|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kupovina vakcina
15.4.2013 21:38:27   
srećicaa
Moja beba ima mjesec dana i trebao bi primiti narednu dozu za Hep B vakcinu. Čula sam da su pojedini roditelji kupovali vakcine po cijeni od cca 18 KM i zvali privatno sestru da bocne bebu i da s obzirom da su to bile neke kvalitetnije vakcine dijete nije imalo nikakvih nuspojava. Eh pošto mi ovi poznanici nisu sada u BiH molim vaše komentare i savjete-da li ste svojim bebama kupovali vakcine, ako jeste gdje i koje su to vakcine bile i kako je vaše dijete reagovalo na njih?

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kupovina vakcina
15.4.2013 21:47:22   
Alhemicarka
Ja sam razgovarala sa svojom doktoricom o tome, i ona je rekla da je zvanični stav da takve vakcine ne smiju dati, jer nikad nisu sigurni da je pacijent ispoštovao preporuke pravilnog čuvanja vakcine - u frižideru. Treba je i iz apoteke donjeti do kuće, a vakcine se transportuju po principu cold chain - tako da maltene nikad ne izlaze iz frižidera, samo se prebacuju iz jednog u drugi.
Tako da sam ja od toga odustala.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kupovina vakcina
15.4.2013 22:06:23   
M kao Mama
ja koliko znam kod nas je protizakonito, jer vakciba se mora unijeti u karton,a sestra ili privatnipedijatar to ne može, drugo i važnije od ovog kartona je to pravilno čuvanje vakcina, i ja koliko sam čula od nekih roditelja vakcije u toj privtnoj režiji su oko 70 km,

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kupovina vakcina
15.4.2013 22:10:16   
Hanady RR
ako se dobro sjećam 2010 sa nestašicom vakcina o istom sam se rapitivala...
tada je samo u privatnoj apoteci dr. Lutve moglo se kupiti i on je davao...čuvane pod uvjetima određenim u hladnom porpisanom prostorui samo uz njegov nalaz o istom na pedijatrijskom odjelu doma zdravlja unosili su u kraton...također je koštala oko 70 Km po sjećanju...
eh sad mi smo sačekali radi brohitisa i onda smo dočekalu u domu zddravlja istu...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kupovina vakcina
15.4.2013 22:13:25   
Lejla Ka
Ovo što priča Alhemičarka, trtansport u hladnom lancu ti garantuje samo državni zavod za javno zdravstvo. Ima privatnih pedijatara koji daju vakcine, ali ti niko osim njihove časne riječi ne garantuje ispravan transport i skladištenje vakcine. I ne zavaravaj se, od svih vakcina se mogu desiti nuspojave. Znam lično za isti slučaj kad je beba vođena maksuz privatniku na maksuz vakcinu i kad je zavatrila dotični ljekar je roditelje poslao državnim ljekarima da "vade vruće krompire". E šta mislite kako to prime državni pedijatri? Na tebi je da se odlučiš, što je po meni u stvari najveći problem čitave situacije, što je puna odgovornost prebačena na roditelje, koji u večini nisu znanjem potkovani, i nisu emotivno nezavisni.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kupovina vakcina
15.4.2013 22:21:57   
vjestica
potpi na sve već rečeno + ne znam nijednu sestru koja bi se usudila dati vakcinu djetetu u privatnoj kući

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kupovina vakcina
15.4.2013 23:35:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

potpi na sve već rečeno + ne znam nijednu sestru koja bi se usudila dati vakcinu djetetu u privatnoj kući


mene ovo posbeno zaintigiralo...
mislim ad je ovo zakonom zabranjeno kada se odnosi na vakcine...inekcije su drugo...al vakcine kroz kalnedar imunizacijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kupovina vakcina
16.4.2013 0:58:34   
canim
Mi smo primali vakcine kod dr.Lutve, koje je on prije primanja donosio iz apoteke a apoteka je u sklopu objekta.Ja se ne bih usudila kupovati i nositi kuci ili bilo gdje vakcinu, upravo zbog nacina skladistenja.
Raspitivala sam se i dali druge privatne ordinacije daju vakcine, uglavnom danas daju svi vakcine bez problema, samo sto ja nisam bila sigurna kako ovi druge skladiste i koje vakcine nabavljaju tako da sam se ipak odlucila za dr.Lutvu.

Mi imamo karton u kojem su unesene one vakcine koje je primila, nije ovjeren od strane zdravstvenog, niti sam nosila da ovjerimo iako nam je dr. jos napocetku pominjao da ako hocemo mozemo odnijeti.



(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kupovina vakcina
16.4.2013 11:11:04   
Lejla Ka
I dr. Lutfo ti garantuje svojom časnom, ni on nema nikakvu "tvrdu" garanciju niti službenu dozvolu. Zapravo i on vakciniše protiv pravila, neslužbeno i zato što mu gledaju kroz prste i prave se da ga ne vide. Možeš mu vjerovati ili ne. A i to, možeš vjerovati i državnim ustanovama ili ne ....

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kupovina vakcina
16.4.2013 12:11:00   
canim
Ne vjerujem da oni mogu bez dozvole davati vakcine, mozda prije nisu davali u privatnim ordinacijama ali sad daju bez problema.

Sto se garancije tice to ti je kao sto kazes mozes vjerovati ili ovako ili onako, ni jedno od ta dva izbora nema 100 % garanciju jer da se bilo sta nedaj Boze iskomplikuje nakon vakcine ni jedni nece reci da su odgovorni.... na kraju krajeva svako odlucuje za sebe.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kupovina vakcina
16.4.2013 12:59:27   
mala_sa
Mi dobijemo recept za kupovinu vakcine, isto kao za bilo koji lijek, odemo u apoteku, uzmemo vakcinu i nosimo je pedijatru. Ovdje je takav sistem i apsolutno svi moraju prvo kupiti vakcinu, cuvati je kuci u frizideru i onda odnijeti pedijatru na zakazani termin.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kupovina vakcina
23.4.2013 11:19:45   
Lalali
A zasto u DZ ne cuvaju vakcine u friziderima? Meni rece pedijatrica da sad i u DZ daju iste tj. acelularne vakcine kao sto su i kupovne

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *