|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 21:52:20   
abh
Imam problem sa svojim sinom. U zadnje vrijeme se skoro svaki dan zakocene, a ja sva pretrnem. Jos smo poceli sa tetom cuvalicom, kad ga god zena uzme od se zakocene. Kad ga ja uzmem pocne da place? Ja malo puhnem u njega, ali nesto to bas i ne pomaze. Jos sam danas cula da dijete moze dobiti fras ako dugo bude bez daha, pa sam sva u strahu? Ima li ko iskustva s tim? Kako da ga naucim da place?heheh
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 21:56:09   
Skvo RR
Ne znam koliko ti je bebcu! Mi smo imali taj problem sa 3-4 mjeseca starosti i pomaze "surovo" je ali zacepi se 2-3 sekunda nosic i malo jace udari po obrazu! Probaj tako! Nama su 2 pedijatra savjetovali "taj tretman"! Beba mora da zaplace! To je sustina svega"

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 21:58:48   
Skvo RR
I da obavezno napomeni da se zakocene, prilikom dobijanja vakcina, onda se beba prvo mora dobro rasplakati!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 22:00:36   
sarayka
Ja sam čula da bebi nemože biti nista ako se zakocene...
Moja zaova ima curicu od 2,5 god koja i danas to radi user posted image user posted image Jednostavno nema načina da prestane i svaki i najmanji plač se zavrsi tako...Vjerovatno će prestati samo od sebe...
Nisam od neke pomoći ha?user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 22:04:16   
abh
moja beba ima 10 mjeseci. i ja sam cula da treba malo da se pljusne po obrazu. Sve mislim da to namjerno radi da skrene moju paznju, pa svaki put planiram da ga malo pljusnem ali bude mi zao. hehehe

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 22:09:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sarayka

Ja sam čula da bebi nemože biti nista ako se zakocene...
Moja zaova ima curicu od 2,5 god koja i danas to radi user posted image user posted image Jednostavno nema načina da prestane i svaki i najmanji plač se zavrsi tako...Vjerovatno će prestati samo od sebe...
Nisam od neke pomoći ha?user posted image



ovo sam i ja htjela napisati al ti bi bržauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
11.10.2009 22:12:46   
sarayka
heheh vesela sta ću ?user posted image
Ona je pokusavala sve pa čak i da je napuca malo po guzi jer sam i ja cula da starija djeca rade to namjerno al nista, sve isto... Proći će !!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 14:22:17   
Suzana
Uh što je to nezgodno... user posted image user posted image
Nemam iskustva i nadam se da neću imati, ali sam čitala i čula za ovo što je skvo napisala.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 14:26:33   
Doraa
Ja sam čula da je dovoljno malo(MALO) poprskati dijete vodom da se trzne i ono će zaboraviti na svoj plač.Nisam pokušavala jer nisam imala potrebu ali moja sestra kaže da djeluje??!


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 14:33:43   
maja78 RR
evo iskustvo moje mame :))) ja sam se kocenula dok sam bila mala i njoj rekao doktor da mi opali samar (ono ruzno receno) i jednom kad je tako prestalo je.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 14:37:16   
Amrino
Starinski savjet-koji pali svaki put. Kada se beba zakocene tj. ostane bez daha samo puhnite u nju (u lice), naravno, pod uslovom da niste boletni ili nesto slicno...ili samo lagano pomilkite po glavici...To samaranje mi je skroz nekako grubo...Jos u onom momentu tako vam bude zao bebice jos da je udarate...user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 14:39:10   
Doraa
Sve su to stari savjeti na istom principu bitno je bebu iznenaditi i skrenuti joj pažnju s plača (puhanje, udaranje ili prskanje)

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 14:43:08   
Visnja RR
Moja Asja se od prvog dana dolaska kuci pa sve negdje do 3 - 4 mjeseca svaki dan po nekoliko puta zakocenula ako nesto nije onako kako ona hoce... njen svaki plac zavrsio vec nakon 5 sekundi s tim... svi su govorili da je zato jer je "ljutica"... to je razlog sto je naviknuta na ruke jer bi ja svaki put premrla kad se to desi...
Puhanje user posted image  nije pomoglo ...vec upravo lagani samarcic... kod nas je to jedino palilo... probaj! naravno da ce ti biti zao udariti je ali sto se mora mora se user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:06:48   
abh
Hvala svima puno na savjetima. Ja sam probala isto sa puhanjem ali nije ni kod mene pomoglo. Probacu prvo sa vodom malo, pa ako ne uspije onda cu da ga malo udarim po obrazu. Sta cu bolje i to nego da dobije fras.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:14:36   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Moja Asja se od prvog dana dolaska kuci pa sve negdje do 3 - 4 mjeseca svaki dan po nekoliko puta zakocenula ako nesto nije onako kako ona hoce... njen svaki plac zavrsio vec nakon 5 sekundi s tim... svi su govorili da je zato jer je "ljutica"... to je razlog sto je naviknuta na ruke jer bi ja svaki put premrla kad se to desi...
Puhanje user posted image  nije pomoglo ...vec upravo lagani samarcic... kod nas je to jedino palilo... probaj! naravno da ce ti biti zao udariti je ali sto se mora mora se user posted image


Identična situacija!!!!!

Samo smo mi još u tom periodu. Čim je spustim ako slučajno trebam na toalet ili bilo šta drugo mrvica ni ne počne plakati već se zakocene. U početku sam je odmah dizala, sad je nekada ostavim da otplače dok ja to obavim, ali ima nekada perioda kad mi to njeno plakanje bude previše, baš djeluje onako ružno i prepadnem se pa je odmah uzimam u ruke.

Znači, Višnja ima nade da će prestati...user posted image Ja sve pomislim da će biti jedna od one djece koja će se bacati po prodavnici ako ne dobije nešto...

Ja sam par puta probala puhnuti u nju, ali njena reakcija mi bude grozna, a poslije toga još jače počne plakati i naravno opet se zakocene...djeluje kao da tome nema kraja dok je ne uzmem na ruke.

Ali mene zanima zašto se treba ''udariti'', da prodiše taj put kad se zakocene ili će to s vremenom pomoći da se beba više ne zakocene?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:16:28   
Mya_81 RR
I zar se stvarno može dobiti fras?

Nemojte me prepadati...Minja se svakodnevno zakocene puta i puta, jer to uradi svaki put kad plače zbog bilo čega user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:20:16   
abh
Moja tetka radi u domu za nezbrinutu djecu sa djecom do 3 godine. ja sam s njom pricala. ona mi kaze se odmah mora reagovati, da dijete mora proplakati jer moze dobiti fras. nije to cesta pojava, ali ako dugo bude bez daha mozak moze da blokira. i mene je pravo isprepadala, pa zato i pitam za savjet sta da radim da zaplace.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:20:29   
sarayka
Ja sam cula da se dijete "udari" samo da bi prestalo to raditi barem je tako uradio jedan nas komsija jer je curica bas to koristila kao bezobrazluk kad god joj nije po volji, pogotovo veća dijeca...a u djecu se puše da dodju do "daha".
Evo jedna prica: rodjak on mm je imao naviku da se tako zakocene a čuvala ga je tetka kad je bio mali, pa cim njoj dodju neke drugarice a ona se zapriča s njima i neće oko njega da titra on kaže "sad cu se zakocenuti" i tako bude....Tad je bio predskolski uzrastuser posted image user posted image



_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:28:14   
Mya_81 RR
Ima smisla malo starijem djetetu nekako dati do znanja da to ne bi trebao raditi i biti uporan u tom pogledu pa će valjda s vremenom prestati...ali mi imamo 3,5 mjeseca i mislim da smo premali da shvati da to nije dobro raditi user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:33:00   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ima smisla malo starijem djetetu nekako dati do znanja da to ne bi trebao raditi i biti uporan u tom pogledu pa će valjda s vremenom prestati...ali mi imamo 3,5 mjeseca i mislim da smo premali da shvati da to nije dobro raditi user posted image


duso draga samo ti malo puc-puc medene obrascice user posted image  vjeruj mi ako se iko toga nagledao u tom periodu onda sam ja... jer kod Asje nije bilo kmeeee nego odma zakocenjivanje...
i ne brini proci ce to ubrzo... tj. sve ce se manje i manje desavati a onda ce prestati...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:33:34   
maja78 RR
ja se sjecam tog perioda kad sam se kocenula (malo je cudno ali se sjecam stvari od svoje 2 godine u nekim slikama), znam da kad god sam zaplakala da mi je totalno nestajalo zraka i onda me panika hvatala. Mama je razgovarala sa doktorom i rekao je da me osamari (ne mislim sad da mi ostane otisak vec ono mali samarcic) i da je to kao neka vrsta soka, i jednom je tako dosla kuci kad sam se ja zakocenula i ona me onako srednje osamarila i od tada nisam nikad vise. E sad i poslije sam se ja znala zakocenuti ali od onog samara sam nekako nadosla kako da pustim zrak u pluca pa je to kratko trajalo i niko nije primjecivao to vise.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:36:17   
Mya_81 RR
Višnja, hvala ti na brzom odgovoru...i svakako ću probati...znam da mi nema druge...i jedino se još nadati da će to proći ubrzo user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 15:38:21   
bubuli
da,da malo lupkati po obrazima,raskomotiti bebu sto prije i okrenuti je na bok i trljati po ledjima...tako se stimulira centar za disanje...
a po obrazima slobodno...naravno ne da prsti ostanu ne samarcine nego samarcic


_____________________________



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
12.10.2009 19:28:37   
Dida79
Pozz i ja imam isti problem i moj maleni cim nesto nije po njegovom on odma sav poplavi oko usta i bas jednom kada sam ga nosila na vakcinu on je to uradio i dr je vidjela skoci zena uhvati ga za obraze i malo ga prodrma on odma dodje sebi ja u cudu ostala kaze ona meni slobodno ga malo po obrazima nista mu nece biti a od nedostatka daha svasta moze biti ne daj Boze...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta uraditi kad se beba zakocene?
24.10.2009 20:45:10   
cokolino_79
Ja već dva mjeseca živim u strahu i strepnji,moja Lejla je prvi put imala fras prije 2mj.,mislila sam u tom trenu da je gotovo,najgore kad roditelj ne zna kako više pomoći,trčala sam bosa cestom sa bebom u susret hitnoj da ne gubimo vrijeme i mimoišla se(tako je kad čovjek u panici milsli najbolje),vrištala za policijskim autom jer mi je u glavi bilo da ću tako brže stići do hitne,evo opet iznova plačem,mislim da tu sliku nikadf neću izbiti iz glave,ležali na neurologiji 4dana-sve moguće pretrage napravili,sve uredno,pustili nas kući.Mjesec dana sam bila u grču,puhala čim zaplače,uvijek mi sae činilo da će se zakocenuti,taman se počela opuštati i vraćati normalnom životu kad ono opet.Ovaj put smo je odmah na bok(bilo nas 5oro u kući i svejedno je bila panika,nismo mogli odmah otvoriti klizmu,svako je ponešto radio,ne daj Bože da sam bila sama,ne znam kako bih je i polegla na bok i puhala u nju i skinula je i otvorila klizmu i gurnula joj u guzu),ovaj put smo brže djelovali,znali odmah broj hitne(iako je i prvi put bio broj hitne,policije i vatrogasaca za ne daj Bože u memoriji telefona) i dijete je odmah došlo sebi.Opet bili na dječijoj klinici,svi nalazi dobri,zaključeno da je dijete sklono zakocenjivanju.Rekli da je ona ljuta i huja(ta mi je teorija toliko glupa jer iako ona jeste huja,ne zna ona sa 12mj. kako da se svjesno zakocene) i da samo pušemo.Od tada pušemo svaki dan i bar po jednom izgleda da će se zakocenuti,ali puhnemo toliko jako da je bukvalno pukne onaj zrak jer samo to pomaže,i to nekad i po 4-5puta moramo puhati,a ni voda ni ništa drugo ne pomaže.Dijete koje je samo hodalo po kući(naravno i prije je bila uvijek praćena našim pogledom),sada hoda tako što smo non stop ja ili suprug odmah iza nje,s rukama raširenim ako krene da padne(djeca koja su tek prohodala stalno padaju ali ona ako malo padne odmah se kocene),ustvari ona nema mira i ne hoda već trči(prohodala je sa 10mj.) a meni srce preskače po cio dan.Živim u panici,trebala sam početi raditi ali pedijatrica je rekla da je ne dajem u jaslice iako u njima rade med.sestre(teta čuvalica pogotovo ne dolazi u obzir,bojim se ostaviti je čak i sa rođenom mamom) i da pričekam bar još pola god. Pokušala sam se skulirati jer sam pomislila da su mi u strahu velike oči da se ona možda i ne bi zakocenula ako je pustim da malo zaplače, ali ona zaista čim zaplače ostaje bez daha.Od pedijatara nisam baš neki pametan savjet dobila osim tog puhanja(koje ne pomaže ako nije baš jako,i rekla bih baš šokantno puhanje iz sve snage),na netu ništa nisam našla osim odgovora mama sa ove teme.Čini mi se da moje dijete zapravo ne zna više plakati,pitam se postoji li neki način da se dijete "nauči plakati" bez da guta zrak bar kada bude veća i svjesnija.Iako je ona jako pametna,milsim da je još mala da skonta neke veće stvari.
Elem,izvinjavam se što se ovako raspisah po tuđoj temi ali voljela bih da dobijem neki konkretan savjet.Mislim da ovo više nije normalno koliko nad djetetom strepimo jer ona će kad tad morati da nauči da se dočekuje kad pada,moraće naučiti da ne može plačem prisiljavati njenu jadnu sestru da trpi što se ona kocene i da joj mora dati sve što dohvati jer ona hoće baš tio isto.Ne znam, žao mi je bebe,žao mi je i Lamijice koja ima samo tri god a sve ovo proživljava(zamislite kad ona jadna čim lejla zaplače,viče "mama puši,zoji hitnu,Jeja ne smije pakati" i sl.Žao mi je i sebe i supruga jer smo postali zatvorenici skupa sa djecom,bojimo se izaći vani(kad izađemo zato što moramo, ja ili on,nikad oboje,onda strepimo šta se dešava u kući,hoće li se dijete zakocenuti)...

Samo jedan savjet draga za tebe,koji sam ja naučila iz svog ružnog iskustva,ne dozvoli da ti se dijete zakocene jer fras je nešto najstrašnije što sam vidjela u životu a da ne pričam o tome koliko je nezdravo i opsano svako takvo stanje jer svaki put dolazi do prekida dotoka kisika do mozga.Puši jako u dijete da se ne zakocene,svom silinom da se ono trzne.I to kaod se dijete trzne je strašno vidjeti ali bolje i to nego da se zakocene.A ako ima još neko savjet neka nam piše.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *