|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porod u vodi - Sarajevo
22.2.2008 9:16:36   
Blue rose RR
Drage moje buduće mame, a i vi koje ste uveliko, šta mislite da li bi ste se vi radije odlućile za porod kakav smo navikle, ili bi ste isprobale porod u vodi.

Prije svog poroda, čitala sam mnogo o vrstama poroda, i bilo mi je strahovito žao što u našim klinikama nije omogućen položaj prilikom poroda, bilo kakav izuzev ležeći na stolu.
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080221048

Jer po iskustvima drugih zemalja, ova vrsta poroda (ležeći) je za majku najteži, jer mora koristiti samo svoju fizičku snagu (koje je meni haos nedostajala).
http://www.plivamed.net/?section=home&cat=t&show=1&id=3630




< Poruku je uredio dina RR -- 20.4.2008 16:29:13 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.2.2008 9:21:00   
jupajdi
Sada sam i ja čula na radiju da će u Općoj bolnici biti omogućen porod u vodi zdravim trudnicama. To je stvarno super.
Mislim da je puno prirodnije i lakše kako za mamu tako i za bebicu.user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.2.2008 9:30:05   
M kao Mama
Vidjela sam upravo u novinama informaciju da je juče uručena donacija od 55 hiljada kerma Općoj bolnici za osposobljavanje opreme za porod u vodi, meni je to više nego odlično, čula sam sve pohvale za takavu vrstu poroda i iskreno nadam se da će to uskoro bili implementirano i da ću se i ja akobogda za nekoliko god . podoiti na taj način, budući da sam i prvu trudnoću vodila i da sam se porodila u Općoj, ovo mi je uljepšalo dan

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.2.2008 11:44:15   
Okarica
Super!!!!!!!!
Drago mi je da će i kod nas to biti moguće.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.2.2008 14:20:36   
hana
Zna li neko kad bi to moglo biti moguce, posto je meni termin u avgustu. Cisto sumnjam da ce biti do tad, ali da upitam za svaki slucaj.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.2.2008 14:23:25   
ElmaB
Drage moje!user posted image
 
Jutros je na televiziji Hayat bio prilog o tome. Istina je da pocinju sa porodia u vodi u Opcoj bolnici i sefica ginekologije Jasna Gutic pricala je o tome. Rekla je da ce vrlo brzo poroditi i prvu trudnicu u kadi. Nece se placati, nego ce biti samostalni izbor trudnice. Ona takvu vrstu poroda preporucuje iz vise razloga, a mocice prisustvovati i otac!
Pa, eto sada mozemo se i na to odluciti!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.2.2008 14:27:19   
kana
da vidjela sam u dnevnom avazu jutros da su i to uveli u Sa,mada mislim da bi najbolje bilo kad bi dozvolili u cucecem polozaju,tako beba nekako ide prirodno ali eto i ovo je dobar pocetak.Bravo za Sauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
23.2.2008 12:50:32   
stella
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
23.2.2008 17:01:20   
Suzana
Sve pohvale na ovoj donaciji. Nacelniku opstine Centar Sarajevo sve cestitke.
 
Nadati se da ce ih biti sve vise i vise, jer je recimo, situacija na GAK na Kosevu zaista losa.
 
Ja sve vise i vise razmisljam o pokretanju neke incijative (ne znam sad kako i sta..) kako bi se od vlasti trazilo da obezbijede bolje uslove za trudnice i porodilje.
Jer dok mi sutimo, oni ce i dalje lovu trpati u svoje dzepove...
Nadam se da se slazete sa ovim mojim razmisljanjima...
 
Spomenula se ovdje Petrova trudionica nedavno i zavrsilo se na tome kako se mi divimo nasim komsijama Hrvatima kako su progresivniji od nas i preuzimaju incijativu..
Zasto ne uputiti apel novinarima, Ministarstvu zdravstva KS da se nesto slicno ne pokrene i kod nas?
Pa da se i nasa djeca pocnu radjati na Jezeru kao sto smo se mi radjale...
 
Elem, ja skrenuh s teme.
Kazu da je porod u vodi laksi. Ali, zene koje nose vise od jedne bebe ne smiju se poradjati u vodi - a to sam ja hehe.
 
Nisam jos puno izucavala u vrstama porodjaja, valjda sto kod nas imaju dvije opcije - prirodni porod i carski rez! user posted image
 
Lijep pozdrav svima!
 
Suzana

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
11.4.2008 17:45:50   
Lenka
evo prodjose dva mjeseca kako dobise tu famoznu kadu za porod i posto mi je termin za dvije -tri sedmice odem ja lijepo juce da se raspitam o tom famoznom porodu... naravno nema jos ni govora o tome ... Boze dragi pa oni obucavaju osoblje... kao da treba doktorat za porod u vodi... a na televiziji gledamo nase drage europljane kako kuci napusu djeciji bazen napune vodom dodje babica i sve zavrsi ... samo kod nas trebaju ronioci... i naravno jos se gospoda iz opce bolnice sokiraju kako sam se uopce usudila da ih to pitam... elem kontam ja nesto... eto vec sam se jedan put porodila ... i prezivjela ... pa i ovaj cu put ... sa ili bez te famozne kade ... al eto nadam se da ce se mozda  za koju godinu i to uspostaviti... dok obuce osoblje
da nije user posted image bilo bi user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
11.4.2008 19:52:45   
rozi
Hehehe, sto me nasmija. Tacno im trebaju ronioci. Kao i za sve ostalo u nasoj drzavi, procedura je katastroficna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
11.4.2008 20:06:11   
Anoniman
stvarno zalosno!!!!
sta reciuser posted image user posted image user posted image user posted image

drzva - a nema porodiliste kako treba, a kamoli da ulazu u opremu i nove nacine poroda... za sve se znaju traziti pare i nova oprema, a gdje to ode ... ccc... bas sam se iznervirala.. halalite

sramota Boga mi user posted image user posted image

(odgovor članu rozi)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
12.4.2008 9:02:06   
Suzana
Eh, kad sam ja rekla da dignemo bunu (pogledajte moj post malo iznad), a vi nista... user posted image
 
Nemam posebnih komentara na ovo, nista me ne cudi od ovih nasih i Dr i vlasti, i...
 
Sto Lenka kaze, preguracemo i bez kade (detalj za ronioce je prejak!user posted image ), a ja sa mojim dvojkama se svakako ne bih mogla poradjati u kadi! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
14.5.2008 0:30:54   
pine
Porod u vodi zvuci super medjutim kad sam vidjela snimke poroda takvih zgadio mi se zivot jer poslije bebe izadje krv i slicno.  Ne gadi mi se krv ali mi se gadi sjediti u prljavoj vodi sa djetetom, jer ne izvode vas odma iz vode. 

A jedna alternativa vam je napraviti sebi kupku kad pocnu trudovi :) ili pod tusem se malo opustiti.  Ove kupke od mlake vode sam cula da su fenomenalne i pomazu smanjiti bolove. 

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 9:47:30   
Skvo RR
Evo citam danas u Avazu  "Uskoro prvi porod u vodi!"...cekaju prvu pripremljenu pacijenticu.One koje zele ovakav nacin poroda moraju se javiti u Opcu bolnicu 4 sedmice prije termina.....mozda se i ja prijavim...user posted image user posted image

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 9:58:30   
Okarica
Zanimljivo! Zadnji put, kad sam bila na pregledu, vidjela sam na svakom koraku stoji obavještenje o mogućnosti poroda u vodi, ali mislila sam da je to još uvijek daleko. Onda mi je dr. rekao da će uskoro početi s tim. Baš ću da se raspitam kad odem sljedeći put.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 10:12:24   
Happy
Super i ja mislim da je to divna stvar... MAda moja kolegica sa posla, porodila se u Njemačkoj u vodi... Ali oni su u vodi samo dok se žana otvara, ide puno lakše i čim beba krene sjedne na neku "stolicu i tako ide.... I kaže da je super i puno lakše, što je i logično kada sjediš sila zemljine teže vuče...
Daleko smo mi od toga.... Haman pola godine se obučavaju za ovaj porod i još novina, pa bilo bi previše user posted image
Ali idemo ka naprijed... Sretno svim trudnicama.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 10:12:40   
Skvo RR
Heheheh Okarice, mozda ti budes prva pripremljena trudnica..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 10:15:17   
Okarica
Čisto sumnjam, imam ja još do termina. Šaljem ti pp.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 10:27:28   
ja
aBd budem imala jos djece a mislim da imam trezicu tej porod u  vodi ali iz zdravstveni meni ne preostaje opet nista drugo osim carskog(zdrvstveni razloga)ali vidjecemo ko zna sta se moze desiti i drago mi je sto i kod nas napokon tako nesto postoji...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 11:06:22   
travnicanka
Pozdrav i od mene.....ja sam prilikom moja oba poroda bila u kadi sa toplom vodom ali nisam djecu rodila bas u vodi.Sa Ajlom mi je pomoglo,kad sam imala najvece bolove lezala sam u jako toploj vodi i puno lakse ih podnosila,sjecam se da mi je babica donijela masku sa jednom vrstom gasa koja je ovdje jako popularna i gotovo nijedna zena se ne poradja bez toga.Kroz masku dises i taj gas opusta i samim tim pomaze da se lakse boris sa bolom.Malo sam opsirna ali ovo sam htjela da kazem,da topla voda moze imati negativan ucinak.Ako kontrakcije nisu dovoljno jake i ako porod vec nije blizu nije pozeljno lezati u toploj vodi jer dodje do stopiranja kontrakcija buduci da topla voda opusta i siri krvne sudove.Zato babica treba biti strucna i prepoznati pravi trenutak sto nije nimalo lak zadatak.

Puno pozdrava !!!!!!!

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 12:36:22   
Mrka
 Drago mi je sto ce takva vrsta poroda biti i u Bosni. Ja sam cula puno pozitivnih iskustava o porodu u vodi, posebno za one zene koje imaju tvrdi medjicu i koje se tesko otvaraju.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 13:18:36   
Nemirna
ja sam vidjela kadu... Ima boju trule višnje i pravo je šmensi user posted image Ko šatl od Enterprise-a

Inače, i ja bi se brckala dok rađam... al nemam namjeru imat vise djece tako da... Mene će mašit najvjerojatnije


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 13:21:44   
trudnica
Danas je u Opcoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš" zvanicno otvorena jedinica za porode u vodi user posted image   Nadam se da ću imati priliku probati ovaj vid poroda user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: POROD U VODI-SARAJEVO
22.7.2008 14:22:47   
bubamara80
Iskreno meni je to malo onako, nabavljaju neku ekstra opremu i zovu se kao Baby firendly bolnica a nemaju osnovnih stvari. Ako šta ne dao Bog zapne trke na Koševo. Pa zar ne treba prvo nabaviti osnovnu opremu, pa onda ekstra stvari, kod nas sve naopako.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu trudnica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *