja sam sa tim problemom susrela prije dva mjeseca. Kako nisam imala iskustva sa muskom djecom, pitala sam dr za savjet. Ona mi je rekla da kozicu navlacim onoliko koliko moze, da ne pretjerujem i da cistim kamilicom. Kada primjetim da se zacrvenilo, vrh cune treba namazati bivacin mascu. Vjeruj, tako postupam i nema problema. To cu sve raditi do septembra, kada cu ga, ako Bog da, sunetiti.
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Piša kod dječaka
4.6.2008 14:01:36   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Draga Misur!user posted image
 
Ja sam sa tim problemom susrela prije dva mjeseca. Kako nisam imala iskustva sa muskom djecom, pitala sam dr za savjet. Ona mi je rekla da kozicu navlacim onoliko koliko moze, da ne pretjerujem i da cistim kamilicom. Kada primjetim da se zacrvenilo, vrh cune treba namazati bivacin mascu. Vjeruj, tako postupam i nema problema. To cu sve raditi do septembra, kada cu ga, ako Bog da, sunetiti.
 
Pozdrav!


Meni receno isto ovako. Tako sam i radila no ipak je doslo do problema. Srecom pa smo malog odlucili ranije sunnetiti (pocetkom 4.mj). Doc pri sunecenju rekao da je dobro da smo ga doveli ranije jer je bilo doslo do zacepljenja. Nakupila se nekakva "sedra" user posted image  Uglavnom, zbog toga se stvorila nekakva vodena cistica u mosnjama ali kaze doc da nije probl i da ce se to ispiskiti, sada kada je osunecen, aBd.
Hvala Bogu pa je gotovo. A bilo je gusto..

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Piša kod dječaka
4.6.2008 15:26:55   
ElmaB
I moj Deni ima neku vodenu cisticu u mosnicama, ali mi je dr rekla da to nije nista i upravo da ce se srediti kada ga osunetimo. Planirali smo, ako Boga da, u septembru, kada bude imao sest mjeseci!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 12:35:26   
mišur
Hvala cure!!!
Već sam počela da mu čistim sa gazom natopljenom u kamilicu, a sutra ćemo kod dr pa ću pitati šta misli.
A sutra treba i na vakcinu....user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako mi ga je žao, jadniče mamino...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 13:05:49   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mišur

Hvala cure!!!
Već sam počela da mu čistim sa gazom natopljenom u kamilicu, a sutra ćemo kod dr pa ću pitati šta misli.
A sutra treba i na vakcinu....user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako mi ga je žao, jadniče mamino...


misure- vec sam negdje pisala...Cim dodjes kuci sa vakcine- daj mu pola kasicice paracetamola i stavi obloge na ubode (ustajala voda- sobne temperatura) te ih mijenjaj svakih 10- 15 minuta...I sve ce biti OK. Sretno na vakcini...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 13:19:07   
Emina*
Paracetamol sirup se ne daje djeci ispod 3 mjeseca zivota.....
Cepici da, ali sirup ne!!


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 13:22:27   
jupajdi
Različitih pedijatara user posted image
Nama su rekli da se paracetamol za djecu ( pola kašikice ) samo može davati malim bebama, a ćepići ne jer oštećuju sluznicu. Samo ako tem. prelazi 39.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 13:29:36   
Emina*
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Različitih pedijatara user posted image
Nama su rekli da se paracetamol za djecu ( pola kašikice ) samo može davati malim bebama, a ćepići ne jer oštećuju sluznicu. Samo ako tem. prelazi 39.


user posted image   user posted image , oni dok se dogovore, svasta se moze desiti...
Znam da na uputstvu, a i pedijatri govore da se sirup ne daje djeci ispod 3 mjeseca, cepici da, ali uslucaju temperature, i to visoke, kako si i navela jupajdi.... 
A cisto onako, naravno da ne valja "gurati" u guzu...
Mada imaju i oni glicerincki cepici protiv zatvora kod beba, pa i oni se daju na takav nacin...
Ma ko ce ga znati user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 13:52:52   
Amrino
Mladja djeca od 3 mjeseca: 10 mg/ kg tjelesne tezine, odnosno 5 mg/ kg tjelesne tezine u pojavi zutice.
Za postimunizacione (postvakcione) hiperpirekcije odgovarajuca doza iznosi 60 mg za djecu starosne dobi od 2 do 3 mjeseca. Ukoliko se ukaze potreba moze se dati druga doza 4-6 sati poslije prve. Iste dvije doze se mogu dati kod groznice ili pojave blagog do umjerenog bola pod uslovom da dijete nije rodjeno prije 37 sedmice i da ima vise od 4 kg.
Jedna dozir kasika iznosi 120 mg.

...evo ovo je iz "uputstva" iz kutije sirupa


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 14:04:10   
Emina*
http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=2121

http://www.plivazdravlje.hr/?id=253&section=knjiznica&section_menu=vademecum


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Piša kod dječaka
8.6.2008 16:48:14   
mamy Sabina
Sto se vakcina tice obavezno oblogu na mjesto dsvsnja.To sam redovno radila s Eminom i ima efekta.Paracetamol ni sirup ,a ni cepice nisam davala bez tem.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Piša kod dječaka
9.6.2008 14:02:50   
akica b
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ja nisam nista navlacila i bilo je sve uredu. Poslije smo ga osunetili tako da nema nikakvih problema. To smo uradili zbog njega i zdravlja a ne zbog vjerskog opredjeljenja.


ista stvaruser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Piša kod dječaka
9.6.2008 14:04:30   
akica b
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Različitih pedijatara user posted image
Nama su rekli da se paracetamol za djecu ( pola kašikice ) samo može davati malim bebama, a ćepići ne jer oštećuju sluznicu. Samo ako tem. prelazi 39.



isto isto

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *