|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/stanu??
28.12.2008 12:41:23   
tweety
Ne znam da li ima ova tema,ja je nisam mogla naci.Zanima me kako se vi borite sa suhim zrakom u vasem domu?

Mi se grijemo klimom,imamo PVC otvore koji dihtuju odlicno,ali nam je vlaznost u stanu nula bodova.Budimo se suhog grla,svako jutro imam osjecaj da me grlo boli.Zao mi je ove djece,pogotovo moje curice.Meni je tesko a mogu zamisliti kako je onda njoj.Stavili smo vode u posude na svakom koraku,ali cini mi se uzalud.user posted image

Kako se vi izborite sa ovim problemom???


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
28.12.2008 12:44:59   
jasmina_mm
kod nas je plinska pec na kojoj uvijek stoji posudica u kojoj je ili kamilica ili voda sa etericnim kapima i zaista nema nikakvih problema. Takodje ne susim ves po kuci jer i to doprinosi teskom zraku u kuci...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
28.12.2008 12:45:24   
andji
kod mene ima grijanje,ali je na 5tom spratu potanko dobro,tako da palim iklimu i dogrijavam...i ja imam te posude sa vodom,ali često u toku dana znam otvorit balkonska vrata da se prozrači bar na 3 mi(u kuhinji i spavaćoj)a naveče takodje znam ostavit u kuhinji kip prozor malo odškrinut,jest da ujutro bude hladnije kad ustanemo ali opet se klimom brzo zagrije...ne znam za drugo rešenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
28.12.2008 12:45:46   
mnn
i mene to zanima, neka nam netko javi recept...mi se grijemo na plinsko grijanje...vode posvuda...a zrak suh...tako da sam luda od toga...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
28.12.2008 12:47:49   
jasmina_mm
zaboravila sam napisati da svako jutro zracim kucu i kao sto andji rece vjecito je prozorcic u kuhinji na kant otvoren

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
28.12.2008 12:57:54   
tweety
ma zracim i ja svaki dan ali je grozno.ne znam stvarno kako izaci na kraj sa ovim.probat cu malo sa etericnim kapima pa cemo vidjeti

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
28.12.2008 23:57:27   
batterfly
I ja imam isti problem!!!!user posted image
Kod nas je centralno grijanje,na svakom radijatoru imam po dvije posude sa vodom,izracivam u toku dana vise puta,ali imam osjecaj da nista ne pomaze....
Ovo sa etericnim uljima mi se svidja....Ima li jos neko neku ideju????

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 0:03:13   
Anoniman
user posted image >Mammy Cool Steam Humidifier

The Mammy Cool Steam Humidifier uses a flow of steam to humidify the environment and provide the ideal conditions for the wellbeing of your child. A correctly humidified environment contributes to maintaining the natural protection functions of the nasal mucus and respiratory tracts.
The water inside the humidifier is brought to boiling point by an electric resistance; this process eliminates any bacteria in the water. The steam is then cooled by an integrated fan system. The use of cool steam reduces any risks of scorching.

(odgovor članu batterfly)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 0:08:12   
camm
kod mene je sva sreca pa je krovni prozor
pa ga sasvim malo otvorim da ulazi svjez zrak
a na radijatoru imam neku serpicuuser posted image  sa vodom.


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 1:02:57   
Rabi
I ja imam isti problem....
Centralno grijanje koje nenormalno grije, a posudice sa vodom ne daju bas neki rezultat... JA cesto otvaram prozore, zavrcem radijatore, kvasim krpe pa ih stavljam na radijatore, bar malo vlage da budeuser posted image  inace, pocrkasmouser posted image
A, meni nesto cesto fali zraka...nekako kao da nee mogu fino da udahnemuser posted image   Ko riba na suhom.....ne znam je li to mozda od suhog zrakauser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 19:47:40   
Lorna
Ovdje kad zahaldi i moramo paliti grijanje koristimo ovaj humidifier kao sto je Shee postavila, s tim sto ja dodam umetak sa etericnim uljem eukaliptusa i zrak uvijek bude svjez i mirisan.
Pored toga, u Lorninoj sobi drzim uticnicu sa nocnim svjetlom u koju se takodje doda umetak sa etericnim uljima raznih mirisa, mi njoj kupujemo poseban za bebe s mirisom mente kad je prehladjena ili lavande kad nije.
I sve spavace sobe obavezno prozracim navece pola sata pred spavanje i naravno ujutro.



_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 20:03:17   
beni29
I ja imam humidifikator u svakoj djecijoj sobi ali njisma nikada koristila etericno ulje. To koristim u specijalnoj uticnici u koju stavim umetak eukaliptuse kada su bolesni i kada im je nos zacpljen.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 20:13:40   
Lorna
Joj meni su te uticnice zakon! Ma nisu to u stvari uticnice, to su utikaci koji idu u svaku obicnu uticnicu. Na utikacu je priguseno svjetlo i posebno kupujes umetke sa raznim mirisima. je li o tome govorimo beni?

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 20:19:25   
beni29
Ista stvar je kod mene. Super je efikasno kada s djeca prehladjena.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 20:20:56   
mnn
gdje da kupim taj ovlaživač u rh? ako netko zna neka mi javi...jer ubije me ovaj zrak...zračim ja sobe stalno ali mi se para nema pomaka...user posted image


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 20:23:22   
beni29
Ovdje u Francuskoj se mogu kupiti u svakom supermarketu ali ovaj sa umetkom mozes naci u svakoj bolje opremljenoj djecijoj prdavnici ( tipa Turbo Limac kod nas)

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 20:35:51   
Lorna
mnn, pogledaj po apotekama ili bebi shopovima. A ko nista, mozes sigurno naruciti negdje iz inostranstva, probaj ebay.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
29.12.2008 22:54:21   
juni
I mi koristimo etericno ulje eukaliptusa tako sto u posudice sa vodom nakapam nekoliko kapi i zrak bude svjez a usput mi i sinuse procisti. Citala sam da je eukaliptus dobar u borbi protiv virusa a dolazi nam period gripe.
Svako vece i svako jutro luftiramo stan.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
30.12.2008 13:20:06   
batterfly
ZNaci ima toga i kod nas????
Odem u apoteku ili TL i pitam za Humidifikator???jEL'''???
Hvala!!
Cini mi se super ideja,jer ovo nista ne pomaze....pocrkacemo od suhovine u zraku!!!user posted image

Zna li neko koliko to kosta???

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
30.12.2008 14:16:11   
Anoniman
mishka, ovaj sto sam ja postavila je chiccov, znaci da je moguce da ga ima u njihovim prodavnicama, a ovaj sto ja imam je kupljen vani, tefalov je i kostao je otprilike 99km! Nadam se da ces pronaci.

(odgovor članu batterfly)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
30.12.2008 14:17:41   
Skvo RR
I ja cu probati sa tim osvjezivacem..ja trenutno drzim u spavacoj posudice sa kamilcom na radijatoru....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
31.12.2008 2:15:02   
Lorna
mishka, ne znam da li se i kod nas kaze humidifikator, trazi ti aparat za ovlazivanje vazduha u prostorijama (na struju je).
najbolje bi ti bilo negdj eu vecim gradovima, npr. u Sarajevu u nekom bebi shopu potraziti.
Za cijenu ne znam, ali ovdje kosta (zavisno od marke) izmejdu $30 i $70

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
31.12.2008 10:15:56   
Amrino
Gdje m nadjoste...
I ja drzim otvoren prozor u kuhinji na kant- ali ne stalno jer je ovih dana bas pohladno...
Mi navece uzmemo ono cudo u obliku velike resetke u koju se stave one male svijece i sluzi za podgrijavanje hrane i serviranje (ne znam kako se to zove, valjda kontate o cemu pricam user posted image ) i na to stavim vatrostalnu tepsiju punu kamilice. Ljepota je spavati u toj sobi ali problem je sto se u sred noci svijece ugase...
Onda stavljam i dobro mokre peskire na radijatore- nekada i njih natopim kamilicom...
Kupila sam one keramicke posude za  radijtore- ali ne mogu se postaviti...
Ne znam za ta cuda na struju...Kako se odrzava higijena? Jer toplo i vlazno je raj za razne bakterije...user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
31.12.2008 10:19:05   
Nunichi
Joj ja sam jutros ustala,presusila totalno!
Evo ne mogu sebi da dodjem... nos suh ,grlo suho,sve me grebe...fuj...a ostavila u spavacoj mokar peskir sinoc. user posted image user posted image user posted image
Cini mi se da cu presusit... user posted image Sve sam probala,osim tih na struju... gdje ima toga?

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako se vi borite sa suhim zrakom u kuci/...
31.12.2008 17:27:20   
tweety
Nasla sam u Conrad-u ovlazivac zraka.

Najjeftiniji je 85km,evo pogledajte.

http://www.conrad.ba/index.php/cPath/76_930_1048


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *