|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijete li nam potresi???
8.3.2010 17:08:02   
sporty mamaa
Tekst koji sam procitala na net.hr, je da se govori o Hrvatskoj, ali ni mi nismo daleko ako bi se vo dogodilo...

Ovo je samo dio teksta članka "Prijete nam potresi, a nemamo ih cime predvidjeti"

Ne možemo reći kada, ali možemo procijeniti gdje bi se mogao dogoditi, koliko će biti jak te kako će se odvijati. U dubrovačkom području očekivana maksimalna magnituda je 7,5 po Richteru, na Haitiju je bila 7,1, dok Zagreb može zadesiti potres od 6,5 stupnjeva. Sakupljanje podataka ide i u smjeru proračuna seizmičkog standarda, na kojem se, pak, bazira zaštita, građevinski standardi, planovi spašavanja te obavještavanje relevantnih institucija kako bi promptno reagirali", objašnjava Kuk.

Mene ovo pravo plaši, a vas??? Doista je grozno to sto se desava na nasoj planeti, evo i Turska je nastradalauser posted image user posted image user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 17:14:11   
SdZ
Bas me uplasi,bolanuser posted image user posted image user posted image user posted image
Neka nam je Bog u pomociuser posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 18:47:14   
jasmin
Ja sam potpunog ubjedjenja da nam prijete potresi,jer je mnostvo potresa,po nasem vjerovanju,predznak Sudnjeg dana.
Iskreno,osjecam strah,sama cinjenica da je Sudnji dan blizu dovoljno je za strah,a jos kad se obistini kazivanje naseg Poslanika prije 1500 godina da ce pred Sudnji dan biti mnogo zemljotresa.
Seleme ibnu Nufejl Es-Sekuni, radijallahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Pred Sudnji dan će biti mnogo umiranja, a zatim će nastupiti godine zemljotresa." (Ahmed 4/104, Et-Taberani,Bezzar i Ebu Je'ala, sahih.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 19:24:14   
Anoniman
nama nema sta da prijeti mi se svakako svaki dan tresemouser posted image ...ispod treskavice se dese dnevno sigurno 5-6 malih potresa koje mi ni ne osjetimo

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 19:34:12   
Emica_sa
>Ma šta vam je ljudi kakav smak svijeta user posted image user posted image user posted image user posted image opustite se



_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 19:59:46   
bebacha
ovo sto se desilo u Turskoj je oubicajeno jer je to trusno podrucje.a zemljotresi su prirodna pojava i moraju se esiti s vremena na vijeme.podrtucje Balkana nije imalo jace potresene vec 15-20 godina i doslo je vrijeme da se i mi malo tresemouser posted image user posted image user posted image
pa sta mislite kako je nastao svijet nego pomjeranje ploca,tektonikom odsonsno zemljotresima.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 20:04:18   
Mirkica
Ne kvartam se u Boziji posao neka bude sta ce biti , svega je oduvijek bilo od kako je i svijeta i vijeka zasto nebih danas bilo , samo sto se danas vise zna.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 20:06:59   
bebacha
IZVORNA PORUKA: Mirkica

Ne kvartam se u Boziji posao neka bude sta ce biti , svega je oduvijek bilo od kako je i svijeta i vijeka zasto nebih danas bilo , samo sto se danas vise zna.
 

eh ovo potpisujem u potpunosti.odovjek je svega bilo samo sto svijet nije znao ni milioniti dio ovog sto se danas zna.jer oni koji bar malo poznaju istoriju zemlje znaju koliko se svijet mjenjao.pa mora se to nekako desavat.


< Poruku je uredio bebacha -- 8.3.2010 20:08:06 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prijete li nam potresi???
8.3.2010 20:11:09   
Husic10
Strasno jeste , ali ako je sudjeno da ce biti ono ce biti predvidjeli mito ili ne.
Sta se tu moze....samo nek nam je Bog na pomoci.

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prijete li nam potresi???
9.3.2010 0:40:09   
Lejla Ka
Naravno da prijete!
Od kad sed na planeti Zemlji pojavila čvrsta kora. I niti smo šta mogli uradit, niti sad možemo. Osim da ne razbijamo glavu takvim stvarima.
Prijeti li vam svaki dan neka mahnita budala bez vozačke u saobračaju? Prijeti.
Prijeti li vam ledenica sa krova? Prijeti.
Prijeti li vam neka strašna neizlječiva bolest. Prijeti.
Hoćete li se zbog toga zatvoriti u mišiju rupu i čekati nešto? Nećete!

Ljudi dragi stiže nam proljeće za koji dan, a na ovom forumu se dešavaju najdivnija čuda kojom je ljudski rod obdaren, rađaju se novi životi.
Sretno i hairli u nove dane!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prijete li nam potresi???
9.3.2010 11:10:39   
Rabi
Ovo je samo dio teksta članka "Prijete nam potresi, a nemamo ih cime predvidjeti"
 

Kazu prijete nam potresi, a onda sebe pobijaju....NEMAMO IH CIME PREDVIDJETIuser posted image  Ovo meni ovako djeluje: Prijeti nam smrt, ali nemamo je cime predvidjetiuser posted image Umrijet moramo ali niko i nikad nije predvidio kad i kako. Pa tako i zemljotres! Niko ne moze odrediti kada ce biti i jos posebno koje jacine.... Ljudi lupetaju sta stignu! Sve je ovo Boziji posao, sto rece neka forumasica gore i u ovo se ne treba petljati i opterecivati!!!
tara, nova, jaco....ne uzimajte ovo k srcuuser posted image  Znam da cete se zabrinutiuser posted image  I ja kad sam vidjela temu jeza me prosla, ali kad malo covjek bolje skonta...ovo su samo gluposti raznoraznih ''strucnjaka''

< Poruku je uredio Rabi -- 9.3.2010 11:13:53 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:06:02   
veeseelaa
ja sam ovih dana malo kako da kažem u behutu
Nadam se da me nećete proglasiti čudnom jer nisam paničar, niti sam opterećena gatkama i sl stvarima
Naime, moja mama 4 dana sanja isti san... 3 dana za redom i onda prekid od dana i opet isti san, samo malo jasniji, stvarniji kako ona kaže
San ide ovako: Moja mama je na nekoj planini iznad Sarajeva s manjom grupom ljudi, Sarajevo je srušeno skoro pa sravnjeno sa zemljom.... ulice su prepolovljene na pola, drveće je iščupano, zgrade su srušene
Ona pokušava naći put kojim bi došli do grada, ne bil kom pomogli ukoliko ima preživjelih
U snu zna da se radi o zemljotresu

Znam da će sad mnogi reći ajde Boga ti, iskreno se nadam da je samo san ali razlog zbog kojeg sam zabrinuta je jer je moja ....


< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.4.2010 19:16:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:15:05   
veeseelaa
a cirkus živi jedva objavih poruku
Komp mi skroz zatrokirao, testatura i miš hahah tek sam se sad prepala
Objavih post iznad ne dovršen
Kao što rekoh ne bi se toliko ni pribojavala ovog sna da moja mama nije 87-88 godine usnila tri noći za redom san kao u nastavcima koji se ostvario
E ajte me malo razuvjerite da je san san i tako to, da ja pišem gluposti itd

< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.4.2010 19:18:20 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:20:47   
Hanady RR
vesela...ja sma 100% sigurna da snovi jesu dio naše podsvjesti ali  ponekad i 6 čulo.
evo tema o snovima ima različitih iskustava
http://www.ringeraja.ba/forum/m_251064/mpage_4/tm.htm

ja lično znam da određeni snove koje sam i sama sanjala uvijek su bili neka vrsta pretkazanja s tim da onako sanjam obrnute stavri u odnosu na ostavrenje.

I zaista mi nije prijatno kad mi moja mama 3 jutra javlja da je sanjala da seki nije dobro...nekako osjećala sam nelagodu...a onda seka završi u bolnici. od tada sam joj rekla il nesanjaj više il mi nepričaj živu me isprekida, naravno u šali. No nelagoda svakako postoji.

A o datoj temi ne razmišljam mnogo, što mora da se desi desit će se kad mu je vakat.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:23:02   
Mya_81 RR
Vesela, ja se samo nadam da je tvoj mama sanjala isto tako u nastavcima nešto što se nije ostvarilo...

Inače, ne mogu reći da budem u potpunosti mirna kad pročitam ovakve stvari i da mi je svejedno...malo sam user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:24:53   
veeseelaa
ma znam,  ipak možda je san samo san!
nadam se da je ovaj njen prouzrukovan gledanjem izvještaja na tv-u o potresima u svijetu
Al eto rekoh da podijelim s rajomuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:27:13   
jasmin
veeseelaa,malo jezivo ,brte,cak i u snu.Meni jucer kolegica prije nastave veli kako je sanjala Sudnji dan,sva se istravila.Ali skroz cudan nacin desavanja.I kaze sanjala je neku prostoriju s nekim utvarama kao bilo joj receno da je to kabur i da mora uci tamo zbog kaznjavanja.Ona pitala zasto.Receno joj zbog ogovaranja i prenosenja tudjih rijeci.Kaze da je ustala i dugo nije mogla doci sebi.Ruzne snove inace nije lijepo pricati,treba se okrenuti na drugu stranu,prouciti nesto,a ako se ustane,lijepo je abdestiti.Ovo je za tvoju mamu vesela i sve one koji se nalaze u ovom savjetu.
I ja se slazem s Hanady,snovi cesto budu produkt ljudskog razmisljanja.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:27:14   
Hanady RR
sve je moguće...moć podsvesti svakako je najveći sudionik u kreiranju snova. Ako je stalno u tim mislila, tipa Tv, komšinice, okolina...možda se opteretila pa tako i sanja. 

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:27:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Vesela, ja se samo nadam da je tvoj mama sanjala isto tako u nastavcima nešto što se nije ostvarilo...

Inače, ne mogu reći da budem u potpunosti mirna kad pročitam ovakve stvari i da mi je svejedno...malo sam user posted image user posted image user posted image user posted image



ma da, mislim zamisli kad te mama nazove i kaže da je opet sanjala isti san
Stvarno ostaneš zaprepašten.....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:38:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

sve je moguće...moć podsvesti svakako je najveći sudionik u kreiranju snova. Ako je stalno u tim mislila, tipa Tv, komšinice, okolina...možda se opteretila pa tako i sanja. 


ma Boga mi Hanady nije ona u tim mislila uopće, vrijeme provodi uglavnom samnom, bratom i našom djecom....... prije bi po tom trebala da sanja da je učesnica na Farmi hahahahauser posted image user posted image user posted image
nije to paranoična žena, zato me to malo i zdrmalo
Više zbog sna od prije 20 godina kao što spomenuh 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:39:59   
Hanady RR
e onda sa mojom mamom će se na farmi sresti...moja sanjala da je tamo garant, sikira je kaže zoricauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 19:56:07   
marny
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam ovih dana malo kako da kažem u behutu
Nadam se da me nećete proglasiti čudnom jer nisam paničar, niti sam opterećena gatkama i sl stvarima
Naime, moja mama 4 dana sanja isti san... 3 dana za redom i onda prekid od dana i opet isti san, samo malo jasniji, stvarniji kako ona kaže
San ide ovako: Moja mama je na nekoj planini iznad Sarajeva s manjom grupom ljudi, Sarajevo je srušeno skoro pa sravnjeno sa zemljom.... ulice su prepolovljene na pola, drveće je iščupano, zgrade su srušene
Ona pokušava naći put kojim bi došli do grada, ne bil kom pomogli ukoliko ima preživjelih
U snu zna da se radi o zemljotresu

Znam da će sad mnogi reći ajde Boga ti, iskreno se nadam da je samo san ali razlog zbog kojeg sam zabrinuta je jer je moja ....



snovi se ne tumači doslovce, mislim da se ovdje radi o osjećajima, željama, osobnim strahovima koji su duboko zakopani u tvojoj majci, event. podsvijest joj poručuje da se suoči s onim što je muči.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 20:04:03   
Saraya
Evo, sad zavirih u "Tumac snova" od Ibn Sina, i nadjoh bas zanimljivo tumacenje... Posto bas ne vjerujem u ove stvari, Vesela reci mi je li tvoja mama to sanjala prije ili poslije ovih dogadjaja oko zgrade Vlade??? 

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 20:15:15   
acudesa
Bit će kako će biti, samo opušteno...bez sekiranja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prijete li nam potresi???
26.4.2010 21:40:09   
anidla
uzasno se bojim zemljotresa, pa zamislite kako to izgleda na 19 spratuuser posted image kad zemljeotres prestane, moja zgrada se i dalje njise user posted image

ali ne zamaram se s tim, bice sta bude....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *