|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osip od vrucine?
22.6.2013 21:36:23   
diyanna
Drage mame,

moja kcerkica ima 12 mjeseci i prije par dana pojavio joj se blagi osip na dijelu gdje zavrsavaju pampersice oko noge( uvijek smo koristili pampers i nikada nismo imali nikakav osip ni dok je bila manja) odmah psolije se pojavio i na dnu ledja gdje joj takodjer zavrsava pelena i dosta se siri. isti osip ima jos i po vanjskoj strani rukica kojom se nasloni kada uz nesto sjedne ( nema ga ni oko vrata ni na dijelovima gdje se znoji)

kupam je dva puta dnevno, presvalcim cesto, pokusala sam promijeniti pelene ali nista...mislim da je ne svrbi i ne boli jer se ponasa normalno samo to ruzno izgleda onako bas crveno ...stavljala sam puder pa nije pomogao pa sam se vratila nasoj kremici....

Pocela je jesti kravlje mlijeko ali mislim da nije od toga jer ga jede vec skoro mjesec dana i lijepo ga podnosi...temperaturu nema, vesela je i aktivna ( hoda pa nema mira nikako )

pomagajte :-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Osip od vrucine?
22.6.2013 21:38:19   
koka i po
a da pokusas sa nekom kremicom protiv pelenskog osipauser posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Osip od vrucine?
22.6.2013 22:20:43   
talisman
Draga diyana, moja cerkica ima isti problem i mogu ti samo prenijeti moje iskustvo da, meni bar, nista nije pomoglo sem smanjenje temperatura user posted image Njoj je sada 2 godine, a prosle godine kada joj se u ovom periodu pojavio osip po tijelu nema sta nisam pokusala ne bi li joj se uklonio, ali dzaba. Ja sam stigla i do koznog ljekara koji mi je dao napraviti nekakvu posebnu kremu, ali dzaba. Niti je pomogla ona, kao sto nije pomoglo ni kupanje sa malo hipermangana, sa antibakterijskim sapunom, mazanjem sa kremama sa visokom UV zastitom ( mislila sam da je alergicna na suncane zrake ) :) Jednostavno u septembru kada su pocele spadat temperature i osip se poceo povlacit. Evo je i ove godine sa istim problemom, ne podnosi vrucinu i ospe se svuda gdje se oznoji. Tusiram je bar 2 puta dnevno i non stop se igra sa vodom ali dzaba, osip je i dalje tu, jedino sam izbacila mazanje mlijekom ili uljem za tijelo. Ja sam digla ruke i rijesila da se oslonim jedino na savjet da je ovaj osip gore- dole normalan kod neke djece i da se isti regulise nakon 3 godine. Nema mi bas neke logike, ali kako sam probala sve ostaje mi da se nadam da ce imati istine u ovome :)

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Osip od vrucine?
22.6.2013 22:28:37   
diyanna
ma ja razmisljam da se ne radi o pelenskom osipu ako je i po rukicama? Ili kreme pomazu i protv toga? ima li neka posebno dobra krema???

a draga talisman i ja se nadam da ce ovo sve proci bez komplikacija nama je ovo prvo aktivno ljeto i prve vrucine ovakve....

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Osip od vrucine?
22.6.2013 22:39:18   
talisman
Ne boj se, nece biti nikakvih komplikacija- barem ih kod nas nije bilo. To je jednostavno onako ruzno za gledat, a i moja mala je u vrtic pa sam ja pomislila da nije uhvatila one ospice, ali nije to bilo u pitanju. Radi higijene je mozes jedino kupat sa antibakterijskim sapunom, cisto da si mirna, a i ko zna, mozda vama pomogne. Mojoj se maloj pojavljuje taj osip bukvalno svuda gdje se znoji, znaci oko vrata, na svaki prevoj tijela, cak i na vrhu cela gdje se znoji od kose user posted image Ti ako zelis biti mirna mozes pousati mazati sa kremom jekoderm, neki kazu da im je pomoglo da smiri. Meni znam da nije pa sam digla ruke od svih tih mazalica, samo cesce tusiranje i sto manje oblacenja, sto je za ove vrucine i normalno.

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Osip od vrucine?
23.6.2013 8:06:38   
almondray
I mom user posted image se pojavio taj osip.Kod njega ima na dijelu gdje se lijepe pampersice.J a sam mislila da nije od njih jer smo nedavno kupili narandžasto pakovanje prvi put.
On se češe puno na tim mjestima.Nema nigdje drugo.Jeli to pelenski ili "vrućinski osip"'

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Osip od vrucine?
23.6.2013 8:15:25   
Marija13
On se češe puno na tim mjestima.Nema nigdje drugo.Jeli to pelenski ili "vrućinski osip"'

kako tacno izgleda?prije da je od pelene, nama je od pampersa bilo kao crveno sa tackicama i upaljeno, a krenulo je kao kruzic suhe koze u predjelu kukova, kad smo promjenili pelene povuklo se gotovo za noc..
sad ima malo osipa po rukama, tacno onaj dio koji je izlozen suncu, samo tackice bez ikakve boje, osjete se dodirom, to pripisujem maloj alergiji na sunce, jer nam je ovo prvo ljeto user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Osip od vrucine?
23.6.2013 13:19:11   
lala0606
djecija krema bubu neven,cinkov oksid i vitamin E...to joj je sastav i super je.... a isto isprobano i pomaze pravo na ovim vrucinama gel od aloe, lijepo hladi i ublazuje osip

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Osip od vrucine?
23.6.2013 13:46:30   
almondray

IZVORNA PORUKA: Marija13

On se češe puno na tim mjestima.Nema nigdje drugo.Jeli to pelenski ili "vrućinski osip"'

kako tacno izgleda?prije da je od pelene, nama je od pampersa bilo kao crveno sa tackicama i upaljeno, a krenulo je kao kruzic suhe koze u predjelu kukova, kad smo promjenili pelene povuklo se gotovo za noc..
sad ima malo osipa po rukama, tacno onaj dio koji je izlozen suncu, samo tackice bez ikakve boje, osjete se dodirom, to pripisujem maloj alergiji na sunce, jer nam je ovo prvo ljeto user posted image

Ne znam kako da opišem , crveno i upaljeno , bas u predjelu kukova.Sve tačka do tačke , preko noći se malo smirilo ali sam stavljala palomu i napudrala malo.Sad je u tetri cijeli dan , pa ću vidjeti ghoće li se povući.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Osip od vrucine?
27.6.2013 8:21:19   
tajra26
drage moje mom djecaku se pojavio neki sitni osip po gornjem djelu tjela i izmedju nogica... malo mi je to cudno jer nema vrucine ova dva dana... sta mislite da li treba da ga odvedem ljekaru? ili dermatologu? user posted image

< Poruku je uredio tajra26 -- 27.6.2013 8:22:10 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Osip od vrucine?
27.6.2013 9:29:21   
M kao Mama
antibakterisjki sapuni još više isušuju kožu, moja mala je ima osip mjesec dana, nema gdje nismo išli, na kraju dermatologija, i tek nakon kreme sa kortikosteroidm sve se povuko i nije se više vratilo, ja sam se kupala i u hipermanganu, i plivaseptom žutim, a on joj je to samo još više isušio, razne kreme pokušali, tečnosti, ali ova je na kraju pomogla, taj osip se više nije vratio Bogu hvala jer je bio grozna, znalo je do krv nekada se se ranice otvore, a u to vrijeme joj je baš i prvi zubić nikao, pa ko će znati, jučer vakcinu nije primila jer se sad pojavio neki tačkasti hrapavi osip, dr. kaže nije ništa strašno misli da je od vručine, a ja kontam sad mi pade na um da joj nije od kreme za sunčanje, neki dan sam je njom prvi put namazala,
rekla sam svekrvi da joj da jutros fenistil pa ćemo vidjeti

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Osip od vrucine?
27.6.2013 11:29:44   
tajra26

IZVORNA PORUKA: mama_alma

antibakterisjki sapuni još više isušuju kožu, moja mala je ima osip mjesec dana, nema gdje nismo išli, na kraju dermatologija, i tek nakon kreme sa kortikosteroidm sve se povuko i nije se više vratilo, ja sam se kupala i u hipermanganu, i plivaseptom žutim, a on joj je to samo još više isušio, razne kreme pokušali, tečnosti, ali ova je na kraju pomogla, taj osip se više nije vratio Bogu hvala jer je bio grozna, znalo je do krv nekada se se ranice otvore, a u to vrijeme joj je baš i prvi zubić nikao, pa ko će znati, jučer vakcinu nije primila jer se sad pojavio neki tačkasti hrapavi osip, dr. kaže nije ništa strašno misli da je od vručine, a ja kontam sad mi pade na um da joj nije od kreme za sunčanje, neki dan sam je njom prvi put namazala,
rekla sam svekrvi da joj da jutros fenistil pa ćemo vidjeti


da li mu mogu ukljuciti fenistil na svoju ruku? imam te kapi
hvala Alma na odgovoru user posted image i da te pitam da li si pokusala sa bepantenom?

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Osip od vrucine?
27.6.2013 11:34:59   
M kao Mama
tajrić, jel me pitaš za prvi ili drugi osip,

za prvi jesam, pokušala, ma ništa nij epomoglo do ove travakort ili tako nešto, ali prvo eozin tečnost pa krema preko, znači agonija mjesec dana,

a sada nisam nikakve kreme, nego samo fenistil, to mi dr. jučer reče, kao samo puder i fenistil eto ako vidim da ne prolazi, kaže nema fenistila, rekoh ja imam kući, e kaže super pa uključi joj po 10 kpi tri puta na dan

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Osip od vrucine?
27.6.2013 12:00:20   
tajra26

IZVORNA PORUKA: mama_alma

tajrić, jel me pitaš za prvi ili drugi osip,

za prvi jesam, pokušala, ma ništa nij epomoglo do ove travakort ili tako nešto, ali prvo eozin tečnost pa krema preko, znači agonija mjesec dana,

a sada nisam nikakve kreme, nego samo fenistil, to mi dr. jučer reče, kao samo puder i fenistil eto ako vidim da ne prolazi, kaže nema fenistila, rekoh ja imam kući, e kaže super pa uključi joj po 10 kpi tri puta na dan


sad cu nazvati nasu dr pa cu je pitati nesto mi se ne vodi doktoru zbog ovih virusa a opet kontam kaci nas vikend user posted image pitat cu je pa cemo vidjeti sta ona kaze user posted image
user posted image user posted image ljubi svoje cure

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Osip od vrucine?
26.7.2013 10:30:44   
milenium
i kod nas neki osip,nije po cijelom tijelu nego samo na otkrivenim djelovima,rukicama,nogama,licu. izgleda kao ujed od komaraca ali nije.okolo je crveno a na sredini toga jako hrapavo i oštro,ono baš se da opipiati.mislim da nije od komaraca.user posted image

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *