|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Omega 3
8.8.2008 2:11:17   
Amela V.
Ne znam da li je ova tema vec bila, ako jeste molim moderatore da je uklone.
Ne znam kakva je situacija u Bosni, ali ovdje u Americi, jako insistiraju na unosenju dovoljne kolicine Omega 3 u ishrani trudnicu, a s druge strane jako se boje merkurija u ribi.... tako da su Omega 3 tablete neizostavne u trudnoci.
Sta vi mislite o tome?

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Omega 3
8.8.2008 2:53:07   
suncan_dan
hmmm...amalgam blombe ga isto satoje. ono pogotovo utice na bebanu na  centralne zivce. utjece na  zivce, mozak,  i ako majka nikakve simptome neprimijeti,ono opet  na bebu utice, al normalno nejedemo toliku kolicinu ribe, da bi se to moglo desit.ja sam prije trudnoce i u trudnoci jela ribu (al nisam tunjevinu, to sam izbjegavala) i fB sve je u redo. al ako hoce neko da bude 100% siguran bolje bi bilo da uzima tablete, jer onda ima barem svoj mir. prija su desinfekovali bolnise s tim :)) al to je bilo prija....nekada davno


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Omega 3
8.8.2008 2:58:07   
suncan_dan
a sto se tice omega 3, to bni preprucila svakoj trudnici, barem 3 prva mjeseca, jer sa omega 3 se kod djece mozag se bolje razvija, i sprecava od mozdani bolesti poslije i za majkuje dobro, zene koje uzimaju u trudnoci, kod njih postoji manja mogucnost, da poslje poroda dobiju deprezije.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Omega 3
8.8.2008 10:36:55   
idana_85
sta su deprezije?
ja pijem omegu 3 jos i prije nego sam zatrudnila, zbog ispita, i mogu vam reci da je to fenomenalno. ja pijem od gnld-a


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Omega 3
8.8.2008 10:57:52   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: idana_85

sta su deprezije?
ja pijem omegu 3 jos i prije nego sam zatrudnila, zbog ispita, i mogu vam reci da je to fenomenalno. ja pijem od gnld-a



Mozda je mislila na depreSije...vjerovatno greska u tipkanju user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Omega 3
8.8.2008 11:04:58   
Happy
Što si Semi izbjegavala tunjevinu, ja je jedem s vremena na vrijeme...
Ne pijem Omega 3, pijem folnu, a jedem stalno laneno sjeme....

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Omega 3
8.8.2008 11:52:43   
sanja.sa
i ja pijem omega3, bas kao sto je semi rekla savjetuju ga zbog razvoja mozga...
a ribe sam jela, ne svaki dan, al volim da ih papam i ponekada spremim oradu, brancin... a tunjevinu ni ja nisam jela jer sam puno citala o tome da se konzerve ne preporucuju u trudnoci, ne sjecam se tacno koji je razlog...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Omega 3
8.8.2008 14:02:44   
Anoniman
Ja sam na svoju incijativu uključila Omega 3 tablete od Natural Weltha, od nekog trećeg mjeseca trudnoće.. Znam, ne mogu štetiti, a pošto ne volim ribu, to mi i dođe kao svojevrsna nadopuna za ove bitne masti.. A čitam i neki dan da se ljudi koji je redovno unosebolje nose sa stresom..user posted image

(odgovor članu Amela V.)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Omega 3
8.8.2008 14:34:02   
suncan_dan
ja mislila sam na depresije, tunjevinu sam izbjegavala jer ona najvise merkurija.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Omega 3
10.8.2008 20:34:14   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: semi83

ja mislila sam na depresije, tunjevinu sam izbjegavala jer ona najvise merkurija.


i opet greskauser posted image

ja mislila sam na depresije, tunjevinu sam izbjegavala jer ona najvise ima merkurija.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Omega 3
30.9.2009 14:26:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: AIDA RR

Zanima me, koliko od vas u svakodnevnoj prehrani daje pažnju za prevenciju oboljenja krvožilnog sustava recimo upotrebom mliječnih proizvoda ili margarina sa omega 3 esencialnim masnim kiselinama – Omega 3? Naime Omega 3 je jako važan za trudnice i djecu jer štiti srce i sprečava moždani udar i ujedno osigurava pravilan razvoj moždanih struktura i retine od razdoblja ploda do druge godine života djeteta. Ako koristite neke druge dodatke zdravi prehrani za vas ili vaš plod odnosno za djecu, molim vas da date svoje savjete kao pomoć za svakodnevnu zdravu prehranu u trudnoći i općenito.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ljep pozdrav svima!



IZVORNA PORUKA: SelmaK

Zdravo Aida RR,

vidim pisala si o omega 3 i navela neke namirnice u kojima se nalazi. Ja ti mogu reci da mi je moj doktro dodatno preporucion tablete/dodatak prehrani Pregnital, koji u sebi sadrzi Omega3 i Omega6, bitne za ovo sto kazes, i tebe i bebu. Pije se jedna dnevno, kao i ovi drugi dodaci. Mislim da nije lose uzeti ih, pogotovo ako nisi sigurna koliko  cesto ih unosis hranom.

Pozz!!!



IZVORNA PORUKA: rozi

I ja sam na to pocela obracati paznju,jer sam cula da je veoma bitno u zadnja 2 mjeseca trudnoce.  Znam da konzerve nisu dobre, ali sam se obezbjedila tunama (nasla sam neke na kojim pise da su bogate omega 3, mada sve jesu) . Trazila sam u apoteci bilo ovaj novi Centravit za trudnice, pa sam kontala sa Prenatal zamijenim sa njim, ali nema. Moracu potraziti taj Pregnital.user posted image



IZVORNA PORUKA: idana_85

Ja sam jos prije turdnoce pocelapiti GNLD Omegu 3, jer studiram i kad nju pijem jako mi pomaze pri pamcenju i koncentraciji, a i mogu po par sati uciti bez prekida. Pitala sam doktora i on je bio odusevljen i rekao da je to najbolje sto se u trudnoci moze piti i samo neka nastavim ,pogotovo ta gnld omega 3.Tako ja pijem jednu dnevno, a kad su ispitni rokovi po 3. Moze se piti do 6 dnevno. A i kontam....ako meni ovako pomaze i jaca pamcenje i koncentraciju, mogu misliti kako ce mi sincic biti inteligentan, akobogda mamin doktor nauka user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Omega 3
30.9.2009 19:18:17   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja sam nasla jednu temu o omegi 3 ali je zakljucana

elem, je li neka od vas pila ove tablete omega 3 natal? je li to samo omega 3 ili svi vitamini i minerali koje inace sadrzi prenatal od naturalwealtha? ja sam do sada pila samo prenatal (sad sam 16ta sedmica), ali vidim da neke trudnice uzimaju tablete sa omegom 3 (npr., preginal omega 3 i 6). znam koliko je omega 3 vazna i ne znam da li je unosim dovoljno ishranom (jedem ribu jednom sedmicno)


IZVORNA PORUKA: ada033

Ja pijem posebno Omegu 3, a posebno Pregnacare vitamine od samog pocetka trudnoce (sada sam 4. mjesec). Tako mi je preporucio ginekolog. Kazu da je Omega veoma vazna za razvoj nervnog sistema kod djeteta, a mislim da je nikad ne mozes dovoljno unijeti samo kroz hranu.


IZVORNA PORUKA: tweety

Ja sam pila Omega 3 Natal zajedno sa Prenatalom.

Natural Wealth® je razvio specijaliziranu Omega-3 formulu koja osigurava optimalnu količinu omega-3 masnih kiselina za majku i dijete. OMEGA-3 NATAL sadrži čistu DHA koja može povoljno utjecati na duljinu trudnoće i porođajnu težinu, a njena optimalna koncentracija u majčinom mlijeku ima pozitivan učinak na rani intelektualni razvoj djeteta. Osim što štiti majku od nedostatka esencijalnih masnih kiselina, Omega-3 Natal čuva zdravlje djeteta i povoljno djeluje na trudnoću.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Omega 3
28.6.2010 20:38:39   
rose
moram pitati za omegu iduci put...cula sam da je dobra ali mi je jos nije preporucila a ne znam da li je mogu uzeti na svoju ruku user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Omega 3
12.1.2012 15:48:46   
Angelbaby
I ja sam htjela postaviti ovo pitanje. Je li bitna i koliko?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Omega 3
12.1.2012 21:54:58   
enića
-pa je li dobro, ili nije dobro piti OMEGA 3 kapsule u trudnoći na svoju ruku???

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu Angelbaby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Omega 3
12.1.2012 22:53:04   
teacher75
meni je ginekolog rekao da obavezno treba u zadnjem tromjesecju, buduci da prijem prenatal a on u sebi ne sadrzi omegu 3 uzela sam jos i omegu 3 od natural wealth-a

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Omega 3
10.2.2012 8:51:35   
lucky mami
drage...kada da počnem unositi Omegu 3, da li je neophodno u prvom tromjesečju? Hvala

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Omega 3
10.2.2012 12:03:41   
enića
Konsultuj se s doktorom, meni je propisao dabroston i folacin, omegu sam pila na svoju ruku prije nego sam saznala da sam trudna, ali sam prestala, s tim da sam pojacala unos ribe:)

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu lucky mami)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Omega 3
2.3.2012 8:47:19   
Le_a
sada čitam ove postove, jel znate da li dolazi u obzir po sadržaju sardine, tj. da li one sadrže omegu? ako neko od forumašica zna, molim da mi da odgovor :)

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Omega 3
3.3.2012 21:43:27   
enića
Mislim da sadrzi, jer na nekim sardinama i pise da sadrze omegu 3 :)

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu Le_a)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Omega 3
4.3.2012 21:26:39   
lucky mami
I mene je zanimala ova informacija, mada sam se ja trudila da unosim"svjezu" ribu

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Omega 3
15.3.2012 15:30:03   
bebaby
I mene zanima ovaj odgovor, obzirom da mi je iz konzerve najlakse pojesti:)

(odgovor članu lucky mami)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Omega 3
1.8.2012 8:23:52   
malefiz
...ja sam u 4 mj. a omegu 3 od natural wealth i folacin pijem vec 2 mjeseca po propisu moje doktorice...na pocetku sam popila i jednu turu dabrostona i utrogestana jer sam prokrvarila u 1 mjesecu pa sam hitno morala na jezero ali eto...sad je sve ok;)...jednom sedmicno napravim nesto tipa morski plodovi ili neku ribu za rucak i mislim da je to ok...jedem ponekad bademe i ljesnjake...a da i svaki dan po pola flase donat mg ili sumecu tabletu magnezij..kako kad stignem sta kupiti...eto toliko od mene ;)

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Omega 3
10.10.2012 21:04:21   
I love youu
Pozz mame, vidim da ste davno pisale na ovu temu,pa malo da je obnovimo. Ja sam u 12 sedmici trudnoce i do sada pijem samo folnu kiselinu. Doktor mi nista nije spomenuo omegu 3, ne znam smijem li je poceti piti na svoju ruku ili da cekam da ga pitam?

(odgovor članu malefiz)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Omega 3
11.10.2012 8:52:03   
Alannah
Folna ti ne moze naskoditi i mozes piti vec,ja sam cak dva mjeseca prije trudnoce pocela piti prenatal,ali dovoljna je i samo folna,jer je jako bitno da u prvim sedmicama imas dovoljno folne za bebu

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *