|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spontani - kvalitet sperme
25.6.2015 16:07:02   
logsica
Pozdrav ženice moje!
Ja sam imala dva missed ab. Uradila sam mnoge nalaze do sada (da ih ne nabrajam, jer ih ima bas mnogo) i svi su uredu. Suprug je radio spermiogram i ustanovljeno je da su mu dečki lošeg kvaliteta i slabe pokretljivosti. Mene zanima da li je moguće da je upravo loš kvalitet sperme doveo do mojih spontanih?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Spontani - kvalitet sperme
25.6.2015 20:16:02   
logsica
Zar niko nema mišljenje o mom problemu? user posted image
Molim Vas napišite nešto.

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Spontani - kvalitet sperme
26.6.2015 22:38:13   
tatica29
ima i do sperme jel gusta ili rijetka

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Spontani - kvalitet sperme
26.6.2015 23:55:55   
kocka
evo sta sam nasla

Hromozomalna aneuploidija (nerazdvajanje hromozoma) nalazi se u 60% spontanih pobačaja u prvom trimestru trudnoće. U pobačenom materijalu najčešće nađena abnormalnost je hromozomalna trizomija. U 3-6% parova sa PSP najčešći uzrok je hromozomalna translokacija (specijalna kategorija je Robertsonova mirna hromozomopatija), mozaicizam i inverzija. Neki od hromozomalnih poremećaja vezani su za godine majke (trizomija 21. hromozoma - Downov sindrom), a i godine oca preko 50 takođe mogu biti udružene sa većom učestalošću hromozomalno abnormalne sperme.

znaci da moze uticati..

znam da su meni rekli nakon vanmatericne, kad sam pitala za uzrok, izmedju ostalog je i bilo to nesto u vezi sa spermom, tako da je valjda moguce..


(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Spontani - kvalitet sperme
27.6.2015 9:24:35   
logsica

IZVORNA PORUKA: kocka

evo sta sam nasla

Hromozomalna aneuploidija (nerazdvajanje hromozoma) nalazi se u 60% spontanih pobačaja u prvom trimestru trudnoće. U pobačenom materijalu najčešće nađena abnormalnost je hromozomalna trizomija. U 3-6% parova sa PSP najčešći uzrok je hromozomalna translokacija (specijalna kategorija je Robertsonova mirna hromozomopatija), mozaicizam i inverzija. Neki od hromozomalnih poremećaja vezani su za godine majke (trizomija 21. hromozoma - Downov sindrom), a i godine oca preko 50 takođe mogu biti udružene sa većom učestalošću hromozomalno abnormalne sperme.

znaci da moze uticati..

znam da su meni rekli nakon vanmatericne, kad sam pitala za uzrok, izmedju ostalog je i bilo to nesto u vezi sa spermom, tako da je valjda moguce..




Hvala Kocka! Trazila sam i ja objasnjenja na internetu, ali na ovo nisam naletila. Sada moramo popraviti kvalitet i morfologiju i idemo u nove pokusaje. user posted image

Da li mozda neko zna sta je najbolje, iz licnog iskustva, za pokretljivost i kvalitet sperme?

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Spontani - kvalitet sperme
27.6.2015 10:38:07   
kocka
E znam ja user posted image

Isprobano i prilicno funkcionise. Napravi se miks od sjemenki, suvog voca i meda i jede se svaki dan po supena kasika ujutru i uvece.. mada je lijepo pa moze i vise ako mu se jede.. user posted image


Uzeti po 100 grama oraha, badema, kikirikija (neslanog), lješnika, kokosa, susama, oguljenih sjemenki bundeve, oguljenih sjemenki suncokreta (neslanih. sirovih), suvog grozđa, suvih smokava, suvih šljiva i suvih kajsija, sve nasjeckati vrlo sitno i dobro promiješati sa 1 kg prirodnog meda.
Sve sjemenke treba da su sirove i neslane, imas u zdravim hranama, ponegdje i u marketima.

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Spontani - kvalitet sperme
7.7.2015 9:34:23   
logsica

IZVORNA PORUKA: kocka

E znam ja user posted image

Isprobano i prilicno funkcionise. Napravi se miks od sjemenki, suvog voca i meda i jede se svaki dan po supena kasika ujutru i uvece.. mada je lijepo pa moze i vise ako mu se jede.. user posted image


Uzeti po 100 grama oraha, badema, kikirikija (neslanog), lješnika, kokosa, susama, oguljenih sjemenki bundeve, oguljenih sjemenki suncokreta (neslanih. sirovih), suvog grozđa, suvih smokava, suvih šljiva i suvih kajsija, sve nasjeckati vrlo sitno i dobro promiješati sa 1 kg prirodnog meda.
Sve sjemenke treba da su sirove i neslane, imas u zdravim hranama, ponegdje i u marketima.



Hvala Kocka! user posted image
Napravili smo ovo za vikend. Od jedne tegle meda, smo sa ovim sastojcima dobili tri tegle. user posted image Ukusno jeste, ali malo prejako, tako da se i ne moze bas mnogo pojesti. I suprug i ja jedemo po dvije kasike dnevno (ujutro i navece). Ne moze biti viska. user posted image
Kada pojedemo ovo sve napravit'cemo jos jednom i onda cemo uraditi ponovo nalaz krvi i spermiogram.
Koliko dugo je Vaš suprug ovo koristio i kako mu se odrazilo na dečke? user posted image

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Spontani - kvalitet sperme
7.7.2015 10:19:55   
kocka
mislim da je jeo negdje oko 3 mjeseca i nalaz ze znacajno popravio.. a i imamo 2 djece.. user posted image

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Spontani - kvalitet sperme
7.7.2015 10:31:35   
logsica

IZVORNA PORUKA: kocka

mislim da je jeo negdje oko 3 mjeseca i nalaz ze znacajno popravio.. a i imamo 2 djece.. user posted image


Djeca su stigla poslije terapije?! user posted image
I mi cemo onda tako. Moze samo pomoci, a ne odmoci. user posted image
Javim ti kakva je situacija nakon tri mjeseca.
user posted image

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Spontani - kvalitet sperme
7.7.2015 15:17:56   
kocka
ma mi smo svasta nesto radili da dodjemo do djece.. izmedju ostalog i ovo, ali bitno je da se spermogram fino popravio.. kod nas se poklopilo vise faktora neplodnosti, izmedju ostalog i moja insulinska rezistencija i pco i svasta nesto.. a ovo ti ne moze svakako odmoci.. e da, on je prestao da pusi negdje tada, mislim da je i to prilicno doprinijelo poboljsanju.. a ti svakako javi, srecno user posted image

(odgovor članu logsica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Spontani - kvalitet sperme
7.7.2015 15:26:51   
logsica

IZVORNA PORUKA: kocka

ma mi smo svasta nesto radili da dodjemo do djece.. izmedju ostalog i ovo, ali bitno je da se spermogram fino popravio.. kod nas se poklopilo vise faktora neplodnosti, izmedju ostalog i moja insulinska rezistencija i pco i svasta nesto.. a ovo ti ne moze svakako odmoci.. e da, on je prestao da pusi negdje tada, mislim da je i to prilicno doprinijelo poboljsanju.. a ti svakako javi, srecno user posted image


Mi ne pušimo, tako da ne možemo prestankom pogurati.
Hvala tebi mnogo i javim ti ako sta novo bude. user posted image

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *