|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad je beba nervozna... (uvrce uho i grebe se)
18.8.2008 14:56:47   
Visnja RR
Vec nekoliko sedmica kad se Asja unervozi a to je obicno pred spavanje (jer bi mala mahalusica da jos mahala a san je lomi) e tada ona pocne da uvrce uho i da se ceska iza uha i cupa kosicu oko uha (iako bas inema neku kosicu)...
Ne bi to bilo strasno da se ne izgreba ziva... jer ma kako god joj rezala noktice oni su uvjek malkice ostri...
MM samo kuka da ce pokvariti uho i zahvaljuje Bogu sto postoji dr. Karabeg user posted image  (a pretjeruje jer Asja ima lijepe male usi)
Desava li se to i vasim bebama?
Da li je Bepanthen dobar da se namazu te ogrebotinice ili postoji jos nesto bolje?
Nekako mi zao da joj po ovoj vrucini stavljam rukavice...user posted image

< Poruku je uredio Visnja -- 18.8.2008 15:05:11 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad je beba nervozna......
18.8.2008 15:00:57   
mamsi
Moj Kenan je uvijek češkao i vukao uho pred spavanje i kad je nervozan i još uvijek to radi a ja ga ne sputavam jer valjda mu to odgovara

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad je beba nervozna......
18.8.2008 15:04:44   
mamina princeza
Draga moja Visnja moja Dzelila je dosta manja od tvoje Asje a vec to radi.
Ip red spavanje a posebno kad je bas gladna (a to je skoro uvijek:)) dok ja pripremim hapicu ona sve rukama zavrce uho i ja se isto bojim da ce pokvariti svoje llijepe male usi.
I izgrebana je sva iako smo noktice fino izrezali.
Ja je pred spavanje smirim obicno da je lagano ceskim po celu i nosicu to bas voli i polako je i uspavljuje a kad je glad u pitanju tu nemam nacina - odjednom postane gladna i samo je pitanje moje brzine kad cu spremiti da jede:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad je beba nervozna......
18.8.2008 15:28:50   
mamin sin
Moj bebac je sa 6 mj. poceo ceskiti uho ali nisam primijetila da je povezano sa nervozom, zna i u snu to raditi. Dr. rekla da usi mogu ceskiti i svrbiti i od zuba ali ako ih cese unutra. Helem ja sam primijetila da mu je usna skoljka jako suha pa ponekad na stapic stavim malo kantarionovog ulja i lagano namazem skoljku.
E Visnja dobar ti je Bepanthen, ali mozda ne moras nista tako koristiti, mislim neke kremice. Skontala sam da te sitne ogrebotine same od sebe prodju preko noci pa nista i ne radim, jer se njihova koza brzo regenerise, a ako bas razgrebe, zna da bude i krvi, onda malo kamilice radi dezinfekcije i ostavim tako.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad je beba nervozna......
18.8.2008 16:21:46   
mivica
nisam znala da se i to desava, cuj da se osusi usna skoljka. E hajd, da znam, dakle kantarionovo ulje user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad je beba nervozna......
19.8.2008 10:45:08   
mamyca
Kad se Hamza ogrebe s noktima ja ga samo pospem malo sa svojim mlijekom i odmah prodje,a nekad i samo prodje,jer koza beba se brzo regenerise.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad je beba nervozna......
19.8.2008 10:51:20   
ElmaB
I kod mojih je isto, posebno kada jedno jede, a drugo ceka svoj obrok, pa je nervozno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad je beba nervozna......
20.8.2008 15:44:55   
Adana
i nama se to ponekad desava... ali ja joj stavljam rukavice i ne buni se za sada. pusa

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad je beba nervozna......
31.10.2008 11:46:36   
senoenamine
Sve su bebe na svoj nacin pomalo nervozne..Moja takodjer kad hoce spavat a neda joj se il kad je gladna a ja zauzeta pa me mora malo pricekati.A sto se tice ogrebotina namazem ih sa hipovom kremom i brzo prodje mada a i crvenilo izazvano prsticima

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad je beba nervozna......
31.10.2008 23:59:02   
kana
joj kad se sjetim Tarika,kad se probudi uvijek se sav izgrebe po licu i glavom lijevo-desno...naravno bude to i od gladi---prodje to sve:)

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad je beba nervozna......
1.11.2008 0:00:38   
kana
jednom je cak i rane nepravio,lijecili smo ih sterilnim gazama umocenim u prokuhalu mlaku vodu a kasnije kada zaraste i jekodermom ili jekolom

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad je beba nervozna......
1.11.2008 0:09:16   
ziki
Mom Tariku trenutno nicu zubici pa je opasno nervozan, nervozu iskaljuje na meni, suta u dojku desnu, kad se muci da ne zaspe preko dana zagura mi ruku u usta u izgrebe po desnim i jeziku...Nekad, tamo do 40 dana je grebao sebe sad se preorjentiso na sve ostale... kauboj mali

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 10:50:39   
Anoniman
Moj mali ima 2 mjeseca i svaku veče oko pola 12 plače jedno 5-10min i zaspi. Žao mi ga je,zar ni jednu ne može preskočit i da mirno zaspi kao po danu. Neznam šta da radim baš ga moram pustiti da otplače. Ne prihvata cucu nikako, kad mu dam siku trga je od nervoze, nema grčeve, samo hoće da se nosa u uspravnom položaju prema naprijed al ruke otpadoše. Ima li ko kakvo rješenje ili slično iskustvo.

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:10:24   
hanabanana
Nosaj, proći će.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:23:02   
Anoniman
zar baš nema drugo rješene, sad ima 5kg ako ga naučim kako će mi biti kad bude imao 10kg, ženo draga ja sam mršava jedva sebe nosamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:37:10   
Anushka
moj alen je mozda dva puta zaspao da nije u rukama, i to sto brze pokrete pravim on prije zaspi, pa tako plesem sa njim, trcim po kuci isl.. i vratila sam svoju kilazu vrlo brzo i ne trebam aerobik, jogging isl, (a imam 53kg i 161cm)  i kako raste i ja jacam, sad ima 7kg a sa odjecom i 7,5 i opet ga znam ne ispustiti iz ruku po dva-tri sata..od pocetka je pokazao da je ljut, sa 12 dana se sav zacrvenio i poceo tresti rukicama i nogicama vristeci od bijesa - bez suza kad ga je moja mama drzala u naramku kako se bebe inace drze, nije vjerovala da tako mali moze biti tako ljut. I bas nikad nije dao da ga polozenog nosimo, uvijek u uspravnom stavu, a od 3 mjeseca okrenutog prema vani.. i rukavice sam prestala stavljati tako od 3 mjeseca da vjezba hvatanje pa  sad kad je nervozan trpa obje rukice odjednom u usta, i naravno sve sto dohvati.. mozes si olaksati ako uhvatis neki fazon, npr ja sam ga ljuljala u autosjedalici i tako odorim i po pola sata, a u zadnje vrijeme u kolicima ga po kuci vozam, gdje god odem posadim ga i jednom nogom ljuljam tamo vamo pokazujem mirise, dajem da opipa svasta i sl dok pravim rucak, perem sudje, slazem ves i sl nadjem i bolji polozaj zasjedne mi na kukove i jednom rukom ga mogu cuvati (polozaj mi objasnila pedijatrica za kukove).. ledja mi otpadose, ali me onda mm izmasira, i prodje, zato se kolegici nisam mogla nacuditi sto je upisala aerobik kad joj je maloj bilo 5 mjeseci..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:43:23   
hanabanana
Ja sam razumjela da se dijete uz vrisak budi iz sna, i onda nakon 5-10 minuta opet zaspi?!

Zar je problem utješiti dijete tih 10 -tak minuta?! Vjerovatno ga umiri tvoja  blizina.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:45:56   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:55:28   
Anoniman
Ma kakvi ništa ne pali ja i muž smo svašta pokušavali al kao da hoće da se isplače baš svaku noć oko pola 12, nosanje pomaže al neće zaspati.Nisam se dobro izrazila nije da mi je mrsko nosat- to sam više radi zezancije rekla, nego mi je problem što ne može zaspati dok ne otplače. 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 11:57:49   
hanabanana
I kod moje kćeri se to dešavalo, do duše ne svako veče, i obično se dešavalo oko pola sedam. Prošlo je nakon nekog vremena.

Oko devetog mjeseca će se isto tako znati uz vrisak buditi, tada već počinju sanjati. Sve su to faze, i sve prodju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 12:06:43   
Anoniman
Valja sve proć, hajd neka su zdrave i nek ih ništa ne boli to bi tek bio problem a sve ovo (nervoza...) ja se nadam da je normalno. Najgore kad nemaš iskustva pa se bojiš čim nešto zaplače a što li je to? Pročitala sam negdje da je normalno da beba otplače 15min al opet mi je frka pustit ga...

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 12:09:46   
Nedi
Svaka cast ko moze pusiti bebu da place 15 min, ja svoju nisam nikad. Nikada ( osim ako se udari) nije plakao duze od 1min, mm kaze da ga previse mazim ali to je jace od mene. Kad je nervozan ja sve ostavim i samo se posvetim njemu a kad on zaspe obavljam ostale stvari

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 12:19:44   
hanabanana
Dobro si pročitala Breskva....normalno razvijeno dijete može plakati 15 minuta u toku dana, razlozi mogu biti razni. Pretoplo je, prehladno, previše utisaka, dodira, tjeskoba....

Nedi, niko nije rekao da dijete treba pustiti da otplaće 15 minuta dok mi pušimo na tarasi, nego da je normalno i da dijete zaplaće i place bez obzira na reakciju roditelja.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 12:25:29   
Nedi
Ma nisam to mislila tako oštro hanabana........ali ja jednostavno ne mogu podnijeti da moje dijete plače i tako je od prvog dana, skoro pa da i "ne zna" plakati. Jednostavno ga moram uzeti odmah , to nešto što ne mogu kontrolisati i vidim i sama da malo pretjerujem ali sta da radim?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kad je beba nervozna......
12.3.2009 19:41:13   
Visnja RR
Ja ista kao i Nedi user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *